Kočíky. Aký kúpiť? Poraďte

ziza
28. mar 2006

Mamule, ake mate kociky, ste s nimi spokojne? Ja uz neviem aky mame vybrat. nechcela som davat viac ako 10 000Sk, ale ked som videla napr. Gesslein aky je lahky a praktický ( 23 000Sk )tak neviem a napr. Kajtex za 8 000Sk...no neviem

verus
13. apr 2007

a este mi napadlo - opat pre thylead, pytala si sa na skusenosti s nakupom online. Zvazovala som ho, vychadzalo to trochu lacnejsie ako v nemeckom babyone, ale nakoniec sme to kupili v kamennom obchode. vzhladom na to, ze sme kocik celkovo styrikrat museli priniest naspat s roznymi reklamaciami, som tomu rada.

a co ma dost odrovnalo, na kocik je dvojrocna zaruka, ale podla nemeckych zakonov (vraj, uz som nemala silu po tom patrat), je kompletna zaruka len prvych 6 mesiacov a zvysny rok a pol ti je vyrobca povinny reklamaciu prevziat, no moze si uz za to uctovat, kolko uzna za vhodne. Nam sa teraz, ako som uz pisala, zlomila taka mala sranda, ktora podopiera opierku chrbta v roznych polohach (drzi to na naozaj chabom systeme). Pritom sportovu cast sme logicky pouzivali este len kratko. A museli sme zaplatit 15 eur za prevzatie reklamacie a dalsich 50 za opravu. Myslim, ze pokial na Slovensku poskytuju dvojrocnu plnu zaruku, toto si by si na sk dovolit nemohli.

Cize to su pre mna dva dovody, preco radsej kupit kocik niekde, kam sa mozes lahko obratit v pripade problemu. Samozrejme, mozno sa to oplati risknut, kupit kocik v zahranici a dufat, ze bude ok...

Dobru noc, drzim vsetkym tehulkam palce, aby ste boli s vyberom spokojne... najkrajsi je na kociku beztak ten maly zazrak, co odtial kuka 🙂

rimava
14. apr 2007

Vidím, že tu preberáte rôzne typy kočíkov, ale nikto tu nepísal o mojom. Ja mám vybratý typ CAM Combi Family. Nemala ho niektorá z vás, alebo nejaké skúsenosti sním ? Ja som v 33 tt a už vážne uvažujem o kúpe kočíka, ale nechcem sa popáliť a potom nadávať, čo som to vlastne kúpila.

dai
14. apr 2007

ahoj verus,
myslim ze kazdy ma ine skusenosti - nenasla som kocik, na ktory by boli len pozitivne ohlasy - kazdy ma nieco. Myslim ze mamicky si musia vyberat hlavne podla potrieb...
ja mam referencie od troch mojich kolegyn ktore maju gesslein future a vsetky su s nimi velmi spokojne... ja som si ho tiez objednala a velmi sa nan tesim - odpoved na otazku preco - presla som vela obchodov v rakusku - teutonie vyzeraju podla mna strasne ☹ nepomozem si... quinny su malicke a velmi staticke, inglesiny tazke a neflexibilne, hartman som neskusala... ostatne kociky, hlavne tie lacnejsie ma prekvapili hlavne tym, ze nemali skoro ziadne perovanie a skladali sa velmi tazko...
- myslim ze ked si mamina premysli vsetko dopredu a prisposobi kocik svojim poziadavkam , tak si urcite vyberie ten spravny... mna napr. nezaujima velkost kocika - kupila som si velmi kvalitnu tasku pre novorodeniatka na sposob satky - takze sa urcite nechystam trepat s kocikom po obchodnych centrach ( teda tych mensich ) - ratam s tym ze po meste sa prepravujem v aute a kocik sa v pohode zmesti do kufra - takze ten budem pouzivat len na prechadzky po prirode alebo v case velkej nevyhnutnosti...
ine poziadavky bude mat na kocik samozrejme mamina zijuca niekde na dedine, ine mamina v meste... cize aj tie pozitiva a negativa kocikov su vzdy velmi individualne a relativne 😅

