Kočíky. Aký kúpiť? Poraďte

ziza
28. mar 2006

Mamule, ake mate kociky, ste s nimi spokojne? Ja uz neviem aky mame vybrat. nechcela som davat viac ako 10 000Sk, ale ked som videla napr. Gesslein aky je lahky a praktický ( 23 000Sk )tak neviem a napr. Kajtex za 8 000Sk...no neviem

cicushka
22. dec 2007

prajem ti pohodove tehotenstvo, aby si si ho uzila aspon tak ako ja...lebo podla mna to je najkrajsie obdobie zivota zeny 🙂

a poradim este pockat s kocikom, lebo ty mas zatial casu dost a kym sa bejby narodi, mozu vyjst rozne nove kociky...zacni tak okolo 5-6 mesiaca pozerat.

sue
22. dec 2007

Babulky, nemáte niektorá Jané Slalom? Potrebujem poradiť ako dať strechu šporťáku dole - chceme tam dať hlbokú vaničku, ale neviem dať preč strechu ☹ a v návode to nie je a určite to ide... len neviem ako ☹

sofik
22. dec 2007

Ahojte! ja by som chcela poradit ktore golfove palice su dobre, hlavne mamicky ktore uz ich pouzivaju.

zuzkagu
23. dec 2007

Ahoj, tak ja mám Baby design travel a sú úplne super, a aj tie kolieska, bývam na dedine a zvládajú všetko úplne v pohode, lahko sa skladajú a zmestia sa mi na dlžku do maleho kufra, kdežto tie nové golfáče Pogo sa mi na dĺžku nezmestili. Travel sa dá vypolohovať na rovno takže bábo sa v tom dobre vyspinká aj naša Ninka má cca 90 cm a úplne super sa vyspinkala, a zmestil sa mi tam aj fusak od emitexu 3v1.
zuzana

weroni
28. dec 2007

babulky, chcem sa poradit - u nas v meste som nasla perfektnu predajnu s kocikmi - novu, kde predavaju kociky znacky ABC a Bambino. Neviem, ale pocula som od mnohych ludi ze polske kociky su nekvalitne a nie su dobre, hlavne vraj ze su tazke.
Ibaze jeden typ toho kocika Bambino - neviem presne ako sa vola, to zistim, je to stvorkombinacia so sedackou - vajickom, je v porovnani s "konkurencnym" od toho ABC ovela lepsi - ma lepsie odpruzene kolesa, prehadzovatelnu rucku a podobne, je sice lacnejsi - tak neviem cim to je - a vazi 15 kg. Je to vela na kocik? Ja som totiz citala uz aj 20kg na kocik... 😒 tak neviem, 15 sa ni nezda vela ale predsa - precitam si vase nazory 🙂

tilly
28. dec 2007

ABC, myslíš ABC design? to sú rakúske kočíky, bambino sú asi poľské, teda ak je to bambino jack pol, lebo myslím, že bambino vyrába ešte aj česká firma
15 kg je dosť, ale je to taká bežná váha kočíka, ťažké polské kočíky majú tak okolo 20 kg a viac, ale tých 15 kg je na 4kombi tak akurát, aby bol kočík aj trošku stabilný, ja mám kombináciu, tá má 11 kg

weroni
28. dec 2007

tily: no mne ten predavac vravel ze ten ABC design su vraj nemecke... ale sak rakuske - nemecke - to je jedno vlasne nie? 🙂 inac tily ty mas aky kocik?

tilly
29. dec 2007

weroni, ja mám teraz teutoniu fun system, quinny zapp (zložený v aute) a také veľké bambino na spinkanie na dvor, ale v podstate používame len to bambino, tú teutoniu by som chcela predať, ale stále neviem, či si spravíme druhé bábo alebo nie, podľa mňa je to ideálny kočík, je ľahký, dobre zložiteľný, prejde aj terénom, je priestranný, je to nemecká kvalitka...

abc má celkom pekné kočíky

johannka03
29. dec 2007

http://www.baby-welt.de/baby-welt1/index_extern... su tam celkom fair ceny a neskutocne velky vyber

dorotelka
30. dec 2007

johannka03: A v Rakúsku niekde blízko za hranicami podobný market s kočíkmi nie je?

elia
30. dec 2007

Baby, nemate skusenosti s kocikom Chipolino Pooky? Je to cenovo velmi prijatelna trojkombinacia kocik + sportovy + autosedacka (samozrejme s taskou a vsetko co k tomu patri...) a dokopy za cca 7500,- Sk. Kedze hladame nieco prakticke a nechceme zbytocne platit za znacku, zaujimali by ma velmi nazory mamiciek ktore s nim uz maju skusenosti.

