Kočíky. Aký kúpiť? Poraďte

ziza
28. mar 2006

Mamule, ake mate kociky, ste s nimi spokojne? Ja uz neviem aky mame vybrat. nechcela som davat viac ako 10 000Sk, ale ked som videla napr. Gesslein aky je lahky a praktický ( 23 000Sk )tak neviem a napr. Kajtex za 8 000Sk...no neviem

dorotelka
18. feb 2008

lola: čo už, budeme potom reklamovať 😉

lola11
18. feb 2008

drzim palceky nech nemusite 🙂

mirusd
18. feb 2008

lola - dik za info.. budeme referovat, ak to bude naozaj tak..
brali sme ho kvoli lahkej manupulacii a konstrukcii..
uvidime 😠

dorotelka
18. feb 2008

Dík, dúfam, že tá cena je úmerná aj kvalite a kočík bude držať pokope, hoci jeden nikdy nevie...

mirusd
18. feb 2008

muz prisiel z garaze pred hodinou - este raz ho "preklepol" a vravel, ze super.. celkom tomu rozumiem, lebo stari majiteli kupili v Rakusku lacno X1 a toto chceli dat z domu, nech im to nezavadzia..

(muzicek sa mi priznal, ze sa zavrel v garazi a kocikoval 😀 )..

dorotelka
18. feb 2008

muž už teda trénuje 😀

audreyd
18. feb 2008

ahojte, čo hovoríte na concord fusion? máte niektorá skúsenosti? zaujíma ma hlavne športová verzia... ďakujem 🙂

tilly
19. feb 2008

mirus, zlatý, ja som bola so susedmi kupovať kočík a sused, ktorý si dovtedy kočíky nevšímal už vie pomaly všetky značky a už nepozerá po maminkách, ale o kočíkoch 😀 a kočík, čo sme kúpili si každý deň doma "obchytká" 😀

mirusd
20. feb 2008

😀 😀 no drahy bol fakt chutny.. a mal tam sebou psa, tak sa chudiatko musela pozerat, ze co to ten panecek robi - ked vypratal auto a beha s nejakym vozikom hore-dole 😎

mirusd
20. feb 2008

(a zavrel sa aby susedia nevideli, lebo garaz mame na prizemi panelaku)... 😉 😀

dorotka
23. feb 2008

ahojte kocky neviete ake maju hartan kociky vahu a ake rozmery maju vanicky zaujima ma racer a VIP
a este som sa chcela spytat ci sa bebecar daju kupit aj v rakusku v SCS? A ci je u nich sportova cast polohovatelna?

certica
24. feb 2008

dorotka, tak to ti tilly povie 😀
ale inac ten VIP ma tusim najvacsiu vanicku, co som videla - sirkovo a hlavne dlzkovo, ona je taka predlzena a je aj spomedzi tych hartanov tusim najlahsi, celkovo je to taky stred vahovy myslim a sport. cast je polohovatelna

tilly
25. feb 2008

dorotka, hartany sú trošku ťažšie, ale za to stabilné, kvalitné a výborné... cca. 11 kg
bebecar som v scs nevidela
hartany sú všetky polohovateľné úplne až do ľahu

dorotka
26. feb 2008

tilly 11 aj so sportovou castou alebo bez nej? nemala si ich nahodou vedla seba s gessleinom potrebovala by som porovnat sirku casti na sedenie lebo aj gesslein ma pisanych 34 ale podla mna ich nema
a este nevies ako sa tam odopina madlo?
a este sa mi zapacili tie jaguary ale neviem aka tam je cena a asi sa daju kupit len v britanii ale sa mi velmi pacia ja by som rada kocik aj do terenu rada obcas chodim skratkami 😉

