Kočíky. Aký kúpiť? Poraďte

ziza
28. mar 2006

Mamule, ake mate kociky, ste s nimi spokojne? Ja uz neviem aky mame vybrat. nechcela som davat viac ako 10 000Sk, ale ked som videla napr. Gesslein aky je lahky a praktický ( 23 000Sk )tak neviem a napr. Kajtex za 8 000Sk...no neviem

nelika666
16. dec 2007

tilly.. len tak pre info.. kolko asi stoji hartan vip xl? myslim sportak + vanicka, pripadne autosedacka.. nanozniky a tak sa kupuje osobitne alebo je to uz v cene?

kuko.. AT4 je teda riadny terenak.. ja ked som ho 1x videla tak som si povedala ze je to riadny traktor 😀 nam by sa teda do fabie asi nezmestil bez toho aby som mu dala dole vsetky kolesa
z osobnej skusenosti viem ake je tazke vybrat kocik vhodny na dedinu a aby bol aj skladny a lahky ked chcem niekam ist autom.. 😒 dufam ze s nim budes spokojna 😉

tilly
16. dec 2007

nanožník sa kupuje zvlášť, ale na hartany sedí aj emitex...
http://cgi.ebay.at/Hartan-VIP-XL-Dessin-404-neu...

ale toto je ebay, takže si môžeš narátať ešte plus 50 - 100 Eur v obchode, autosedačka sedí maxi cosi a romer, ale potrebuješ adaptér, cca. 70 E (na romer, na maxi cosi neviem)

u nás v kike stojí myslím 24 + vanička

cicushka
16. dec 2007

tilly) to mas pravdu, ze co je nove, moze mat este chyby..ale pri PP by som sa vobec nebala, pretoze v mojich ociach je PP uplne naj znacka co sa tyka kocikov. Myslim si, ze to je ako Mercedes alebo BMW medzi Skodovkami (nic proti Skodovkam 🙂 )
Asi by si nedovolili pustit na trh, nieco s vadammi a chybami...

lienockaa
17. dec 2007

baby, ktoré ste sa na to pýtali, tak po 2 mesiacoch sme si vybrali PP centro, vzali sme aj vaničku a autosedačku.. 🙂

no ale to bola riadna fuška, lebo my tiež bývame na dedine, takže do úvahy na začiatku prichádzali len veľké nafukovacie kolesá..hmm..mal byť hlboký a dať sa zložiť na športový..s normálne veľkým košom na nákup..s čo najväčším príslušenstvom..polohovateľný do úplného ľahu..nie ťažký..a mal sa zložiť do kufra ford fiesty.. 😉

u nás rozhodlo to, že som si kočíky išla "ohmatať" do dobre zásobenej predajne..no a hneď som zabudla na veľké nafukovacie kolesá..lebo tie kočíky mi pripadali veeeeľmi ťažkéééé...neskladnééé..a to v nich ešte nebolo položené bábo, ani nákup..

chceli sme najprv cam mb x6 tris, ale vypredali nám našu farebnú kombináciu a po meraní by nám nevošiel do kufra bez zloženia koliesok..a tento PP vošiel a bol jediný, ktorý bez problémov spĺňal aj väčšinu požiadavok..podotýkam, že naša dedina nie je žiadny horský terén, sú to rovinky a asfaltové cesty, takže dúfam, že nebudem niekedy ľutovať, že nemáme nafukovacie kolečká.. 😉

ella1
17. dec 2007

no,bola som v sobotu vo viedni a bola som si omrknúť bugabooa zaľúbila som sa po druhý raz!
vyskúšala som ho a je perfektný!!! 😀
inak cicushka-ten PP som už dávnejšie videla niekde na nete. 😉

baby pozerala som české diskusie o kočíkoch a sa dosť sťažovali na buzz, vraj stále ich musia dávať na reklamáciu!

a ukazoval tam predavač jednej mamine bugaboo bee a aj ked sa mi moc nepáči,tak v skutočnosti je oveľa krajší.

lauritka
17. dec 2007

ella ake su ceny vo viedni_ oplati sa ist kupit to tam, alebo objednat cez net ?????

