Kočíky. Aký kúpiť? Poraďte

ziza
28. mar 2006

Mamule, ake mate kociky, ste s nimi spokojne? Ja uz neviem aky mame vybrat. nechcela som davat viac ako 10 000Sk, ale ked som videla napr. Gesslein aky je lahky a praktický ( 23 000Sk )tak neviem a napr. Kajtex za 8 000Sk...no neviem

mrenka
12. apr 2007

bobicek https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
a presne ako pise tilly, tazko sa radi, kazdemi vyhovuje nieco ine a co to je, to zistite, az ked budete svoje babo kocikovat, my uz mame tiez treti kocik 😅

anika
12. apr 2007

bobicek, casual ma kamoska, S6, kupila ho pre rocne dieta, v pohode sa tam zmesti, aj vyspinka.On nie je ziadne drobatko.len ma taky divny problem s nim, ze do zadnych kolies, do gum sa jej velmi napichali kamienky, do prednych nie.Pytala som sa na to tu na fore jednej maminky, co ma S4, ale nic podobne nemala, takze snad nahoda, ale aj tak s tym pojde do predajne, aspon aby to videli, lebo nechodi po ziadnom divnom terene.Je to pekny kocik, paci sa mi, ma dost velke kolieska, ide lahucko.Len mne pride ta sedacia cast velmi plytka.To je snad jedina nevyhoda.

megg
12. apr 2007

Teutonie maju v Kike. Su to ale poriadne tazke kociky. 😒

megg
12. apr 2007

Vita, tak ja mam Speedi SX, vlastne celu trojkombinaciu. Ale teraz postupne ju predavam 🙂 A preco? Speedi je naozaj super kvoli lahkosti a kvoli jednoduchemu skladaniu (i ked ak ho davas do auta aj 5x za den, tak je to riadna fuska) 😖 Vyborne je to otocne koliesko, s ktorym sa fakt otocis akoby "na jednej nohe" hocikde, ale ma aj nevyhody pre ktore by som ho uz nekupila. Mne na nom vadi to, ze nevidim na svoje babo, ked ho tlacim (iba cez okienko) ale zial v nasom pripade to nestaci, moj maly krpec je v tomto narocny a najradsej by ma videl stale usmiatu 😅 Nema madlo a ak sa tam aj nejake da dat, tak ho musis pred skladanim pracne odmontovat a tak zlozit kociar. No ale to aj tak podla mna nevyzera dobre, ked je tak drahy kociarik niecim "polepeny" . Tiez mi vadi, ze ta sedacka je tak jednoducho polstrovana, nie je to nicim vystuzene, cize moj 10 mesacny krpcek, ked sedi, tak pada do boku, smyka sa a sedi nejak divne ohnuty ☹lebo je mu to tam vsetko velke. Polstrovacia vlozka origos Speedi neexistuje a ak sa ti ju podari ziskat z Freestylu, tak klobuk dolu. Mne sa to zatial nikde nepodarilo. 😒 (lebo Quinny ma slabu politiku starostlivosti o zakaznika...skoda) Dalsia vec co mi vadi je, ze babo je tam tak usadene do pololaho-sedu, ale ked si moj Oli chce vystriet chrbatik, tak musim za neho vrutit XY diek! Vyzera to fakt "bohovsky" 😖 (i ked vraj verzia 2007 ma toto sedenie upravene, neviem nevidela som) Aj preto vsetko ho zrejme predam, luto mi bude za tou lahkostou manevrovania, kludne aj jednou rukou a tiez aj za tymi gumovymi kolieskami, ktore idu nenormalne potichucku a babo tak nic nerusi. Najlepsia z tohto vsetkeho bola kombinacia podvozku a autosedacky, tak to bolo naozaj len a len super - rychlo zlozis, nalozis, babo ta vidi, autosedacka je perfektna.
Tak tolko moje skusenosti.

mrenka
12. apr 2007

mamusi, cauko 😀

megg
12. apr 2007

inak bugaboo, je u nas neobvykly kociarik asi aj kvoli jeho cene, ale ma ho kolegyna. Je s nim spokojna, mne sa vsak zda tento kociarik taky - ako na predvadzanie sa, ale o prakticnosti...hlavne tak v clapkanici v zime, no neviem...ale ako nejaky treti kociarik by mohol byt fajn 🙂

megg
12. apr 2007

cauko mamusi, uff som sa rozpisala, ale aspon viem ako som na tom s tym mojim kocom 🙂)

danona
12. apr 2007

katy - 😀 asi teda mám to Chicco trio S3 s tou väčšou vaničkou.. no ale búdička sa sklápa potichu, zvuky nevydáva žiadne.. 😵 aspon zatial.. 😀 jediné čo sa mi nepáči je velkosť podvozku kočíka - ked ho skladám do kufra auta.. inak som s ním maximálne spokojná... 😵
levlon - aj mne sa páčia Bebecar hightrek comfort, no videla som ich len na nete.. neviem kde sa dajú naživo okuknúť.. 😕