Na nate som sa dopatrala ze je to Bulharska znacka, ale vyrobu maju v Cine. Kopa mamiciek v diskusiach pise ze ich zaujal a planuju si ho kupit, ale nikto potom nenapisal ako s nim bol aj potom spokojny. Akurat v nejakom ceskom fore jedna mamicka pisala ze ho ma 3 mesiace, a je s nim velmi spokojna. Ina mamicka pisala o inom modele od tejto firmy a tiez bola spokojna.

Vidim ze na mimibazare.sk ide tento kocik celkom dobre na odbyt, a tiez na niektorych internetovych obchodoch (napr. www.slnieckovo.sk) je to najpredavanejsi kocik. Tak sup sem so skusenostami. 😵

cicushka
30. dec 2007

elia...ja by som sa mozno bala tej ceny...neviem, aka by bola totiz kvalita toho kocika pri tej cene. Ale zas nie vzdy plati, ze co je drahe je aj dobre....a tak isto aj naopak.

zuzkagu
31. dec 2007

Ella, musíš pozerať na kvalita = cena, kočík má plastové kolieska (nie ako peg perego ten má aspom pogumované/ a osobne si myslím že t o bude skôr take niečo na rýchle "rozheganie". Ja osobne by som do neho nešla. Ale zase máš možnosť ked nakupič cez netový obchod možnosť vrátenia tovaru do 7 dní bez udania dôvodu ak sa ti nebude páčiť a samoška ho nebudeš používať.
pozri si tu diskusie a skús ho tam pohľadať.
Zuzana

elia
31. dec 2007

Zuzkagu diky, pozerala som aj ten odkaz na emimino, ale ani tam neboli ziadne skusenosti s Chipolino Pooky. Pritom predajnost ma dost dobru... No uvidime, snad sa niekto este ozve.

weroni
1. jan 2008

elia: ja sa tiez chystam kupovat kocik so stvorkombinaciou: hlboky, sportovy, vanicka, autosedacka - vajicko
a na tomto konkretnom type o ktorom si pisala sa mi nepacia golfacove kolesa a tie uchytky - neviem, myslim si ze je praktickejsia taka rukovät ktora je pozdlz celej sirky kocika. A tie golfacove kolesa su do zimy nie velmi dobre - no ale ty musis vediet na aky teren a do akeho pocasia to potrebujes, my budeme mat babo v juni a na leto by boli take kolesa fajn ale co potom v zime? vies... 😖
tiez nechceme vyhodit zbytocne vela penazi len za znacku - my sme si zatial vyhliadli celkom dobry kocik Bambino ale neviem ako sa vola ten typ - tiez stvorkombinacia, vazi 14 kg a aj s vajickom stoji 12 000,- no kupovat budeme az niekedy v maji - mozno aprili - nechceme sa s kocikom uponahlat 🙂

elia
1. jan 2008

Weroni to mas pravdu, tiez som si uvedomila ze zase autobusom asi nebudem chodit az tak casto. A este sa mi zda ze na nom nie je vetratelna strieska, to myslim ze nema ani Dema, aspon to nepisu. Nemyslela si nahodou tento Bambino Quatro?

http://www.bambino-kociky.sk/product_info.php?c...

Ale nic nepisu o tom ci je rucka preklapacia, ci je odnimatelny a pratelny potah na sportovom prevedeni.

Este som rozmyslala ci by nebolo vhodnejsie kupit iba dvojkombinaciu - hlboky + sportovy s prenosnou vanickou a autosedacku kupit zvlast.

allli
2. jan 2008

Ahojte dievcata,mam veeelku prosbu...my cakame vo februari Jerguska,a mame kupeny kocik Cam family,vanicka,golface,osobitna cast bugina,sportova,autosedacka vajicko,plus doplnky,zeleno sivy,vhodny aj pre dievca ,aj pre chlapca...nemame este potvrdeny zarucak,az ked sa zacne pouzivat,tak sme sa dohodli v obchode,je to nasa znama.Ale chcem ho ponuknut na predaj,lebo som objavila ,sice drahy,ale uzasny...tento ponukam za 12000,kupili sme za 13000,parkuje v spalni pod igelitom a caka...