ella1
17. dec 2007

sú tam lepšie ceny ako u nás.ale napr. teraz sa bugaboo oplatí kúpiť na www.annaviktorie.cz majú akciu,necelých 20 tis.
ale je už nová kolekcia 08´ a podvozok je inovovaný.

ale celkovo,ceny fakt lepšie.a v tom baby one-obchode pekný výber.všetkého pre bábätká.

lauritka
17. dec 2007

ty si bola v tom nakuponmom centre pri Viedni, zi primo vo Viedni?
a co hovorite na kociky od znacky "neonato" ??? a "cam cortina" ???

ella1
17. dec 2007

ja som bola v scs.to je smer na gratz skôr by som povedala,že za viedňou.
popozeraj na českých stránkach,tam je strašne veľa diskusií o rôznych značkách.

lauritka
17. dec 2007

dik 😵

tilly
17. dec 2007

ella, tak mňa vypustiť do babyone, tak sa nevymotám ani do záverečnej 😀

cam a neonato v rakúsku nedostaneš, značky sú to také priemerné

pre mňa zas nie je PP mercedes, je to taká slušná alfa... môžem to porovnávať, mala som atlantico, celkovo to bol výborný kočík, podľa mňa najlepší od PP, nemám proti nemu výhrady, bol to jeden z najlepších, ale bol to len taký obyč kočík z jednoduchých materiálov, zložitým skladaním...
taliansky výrobok sa nedá porovnávať s nemcom podľa mňa, takže miešať taliansky kočík s nemeckým autom, to mi nejde dokopy, to na vysvetlenie toho mercedesu, ale ja som postihnutá aj autami, tak si to prosím nevšímajte 😅

ella1
17. dec 2007

no o tých autách by sa dalo veľa dikutovať..... 😉
kedže sme kupovali,tak som veľmi veľa pozerala na nete a bola somprekvapená.
tak isto ako aj na najlepšom kočíku,aj na najlepšom aute sú muchy.
a taká alfa GT..........vozila som sa,to bola sila! 😀

ada78
17. dec 2007

pocuvajte ma vy "postihacky". 🙂
auto aj kocik mame, ale neviete nieco o autosedackach?

ella1
17. dec 2007

a čo také?

cicushka
17. dec 2007

ella1) a ake staznosti na ne mali...nevies?

my zatial pouzivame buzz 3 mesiace a nastastie sme este nemuseli nic reklamovat...zatial som s nim velmi spokojna...dokocna aj ta taska dole mi uplne staci, co som si nemyslela predtym. Vsak uvidime casom...ale ako sa poznam, urcite neostaneme pri jednom kociku...lebo manzel chce chodit do hor..a to buzz nezvlaadne 🙂
tak mozno si doprajem aj druhu nasu srdcovku bugaboo.
Potom by som uz pockala na tu kolekciu 2008 ako pise Ella1.

a inac ten boo bee je podla mna kraaasna buginka.

tilly
17. dec 2007

ella, všeobecne ideálne auto, ani kočík neexistuje, vždy sa nájde niečo, čo ti vadí a ak to nevadí tebe, tak to vadí niekomu inému, ak je aj krásne, technicky vyspelé, bezpečné a ja neviem aké auto, tak má hrozivú cenu, alebo sa strašne kradne apod. tak isto je to aj s kočíkmi, telefónmi, autosedačkami, hračkami...

lauritka
17. dec 2007

mamicky a este sa chcem spytat, ci je problem, ze napriklad niektore verzie sportiakov ako BUZZ alebo MOON sa nedaju dat uplne do vodorovnej polohy??
ako deticky spinkaju? hlboka korba sa nemoze pouzivat dlho a potom to ako riesite ? dakujem za rady 😅

cicushka
17. dec 2007

lauritka) neviem ako pri moon, ale buzz sa da dat do vodorovnej polohoy...len samozrjeme, ta specificka tvarovana cast ostava taka aka je, ale vodorovne rozhodne ide...viem ze aj bugaboo ide dat uplne vodorovne...neviem ako ostatne kociky na tento styl.

