Kočíky. Aký kúpiť? Poraďte

ziza
28. mar 2006

Mamule, ake mate kociky, ste s nimi spokojne? Ja uz neviem aky mame vybrat. nechcela som davat viac ako 10 000Sk, ale ked som videla napr. Gesslein aky je lahky a praktický ( 23 000Sk )tak neviem a napr. Kajtex za 8 000Sk...no neviem

tilly
22. sep 2006

jej, no super, veľmi pekný

zuz11
22. sep 2006

myslite ze madlo my bude velmi chybat? 😀

zuz11
22. sep 2006

ninoc a je to trojkombinacia 😀

tilly
22. sep 2006

no s tým madlom nieviem, ale väčšinou je aj tak dosť ďaleko od dieťaťa, aspoň ti do neho nebude kúsať 🙂 hlavne, aby to malo 5 bodové pásy, lebo ak budeš mať zlobra, tak to fakt budeš potrebovať, ten môj je pripútaný stále a najnovšie už vie vyliezť von... 😀

zuz11
22. sep 2006

no ale vyhral nad ostatnymi koli vahe 😀 ma 11,5 kg v sportovom a ten freestyle az o 4kg viac ale mal to madlo 🤐

miriam
22. sep 2006

My sme si chceli kupit Quinny Buzz. A skoro sme ho kupili, ale...Ked sme si ho v obchode obzerali, prisla k nam nejaka kocka a povedala, ze ak nam moze poradit, aby sme ho nekupovali. Vraj jej znama si ho kupila a po styroch mesiacoch zhana iny kocik. Dve hlavne nevyhody: mala vanicka a sportovy kocik sa vraj neda dat do vodorovnej polohy (t.j. dieta si tam vraj nemoze v klude pospat.
Nas maly bude mat v zime pol roka a pravdepodobne by sa do tej vanicky uz nezmestil. Pisu, ze je do 9 kg, ale aj predavac nam potom povedal, ze ta vanicka nic moc.
Kupili sme teda iny kocik Teutoniu fun a zatial sme super spokojni.

zuz11
22. sep 2006

miriam, hej buzz ma mini sportovu cast.. teda ma ju hrozne uzku a to koli tomu ze je naklikavacia 🤐 ale my sme pozerali aj na kvalitu autosedacky bo dost vela cestujeme a bezpecnost na ceste je najdolezitejsia 😵

palma
22. sep 2006

37tt 😎 nikola23,prepáč že som skôr nepísala.Ktorý fusak myslíš?A čo máš takú istú ako ja? 😉 Možeš napísať aj do IP 😉 zuz11, tebe velmi nerozumiem,lebo najskôr píšeš,že šport.ťasť sa ťažko odpája a potom zase píšeš,že ťa láka lahká manipulácia so šport.časťou 😕 .S enou súhlasím 🙂 . zuz11 a už si si od vtedy vybrala? Aha 😀 akurát som sa dočítala že si si ho len predsa vybrala 😝 A akú farbu?

zuz11
22. sep 2006

palma, no ja som mala dilemu v tom a koli tomu ze k vytahu mam asi cca 9 schodov.... ale na buzzovi sa mi nepacila ta hydraulika a bala som sa co urobi..... bo ak sa pokazi po zaruke kocik sa moz vyhodit bo opravu by som asi necvakala 🤐 a free bol o 4kg tazsi takze mu nic nepomohlo a bol labilnejsi ten speedi je najmenej labilny 😀 a zatial ho mame v tej cervenej ferbe ale ak dostanu ine farby tak sme dohodnuty ze nam hned volaju a este mozeme vymienat 😀

ena
23. sep 2006

tilly: k sedacke, rozmyslalai sme aj nad tym stm co mas ty, teda dominik ;) vo forbaby maju dokonca aj akcie nejakych 6-12 percent.. ale tam tusim ked das dole tu cast co je pre mensie dieta, tak uz mas len 3 bodove zapinanie, ak som dobre pochopila...pootm sme vyskusali concord a tam sme vahali medzi ultimax a trimax.. ultimax mu bol akurat ale to je len 0-18 a to by sa nam neoplatilo, maxicosi vajicko mame 0-13 ...
stm sme nakoniec ani nesli pozerat , videla som ho len vo vyklade 🙂

miriam
23. sep 2006

Zuz11, ja som tym nemyslela, ze sportova cast je mala. Vanicka, ktoru potrebujes minimalne, kym babo nesedi, je mala. Ale sportova cast nic moc kvoli tomu, ze sa neda dat do vodorovnej polohy.
Inak, ak chces autosedacku MaxiCosi (dobre som pochopila?) ta sa da nakliknut aj na napr. Teutoniu cez specialny prechodnik. My to tak tiez mame.
Len neviem, ci sa na Slovensku teutonia predava - nemam prehlad. Je to fakt dobry kocik a hlavne lahky.

