Kočíky. Aký kúpiť? Poraďte

ziza
28. mar 2006

Mamule, ake mate kociky, ste s nimi spokojne? Ja uz neviem aky mame vybrat. nechcela som davat viac ako 10 000Sk, ale ked som videla napr. Gesslein aky je lahky a praktický ( 23 000Sk )tak neviem a napr. Kajtex za 8 000Sk...no neviem

tilly
18. júl 2006

na peknej ceste v obchode mi povedala tá baba, že na DEMU má najmenej reklamácií...

cat
18. júl 2006

hej hej, kto chce Demu, treba ísť do Krasňan, www.si-si.sk

wladka
19. júl 2006

demu kupim aj v nitre...jednemu priamo dodavaju Demy...diiiky baby!

nana
19. júl 2006

my sme v nas pozerali tiez a najviac nas zaujala DEMA scout tollero.
Aj cena sa nam zdala prijatelna a maju dost pekny vyber farieb

wladka
19. júl 2006

hmmm...pytala som sa na rozdiel medzi tymito znackami, a hovorila ze skoro ziadny, ale ked kocik tollero poskladas - je vacsi ako classic..ale v podstate je to par cm, a je to uplne jedno, len ja som sa zamilovala do 2 farieb - este ich pojdem kuknut osobne, na nete to dost skresluje farby...

verus
21. júl 2006

Babenky, viacere ste tu pisali, ze sa Vam paci GESSLEIN FUTURE. Aj mne. Velmi dlho som kocik vyberala, ale odkedy som videla tento, vedela som, ze iny to asi nebude. Zvlast, ked zijeme vonku, cenovo tu tie kociky vychadzaju priblizne na rovnakej urovni a bolo by komplikovane niest ho zo Slovenska, riesit pripadne reklamacie... Tak sme sa vybrali na nakup do susedneho Nemecka. Kedze je to novy tohtorocny model a my sme ho vyberali niekedy vo februari, na predajni este mali len tak ako vzorku len jeden. Objednavanie farebnej kombinacie bola kapitola sama o sebe, ten katalog maju velmi nemozne spraveny, menili sme obednavku na trikrat, lebo naozaj v tom mali chaos a ja som musela prist na tie ich nejasnosti sama... takze ked uz sme mali konecne jasno vo farbe, myslela som si, ze kapitola kocik je uzavreta...

verus
21. júl 2006

...ale problemiky zacali, ked sme kocik doniesli domov - mal pokazeu teleskopicku rucku. Tak sme to odniesli naspak do predajne, s ospraveslnenim am dali podvozok z noveho kocika, no ten zacal mat po tyzdni rovnaku chybu, najprv na jednej strane a neskor aj na druhej. A k tomu sa pokazilo aj koliesko. Tak sme tento vikend boli v predajni opat, potvrdilinam, ze prve kusy mali konstrukcnu chybu, ale vraj uz ich vyrabaju lepsie. Ten nas nam opravia, vraj ho tam mame nechat. A na koliesko sa zaruka nevztahuje, no Gesslein bude taky zlaty, ze nam ho opravi, ale len priamo vo fabrike, treba to tam poslat... no, trocha ma to nahnevalo. Tak mame teraz zatial nahradny podvozok pozicany s predane, aspon zistim, ci ta rucka naozaj vydrzi, ak nie, ideme menit kocik. A este jedna vec ma na nom prekvapila, hoci mame auto naozaj velke, zabera nam velmi vela miesta. Neviem, kolko miesta by potreboval iny kocik, ktory sa rozklada podobne (podvozok plus sportova cast, pripadne este prenosna taska do toho), ale prilis skladny mi naozaj nepripada... Ale inak je to fantasticky kocik a ak sa ta oprava konecne da do poriadku, nedam nanho dopiustit. Len v jeho pripade asi naozaj plati, ze prilis vela technickych vymozenosti moze byt niekedy na skodu.

verus
21. júl 2006

sorry za preklepy, drobcek zacal plakat odusu... 😉

tilly
21. júl 2006

jedna známa má ten gesslein a zatiaľ sa nesťažovala, a do auta neviem, ona má velikánske auto 😉 ale je pravda, a aj u áut je to tak, že tie prvé majú vždy vady...

verus
21. júl 2006

tilly, zalezi aj od toho, ci ma tento novy model - Future, lebo aj teleskopicka rucka, aj tie vymenitelne kolieska su az na nom. Ale inak sa mi fakt paci - je velmi stabilny, lahko sa s nim manipuluje, tie vymenne kolieska su skvely napad... mna len stve, ze clovek vsadi na kvalitu, aby nemal problemy, a potom chodi do predajne ako na klavir...

