Kočíky. Aký kúpiť? Poraďte

ziza
28. mar 2006

Mamule, ake mate kociky, ste s nimi spokojne? Ja uz neviem aky mame vybrat. nechcela som davat viac ako 10 000Sk, ale ked som videla napr. Gesslein aky je lahky a praktický ( 23 000Sk )tak neviem a napr. Kajtex za 8 000Sk...no neviem

tessie
14. apr 2008

z.g. - ďakujem za rady. Dnes sme ho boli pozrieť v Predeti na Košickej, je krásny, ale som bola trošku sklamaná z toho, že keď chcem dať tú športovú časť do ležatej polohy, tak to neviem dať... nohy bude mať bábo stále dohora... nie je to divné? Nie je to pre dieťa nepohodlné? Neviem, či 15-mesačné bábo v športovom kočíku ešte spinká, ale keby ho kupujem ja a dám tam 6-mesačné, tak to tam ešte bude spať... Preto sa mi viac zapáčil ten Fusion, ale nie je dizajnovo až tak pekný a manželovi sa zdá, že ked nám ho ukazovali, tak dosť vŕzgal a to je ešte úplne nový... Tak fakt neviem, ako som bola nadšená z toho NEO, tak kvôli tomu malému košíku a hlavne kvôli tomu, že sa nedá dať bábo ľahnúť, tak som trochu sklamaná... Tak uvidíme...

buxxbu
15. apr 2008

Katavinka: Tiez som sa rozhodovala medzi Atlanticom a X-landerom XA. Konecne som videla Atlantic aj v skutocnosti a velmi sa mi paci. Ale tiez mam pocit, ze ta vanicka u oboch je strasne mala. V jednej predajni, kde maju X-lander, mi vsak zlata predavacka- mlada mamina povedala, ze ona by si urcite nekupovala kocik s takou malou vanickou, lebo jej dcera by sa do nej uz ako 4-5 mesacna urcite nezmestila a nieto este vo fusaku.... a do zimy by urcite nedavala take male babo do sportoveho koca. No a ja sa s tymto nazorom dost stotoznujem. Odporucila skor kupit si len hlboky kocik (napr.dema-basic - cena okolo 3800Sk - videla som ho zatial len na nete, ale celkom sa mi paci - cierno-biely) vykocikovat v nom babo aj 10 mesiacov a potom si kupit uz len sport.verziu napr. X-landera XA (ten zatial u mna a mojho muzika vyhrava). Kedze na nete som nenasla rozmery vanicky dema-basic, dala som si ich zistit. Uvidim ake budu rozdiely vo velkosti vaniciek a potom sa rozhodnem...

cicushka
15. apr 2008

tessie) nemusis sa bat tych noziciek dohora...vela kocikov sa tak uz dnes robi. Ide o 115 stupnovy uhol medzi telom a nohami, co je najprirodzenejsia oddychova poloha pre telo...len my dospelaci, ktory sme zvyknuty byt natiahnuty, si to asi neviem predstavit. 😀

tessie
15. apr 2008

vďaka cicushka - a viem tam dať aj fusak? Lebo my čakáme bábo v auguste a bojím sa, že v zime sa mi už nevmestí do hlbokého kočíka a budem ho musieť voziť v športovom... a neviem, ako by som dala do neho ten fusak... A tebe sa zdá ktorý praktickejší? Concord fusion alebo NEO? Ďakujem 🙂

katavinka
15. apr 2008

buxxbu: no veď to...v zime bábo potrebuje teplo aj pohodlie, každý vraví inak a keďže to bude moje prvé, neviem si to tak predstaviť... A nehovorím o tom, keby sa narodilo ako 4-5kilové 😨
Ten hlboký som videla, len mne sa tie čisto hlboké nepáčia, zdajú sa mi zas priveľké, hlavne keď budem cestovať a pod., no fakt neviem ako sa rozhodnem.
Zas ako jastericka píše, že sú tie vaničky x-landera a atlanticu dosť veľké oproti iným, to hej, dnes sú kočíky od výmyslu sveta, úplne mini, ale ja nechcem každú chvíľu kupovať iný, najradšej by som dvoj-trojkombináciu a hotovo.

mouse
15. apr 2008

Ahojte, mate skusenosti s kocikom bolder 4 a moon S4?

kacenka885
15. apr 2008

baby pokial zhanate velky kocik, tak si kuknite bambi, my sme si ho teraz kupili a kamaratka tam napchala 14 mesacnu dcerku na lezato a pritom vobec na to ten kocik nevyzera

pipka
15. apr 2008

kacenka, nemas niekde link, na ten bambi kocik? Ja budem potrebovat uskladnit babo na zimu aj s fusakom 😀

tilly
15. apr 2008

my máme bambino a môj 98cm syn tam spáva cez obed, vlastne cez deň spáva len tam a aj tri hodinky 😀
ten kočík sme kupovali len na spinkanie 😉

z.g.
16. apr 2008

Chcem odpovedať ešte Tessie ohľadom Concordu Neo. Malá mi ešte vonku zaspáva, tá poloha jej vôbec nevadí. A tu sú nejaké ohlasy ohľadom Fusionu.
http://www.baby-cafe.cz/modules.php?name=Forums...
http://www.baby-cafe.cz/modules.php?name=Forums...

