Kočíky. Aký kúpiť? Poraďte

ziza
28. mar 2006

Mamule, ake mate kociky, ste s nimi spokojne? Ja uz neviem aky mame vybrat. nechcela som davat viac ako 10 000Sk, ale ked som videla napr. Gesslein aky je lahky a praktický ( 23 000Sk )tak neviem a napr. Kajtex za 8 000Sk...no neviem

cajka13
27. júl 2010

Ahojte náhodou niektorá nemáte skúsenosti s kočíkom Coneco toledo? Ak hej prosím Vás ozvite sa nievieme sa rozhodnúť či to bude dobrá voľba pre zimné dieťa. dakujem 🙂

norikk
6. aug 2010

ahojte,chcela by som sa opytat mamiciek,co pouzivaju kociky Chicco, ci suvhodne na zimu. maly sa nam narodi koncom septembra a tak newem ci je tento kociar s malimi kolieskami vhodny do snehu 😅

linduska27
9. aug 2010

ahojte viem ze sa uz sa tu pretriasali kociky ale mam otazku odporucili mi 3 kociky V max, X lander a Q12 mate nejake referencie? uz x dni cumim do internetu a nejak neviem si vybrat kocik to je strasne ...

mimisk
10. aug 2010

ak vám nezaleží na peniazoch, lebo v max a q 12 sú lacnejšie by som doporučila X lander ,tento rok sa im kolekcia naozaj vydarila

ortynka
10. aug 2010

zdravím...dufam, ze sa tu najde niekto kto mi poradi, lebo ja som uz zufala...neexistuje stranka s kociarmi, kt. by som si nepozrela, predali sme svoju trojkombinaciu a hladam len sportak, no ale este asi ani jeden nevyrobili podla mojich poziadaviek...raz sa mi paci Bebeconfort Hightrek, potom Jane Slalom, tak Maxi Cosi, potom X-Lander a najnovsie Casualplay S4 Uni...skratka stale sa najde nieco co mi nevyhovuje...Viete mi poradit nejaky podla tychto poziadaviek: gumene kolesa, najlepsie nafukovacie, otocna sedacka, alebo preklapacia rucka, zlozitelny v rukovati, samozrejme polohovatelny,nie prilis velky a cena do 400 €. Prosim prosim o radu....dakujem

terekade
10. aug 2010

@mimisk ...ahoj...ak sa mozem spytat, v com sa im (X-landeru) vydarila tento rok kolekcia ?...Tiez pozeram kocik a X-lander bol favoritom - cena tak akurat, design OK, nafukovacie kolesa atd., ale...mala vanicka (uzka) a hlavne sportova cast len v smere jazdy - mnohe znacky drahsie aj lacnejsie maju dopredu-dozadu a X-lander stale nic - tento rok, minuly, predminuly 😔 😔 😔 ...preto este raz moja otazka - v com sa im (X-landeru) vydarila tento rok kolekcia ?...dufam, ze nie len vo farbach 😅 ...dik za odpoved 😉

mimisk
11. aug 2010

máš pravdu,že funkćne sa velmi nezmenil, ale už sú na nom vychytané nedostatky,čo vadilo na predošlých kolekciach,
Vanička je lepšie riešená ,ćo sa týka polstrovania,moja znama ho použivá 1mesias a malý je dosť veľky a má este dostatočné volno,že sa v pohode dá do vaničky aj s fusakom a v kombinéze, je síce pravda že Q12 má dostatočnú vaničku,ale na mna pôsobí strašne robusne.
ďaľšia pozitívna zmena je že na śportovej časti je lepšie vyrieśené polohovaníe chrbáta. V starších verziach si mamičky stažovali,že nedása poriadne nastaviť do sedu a babo stale sedelo v takom pololehu, teraz to ide pekne az do sedu, , jeden nedostatok je ,že na konštrukcii nie je odpruženie, že je trdí čo napr. Q12 ,alebo tako Jumper má a je to dobrá vec.
mám možnosť vy skúšať vsetky kočiky čo si spominala a ja by som urobile takéto poradie : 1.Xlander, 2.Q-12, 3. V-max, pri Vmaxe je mala športová časť, mamičky si zvyčajne preto hned kupujú nový športový kočík

vierocka23
11. aug 2010

Ahojte mamicky ak niektora zhanate kociky zo spojovkami mam na predaj dva znacky chicco vo vybornom stave trojkombinacie za 380e a dohda mozna oba kociky stali 800 e este su v zaruke mozete si ich pozret na vierocka23

