Kočíky. Aký kúpiť? Poraďte

ziza
28. mar 2006

Mamule, ake mate kociky, ste s nimi spokojne? Ja uz neviem aky mame vybrat. nechcela som davat viac ako 10 000Sk, ale ked som videla napr. Gesslein aky je lahky a praktický ( 23 000Sk )tak neviem a napr. Kajtex za 8 000Sk...no neviem

katrin
14. aug 2006
husenka
14. aug 2006

mne sa tie rozkladacie ľúbia, hlavne na cestu autom sú senzi,ale nemajú vyššiu kazivosť???respekt.nerozhegajú sa 😠 😉

kattum
14. aug 2006

muci, tu najdes prehladne peg perego, no chyba tam CENTRO novinka
http://kocarky.czweb.info/pegper/pegper.htm

mucilienka
15. aug 2006

kattum a nevies nahodou, ci to posielaju aj na Slovensko? lebo ta cena je vyborna!

anetta
16. aug 2006

..ahojte mamulky,,chcela by som sa vas spytat,,mate niektora skusenosti s kocikom znacky TAKO,,bo som nasla na nete a sa mo velmi pacia,,tak by sa mi zisla rada,,,dakujem 🙂

katrin
16. aug 2006

anetta, ževraj TAKO sú veľmi ťažké kočíky - to mi povedala jedna pani v predajni, že o takom nemám ani len premýšľať.. 😲

cat
16. aug 2006

ono na nete mnohé kočíky vyzerajú dobre, ale keď ich vidíte naživo...a tá hmotnosť JE dôležitá.

mysidlo
16. aug 2006

cauko,
co hovorite na trojkolky Jané (Slalom alebo Powertrack)? Mame jeden vyhliadnuty a zatial sa mi zda bezchybny. A aj po Bratislave som ich uz dost videla.

katrin
16. aug 2006

mysidlo, kamoška má Jané trojkolku, je ľahký, dobre skladateľný, ale zdá sa mi to ovládanie také čudné.. asi si na to treba zvyknúť

cucoriedka
16. aug 2006

Jane sa aj nam pozdava, ale ked som minule v obchode videla nazivo tu hlboku vanicku, tak som bola dost sklamana... straaaasne malicka 😲, taka mini skrupinka...

dievcata, co uz mate skusenosti s drobcami, hlavne zimne babetka (bejby, jeho teple oblecenie, fusak, deka + priestor na aky taky pohyb), ako by ste zhodnotili jednotlive typy kocikov?
1. cisto hlboky - super velkost vanicky, zmesti sa vsetko - myslim 😀
2. kombinovany typ A - vanicka je "vlozena" do sklopenej sportovej casti, cize sa tym dooooost zmensuje priestor, hlavne na sirku
3. kombinovany typ B - vanicka je osobitne, sportova cast osobitne, naklikavaci system. idealne, ked je hlboka vanicka "pevna", cize nie taka ta "makku" taska, ktora potrebuje nanoznik.

my by sme najradsej tu tretiu moznost.

ake mate vy skusenosti? prip. prilozte rozmer sirky vasej vanicky 😵
dakujem dakujem!!!

sme z toho celi zmateni.... (velkost vanicky je totiz jednym z klucovych faktorov pri rozhodovani, aaach jo...)

palma
16. aug 2006

cucoridka 😕 ,My 32tt sme sa rozhodli pre 3 možnoeť a vybrali kočík trojkolku Quinny soeedi SX,vanička je dosť velká,športiak a autosedačka super,váha:11.5 kg. (www.topnakup.cz) 🙂 🙂 🙂 TAKO váži vraj okolo 28 kg 😝 .

mysidlo
16. aug 2006

cucoriedka,
neviem, aky Jané si pozerala, ale napr. Jane SlalomPro ma vanicku 80x40 cm, co je dost dobre. Ale napriklad Jane s vanickou Matrix je len 70x28-33 cm myslim (piskotovy tvar). Takze rozdiely su aj v ramci jednej znacky

cucoriedka
16. aug 2006

Mysidlo - hej, moze byt, ze v ramci jednej znacky su dost velke rozdiely... Jane teda preskumame lepsie 🙂