sjuzi
16. apr 2007

Hmmm, tak ja sa stretávam často s tým, že po cca 1 roku si mamainy aj tak kupujú ľahšie kočíky resp. bugyny, hlavne ak sú dietky také "letnejšie", čo bude i môj prípad. Takže aj keď výrobca napíše, že kočiar je do 48 mesiacov, tak je to kravina, to by som tam krpca musela priklincovať... 😀

verus
16. apr 2007

dai,
ak si nasla kocik, ktory Ti bude vyhovovat najlepsie, je to len velmi fajn... 🙂 mojim cielom bolo len upozornit mamicky, ze tento kocik nie je tak podla mna tak univerzalny - hlavne do mesta -, ako je prezentovany. O tom premyslani dopredu, stravila som nad vyberom velmi vela casu, ale napriek tomu ma mnohe neskor zaskocilo, tak si myslim, ze je len uzitocne mat co najviac praktickych info vopred.

povodne som sa uz k tejto diskusii nechcela vracat, ale musim sa poopravit: v prispevku z 13. apr 2007 o 22:19 som pisala o rozdieloch medzi Future Loop a klasickym future. Az potom som zistila, ze pomenovanim Classic oznacili dalsiu novu verziu kocika, ktory ma o i. aj moznosti vyberu inych koliesok. S tymi skusenosti nemam.

bobicek
16. apr 2007

viete mi poradit? co si myslite o tomto kociku? http://www.forbaby.sk/kociky.php?id=8&product=161 mne sa zda, ze telicko babatka nie je vo vodorovnej polohe, moze to skodit?

thylead
16. apr 2007

Ahojte mamicky :D
chvilu mi trvalo, kym som sa opatovne nalogovala. Verus, Dai, dakujem velmi pekne. Ja neviem ci mi tych 8-10 tis Sk naviac stoji za to kupovat kocik u nas v danej vybave... pretoze na dunajskej v ba stoji kocik cca 24.750Sk, 2.500sk mas tasku na kocik, potom dalsia vec je "prsiplast", slnecnik na kocik, pumpa na kolesa, predlzovaci diel, pridatny zimny diel na navlecenie na prenosnu tasku na kocik + specialny diel proti vypadnutiu od hlavicky babatka? mna to z nemecka vyjde 25.000 aj so 40eur postovnym a balnym vratane ceny. takze si myslim, ze tie pripadne opravy nebudu az tak vysoke. Ale ci sa to naozaj oplati? to netusim. S Dai suhlasim v tom, ze kocik budem pouzivat len pri prechadzkach. Nakupovaniu neholdujem, max aupark alebo polus, ale to je tak vsetko, kam by som sa dostala. A na male obchodiky staci klokanka :D aspon moj nazor, uvidime, co na to povie maly cervicek ked sa narodi 😀 ale strasne moc vam dakujem za vsetky nazory, je dobre nad tym rozmyslat, ved ako som uz povedala, ja som sialena zenska, ktora ma termin na jesen a uz teraz som cela natesena a chcela by som nakupovat 😎

miselam
16. apr 2007

bobicek,kamoska teraz vision menila za buggy mozem sa kuku ci je to vodorovna pololha.

lilly
17. apr 2007

ahojte, v sobotu som bola pozriet po obchodoch zopar kocikov. Takze zhrnutie:

Mutsy Urbanrider - je dost tazky, da sa hupat /aj ked nie nejak strasne velmi, ale da sa/, na pohlad bol velmi pekny, velmi dobre sa ovladal, ta zatacacia naprava je super. No hlboka vanicka /farba Sport 02 cervena/ sa mi velmi nepacila, neviem preco, taka bola divna. Rozmer 74x34 Mali aj vanicku Joey CHampagne, no ta bola sice pekna, no neuveritelne mala. Sportak sa da otocit pre aj proti smeru jazdy.

Casualplay S4 - nehupe sa vobec, ovlada sa lahko, vanicka 74x34, sportak je dost kratky, vraj z nej dieta moze vyrast. Inac je to pekny kocik

Jané Slalom pro - nehupe sa vobec, ovlada sa lahko, vanicka aj ked vyzera vacsia a na nete sa pise, ze ma mat rozmer 80x40, mala len cca 75x34
Inac sportak je pekny a priestranny, no neda sa otocit proti smeru jazdy.