mrenka
12. apr 2007

pod do maminiek 😅

danona
12. apr 2007

megg - a Bugaboo sa dá kde naživo pozrieť?? - v SR 😀

zuzka111111
12. apr 2007

zenusky ktore kociky maju preklapaciu rucku a su trojkolky alebo aj stvorkolky ale s kolesami do terenu uz som zufala kocik aky chcem este asi nevyrobili ☹ 😠

danona
12. apr 2007

zuzka - 😀 ja mám doma dva kočíky a už pokukujem po dalšom 😀 - na každom mi niečo vadí 😕 - poradiť ti nevieem..

verus
12. apr 2007

Miselam: s tou trojkolkou velmi neporadim, najprv som ich nechcela kvoli stabilite a aha ako sme dopadli - s Gessleinom som pri vystupovani z autobusu kvoli nemoznym prednym kolieskam skoro vytriasla maleho, inokedy sa mi prevazuje dozadu... 🙂 Osobnu skusenost nemam so ziadnou trojkolkou, kamaratka je spokojna s Hartan Skater, ale na trhu je trojkoliek dost, treba pracne pri kazdej nechat ukazat, ako vyzera zlozena, urcite su aj take, pri ktorych sa zlej stability netreba bat. Rucna brzda je dobra vec, ja by som ju ocenila. Byvame z kopca a casto mam obavu, ci kocik ubrzdim.

megg
12. apr 2007

Danona, myslim ze na SR nikde. Ale v Rakusku ho najdes hocikde. /teda v dobrych detskych predajniach/ v Rak. to dost fici. Kolegyna ho ma odtial. 🙂

Zuzi, no preklapacia rucka je bud u tych veeelmi tazkych kocikov (Tako, BabyDreams,Steggi, PP Venezia a tieto) vo viacerych pripadoch mas otocnu sedaciu cast, takych kocikov je viac. Pekny kocik, taky "k svetu" s preklapacou ruckou asi ani neexistuje, zialbohu. 😖

danona
12. apr 2007

megg - díky 😉 , už ukecávam manželíka na vieden - SCS, Babyone sa detský obchod tuším volá, vraj tam dobrý výber detských vecičiek majú.. 🙂

megg
12. apr 2007
verus
12. apr 2007

megg: neviem, naozaj sa nechcem tych teutonii nejako extra zastavat, nikde som nenasla presny udaj o hmotnosti, ale pochybujem, ze by boli ekvivalenty gessleinov tazsie. Navyse sama si mozes pri niektorych modeloch vybrat komponenty (kolesa...), aj to vplyva na hmotnost.

Levon: Ani mne sa zo zaciatku nepacili, aspon nie to, co som videla vystavene, zacala som si ich vsimat az u mamin okolo seba a uz sa mi zdaju fajn. Skalu farebnych prevedeni maju dost velku, maju to zobrazene na webe.

No a s tou dostupnostou jednotlivych kocikov to mas tak - iny kraj, iny mrav. Zhodou okolnosti v poslednych mesiacoch pendlujem medzi piatimi krajinami, troska pozeram po kocikoch (manzel sa smeje, ze som uz maniacka) a veru zakazdym vidam nieco ine... Ono asi nikde nebude lahko dostupne vsetko.

verus
12. apr 2007

danona, uz som to tu pisala, niektore teutonie ich maju tiez, v Babyone ich mavaju... ale uz s odou na tuto zacku koncim 😀 😀

megg
12. apr 2007

Verus, no pani v Kike mi nukala Teutoniu a veru na vyber mi komponenty nedavala. Vychvalila ho do nebies, ale co ja viem, mne moc nereze taky styl. I ked ich Solano sa mi velmi lubilo, az sa odlubilo...po skusenosti na zivo.

Ale som prekvapena o infoske o tom Gessleine a to som si fakt myslela, ze je to pan turbo kocik a vidis, vsade sa nieco najde.

vita1
12. apr 2007

Megg, dakujem za rady. S tym Speedi to teda nevyzera velmi ruzovo 🙂 Uz o nom zacinam dost pochybovat. Len teraz vobec netusim, aky iny kocik si mam vybrat... Idem teda hladat dalej 🙂

mimonenka1
12. apr 2007

My sme dnes objednali speedi SX, každý kočík má nejaké nevýhody a predajca kočíkov u nás nám ho odporučil, megg, to jeden nevie kým si nevyskúša nevýhody na vlastnej koži, dúfam, že to nebude také zlé.
Freestyle nám neodporučil, vraj je to nepodarok, tak dúfam, že by nám nehovoril blbosti. Dufám, že to sedenie je v novej verzii upravené. TO by mi prekážalo najviac.

verus
12. apr 2007

megg, no ja len co som z ich netu vycitala. v babyone toho vedeli menej ako ja :o)

na solano som aj ja citala negativa, tak mi za nim nie je luto. svojho casu som ho zvazovala kvoli tomu, ze sa tam dalo nakliknut nase vajicko - Romer, ale nikde som nenasla obchod, kde by mi ho ukazali nazivo.

