Kočíky. Aký kúpiť? Poraďte

ziza
28. mar 2006

Mamule, ake mate kociky, ste s nimi spokojne? Ja uz neviem aky mame vybrat. nechcela som davat viac ako 10 000Sk, ale ked som videla napr. Gesslein aky je lahky a praktický ( 23 000Sk )tak neviem a napr. Kajtex za 8 000Sk...no neviem

adrolka
3. dec 2007

Ahojte baby, neviete mi pomôcť? poznáte kočík: Firstwheels ? je to holandská značka, semtam sa dá aj na SK vidieť. Máte s ním niektorá skúsenosti??????? ☹

paula58
3. dec 2007

biedronka,juj tak to mas za chvilku uz nech mas po vsak?Drzim palceky a daj vediet aky je. 😉

paula58
3. dec 2007

biedronka, ja mam termin v maji ale uz teraz pokukavam koli tomu ze ten kocik je malo v Banskej Bystrici kedy by som si ho mohla kupit ja co myslis?

ella1
4. dec 2007

adrolka-skus sa spýtať yasmin,ona ho kupovala(chcela kúpiť)
v januárovkách 2008 na str. 96 o tom píše. 😉

adrolka
4. dec 2007

Dakujem, Ella 🙂

biedronka
4. dec 2007

paula, ja by som rozhodne kočík skôr ako mesiac pred termínom pôrodu nekupovala. Celkovo som dosť v tomto opatrná a všetko okolo bábätka som začala "skutočne" riešiť až posledný mesiac. Ale celé tehotenstvo som obzerala, vyberala, okukovala a tak..................(určite si na tom rovnako). Do apríla máš čas vyberať, prípadne keby si chcela môžeme sa neskôr stretnúť (keď už budem mať kočík oskúšaný) a môžeš poobzerať naživo 🙂 . Veľmi by som sa neponáhľala, preistotu. 😉

alexandra
4. dec 2007

biedronka vsetko ma 2 strany. Ja som posledny mesiac mala zakazane vstat z postele/gauca, nehovoriac o tych bolestiach co som mala a keby som mala riesit vybavicku, tak sa asi zblaznim..

ella1
4. dec 2007

ved práve.aj ja som naplánované,že baby na jar apríl-jún,kočík pôjdem kúpiť na veletrhy do brna-koncom marca.
lenže........a to je tá druhá strana,že čo ak nebudem môcť.neznamená,že ked som pri prvom nemala žiadny problém,že to tak nebude aj teraz.
ale zas ani sa nebudem ponáhľať,hned od prvého mesiaca 😉 😀

biedronka
4. dec 2007

ja nehovorím že treba riešiť výbavičku posledný mesiac. Aj ja som mala problémy, hrozil mi predčasný pôrod a práve preto som sa neodvážila robiť nákupy skôr (aby som to neurýchlila). Dnes sa dá veľa vecí vidieť na internete, urobila som si prehľad čo potrebujem, kde to zoženiem a pri najhoršom to nakúpi aj manžel. Kočík som hľadala na internete, urobila som si obraz, ale kúpila som ho len dva týždne pred termínom.

ale každý sme iný. Mám švagrinú ktorej tiež hrozil predčasný pôrod a dva mesiace pred pôrodom mala doma rozložený kočík, čo jej zavadzal v chodbe. 😀

marhulka88
4. dec 2007

babky mozem sa vas opytat na ten kociarik concord fusion ma umelohmotne kolieska? to som sa nejak nikde nedocitala...
no a ako dopredu kupovat veci? tiez sa bojim kupovat veci velmi skoro sme sice 20tt ale doma nemam ani tuk 😀 kociariky prezeram na nete tiez stolicky na jedenie ale ine ma zatial akosi netankuje ;) ale buduci mesiac si uz asi napisem zoznam veci ktore budeme potrebovat a zacnem postupne nakupovat ;)

ella1
4. dec 2007

pozerala som,tiež som to nenašla,ale vyzerajú,že sú gumené.ale to len dojem z obrázku.

no a myslím,že na tú stoličku máte dosť času.ved to stačí až ked bude mať bábo nejaký ten mesiac.

marhulka88
4. dec 2007

no vsak to je to ze ja ani sama neviem co nam treba 😀 ja som taka maminka ignorantka 🙂 ale po vianociach sa polepsim fakt ;)
na obrazku vyzeraju celkom fajn tie kolieska celkom ako gumene no len sa obavam ci realita nebude ina ;)

tilly
4. dec 2007

anamor, ak chceš kvalitný nemecký kočík, tak si pokojne kúp aj používaný, taký hartan, alebo teutonia odvozí aj 5 detí bez poškodení, je to kvalitná konštrukcia a poťahové materiály sú tiež veľmi kvalitné... 😉 ja som mala vždy len používané kočíky, jeden jediný som mala nový a ten bol zo všetkých najhorší 😀

inak jednu teutoniu predávam 😉

paula58
4. dec 2007

biedronka prisla ti moja posta dufam ze ano. 😉

paula58
5. dec 2007

ella,alexandra kedy ste si vy kupovali kocik?Ja by som ho chcela aj hned ale niekdo hovori ze 2 tyzdne pred porodom ale ja sa bojim u nas v Banskej Bystrici som nasla len jeden obchod s tym kocikom co chcem tak neviem zaujima aj ako druhe byby kedy v kolkom mesiaci kupovali kocik a vsetko ostatne. 🙂 Dakujem

ella1
5. dec 2007

no mne ho kúpila mama a boli sme poň,aj po všetky veci,lebo všetko bolo u nej.no a na druhý deň som bola už v pôrodnici,takže sme to akurát stihli.