Quinny Buzz - trosku hupe, vanicka je taka ista ako pri inych, no sportak je tiez velmi maly, neda sa dat do lahu ani proti smeru jazdy

Gesslein Future /classic, loop/ - ma oslovil nakoniec najviac, krasne hupal, pritom hupanie sa da vypnut, lahko sa skladal, ma vymenitelne sady koliesok /ale verzia s nafukovacimi kolesami sa vraj zatial nevyraba/, vlozna taska S-lift je velka a priestranna 90x35, da sa prerobit na fusak, je lahka 1,6 kg. Ovladanie kocika s malymi kolieskami v predu je super, ale aj s velkymi, sportak sa da dat v smere aj protismeru jazdy, je dost priestranny, nakupny kosik je sice mensi, rucka sa da vysuvat aj hore aj dopredu, dole je dost velky priestor na nohy, ze clovek nezakopava do kocika. Celkovo nebol velmi lahky, tak okolo 15 kg, ale to aj mutsy /tusim bol aj tazsi/. Akurat Jane Slalom bol lahky.
Joooj, ten Gesslein Future sa mi velmi pacil, tusim som sa donho zalubila. Pred tym sa mi z netu pacil viac Mutsy, no nazivo bol Gesslein lepsi aj krajsi..

miselam
17. apr 2007

buggy sa neda polohovat uplne do vodorovnej polohy,je to asi tak o 2-3cm vyssie.myslim,ze pokial babo uz seditak by to nemalo vadit,ved tam zas nebude lezat cely den 🙂

bobicek
18. apr 2007

ahoj miselam, dakujem pekne. 😉 len oni asi uz maju buginu, co?! ja som tam videla aj hlboku verziu, len to nebola klasicka vanicka, len take neviem ako to nazvat, ved kuk: http://www.forbaby.sk/kociky.php?id=8&product=161 ci to je tiez len sportova cast polozena na lezato s nejakym fusakom? asi by to bolo naj vidiet 😕

ellla
18. apr 2007

lilly, mne sa tiez paci gesslein, ale u nas ho nikde nemaju. Videla si aj gesslein vision - trojkolku? ak ano, popis nejake info... ja ho chcem objednat cez internet.

lilly
18. apr 2007

ellla, videla som aj trojkolku. No nepacila sa mi az tak ako Future. Napr. mi na nej nevyhovovalo, ze vobec nehupala. Strasne bola tvrda a male mimco podla mna potrebuje aj pohojdat. Inac bolo vsetko take iste ako na Future.

bobicek
18. apr 2007

jaaaj, uz som to pochopila ako to je.... 😎 a nezdalo sa ti, ze pri polohe na lezato nie je chrbatik uplne rovny? na tej foto akoby bol prehnuty... 😲

lilly
18. apr 2007

ellla, este na tejto stranke popisuje jedna baby Gesslein Vision, skus kuknut aj tu:
http://www.kfy.vslib.cz/~deimos/Gesslein-Vision...

prip. aj tu je o nom dost rozsiahla diskusia:
http://www.emimino.cz/modules.php?name=Forums&f...

no podla mna je Future vydarenejsia verzia a pre babo pohodlnejsia 🙂

lejla77
18. apr 2007

Kocky, vcera som videla kocik, ktory sa mi pozdava - neviete ake ma nedostatky?
Je to cam s golfacmi. Je hlboky, da sa z neho spravit sportak, letny sportak a ma aj autosedacku. Strasne dobre sa s nim manipulovalo a je super skladny - pripadal mi perfektny. 😀

miselam
18. apr 2007

bobicek,fusakotaska ma pevne dno,takze myslim ze v poho

lejla77
18. apr 2007

maminy, SOS !!!!!!!!!!!
hladam link na kocik znacky cam, velmi podobny tomuto: http://www.detskezbozi.com/inshop/kocarky/kombi...
Nikde ho neviem najst, vcera som ho videla na predajni.

lejla77
18. apr 2007

Kocky, uz som ho nasla - zdal sa mi nazivo perfektny:

http://www.babymarket.sk/index.php?page=view&co...