tilly
21. júl 2006

hej, má ten future... inak mne sa veľmi páči baby buggy, možno nabudúce 😀

verus
21. júl 2006

tak to som rada, snad to teda uz bude ok, moj muzik uz je skeptik, lebo sa mu zda, ze to jednoducho nie je dobre vymyslene a ze ten ich system nikdy nebude fungovat 😉

mirka
21. júl 2006

dnes sme v BB našli jeden kočík, čo sa nám veľmiveľmi páčil, volá sa Baby Aktive a neviem to nikde nájsť na nete, má to ešte aj nejakú značku, ale tú sme si nezapamätali, neviete náhodou aká to je, alebo kde by som našla tieto kočíky? 🙂

wladka
21. júl 2006

babyactive najdes na www.babyactive.com.pl ...v Banskej stiavnici je urcite predajna, ale neviem kde..musis sa popytat...

wladka
21. júl 2006

uz viem..je to mamkina znama..a mamka hovori, ze by mala mat predajnu pri porodnici v banskej stiavnici...urcite to nemas daleko...paaa

mirka
23. júl 2006

wladka ďakujem, je to presne ten 🙂, v tom obchode nám povedali, že sa dá objednať, len či budú mať tú našu farbu na sklade 😒

bubonic
23. júl 2006

my s mojim drahým sme stretli dnes jeden pár, ktorý malkočík Gesslein, už ako športovú verziu (dieťa malo asi roka pol). chvíľu sme sa s nimi rozprávali - boli fakt veľmi zlatí. no a povedali nám, že majú problémy s otáčaním koliečok, keď bol syn malý, museli kúpiť druhý kočík, lebo sa im dieťa vo fusaku do kočíka síce zmestilo, ale bol tam narvaný, bez možnosti pohybu. hovorili, že je to fajn kočík, ale oni by asi druhý krát už takýto nekúpili.

tilly
24. júl 2006

to je pravda, gessleiny sú malinké, ale to sú všeobecne nemecké a rakúske kočíky sú veľmi malé, jediný fakt veľký kočík je bambino a ešte haucky a zekiwy bývajú veľké, aj keď sú to nemecké kočíky

dabon
24. júl 2006

...no tak som trosku sklamaná z toho Gessleinu, fakt je to moj favorit, ale ako citam vase prispevky, zacinam mat pochybnosti... uvidim, ked ho budem vidiet nazivo, mozno sa mi uz ani nebude zdat taky super ako teraz, a mozno sa don znova zamilujem 😀

tilly
24. júl 2006

treba si to pozrieť naživo a zvážiť to, lebo je to strašne veľa peňazí, ešte dvacka za kočík, no dobre, ale tricka, to je už fakt dosť...
Skús sa poobzerať aj po iných značkách, napr. PP, inglesina, hoco, hartan - tie mávajú v kike a ja by som si teda vedela vybrať... určite by som chcela naklikávaciu autosedačku

dabon
25. júl 2006

tilly dakujem za typ... Poslednu dobu nic ine nerobim, len pozeram obrazky kocikov, porovnavam a uvazujem... nakoniec skoncim pri nejakom za par peniazkov a budem spokojná... 😅

verus
25. júl 2006

Bubonic, to sa im babatko nezmestilo do tej prenosnej tasky ci do sportoveho kocika? Lebo v tom je priestoru dost... Co sa tyka velkosti, je podla mna omnoho priestrannejsi ako napr. nemecke Hartany alebo Teutonie, aj preto sme ho brali. Keby sme mali zimne babo, urcite by sme kupovali radsej kocik s vanickou, do tej tasky by som babo s fusakom nedavala, je pravda, ze najma na sirku v nej babo priestoru nema vela, ked si chce roztiahnut rucicky... ale zas je velmi lahulinka a prakticka. Ja napr. nemam ako vpratat kocik do vytahu, tak sme to vymysleli tak, ze kocik nechavam dole a babatko vynesiem len v tej taske. Ked z nej na zimu vyrastie, da sa prerobit na fusak, ktory mu vtedy bude akurat.

verus
25. júl 2006

tilly, zalezi, co do tej ceny raas, samotny sportak v nemecku stal 413€, verzia Loop 431€.