A tom Gessleine som to proste musela popisat, uz sa na to nemozem pozerat, ako sa o nom pise len chvala, najma, ked ho ludia poznaju len z predajne...

anamor
12. apr 2007

preco je quinny freestyle nepodarok?

ellla
12. apr 2007

verus - pisala si gessleine future. ja mam vyhliadnuty gesslein vision - trojkolku, tak dufam, ze s nim to nie je take hrozne...
http://www.mojshop.sk/index.php?page=6&itm=5574

megg
13. apr 2007

Presne tak,kazdy si musi sam vyskusat ten dany kocik na vlastnom dietatku. Ja som tiez nepredpokladala, ze moj maly bude taky narocny na kociky 🙂 Ale on je od narodenia proste taky, napr. v hlbokej vanicke mi absolutne nechcel byt 😖 Takze nedajte sa hned odradit, len si to dobre zvazte, lebo je mozne ze kociarik aj predate. Mne sa Quinny Speedi stale velmi paci, bola to proste laska na prvy pohlad a vidis, este stale ho mam, proste hladam vsetky mozne cesty aby sa to nejak "vylepsilo" 🙂 Drzim vsetkym palce, nech najdete to co hladate. 😵

lejla77
13. apr 2007

kocky, neviete ake ma nevyhody kocik TAKO, okrem hmotnosti? Celkom sa mi pozdava.

miselam
13. apr 2007

maminy som rada ze mate viacero kocikov,lebo som si myslela ze som vadna ked chcem dalsi.
Ella,vision nema hupanie a je este uzsi ako future,tak neviem ako so stabilitou,musis vyskusat.
zda sa ujete kupovat trojkolku,ja by som skor lahku bugynu,len neviem co s korculami.
kamoska chcela casual a predajca ju ukecal na peg perego,v tom istom obchode pricom casual su drahsie,zistim preco.

tilly
13. apr 2007

lejla, no takže tá hmotnosť je asi to najmenej, to by ani tak nevadilo, ale je to poľský výrobok, takže asi taká je kvalita... ja osobne ho nemám a ani som nemala, ale mali ho tri susedy. Jedna sa ho ani nesnaží predať, lebo ide do boku a má tam niečo zlomené, druhá ho rýchlo strelila po pol roku, tretia má tiež ulomenú tú istú vec, neviem, ako by som to vysvetlila, je to taká hovadina, ktorá drží nožičky... a tiež ide do boku, takže sa namaká, aby udržala správny smer, prenosná taška na dieťa je strašne malá, celkovo je tá športová časť strašne krátka pre dieťa, okrem toho je mäkká, čo neviem, či je OK na chrbátik, ale čo je najhoršie, jedna s tých mojich kamarátok má dcérku, ktorá sa jej tam vo vnútri o niečo porezala a má jazvu na líčku, stalo sa to zhruba pred rokom a stále tam tú jazvu má... a má to blízko očka...

sranda je, že niektoré maminy majú celý čas jeden kočík a niektoré sa stále hľadajú, ja som našla konečne ten správny kočík a iný už nechcem, ale trafila som sa až na šiesty krát 😅

lejla77
13. apr 2007

tilly:
dakujem Ti, skusim pozriet este nieco ine. 😎

thylead
13. apr 2007

ahoj maminky alebo buduce maminky, chcela som sa poradit o cenach kocikov. bola som sa pozriet na dunajskej, ale ta cena ma uplne odrovnala. tak som kukala gesslein future loop a classic na nemeckej stranke www.babyonlineshop.de a tam to vychadza neporovnatelne lacnejsie a este aj vacsi vyber + prislusenstvo, o ktorom sa mi zda na slovensku este nepoculi. skusal uz niekto tuto formu zhanania kociku? nie je mi jedno dat 850eur len tak na milost. ale na druhej strane u nas by to bolo este viac. a hlavne su tie gessleiny naozaj az taka bomba alebo sa sustredit radsej na inu znacku? prosim vas, poradte mi, manzel mi v tomto zrovna oporou nie je (asi ako vacsina muzov 😎 )... dufam, ze bude mat niekto z vas potrebne skusenosti a poradi mi ako dalej. dakujem vam