terekade
11. aug 2010

@mimisk ...asi je pravda, ze nejake velke chyby sa na X-landroch nevyskytuju, ale osobne povazujem za velky nedostatok to, ze sa neda sport. cast otocit aj proti smeru jazdy a aj ta uzka vanicka - sesternica ho mala a predala ho, lebo malemu tam bolo prilis tesno po 3 mesiacoch !!!... skoda tychto 2 nedostatkov, lebo inak by to bol urcite svetovy kocik c.1...ak ale niekomu nezalezi na tom, ci bude v nom tomu malemu trosku tesnejsie a taktiez nezalezi na tom, ze nebude v sport. casti na neho vidiet ked bude sediet len smerom dopredu, tak v tom pripade je X-lander z uvedenych 3 kocikov najlepsia volba, aj ked cca o 50% drahsia...
Ja tiez vyberam nejaky ten "najlepsi", pozeral som drahsie znacky - Jane, Quinny, Concord...ale pri nasich poziadavkach na kocik ( 4 kolesa, vsetky nafukovacie, predne otacave, velka vanicka, sport. cast otocna dopredu-dozadu, polohovanie sport. casti az do lahu, nie velmi tazky, solidny design a spolahlivost ) to vyzera, ze sa kupi nieco z lacnejsich, pretoze som nenasiel za tyzden hladania na nete ziadny od tych "lepsich znaciek" ktory by to vsetko splnal, jedine tak MaxiCosi, no ten je rovnako tazky ako mnohe lacnejsie, tak aka vyhoda?...takze momentalne to vyzera na jeden z trojice : Tako Warrior, Camarelo Q12 Evolution, Pierre Cardin Millenium New...este ale budem chvilu pozerat dalej a hladat ten "najlepsi" aj medzi drahsimi znackami, ktory by mohol byt kvalitny a spolahlivy, aj ked nie vzdy plati ze drahsi je aj kvalitnejsi...najlepsie nejaky zlaty stred, len ktory to je...mozno niekedy v buducnosti to bude X-lander...

mimisk
11. aug 2010

prajem uspešnú voľbu,lebo teraz je tolko značiek ,že ani ja by som osobne nevedela,ktorý skôr 😵

zajo79
11. aug 2010

nekupujte tie xkombinacie.

kupte si nieco ako hlboky, potom si kupte sportovy...

a oplati sa kupit "lepsiu" znacku..aj malo jazdeny, ked uz nie novy. predate za podobnu cenu ako ste kupili, pripadne na nom tolko neprerobite. vela mamin kupi a po par mesiacoch preda, lebo chce zmenu.

mia78
14. aug 2010

ahojte @terekade a kočík od peg perego ? sú lahke a lahko sa ovladajú sú stých drahších ale ja som stouto značkou spokojna teraz mame Pliko P3 Completo 😀 a objazdili sme aj zasnežene kopce 😀 a su aj s otočnou sedačkou

https://www.youtube.com/watch?v=eDA2D0zvyPA
vierocka23
16. aug 2010

Ahojte mamicky ak niektora zhanate kociky zo spojovkami mam na predaj dva znacky chicco vo vybornom stave trojkombinacie za 380e a dohda mozna oba kociky stali 800 e este su v zaruke mozete si ich pozret na vierocka23

antuanet
26. aug 2010

Ahojte mamičky, potrebovala by som kupit alebo poziciat autovanicku, viete mi poradit? Maly mi nechce spavat vo vajicku a chystame sa na daleku cestu... Dakujem

dara29
31. aug 2010

Ahojte mamičky. Poradte mi ak máte skúsenosť. Malý bude mať v júni rok a rozmýšlam či na jar kúpiť concord fusion alebo quiny buzz. Neviem sa rozhodnúť. Zmestí sa aj ročné dieťa do quni? Dakujem

barboramarek
31. aug 2010

@dara29 ahoj moja mala teraz v juni rok, mam fusion, super. moj nesplneny sen je quinny buzz, inac som uz toho veeeela vyskusala. quinny buzz je super tak do roka a pol. tiez som teraz stretla mamicku, je maximalme spolojna, jej maly ma 15 mes a ide do concordu. to moje postrehy. ked by si chcela viac info tak sa kludne pytaj 😉

tina_22
1. sep 2010

@dara29 Ahoj, my máme buzza, ale bez xl seatu, staršia verzia, máme len tú penovú sedaciu časť a do tej sa v zime ročné bábo s fusakom určite nevojde-teda moje nie-a to je drobec. Teraz má skoro 11 mesiacov, sedí krásne, pohiodlne, spinká parádne, ale v zime isto nie- s fusakom a naviac oblečením. Ale keď budeš mať buzza s xl seatom- myslím, že bez problémov, trojročné deti v ň 🙂 om krásne sedia aj v zime

katarina.banska
4. okt 2010

ahojte,
poradte mi prosim, ktory je najlepsi sportovy kocik.
chcem aby to bola trojkolka s velkymi kolesami, s lahkou konstrukciou, priestranny a spratny do auta.
golfac nechcem....
co poviete na jane slalom reverse ? nieco podobne hladam ... 🙂
dakujem krasne

era25
12. nov 2010

ahojte baby neviete mi poradiť kde by som mohla vidieť kočik Bexa.Velmi pekne dakujem 🙂 🙂

jenn44
16. nov 2010

Ahojte maminy, neviem, ci mi tu niekto poradi, ci teda zareagujete na mna, ale rada by som si vypocula Vas nazor. Chicco liteway, alebo Bertoni Star 2009, alebo Bertoni Foxy 2010?