Nema niektora z vas taky? Ako ste s nim spokojne? 😎

swifty
18. apr 2007

ahojte
tak ja sa rozhodujem medzi Jane pro Slalom, alebo PP GT3 Completo.
Viac sa mi paci rozhodne Jané, ale zasa PP je vacsi, teda hlboka vanicka je podstatne vacsia. A kedze drobec sa narodi v juli cez zimu budem potrebovat hlboky a neviem ci tam drobca narvem aj s fusakom.
Tie co ich mate ako ste spokojne? P

reja
18. apr 2007

caute kocky,
mam len jednu otazocku: videli ste niektora z Vas kociky X-lander nazivo-oranzovu resp. zelenu verziu? nie su to nejake kriklave farby?
vopred dakujem za odpoved.

miselam
18. apr 2007

swifty skus si precitat tuto diskusiu,mozno pomoze
http://www.emimino.cz/modules.php?name=Forums&f...

thylead
19. apr 2007

Cavinko babulky,

lilly, vcera som zasla na dunajsku v ba a odskusala som si ten future classic od gessleinu a jednoducho nema chybu. teraz aj zlacnili aj robial -5% z cenu a tak to pride celkom vyhodne, aj ked.. no uvidime. ale ked tu niekto pisal, ze na siroky podvozok, tak ked som to skusala, vobec to tak nie je. dokonca ta manevrovatelnost je uplne okej, na mieste sa otoci a ked tam nie je babo, tak jednym prstom som ten kocik ovladala. S-lift je bozska v tom, ze si z necho clovek spravi fusak-nanoznik na babo ked uz bude sediet v bugine a bude zima, jednoducho najsirsie mozne vyuzitie kazdej casti, ktora sa tam nachadza, dokonca sa da cicikat aj ked su vpredu tie otocne kolieska, ktore sa daju mimochodom aj zacvaknut v jednej polohe a tak maju aj funkciu obycajnych velkych koliesok. a co sa tyka podvozku, tak podvozok je taky, ze poskladat a strcit do kufta auta je okej, ale nosit by som ho nechcela. ale to je snad jedina nevyhoda. cize je rozhodnute, gesslein future classic vyhral a ide sa na to :D vrelo kazdemu osporucam ist do predajne a vyskusat ten kocik co ste si vybrali, pretoze spolahnut sa len na info z oficialnych stranok vyrobcov, to moze byt velmi zavadzajuce :D

papate

lilly
19. apr 2007

thylead, myslis ten obchod forbaby na Rajskej v Blave? Lebo tam som bola ja. Chlapik nam to tam vsetko poriadne poukazoval, predviedol, ja aj mangel sme si vyskusali s nim pochodit po obchode aj malymi kolesami v predu aj s velkymi a bolo to super. Co sa tyka sirokeho podvozku, ma 65 cm a nas vytah ma cca 68 cm, takze by tam akurat vosiel a ja by som ho aj tak velmi casto nedvihala, takze aj ked ma okolo 15 kg, tak by to nevadilo. No mne sa viac paci verzia Future Loop, a farba 0717, taka hneda s pasikavym loopom. Teraz ho mali za 22990 Sk - sportova verzia s vloznou taskou S-lift bez tasky na rukovet kocika a autosedacky.
Joj, no ja som aj tak asi trochu divna, lebo este ani nesnazilkujeme, no ja uz kocik vyberam... 😎 😀 😀 😀

thylead
19. apr 2007

ano lilly, ten obchod na rajskej. ja som tam bola vcera 😀 a dufam, ze aj ty uz budes coskoro skoro-mamina 😀 ja som sa dohodla s manzelom, ze z urcitych zdravotnych dovodov, ktore momentalne nastali, vybavim vsetko co najskor a potom uz manzel len pojde doplatit a vyzdvihnut tie veci, keby som sa dostala do nemocnice skor ako by bolo vhodne... zatial sa napchavam magneziom 3x500mg denne, a uvidime, ze dokedy to udrzim...