tessie
16. apr 2008

z.g. - dakujem ti velmi pekne... si zlatá, že si mi to našla 🙂 Koľko má tvoja malá? Máš ju tam aj vo fusaku, alebo len naobliekanú? dík

stankatt
16. apr 2008

babeky ja som jedna zufalka z tych kocikov... ☹ Vobec sa neviem rozhodnut....

duracelko
16. apr 2008

ahojte, pripajam sa. ja som uz v 35. tyzdni a nemame este vybrany kocik... vobec sa neviem rozhodnut aky kupit - aku znacku. muz chceli najprv Chicco - v kombinacii - hlboky, sportovy a autosedacka. ale mne sa nepacia tie hrkacie kolieska, vraj su lepsie tie nafukovacie aj do horsieho terenu... Concord - je krasny kocik- ale stoji dost - len samotna sportova verzia

cicushka
16. apr 2008

tesiie) neviem ako velke maju vanicky, ale dnes sa uz vacsina tych vaniciek naozaj robi do 6 mesiacov. Ja mam septembrove dieta a kludne by som ju ako 6 mes.dala do hlbokej vanicky (quinny), ale ona uz v 5 mes. chcela kukat von. Tak sme museli vytiahnut sportovy. A tam som ju naobliekala.

mne osobne sa viac paci NEO,lebo je to styl kocikov, ktory sa mne paci. (mymame quinny buzz) ale aj concord fusion je kraaasny. Neviem, ako NEO, ale napr, ten nas je vyslovene mestky kocik a do nejakeho vacsieho terenu by som si s nim netrufla..aj ked niektore maminy ma presviedcali, ze oni chodili s Buzzom aj po poli 😀 😀 .

A na tom Neo by mij chybal ten nakupny kos. Tu nejde ani tak o to, ze ci robis alebo nerobis nakupy velke, ale das tam proste deku, svetrik, mineralku...proste veci, ktore nechces nosit v taske od kocika. Napr. Buzz ma taky mini kos...do ktoreho sa prekvapivo dost zmesti, ale nevedla by som si predstavit, ze by tam ziaden nebol. Proste staci, ze si vonku, nahle sa otepli, chces vytiahnut deku z kociku a kam ju das? alebo ty chces odlzoit niekam svoju bundu, co si vyzlecies. Tak isto.

z.g.
17. apr 2008

Súhlasím s tým, že je lepšie mať nákupný košík, ale dá sa to aj bez toho, teda aspoň u mňa. Tiež som bola z toho výberu už na nervy, tam som nakoniec musela niečo oželieť. Potrebovala som skladný, ľahký kočík na cestovanie. Do toho Nea dám malú aj s fusakom, má 16 mesiacov. A to mám taký huňatý fusak. Už tam navyše miesta nemá, ale stačí to. Ale pre dieťatko menšie ako 6 mesiaocv sa mi zdá šporťák na zimu trochu otvorený, hlavne keď sa dá do polohy na ležanie. No, neviem, keby sa tak ozvali mamky, čo majú tento kočík a menšie mimi. Je dosť drahý, najprv som ho zavrhla, ale potom som si povedala, že tretie bábo už asi nebudem mať, predtým som mala 2 poľské kočíky, tak si to trošku ešte užijem. A čo sa týka hlbokej časti, kočíky Jané ich majú myslím väčšie 80x40 cm, ak sa nemýlim. Naozaj dobré fórum ohľadom kočíkov a prehľadné je baby-cafe.cz, hodne som tam pozerala.

z.g.
17. apr 2008
cicushka
17. apr 2008

z.g. Ked som malu presuvala do sportovej casti, tak som jej tam samoska dala fusak...mame taky teplucky s kozusinkou. Saozrejme, keby bola treskuca ziima, tak ju tam nedam, ale tento rok bola zima mierna.

adikkk22
17. apr 2008

baby ahojte,nas to sice este vooooobec nesuri 😀 no samozrejme ze si robim taky prieskum co sa tyka kocikov,chcem mat ten svoj vybraty,nech sa nan potom mozem vytesovat a odratavat si dni,kedy ho uz konecne pojdm kupit 😀 totizto pracovala som v kojeneckom shope,takze kociky som denne obzerala,a po urcitych mesiacoch sme sa s kolegynami zhodli,ze ak raz budeme tehotne,urcite vedie casualplay! 😉 no teraz,ked sa niekedy doma nudim,bludim po roznych strankych a velmi sa mi zapacil aj kociky portugalskej zn. BEBECAR.no u nas ho najst...neviete,kde by sa dal obzriet,vidiet ho na vlastne oci?ale mam pocit,ze u nas na svk sa nedovaza,ale cehy su ho plne 🙂 a co rakusko,neviete ci je tam "k maaaani" ? 😅 inak chutnucky je aj implast boder,ten smotankovy z novej kolekcie... 😉 😉

adikkk22
17. apr 2008

sorry,par chybiciek sa naslo... 😀 implast bolder,nie boder... 😉

katavinka
17. apr 2008

cicushka: keďže píšeš, že máš septembrové bábo, chcem sa spýtať, mohla si mať v pohode v hlbokej vaničke bábo do pol roka? Ja síce mám vyhliadnutý iný, x-lander xa, no predavačka mi tvrdí, že v zime ho po troch mesiacoch do vaničky nevpracem 😒

cicushka
17. apr 2008

katavinka) ano aj oblecenu v hrubom zimnom overali a dekami..sice bola to uz tesnotkam ale bola tam. Lenze ja mam dost dlhu kocku doma. teraz ma 7 mes. a nosi veci na 12 m.