Palma - tiez dik za info... 😉

palma
16. aug 2006

😉

samuelko
16. aug 2006

ženičky
aj mne sa véééééééľmi páči kočík Quinny Freestyle 3XL Comfort,tiež to má vaničku,autosedačku a dá sa aj na športový typ,váha 15kg. Je proste úúúžasný.www.predeti.sk tam to určite nájdete 😀

ena
16. aug 2006

Cucoriedka: ja som za moznost 3 🙂 a mame ten kocik, ktory spominala aj Palma, Quinny Speedi SX.. mame aj vanicku, aj sportovu cast, aj autosedacku naklikavaciu maxi cosi...
Vanicka nie je velmi velka, ale pre zimne babo v pohode, Filip je 1.februarovy a este aj teraz sa zmesti do vanicky.. konkretne bol tam vcera a predvcerom, lebo (inak uz mame sportovu cast na konstrukcii) sme skusali popruhy a sedenie v hlbokom kociku. Na vanicke su dole na dne na boku take 2 kolieska, na ktore sa daju pripnut popruhy.. [kupila som canpol babies, maju aj take voditko, takze ked krpec zacne chodit, tak potom vyskusame aj to 🙂)]

Takze v tej vanicke chvilu sedel, chvilu lezal... sice vyplnil celu vanicku, ale zmestil sa ;)) Pokusali sme sa Filipa odmerat a namerali sme 72 cm 🙂
Ale naobliekany a vo fusaku, to asi nie, mozno s obuvakom by sme ho tam dostali...🙂)

Samuelko: Quinny Freestyle 3kolku ma Sylvie, ja som to videla s autosedackou, sikovny je, je o par kil tazsi ako nas Speedi SX.. na freestyle sa mi paci, ze ma aj to bezpecnostne madlo vpredu a ze rucka sa da sklopit dole a kede babo zacne chodit, tak moze kocik tlacit... tieto dve veci mi na speedi chybaju.. teda ta rucka ani nie( na nasom sa da vysuvat), ale hlavne to madlo... Filip by sa mal kde drzat, ked bude chciet sediet a mal by kde nohy vykladat.. zatial ich vykladal len na slnecnik 🙂)

QUINNY SPEEDI:
chrómovaný podvozok systém 3 v 1
integrovaná transportná poistka,ručná brzda pôsobiaca na obidve zadné kolesá, polohovateľná opierka chrbta
nastaviteľná opierka na nohy, výškovo nastaviteľné madlo (4 polohy), veľké nafukovacie kolesá
otočné predné koleso o 360°, možné zaaretovať na pevno
5-bodové bezpečnostné pásy,
kombinovateľné s autosedačkami MAXI-COSI a hlbokou vaničkou DREAMI
prateľný poťah (30°C)
príslušenstvo: slnečná strieška, adaptéry na autosedačku

rozmery rozložené: 60x70x102 cm
rozmery zložené: 65x52x15 cm, váha: 11,5 kg

QUINNY FREESTYLE 3XL
predné koleso otočné o 360°,možnosť nastavenia po / oproti smeru jazdy,polohovateľná opierka chrbta a opierka na nohy
bezpečnostné madlo, nová ľahko použiteľná bezpečnostná poistka
ručná brzda pôsobiaca na obidve kolesá súčasne
integr. transport. poistka, rýchloupínacie 12" kolesá
odnímateľná 2-dielna strieška s 2 kapsami a sieťovými stranami
nastaviteľné 5-bodové bezpečnostné pásy
doplnky: pláštenka, batoh, fusak, výplň pre malé deti
ideálny cestovný systém v kombinácii s autosedačkou MAXI-COSI
a vaničkou DREAMI

rozmery rozložené: 110,5x69x106,5 cm ,
rozmery zložené: 92x69x56 cm , váha: 15,1 kg

ena
16. aug 2006

Anetta: TAKO vyzera pekne na obrazku, aj nazivo.. je mnozstvo farebnych kombinacii... ale podla mna je tazky a nemotorny...

samuelko
16. aug 2006

ahoj ena
tak ty si spokojná stým kočíkom čo máš? a nevieš za akú cenu sú tie kočíky?

ena
16. aug 2006

samuelko: nechce sa mi to teraz hladat ale skus si pozriet na stranke babymarketu maju speedi, na www.bebeta.sk maju aj freestyle aj speedi.. speedi je okolo 11-12 tis a freeestyle okolo 15..

a som spokojna, az na to madlo, teda to mi tam teraz chyba, Filip uz vydrzi sediet, a keby sa tam mal coho drzat, tak by to bolo fajn.. ked mse ho dali do vanicky sediet s popruhmi, tak sa pekne drzal bokov vanicky...