ena
23. sep 2006

miriam kolko vazi teutonia?
iank, ani quinny speedi sa neda dat az celkom do lahu, ale maly tam v pohode moze spat.. aj terz je v kociku a spinka ako babatko 🙂

palma
23. sep 2006

37tt 😎 ena,speedi sa nedá dať úplne do lahu,ale takým väčším babatkam to už tak nevadí,skôr je výhoda že speedy -vieš nožičky vyložiť a babatku nevysia dole. 🙂

miriam
23. sep 2006

Ena, kolko presne vazi neviem. To zavisi od toho, ktora cast je tam prave nasadena (vanicka, sportak ci autosedacka). Ale aj tak nikdy nenosis kocik ako celok (velmi rychlo sa rozobera). Niekde som videla informaciu, ze kocik vazi asi 12 kg, ale zavisi to aj od toho aky podstavec t.j. ake kolesa. My mame system fun - skvely kompromis medzi vahou kocika a kvalitou kolies.
Ja sama vazim len asi 50 kg (t.j. nie som ziadny zapasnik 😀 ) a kazdy den nosim vanicku aj s malym na 1. poschodie. Podstavec nechavam dolu. A je to zatial v pohode. 🙂

bobicek
23. sep 2006

miriam,nemas prosim ta net adr na ten vas kocik? ten nazov som este nepocula... 😀

cmulinko
23. sep 2006

Pre maminky ktore cakaju 2 a viac miminiek:
http://www.dvojcata.kat.cz/Kocarky.html

bobicek
23. sep 2006

ha, nasla som ten kocik-teutonia:www.idealo.de 😀

bobicek
23. sep 2006

alebo presnejsie: www.teutonia.de. to pre tych, ktori by sa chceli kuk 😀

bobicek
23. sep 2006

miriam, opat ja 🙂 kukala som tie stranky, no musim povedat, ze kocik je to pekny. mne sa zapacil teutonia spirit x3. len su tam neni rozmery. nevies mi poradit? bo niketore vanicky maju sirku 35 cm a tam asi babo vo fusaku nanapracem 😀 dakujem

miriam
23. sep 2006

Tak som to zmerala a vnutorny rozmer vanicky je 33 cm. Ci sa tam da napratat babo vo fusaku to neviem - este sme neskusali. Dufam, ze ano.
Neviem ake rozmery maju vanicky u inych kocikov - ja som to porovnavala s Quinny, ktory sme chceli povodne kupit a nas odhovorili. Urcite su aj kociky s vacsimi vanickami, ale my sme hladali nejaky lahky a lahko rozoberatelny, lebo byvame na 1. poschodi (vytah nie je) a nemame to kde odkladat (do bytu po schodoch aj do pivnice po schodoch). Takze s tych lahsich sa nam pacila Teutonia. Trojkolesovy sme nechceli a ani taky s malickymi kolesami a z tych ostatnych bol najlahsi system Fun.
Ale vies co, suseda ma dve deti a teraz skoro cakaju tretie a oni maju tiez teutoniu. Myslim, ze keby neboli spokojni, tak kupia iny kocik (maju nato), ale neurobili tak - uz maju pekne nachystany tento stary. 🙂 Tak hadam je dobry. Ale mozno ma este niekto prakticke skusenosti. My ho zatial pouzivame len tri mesiace, tak sa este moc nechcem vytesovat...

zuz11
23. sep 2006

ten moj qiunny je tiez lahucky a lahko zlozizeny a co ja viem mne sa tie vanickove teutonie nepacia.... vyzeraju moc mohutne a ja mam rada jednoduchost... a po skusenostiach skusenych mamiciek co maju quinny snad nebudem ani ja lutovat a ani nadavat.... ani jedna sa nestazovala na malu vanicku a to uz maju vacsie babetka ze uz vanicku odlozili 😵 ale nikomu quinny nevnucujem.....

palma
23. sep 2006

37tt 😎 aj ja mám Quiny,súhlasím so zuz11 😉

katulka11
25. sep 2006

ahojky, máte niekto skúsenosť s kočíkmi Hauck, konkr. Ministar?

bobicek
27. sep 2006

caute, mam vyhliadnuty kocik 3-kolku. ale u nas v meste je dost codnikov a chcem sa spytat tych, co maju skusenosti, ci je taky kocik vhodny na caste vychadzanie a schadzanie z chodnikov. teda ci sa nebude prekacovat 😀 dik

palma
27. sep 2006

38tt 😎 bobicek,ja ešte skúsenosti nemám,ale mám už doma Quiny-trojkolku,a viem že to predné koliesko sa dá aj zaisťiť,aby sa ti neotáčalo do strán a vtedy nemáš problém prechádzať cez obrubníky. 🙂

bobicek
27. sep 2006

Dik, Palma. Potesila si ma🙂

palma
27. sep 2006

🙂 🙂 🙂

katulka11
28. sep 2006

ahoj maminky aj budúce maminky ktoré ste z BA. Na Priehradnej ul. v Ružinove je niekde predajňa, kde majú kočíky Hauck, nikto z vás sa tam nebol mrknúť?

ena
28. sep 2006

katulka11: ja som tam nebola 🙂

palma: ja to koleso skoro nikdy nearetujem, obcas v autobuse, aby nezavadzalo.. a potom som vystupila a zabudla ho odaretovat a potom som sa divila, ze nejako tazko ide ten kocik... uz som zvyknuta, ze sa otaca.. 😉

bobicek
28. sep 2006

enuska, ja viem, uz som sa raz pytala, 😀 ale mas skusenosti priamo. 🙂 ako sa chodi s 3-kolkou z chodnika na chodnik, ked musis prekonavat obrubniky? diky