avanka
17. apr 2008

Katavinka, nam sa babo narodi zaciatkom jula a vcera sme doviezli domov X-lander X1, mne sa nezda, ze by mal az taku malu vanicku, ved nakukni do albumu, mam ho aj odfoteny...
Kamaratka ho ma a v pohode v nej malu vozila do 6 mesiacov v zime aj s fusakom
A este, ked uz bude vanicka mala, nie je problem sklopit sportovu cast na lezanie, upevnit tam fusak, nanoznik a dat tam lezat 6 mesacne babo, poloha je minimalne vyvysena, miesta je tam dost a aj nanoznik je teplucky, ja uvazujem nad tym, ze ho budem pouzivat namiesto fusaku

lubik9
17. apr 2008

avanka,prave citam,ze ste kupili x-lander x1..to je moj vysnivany kocik a tiez ho chcem v cervenej farbe..je to fakt cervena alebo skor bordova? kolko ta vysiel a kde si ho kupovala?

katavinka
17. apr 2008

Ďakujem vám za radu, tak asi ostanem pri ňom 😉

Avanka, dá sa na tom Tvojom preklápať rúčka? Lebo je vlastne ten istý jak XA, len nemá tie predné kolesá otáčavé.

Lubik9, je to skôr bordová farba podľa mňa, ale veľmi pekná.

avanka
17. apr 2008

Lubik, je to skor taka krasne krvavo bordova, je ozaj pekna...kupovali sme ho v Cechach a stal nas 12300 sportak aj s taskou a 4500 vanicka, na Slovensku je trosilinku drahsi, ale myslim, ze nie ovela....autosedacku sme nekupovali, lebo by sme Lukyho v zime aj tak v nej nevozili, tak sa nam videlo zbytocne vyhodit za nu kopec penazi

Katavinka, preklapat sa rucka neda, co je jedina nevyhoda, inak je to v podstate skoro to iste ako XA, len X1 ma brzdy len nad kolesami, nie od jedneho kolesa po druhe, co je epsie, lebo pri dlhsich krokoch nezakopavas a XA nema odpruzenie....

dzidzuska
21. apr 2008

kocky mate niektora skusenosti s Concord neo?

z.g.
22. apr 2008

Dzidzuska, písala som svoje postrehy na strane 61 úplne dole. Dodám ešte, že som s kočíkom spokojná až nato, že na našich chodníkoch, ktoré pripomínajú veľakrát terén, je občas problém a treba si zvážiť, či potrebuješ nákupný košík alebo sa bez neho zaobídeš. Ak Ťa niečo ešte zaujíma, napíš. Mám len športovú časť a zatiaľ ho mám krátko.

tessie
23. apr 2008

z.g. - písala som ti ohľadom toho NEO kočíka v augustovkách... Ak tam náhodou nenakukneš, tak som ti len chcela povedať, že tá kamoška, čo ho reklamovala už 2x, tak to bolo kvôli zaseknutej brzde... Z ničoho nič sa jej zasekla. Vraj je v servise povedali, že majú stiahnuť všetky podvozky z trhu, ale neviem si predstaviť, ako stiahnu podvozky od mamičiek, ktoré kočík nebudú reklamovať. Na tvojom mieste by som išla k predajcovi, povedala mu čo je vo veci a reklamovala ho, nech ti vymenia nový podvozok na kočíku. Kamoške povedali, že jej vrátia kočík do týždňa, ale neviem, či dovtedy ho stihnú doniesť z Nemecka. Držím palce, nech ti to vymenia bez problémov a nech na to dlho nečakáš.

z.g.
24. apr 2008

Tessie- si naozaj zlatá, dík. Ešte som sa chcela spýtať, nevieš náhodou, za aký čas po zakúpení mala tá kamarátka problém s brzdam? Aj mne sa zasekávali. A ináč ako sú s kočíkom spokojné? Nebyť tohoto, čo ma teda rozladilo, tak som s tým kočíkom spokojná.
Prepáč, že sa na to furt pýtam jak dilinko, takže už by mali vyrábať tie nové podvozky, ak som to dobre pochopila. /No, doma pri deťoch už trošku regredujem na nižšiu intelektuálnu úroveň./
Ďakujem, prajem pekný slnečný deň.

meggietn
24. apr 2008

Ahoje, má niektorá skúsenosť s kočíkom cortina evolution x3 tris ?