no a aj ja sa pridam k hodnoteniu kocikov co som si vsimla v obchodoch aj z vlastenej skusenosti
takze vo vseobecnosti bohuzial otocitelne kociky nebudu nikdy tak lahke ako napr. jane alebo ine kociky kde sa sportova cast pripaja ku konstrukcii lebo aj ta sportova konstrikcia nieco vazi a ked ho chces otacat tak musi mat konstrukciu keby toto niekto vyriesil tak som strasne stastna
ja by som nikdy nesla do kocika ktoreho vanicka ma 70cm vnutorny rozmer ja som mala kocik kde mala vanicka 76cm a malu som prekladala v 4,5 mesiaci z neho este by bola vydrzala ale kedze bolo minulyrok teplo tak som ju uz prelozila aby mala viac priestoru lebo stale potrebovala hybat rukami nohami
boli kocky co ma ukecavali ze tych 70 u quinny staci ale mala mala69 v styroch cm tak co by som ju tam obuvakom davala
dalej podobne ako tilly nesla by som do kocika ktory sa neda vypolohovat ako je napr bugaboo mutsy alebo nurse ten otocny taky kocik by mi bol na nic kedze mala zaspava vonku velmi rada a casto spi v kociku aj tri hodiny
a teraz mam doma momentalne jane powetrack a gesslain
k jane powetrack mi hovorili ze naco mi je trojkolka ked nema otocne koliesko no ja som kupila co som zohnala lako skladatelne a trojkombinaciu a poviem ze sa mi snou niekedy lahsie manipulovalo ako s gessleinom future loop ktory ma otocne kolieska lebo je tak lahucky ten kocik ze aj ked som ho musela dvihat nevadilo
jane kociky su priestranejsie aj v sportovej verzi odporucam vsak slalom pro lebo ten ma polohovanie noh ja malej zatial podkladam vankus ak ma niekto dieta ktore nespava v kociku tak je powetrack lepsi na polozenie noh podla mna
gesslain je dost velky o jedno koleso sirsi oproti jane ale sportova cast je uzsia a tak sa neviem ani rozhodnut ktory skor predat a ktory si mam nechat lebo minule sme boli na vylete malu som dala spat smerom ku mne ked sa zobudila nechali sme ju otocenu k nam a ona bola ochotna zostat este dalsich dvadsat minut v kociku co sa nam u neotocneho nestavalo po spanku vzdy chcela na nas vidiet

dorotka
26. feb 2008

a este som chcela ak niekoho doteraz odradzali od cam cortiny umele kolieska tak uz sa za 1200 sk daju dokupit aj nafukovacie
popravde ja by som najradsej isla asi do cortiny je tam rovnaky princip skladania ako na jane a to uz som zvyknuta je tiez otocna sportova cast len bohuzial vyrobca nepodporuje to co ja potrebujem a to ze najprv kupim sporoty a potom dokupim vanicku a vajicko da sa kupit iba trojkobinacia alebo iba sportovy ☹
dufam ze u hartanou to pojde lebo tiez som nevidela ze by ponukali samostatne vanicky
a suhlasim cim toho viac vies tym viac z toho cloveku hrabe
a moja smola je aj ta ze nemozem mat jeden kocik na spanie a druhy na cestovanie lebo skladujem kociky v spolocnych priestoroch a ked som mala viac ako jeden kocik tak sa ma vzdy pytali kedy sa toho dalsieho zbavim
☹ a naviac chodim na dlhsiu dobu aj k nasim a to tiez nemozem vlacit oba kociky

myskaa1
27. feb 2008

dorotka a co tento co mam v albume? je tam vsetko otocna a da sa tam nakliknut aj vajicko len momentalne ho mame objednane.

dorotka
27. feb 2008

a co je to za znacku a kde si ho kupovala ja nekupim nic co sa neda odskusat je?

dorotka
27. feb 2008

a este sa tu niekto pytal na kocik ktory ma otocne rucky tak je taky od casual play reverse ale v babymarkete hovorili ze maju nan vela reklamacii
a neviem ci aj lola od bebeconfortu nema prehadzovaciu rucku ale to som si neni ista ci sa tam prehadzuje rucka alebo sedacka

tweety22
27. feb 2008

caute baby, tak my sme si uz tiez presli niekolkymi kocikmi... z vlastnej skusenosti ak mozem poradit ak chodite s babom na dlhe prechadzky tak mu nekupujte kocik typu bugaboo, stokke, quinny buzz atd. ak vam v tom bude spinkat aj 2-3 hodinky tak to nie je pre nho pohodlne pretoze ako je uz vyssie pisane nie su dobre polohovatelne. ovela lepsie bude vasim babatkam vo velkych priestrannych kocikoch

vela mamiciek si tiez mysli, ze pokial im uz dieta dovrsi isty vek tak velky tazky kocik uz nebudu potrebovat a budu im stacit iba golfky, podla mna omyl pretoze ak niekto ako ja je s dietatom vonku aj 5hodin denne tak golfky su pre nho uplna smrt ☹ nevie tam spinkat, je tam vykruteny ako paragraf, vacsinou nemaju polohovanie noziciek tak mi stale pada dole atd. atd. atd... a to sme mali uz 4 golface

my mame teraz concord fusion a mozem uplne odporucat 🙂

tweety22
27. feb 2008

dorot, ja co som skusala chodit s tymi kocikmi co maju otocne rucky (dema, casualplay vintage reverse atd.) tak sa mi s nimi islo hrozne tazko ked som si otocila babo k sebe ☹(

a inak peg perego completo a peg perego aria - najhorsie kociky ake som kedy mala, tie peg perega vyrabaju snad cele s plastov, strasne hrkaju, clovek normalne musi mat natrenovane bicepsi aby ten kocik zdvihol na chodniku ☹(( strasne som bola sklamana vzhladom nato, ze p.perega su nenormalne premnozene 🙂

tilly
28. feb 2008

tweety, super postrehy 😉 úplne s tebou súhlasím

ella1
28. feb 2008

a dorotka-mutsy sa dá polohovať.