tilly...tak...treba upustit od niektorych kriterii, lebo potom by sme si asi ziadna ten spravny nekupili.

lauritka
17. dec 2007

🙂 no mne to tiez pripada, ze idealny kocik nenajdes 😀 asi si kazdy musi urcit priority, co komu vyhovuje 😅

zuzkagu
17. dec 2007

Lauritka, tak MOON mal v kolekcii 2007 kde bola ko vanička tá prenosná taška, mne ten kočík príde v stredu po dlhom nahánaní pretože ani ja som nechcela tú novú verziu pre rok 2008, práve kôli tomu polohovaniu, tento jediný MOON T3 sa dal vypolohovať do úplnej roviny a ja som si ho zohnala.
papa

lauritka
17. dec 2007

zuzkagu a kde si to objednala, mas link?? este by som chcela porovnat rozmery a ci sa lahko sklada a vmesti sa konstrukcia do auta ? 🙂 stredna trieda.

ella1
18. dec 2007

cicushka-lauritka skôr myslela na to,že sa nedá polohovať časť na nožičky.
a tá sa nedá.ked daš dieťa ležať,tak vlastne má nožičky trochu hore-pokrčené v kolienkach.
ale ja osobne si myslím,že to nie je až také zlé,dokonca mnohým detičkám sa tak lepšie spí.a myslím,že kby to bolo na ich úkor,tak by také kočíky nevyrábali.

čo sa týka toho buzz-u:viem,že s predným kolieskom je často problém a ešte voľačo,len ja si už nepamätám 😅 na stránke www.rodina.cz alebo www.emimino.cz nájdeš viac.ja som tam prelúskala veľa strán ale na tej rodine sa ťažko hľadá,tak neviem,kde presne.

ella1
18. dec 2007

lauritka-ešte k tej hlbokej časti- v podstate máš jedno,aká veľká je korba,pretože dieťatko v nej dlho nebude chcieť byť.max do pol roka.tiež sa chce pozerať von 🙂 moja napr. už v 4-roch mesiacoch vyvádzala,lebo nevidela von. 😉

yonanevi
18. dec 2007

nema niekto skusenosti s kociarom quinny speedi?

nelika666
18. dec 2007

ja mam.. a dobruuuu.. co chces presne vediet 🙂

paula58
18. dec 2007

ahojte baby boli sme v polsku na detskych veciach nemali velky vyber teraz ale dalo sa kupili sme kocik Twister 2007 je pekny a lahky s hlinikovou konstrukciou a lahko sa ovlada ma niekdo skusenost alebo nieco o nom vie?Chcela som casulplay ale u nas je dost drahy a nedam za kocik skori 30000sk 😉 Dufam ze nieco vydrzi. 🙂 Ako sa mate inak?

yonanevi
18. dec 2007

nelika ci sa tam vojde do vanicky aj vacsie babo 😀 a ze ci si snim max spokojna ci je lahky ked ho nadvihujes na schodik a pod

nelika666
18. dec 2007

paula - twister som mala a povedala som si nikdy viac.. bol by dobry keby som s nim nepotrebovala chodit do mesta, autom a chodil by so mnou aj nosic.. ale mozno tebe bodne..

yonanevi - vanicku som nemala, mam len sportovu verziu.. je v pohode - dokozem ho sama nalozit aj vylozit do auta, cez prekazky ako schodik alebo obrubnik ide v pohode, ja som si musela trosku zvyknut kedze predtym som mala CAM mbx6 so 6kolesami a zrazu som mala 3kolku.. ale da sa, aj po terenoch sa snim ide dobre (byvam na dedine a cesty su hruza a des) 😠 😀 😎

yonanevi
18. dec 2007

no to je potom super, ja som si ho len v obchode vyskusala , a muz ma tahal z obchodu 😀 😀 mne sa velmi pacil len neviem ci vanicka je dost velka, ale ved to sa uvidi neskor dakujem nelika

nelika666
18. dec 2007

yonanevi, ja som po speedim tiez poskulovala uz skor ale manzel tiez protestoval ale nakoniec som ho spracovala 😀 😀 😀