Prosim, poradte, dakujem J

denne73
25. nov 2010

@era25 ahoj aj ja chcem bexu. pošlem ti do IP obrazky:

kika87
1. dec 2010

Ahojte 🙂 edela by mi niektorá z Vás poradiť krorý kočík by bol lepší??? Nechcem davať veľa peniažkov, zídu sa ešte na veľa ďalších vecí... 😝 čo tak BabyActiv Jet Neo, Baby Smile V-MAX, Bexa B4 no a práve som pozerala nejaky BOBAS Maxim XL...moje požiadavky,najlepšie aby to bola štvorkolka,3-komb. ľahký, kedže si ho budem častejšie znášať sama z 2 posch.,nafukovacie kolesa mame rozbyté cesty ☹ a to by bolo asi tak všetko 😝 vopred Ďakujem za názory a rady 😵

lea_85
1. dec 2010

Ahojte nevedeli by ste mi poradiť ktorý kočík ma najväčšiu vaničku, lebo všetky kočíky mi pripomínajú hračkárske 🙂 kočíky Jané su 80x40 ja by som chcela nieco v 4kolesovom prevedení...a potom dema kočíky vyzerajú byť velké ale tie sa mi nepáčia... alebo to nie je prekážka ked všetci po pol roku davate babatka do športiakov. Ja by som chcela ostať pri hlbokom dlhšie a moje babo nebude z najmenších 🙂

exupery
2. dec 2010

@lea_85 jednu z najvacsich vaniciek ma maxi cosi mura...myslim,ze 80cm,alebo cez 80.Inak,my mame aj sportiak a sme moc spokojni.

exupery
2. dec 2010

@katarina.banska nechcem ta odradzat od lahkych konstrukcii,ale nebojis sa,ze ak bude lahka,tak bude labilna?Ja neviem,ja by som sa bala,predsa dieta uz bude mat silu a moze sa prevratit...alebo nie?To je len moj nazor,mozno to tak nie je,...ale celkom by som rada vediet postrehy od inych mamiciek.

exupery
2. dec 2010

@terekade musim reagovat na tvoj nazor ohladom maxi cosi,ano je tazky,ale manipulacia a riadenie kocika je omnoho jednoduchsie ako u ostatnych kocikov,viem to,pretoze ho mame,a vobec si neuvedomujem ze ma 16kg...ono vaha je jedna vec,a manipulovanie s kocikom je druha vec...v porovnani s s lahsimi kocikmi je to sto a jedno,ma stabilitu a tyie kg nie je citit.Samozrejme,ze ked tlacis do kopca,da to zabrat,ale zase kolkokrat ides hore kopcom?Myslim,echt kopec...

zuzuula
5. dec 2010

ahojte baby,chcela som sa opytat ci nemate skusenosti s kupovanim kocika vo Viedni, pocula som ze je tam nejaky obrovsky obchod plny kocikov a za lepsie ceny ako na SK. Dakujem za radu

mirkawaw
30. dec 2010

zdravim mamicky, chcela by som sa opytat, ci niektora z vas nema skusenosti s polskym kocikom DorJan Danny Sport line 3, collection 2010...my sme vybrali DS3 112, tu je link:
svetkocikov
ale paci sa nam aj tento vo farbe poppy:

nevieme ale najst na tento kocik ziadne recenzie alebo referencie, tak skusam tu na MK 🙂 my sme povodne chceli XLandera, no nevyhovuje nam ani jedno farebne prevedenie a tiez, ze sa neda polohovat vanicka a sportova cast, v obchode v BB nam velmi odporucali Espiro a uplne odradili od XLandera, no Espiro bol na vyzor a tiez tie farebne prevedenia, umele folie etc. mne osobne sa pacil Maxi Cosi Mura, vanicka vyzera super, no sportova cast a vajicko nas velmi nenadchli, pridu nam akoby boli vyrabane len pre slnecne Taliansko a nepocitaju s takouto tuhou, veternou, mrazivou a zasnezenou zimou, ako je momentalne na Slovensku, tak ak mate nejake typy a rady pre neskusenych prvorodicov, sem s nimi...dakujeme vsetkym a zelame krasny a stastny novy rok 2011 vsetkym tu v MK 🙂

e_kociky
30. dec 2010

@mirkawaw téma o kočíkoch DorJan tu už je
Skús pozrieť tu: https://www.modrykonik.sk/forum/tema/kocarek-do...
Sú tam aj mamičky ktoré majú Danny Sport z nových kolekcií a určite tam nájdeš nejaké referencie.

mirkawaw
3. jan 2011

@e_kociky dakujem za link, super, hned idem na to si to forum precitat... 🙂