dorotka
28. feb 2008

no mne sa ten cassual play aj velmi tazko skladal
a ospravednujem sa za tu chybu s mutsy sa mi zdalo ze tu som to citala
nieco som objavila mam chut tam hned ist
http://www.kocikovo.sk/kociky-znacka/bertini/
nikde neviem najst ten jaguar 3 asi sa uz nevyraba

miskakiska
28. feb 2008

😎

avanka
28. feb 2008

Ahojte, aj my si ideme kupit x-lander x1 v bordovej farbe, straaaaasne sa na neho tesime...
Uz sme ho obzerali aj nazivo, je fantasticky, vyzera dobre, da sa polohovat chrbatik do 5 a nozicky do 3 poloh...je to vlastne nahrada vanicky...tu uz mame doma, je 76 cm dlha a ked sa nam do nej male uz nezmesti, sklopime sportak, nasadime nanoznik a bude tam mat kopec pohodlia
A x1 perfektne pruzi....xA nie je az take dobre

stankatt
28. feb 2008

Babenky a co atlantic?

elly111
28. feb 2008

Ahojte my sme si vybrali Patron bohemia F4R boli sme si ho aj vyskusat, asi ho kupime v Čechach, maju lepsie ceny 🙂
Avanka ak sa tu este objavis, tak ta srdecne zdravim ja byvam momentalne tiez na Zahori nedaleko Senice 🙂 na striedacku s Trnavou a Ba 😀

tweety22
28. feb 2008

dorotka, ja som mala casualplay S4 a aj S6, dizajnovo su tie kociky uzasne ale skladat ich tak to bol boj a utrpenie ☹ my sme zakazdym museli dat dole kolieska, madlo, striesku a ledva sme ho pretlacili do kufra a to mame kufrisko dost velky, tak sme obidva predali... casualplay maju nevyhodu v tom, ze hoci sa zdaju relativne velke ale ked je tam ta zmensovacia podlozka tak ak mate rocne babo s hmotnostou okolo 10-11kg tak mu je ten kocik len tak tak, o vanicke ani nehovorim, maleho mam od 4mes. v sportaku pretoze sa viac do vanicky od casualplay nezmestil a to mal prosim pekne po prichode z porodnice 2,5kg ... raz som stretla v predajni pre deti na kosickej jednu mamicku a mala v casualplay kociku dievcatko, malo 1,5 roka a nohy mu z neho trcali, hlavicka jej buchala o striesku - no katastrofa 😲 ale inak sa velmi dobre manipuluju a ako kocik by som ho odporucila

a okrem toho, podla mna vela mamiciek hladi teraz na image kocika a vobec nie na praktickost, napr. kocik stokke vobec nie je vhodny na nase *uzasne* chodniky, ja som tak nadavala ked som isla s ariou od peg perega, no pri kazdej jame som ho dobreze nemusela preniest pretoze tie male kolieska cez to nepresli 😠

elly111
28. feb 2008

tweety dakujeme za info i kritiku, mne sa tiez niektore tie kociky zdaju ako pre babiky a neverim ze sa do nich da novorodeniatko s fusakom 🙂

cicushka
29. feb 2008

baby...nemate niekto quinny buzz so 4 kolesami? http://cgi.ebay.com/QUINNY-BUZZ-4-6-COLORS-AVAI...

Lebo kamosku uz omrezel Bugaboo a chce odomna kupit buzz s 3 kolesami a rozmyslam, ktory kocik by som si kupila miesto toho. A strasne rozmyslam nat tymto novym Buzzom. Ten zlty sa mi velmi paci. Uz so ho drzala aj v ruke a ovlada sa este lahsie ako Buzz 3 kolesovy. Ostatne je skoro uplne rovnake, aj skladanie aj rozkladanie. Este som si vsimla, ze uzamykanie zlozeneho kocika je v tom novom jednoduchsie. Aha a este je k tomu automaticky druha sportova sedacia cast, vacsia, pre vacsie dieta. Cize jeden podvozok a dve sportove casti.

Co myslite?