luciaj
19. apr 2007

lejla77, aj mne sa paci ten kocik, ale nie golfove palice, ale s celou rukovatou (combi system) a pravdu povediac, sa neviem dopatrat k nikomu, kto ten kocik ma alebo si ho planuje kupit. mne sa zda skvely, lebo je hlavne lahucky, necelych 10 kg sportova cast a samotny podvozok este o par kg menej, co je pre mna velmi dolezite, nakolko urcite najviac budem vyuzivat na presuny autosedacku, ktoru potom len zakliknem do podvozku. a ostatne casti budem vyuzivat len na prechadzky. okrem toho ma v zakladnej vybave totalne vsetko vratane nanoznikov na vanicku, sportiak a autosedacku, striesok (zimna, letna)tiez na vsetky 3 casti, moskytieru, prsiplast ... no proste za tu cenu je to paradne siroka vybava. a este jedna dolezita vec, ja budem mat dietatko v septembri, takze ho potrebujem narvat vo fusaku a naobliekane do vanicky, co sa u mensich vaniciek ako je PP Navetta alebo Chicco alebo aj drahsie znacky ako gesslein a podobne podla mna neda. Ta vanicka ma dlzku 80 cm a sirku 34,5, co je viac menje najvac, co som nasla. Takze podla mna je to super kocik a pravdepodobne ho kupim. Jedine, coho sa obavam je, ze ked su to tie mensie kolieska, ci sa moc nevyhrkaju postupne ... ale to si myslim, ze by sa vyhrkali aj pri inych lahkych kocikoch s mensimi kolieskami.
Lejla77, link, ktory si tu dala, ukazuje na am combi baby, kde sa vanicka a autosedacka napaja na sportovu cast, teda si myslim, ze kym zacnes sportovu cast pouzivat, znici sa a okrem toho je tym padom aj tazsi. Skus sa pozriet na cam combi family, co je to iste, teda golfac, len sa odnima aj samotna sportova cast, a teda kazdu cast mozes naklikavat samostatne.

http://www.mojshop.sk/index.php?page=6&itm=749

tu je link na mojshop ale maju ho aj v babymarkete, len som tam nevedela otvorit obrazok.

Ak budes mat nejake referencie k tomu kociku, budem rada, ak mi ich poskytnes. 🙂

lejla77
19. apr 2007

luciaj:
hej, presne tento som myslela, len sa mi nedal otvorit obrazok 😎 Som rada, ze som nasla spriaznenu dusu - mne sa ten kocik na predajni strasne pacil, je perfektny. A nepridas link aj na ten combi system? Lebo ja som najskor tiez chcela s celou rukovätou. Nevedela som, ze je aj taky. Ja som tento videla na predajni a bol uplne super.

lejla77
19. apr 2007

luciaj:
ty si videla tieto kociky aj nazivo??????? Daju sa zohnat aj v BA? Lebo ja som ho videla v Dunajskej Strede - tam stal 12 800 Sk. 😎

luciaj
19. apr 2007

lejla77, ja som ten kocik (combi system) videla "live" v KE, aj som si ho cely odskusala a fakt sa mi pacil. Velkou vyhodou too combi system je, ze aj ked ma celu rukovat, je taka akoby poskladana a potom sa cely kocik da zlozit ako golfky, tzn. do takeho uzkeho slizika, takze sa aj so zlozenym vynikajuco manipuluje a zvladla by som ho aj sama ako utla zena bez problemov jednou rukou vlozit do kufra auta. Ten combi system je ale o nieco drahsi ako combi family (asi viac materialu na rucku a okrem toho torchu ine farebne kombinacie a prevedenie napr. striesky).

tu je link na internetovy obchod so sidlom v KE http://www.babetkovo.sk/index.php?page=shop.pro...

ale maju ho aj v babymarkete http://www.babymarket.sk/index.php?page=view&co...

babymarket ma kamenny obchod uz aj v BA (Sustekova 49), ale nemaju ho tam, maju ho len v Senci, ale myslim, ze keby si chcela, vedia ti ho tu doviest, aby si ho videla.

luciaj
19. apr 2007

lejla77, este jedna vec, ak by sa ti nepacili farebne kombinacie CAM, Neonato ma ten isty kocik, len sa vola Zeta 8 tris a ten ma trosku ine farby, take kriklavejsie, farebnejsie.
http://www.babetkovo.sk/index.php?page=shop.pro...