inak je fajn, do a z MHD ho nalozim/zlozim aj sama, do kufra felicie nam vojde po odmontovani zadnych kolies ( to ide lahko staci len stlacit take dzindiky na kolese), zmesti sa nam aj do maleho vytahu, ked velky nechodi a to mame vytahy s bnutornymi dverami.. akurat ho sem tam obijem, ked sa tam snazim dostat 🙂)

no vidis, este nevyhoda, ak mas golface napriklad, tak neobijes konstrukciu, ja som za pol roka dala dost zabrat konstrukcii, hlavne v prednej casti, lebo tam je koleso vysunute dopredu, takze raz buch do vchodovych dveri, raz do vytahovych a tak.. ale s tym asi nic nenarobim.. keby si byvala v dome, kocik na prizemi za prvymi dverami alebo v garazi.. chodila by si na prechadzky po rovnej ceste.. tak je ako novy 🙂)
ale ja chodim ako nevodic vela MHD, a to da dost zabrat kociku..

nana
17. aug 2006

ahojte, prosim Vas nevie niektora z Vas kde sa da na Slovensku zohnat kocik DRIVER 4XL Sport ? Vyrobca je Free Line, ale chcem len novy. Nasla som ho v Cechach, v Prahe a to je dost daleko. Moc by mi to pomohlo. Dakujem

samuelko
17. aug 2006

Ahoj ena
Ďakujem ti pekne za infošky,si moc milá 🙂

verus
17. aug 2006

Ahojte, Tilly, mne sa nahodou ten ISOFIX velmi rata...
Ten, co mame my - Romer - sa da pouzi aj s bazou, aj bez nej - teda v aute, ktore nema tie uchytky ISOFIX, alebo ked jednoducho nechces tu bazu prekladat do druheho auta a je ti jednoduchsie len zapasat sedacku s pasmi.

Pripada mi to omnoho pohodlnejsie, jednoducho polozis, kliknes a je. V nasom aute je navyse dost nemotorne davat to s tymi pasmi, lebo je to tak odveci urobene, ze ked si pas vytiahnes na maximalnu dlzku a potom nahodou povolis a kusok sa ti navinie naspat, uz si ho nemozes viac vytiahnut a musis zacat od zaciatku... ale aj mne hovorili, ze ISOFIX nejako vyrazne nezvysuje bezpecnost... ak, tak hlavne tym, ze na 100% vies, ze si sedacku upevnila spravne.

kattum
17. aug 2006

nana Free line sa predava i v Brne vo Vankovke, obchod sa vola Puntanela

nana
17. aug 2006

kattum a nevies ci maju aj net - stranku ?

cucoriedka
17. aug 2006

kocky,

dik za info!! privitam este viac nazorov ohladom toho aka je dostacujuca sirka vanicky pre zimne bejby.. (v nasom pripade je to fakt dolezite, lebo nase malinke sa narodi v novembri, takze v marci, co sa este nosia fusaky bude mat uz 4 mesiace a bude chciet aj hybat nozickami, rucickami). tie rozmery sa strasne lisia, od 30 cm do 40 cm - co je teda dost velky rozdiel.

zatial co som patrala vcera vecer na nete, tak mi ako najsirsia vanicka vysla pri modeli Deltim Focus (40 cm) - ak s nim mate niektora skusenosti, sem s nimi 🙂. mame jeden vyhliadnuty, ma v zakladnej vybave aj autosedacku a kazda cast je samostatna - co nam velmi vyhovuje. vyzera velmi pekne, v podstate splna vsetky nase poziadavky (velke kolesa, lahky, nepremokavy...) a cena je velmi priazniva. Deltim su sice polske kociky, ale tento model mi pripada ako nieco, cim sa chceli priblizit kocikom typu PP Young (pre mna idealny kocik - Muci, vybrali ste si dobre 🙂), len za priaznivejsiu cenu.

cmulinko
17. aug 2006

Ahojte kocky.
Ma z vas niektora kocik ARO. Na stranke www.kocik.sk sa mi hrozne lubia vsetky. Najviac tento:
http://www.kocik.sk/data/uni/hugo happy collect...

maryx
17. aug 2006

ahojte, kedy ste si kupili kocik? v kolkom mesiaci?

ninocka
17. aug 2006

ja si chcem kupit mesiac pred porodom alebo tesne po porode