Ja som naklikavaciu sedacku nakoniec nechcela. Kvoli chrbatiku by v nej babo nemalo vela byt a povedala som si, ze mu uplne budu stacit presuny v aute. Takze ho vzdy poctivo prekladame do "tasky", ak spinka, tak sa vacsinou nezobudi. Ked by bolo velmi treba, da sa sedacka viest polozena v tom sportovom kociku (sestra tak vozieva malu v Pliku od PP) a v hypermarketoch ju beztak das priamo na nakupny vozik. A navyse tie od Gessleinu, ktore sa daju nakliknut pomocou adaptera, nemaju ISOFIX, ktory sme chceli, a okrem toho vraj neboli na ne robene take dokladne crashtesty (aj ked zakladnu normu samozrejne splnaju). Vanicky, ktore sluzia aj ako autosedacky, vraj tiez nie su az take bezpecne ako "skrupinky".

luckas8
1. aug 2006

Ahoj Mirka!Aj my sme si vybrali ten kočík, ale farbu nevieme ešte, je docela šikovný. Len nevieme, či kolieska nafukovacie alebo klasické. Na zimu sú síce lepšie na fukovacie,aj je ten kočík lahšie ovládateľný, ale čo keď každú chvílu cez leto budem opravovať defekt.Mám dve kamošky, čo mi neodporučujú na fukovacie, ževraj každú chvílu opravovali defekty.Tak neviem babenky poraďte!

zebricka
1. aug 2006

Tak ste ma s tym Gessleinom prekvapili... 😲 😲 😲
Kamoska si ho kupovala na poslednu chvilu, ked som jej ho poradila ako kocik, co sa mi najviac paci... je s nim spokojna, prezili v nom celu zimu, zmestili sa tam a co je dolezite, pri rozhodovani zavazilo aj to, ze ho v pohode narvala do auta... do Punta... 😉
Co nedoporucuje, to je prave autosedacka... ze chcela prave taku, aby si to mohla pripinat na kocik, ale ze v konecnom dosledku to vobec nevyuzivala a nebola taka dobra, ako ocakavala... tak si kupila teraz nejaku inu, nazov neviem, ale ze ich maju aj v Kike.... a s tou je strasne spokojna....

eta
1. aug 2006

luckas8, my teda tiez mame kocik s nafukovacimi kolesami a ja mozem len doporucit,byvam na dedine,takze teren hrozny,neupravene cesty a mam zimne bbo,cize sme s kocikom absolvovali rozne strastiplne cesty-cez lad, zamrznuty sneh,nerovny teren,atd.... a teda defekt so nemala ani raz a za toho pol roka sme kolecka iba raz dofukavali a to chodime von skoro kazdy den. Mala som moznost vyskusat aj plastove kolesa,ale teda bolo to ovela horsie,ako nafukovacie.Vobec sa neprisposobuju povrchu,dost to kocik natriasalo,ked sme isli po akejkolvek aj trosku hrbolatej ceste.Takze ja urcite odporucam nafukovacie kolesa 🙂

bellezza
1. aug 2006

ja som spokojná s peg perego.

verus
1. aug 2006

Zebricka, presne, ja som si vravela, ze to naklikavanie by som vyuzila len velmi malo, a ten adapter na naklikavanie by bol dalsi kram navyse...
no my teda kocik veru nebudeme moct brat, ked pojdeme na slovensko, ak mam vzadu sediet vedla maleho, lebo by sme sa do kufra spolu s kocikom nezbalili ani nahodou, uz na vacsi nakup je to problem.

Kolieska: toto sa mi praveze velmi pacilo na Gessleine Future. Tento model ma velikanske terenne kolesa, lahucke, vo vnutri maju nejake vzduchove komorky ci co, ale nie su nafukovacie a preto by ani nemali dostavat defekty. Paradne sa s nim chodi po prirode. A je to skombinovane s vymenitelnymi malymi otocnymi do mesta.
teda... ked vam funguju... my este stale cakame, kym nam pride z opravy to pokazene a tak sa vsade vlacim s tymi velkymi a uz ma to zacna stvat. A to sa mam tesit, ze mi to vobec opravia, lebo na ne neposkytuju zaruku (!!)

mucilienka
14. aug 2006

Babulky, prosim poradte - kde najdem katalog kocikov Peg Perego?

tilly
14. aug 2006

muci, neviem, či nie je na www.rebeka.sk myslím, že tam som ich videla

inak neviem s tou naklikávacou sedačkou, ja by som to chcela, ale asi iba PP, uvidíme, do druhého ďaleko a pri prvom sme to nemali, síce mi to občas chýbalo, ale krpec bol vo vajíčku aj tak iba 4 mesiace, potom sa tam nezmestil...

ja som tiež uvažovala nad isofixovou autosedačkou, aj keď teraz isofix v aute nemáme, ale dúfam, že už čoskoro mi prifrčí nejaké to nové autíčko s isofixom, no ale predajca sedačiek mi povedal, že je to blbosť, že je to len reklama... tak som to vylúčila už len kvôli tomu, že by sa to potom nedalo použiť v aute bez isofixu... (takže keby ho napr. chceli zobrať naši niekam, tak by sa nedalo...)