ale kľudne môžeš aj skôr ,ako vravia niektoré baby tu,tak stať sa môže všeličo,môžeš byť v nemocnici aj dve mes. pred pôrodom.....

ako som spomínala vyššie,tak by som chcela bábo od apr.-júna,no a to akurát budú nové kolekcie,tak hádam to stihneme nejako 😉

paula58
5. dec 2007

cakas babo a v kolkom si? 🙂 Mas pravdu moze sa hocico stat.Ja fakt sama neviem

nelika666
5. dec 2007

ja som zacala kupovat vybavicku v 26tt priblizne.. mala som nenormalne obavy o tom, ze budem musiet lezat alebo ze sa Tami narodi skor a ja nebudem mat nic pripravene.. tak som zacala nakupovat vsetko podla zoznamu a az potom som mohla kludne spat 🙂

ella1
5. dec 2007

nie 🙂 ale snád takto o rok.....
ak si to zas nerozmyslím 😀

paula58
5. dec 2007

nelika ved aj mne vraveli ze mozno porodim skor ako v maji lebo babo rychlo rastie nevedia mi ani trafit termin 😒 tak neviem ale asi tiez zacnem kupovat skor.Co si kupovala najskor?aspon dake vecicky uz mozem kupovat nie nejake flasticky cumliky a tak.A koli comu sa nemoze aj kocik skor kupovat?Ci su nejake poveri alebo co nik mi to zatial nevisvetlil preco. ☹

nelika666
5. dec 2007

paula.. my sme sli do polska a tam som kupila vsetko.. kocik, autosedacku, postielku, matrac, perinku, hniezdo do postielky, oblecko, bavlnene plienky,.....

kocik sme mali doma zlozeny a nemal by sa kupovat kvoli poveram.. - vraj prinasa nestastie ak je kocik v dome skor ako dieta.. ale ako som pisala ja som nemohla kludne spat kym som nemala vsetko doma nachystane.. a poveram neverim

pappo
5. dec 2007

mam dotaz ,neponuka niekto kocik pre dvojicky od narodenia? dakujem

nelika666
5. dec 2007

skus mrknut na mimibazar 😉 je tam toho viac..

anamor
5. dec 2007

tilly ja momentalne uvazujem o mutsym, kvoli vyske, proste ja postrebujem vysokyyyyyy kocik a teutonia sa mi zda trosku nizko ta vanicka, ale inak sa mi velmi paci, ty mas tu teutoniu fun?

paula58
5. dec 2007

Ved aj ja si to tak musim urobit koli tomu ze tiez nieviem mat klud kym nemam zakladne aj tie druhe veci.Som rada ze nemam len ja na tie poveri nazor ze im neverim lebo co sa ma stat tak sa stane a kocik to nezmeni.Dakujem nelika.Pekny den vam aj s malou Tamarkou prajem ale uz asi len tzajtrajsi lebo je vela hodin. 😉

tilly
5. dec 2007

anamor, mutsy nie je nemec 😉 a ja mám 180 cm skoro a teutonia sa mi nezdá nízko, ale je pravda, že zatiaľ využívame len športiak, aj to minimálne, inak mutsíka má suseda a je to fakt krásny kočík, neviem, ako sa volá ten jej, je to 4 kolesový a tam je tá vanička fakt dosť vysoko, že sa nemusíš nakláňať nad kočík, keď sa do neho chceš pozrieť a je to už na pohľad iný kočík, s tým určite nezanikneš v dave 😉

ella1
6. dec 2007

mutsy je nádherný,je to holandska značka.najlepší podvozok je vraj urbanrider.to je klasický-4 veľké kolesá.dve sa dajú aretovať.potom je ešte 4rider a 3rider. no a vanička.v zime ti bude už asi malá. tie sport su väčšie a tie joey sú trošku menšie.

nelika666
6. dec 2007

ja som mala mutsy urbanrider v rakusku na dovolenke.. a super kocik na hornaty teren.. super sa s nim jazdilo, super polohovanie a vsetko.. len skoda ze taky tazky a nam by sa nezmestil do auta 🙂

ella1
6. dec 2007

fakt.s niektorým podvozkom 12 kg a s niektorým 16.ale väčšinou okolo 15 kg.

tilly
6. dec 2007

ten kamoškin malý je júlový a ešte je v tej vaničke relatívne v pohode... 😉
tak asi majú tú väčšiu vaničku