jesssie
2. jan 2008

Ahoj allli..........,
aj my čakáme vo februári bábo. Nechcem kúpiť Cam ale tiež ešte stále hľadáme ten pravý kočík, a tak ak to nie je tajomstvo chcem sa spýtať, ktorý to teda u teba nakoniec vyhral. Možno mi to trochu pomôže pri rozhodovaní. 😉

henrid
2. jan 2008

caute baby
my sme si kupili kocik po dlhom hladani, rozmyslani, porovnavani vykonnosti, cien ale aj vzhladu nakoniec vyhral Casual Play S4. Mali ho v akcii, neviem ci este maju, na www.babetkovo.sk
Ma sportovu cast a pripojitelnu vanicku. A skvele je, ze tato vanicka Playmoon je uznana aj ako autosedacka, takze nepotrebujete vajicko, az kym babetko bude v hlbokom kociku v pohode. A potom si mozme kupit uz tu vacsiu autosedacku.

ella1
3. jan 2008

no tak bola som pred sviatkami v rakusku a obzrela som kočíky aj vyskúšala.utvrdilo ma to len v tom,že určite pôjdem do bugaboo.bol tam aj bugaboo bee a naživo vyzerá super.akurát ho tam jednej mamine predvádzali.ale ja si vyberiem ten klasický a s novou látkou.škoda,že tam nebol ten denim-ový.inak ma prekvapilo,že tie kočíky vyzerajú v skutočnosti menšie ako na obrázkoch.mutsy bol fakt malinký.páčil sa mi aj stokke,ale po vyskúšaní dosť na figu. 😉

donla
3. jan 2008

Ahojte 😉

Ja som neprehliadala všetkých 46strán k téme kočíkov....

Tak prosím, kto ste tu taký zbehlejší, poraďte.... už konečne máme vybratý kočík .....len nevieme, či ho objednáme s plastovými alebo nafukovacími kolieskami? Neviete prosím, čo je lepšie? ......aké máte vy skúsenosti a vaše kámošky? 😵 😵

ďakujem!!!!!

ella1
3. jan 2008

rčite s gumovými.lebo po cestách a kockách ťa porazí s plastovými.
a aký si si vybrala?

donla
3. jan 2008

My sme si vybrali taký "obyčajský"....orientovali sme sa aj hlavne podľa ceny....a spĺňa naše základné požiadavky, my sme nenároční. Len nevieme či s nafukovacími, či s plastovými........ale v podstate aj ja som viac naklonená tým nafukovacím. Tie plastové asi budú na ceste pri kamienkoch hrkotať 😝 😝 😝

http://www.babystar.sk/product_info.php?cPath=9...

elia
3. jan 2008

Donla paci sa mi ten tvoj kocik. Akurat 16 kg, sa mi zda trosku viac..., ale zrejme pri takej vybave a cene lahsi nebude. Videla si ho uz aj nazivo, skusala si ho skladat? Nie su tam rozmery v rozlozenom a zlozenom stave. My budeme kocik dost casto skladat do kufra auta, takze aj na to musime pozerat.

ella1
3. jan 2008

hmm ja by som taký neuniesla.mňa by zlomilo 😀

donla
3. jan 2008

Ano videla som kočík aj naživo len ho nemali v pekných farbách, teda objednáme si ho cez net 😎 vo farbe, čo sa nám páči.
My sa veľmi netrápime či sa zmestí do auta - máme kombi a navyše nemám veľmi kde chodiť autom, pretože všetkých blízkych aj lekárku mám na okolí a do mesta pôjdem aj busom 😉 , keďže mužíček bude mať autíčko v práci. No a ja osobne som ho ešte neskladala, skúšal to manžel a povedal, že to v poho zvládnem 😀 😀 😀

A myslím, že ho aj uvládzem - veď nie som maličká šťuplička. 😅

majcik
3. jan 2008

Donla - presne tento kocik mame predbezne vybraty aj my, videla som ho uz aj nazivo, dokonca dnes som ho 3x stretla v meste 🙂 Ma ho aj jedna znama a je s nim maximalne spokojna.
Tiez riesime dilemu, ci plastove alebo nafukovacie kolieska ... uvidime.
No da sa kupit aj lacnejsie, posielam Ti link do IP.

elia
3. jan 2008

Majcik aj ja si prosim link.

majcik
3. jan 2008

Poslala som 🙂