Kočíky. Aký kúpiť? Poraďte

ziza
28. mar 2006

Mamule, ake mate kociky, ste s nimi spokojne? Ja uz neviem aky mame vybrat. nechcela som davat viac ako 10 000Sk, ale ked som videla napr. Gesslein aky je lahky a praktický ( 23 000Sk )tak neviem a napr. Kajtex za 8 000Sk...no neviem

lauretta
10. feb 2007

dakujem vám maminy za vaše fundované rady 😀
tilly tiež som bažila po ružovom no vyzerá to na modrý 😀 😉

ja som si zatiaľ vyhliadla tento:

http://www.babetkovo.sk/index.php?page=shop.pro...

veľa som lozila po nete aj po obchodoch skúšala porovnávala

pri mojej útlejšej postave tým nemyslím aktuálne brušenko 😀 , ale mojich 160cm hľadám niečo v prvom rade ľahké a jednoducho zložiteľné, takmer denne ho potrebujem vkladať do auta a potom z neho vyberať. a polovička pracuje od rána do večera takže na pomoc z jeho strany môžem zabudnúť 😒
ráno vypadnem k našim majú dom so záhradou takže vyložím kočík na celý deň von a večer zase naspäť domov. samej by mi doma do večera narástli tykadlá

musko
10. feb 2007

No, vybrala si krásne! A tak si možeš dokúpiť tie špeciálne pásy pre mimi do hlbokej korby a myslím, že aj oni ju už majú homologovanú ako autosedačku do 13 kg, takže mimi bude mocť ležať....

lauretta
10. feb 2007

dakujem musko 😀

lilly
10. feb 2007

ja ked raz budem kupovat kocik, tak budem uvazovat aj o tychto kocikoch. Myslim, ze tu este neboli spomenute.
http://www.implast.com.pl/
Kliknite tam na polsku verziu, tam je pisane najviac. Hlavne ta kolekcia 2007 sa mi velmi paci, najma Bolder3, ale aj Volant3 je pekny. 🙂
Inac laureta, aj mne sa paci ten tvoj vyber 😉

katka18
11. feb 2007

ahojte tak a ja som teraz z toho uplne paf lebo iz naozaj neviem aky kocik si mam vybrat 😢 3-kolesovy je nestabilny , 4-kolesovy je tazky a velky , hlboky je len do pol roka sportovy zasa od pol roka neprakticky ? 😖 cakame babatko v aprily ... a teraz si hovorim "babo rad " vedele by mi niektpra z vas pomoct ..... prosimmmmm

musko
11. feb 2007

Katka18, závisí od veľkosti hlbokej vaničky, sú aj vačšie, aj menšie - Roan 40x80 cm, PegPerego 32x74 cm,BeBecar a Inglessina 37x78 cm , Cam a Cortina sú tiež dlhšie - takže určite vydržia dlhšie ako do 6 mes. majú aj polohovateľné dno v hlbokej korbe. Závisí od toho čo chceš, či kočík, ktorý má podvozok na ktorý ide nakliknúť všetko včetne autosedačky, alebo trojkombináciu - čiže šporťák s taškou na mimi. Kde bývaš a kde budeš s kočíkom chodiť. Do náročnejšieho terénu veľké a nafuk. kolesá. A váha kočíka je doležitá. Ja pri druhom mimi budem kupovať Roan Maritu. Šporťák máme taký, že na podvozok nakliknem autosedačku - ten si necháme. Tak veľa šťastia.

musko
11. feb 2007

Katka, ešte som zabudla, pred predajňu, keď budeš vyberať kočiar, príď autom a skús si vybarný kočík zložiť do auta, aby sa Vám zmestil a nezabral celý kufor. 😀

danona
11. feb 2007

Katka18 - kočíky Jane majú hlbokú vaničku v rozmeroch až 80x40.. aspon tak píšu.. 😉 je to na www.babyland.sk, aj priamo v ich predajni v Ba sú veelmi ochotní poradiť 😉

tilly
11. feb 2007

lauretta, výborný výber, super fakt, ja som nad ním dnes tiež uvažovala, ale môj muž už má skrátka vybraté a ak sa náhodou zadarí, tak budeme mať jedine hartan alebo hoco z rakúska, on už nechce ani perego 😀 skrátka jeho ten hartan tak strašne očaril, že za neho asi aj vysolí tie strašné prachy, lebo to sú drahé kočíky

katka, pozri link, čo sem dala lauretta, to je podľa mňa kočík, čo by mal vyhovovať, aj vanička je dosť veľká, jasné, v zime sa ti tam už dieťatko nezmestí, ale športovú časť môžeš dať aj oproti sebe, takže bábo vidíš a máš tam nánožník, takže úplne super, okrem toho sa ti bude ľahko riadiť vĎaka spojenej rúčke a otáčacím predným kolesám, máš tam aj autosedačku, čo je super, máš tam aj ruksačik, kam sa nabalíš... 😉

alebo toto, je to niečo podobné
http://www.babetkovo.sk/index.php?page=shop.pro...

http://www.babetkovo.sk/index.php?page=shop.pro...

http://www.babetkovo.sk/index.php?page=shop.pro...

choď si to popozerať do obchodov, potom pošmejdi po internetových obchodoch, možno natrafíš na lepšiu cenu 😉

nutka
12. feb 2007

Ahojte mamulienky,
mozte mi poradit? Akurat sa trapime nad vyberom kocika a uz to vyzera na Chicco sada TRIO S3, ale radi by sme mali ten typ z 2006 - ten ma nafukovacie kolesa. Ale na niektorych strankach pisu, ze aj Chicco TRIO S3 TOP- model 2007 sa dodava s pumpickou...tak neviem, ma nafukovacie alebo nie? Na fotkach su ine,take plastove ci jake...!Zalezi vlastne az tak velmi na type kolies? My sme na dedine s dobrymi cestami a vsade do mesta behame autom...
Ma niektora z vas skusenosti s tymto typom?
Dakujem.

dorotka
12. feb 2007

nutka neviem ktore typy sme skusali my ale boli dva a oba od chicca mi prisli dost labilne

nutka
12. feb 2007

Trojkolky myslis? No my sme este neboli nikde tak "oskusat nazivo",zatial len cez net.Vcera v Nitre sme taky videli a vyzeral zaujimavo...

reja
13. feb 2007

ahojte kocky,
mam jednu otazocku: ake kolieska odporucate? maju nafukovacie nejaku vyhodu?

melory
13. feb 2007

nafukovacie maju velmi velku vyhodu, hlavne v prirode a po snehu prejdu bez problemov.
ja suhlasim s dorotkou, my mame sportak chicco a sa nam "vyheglal"

reja
13. feb 2007

no ale co v pripade, ze ste niekde daleko od mesta same a dostanete defekt?

melory
13. feb 2007

mne sa stalo a v pohode sa to dalo na troch kolesach
😀

danona
13. feb 2007

nutka- ja mam ten chicco trio S3 - model 2006, no kupovala som ho v oktobri, priamo od dovozcu a chcela som tie plastové kolieska, tak mi ho dodali s nimi, musim povedať že je vynikajúci... 😉 neboj, k plastovym kolieskam pumpičku nedodajú... 😀 nie je pravda že je labilný - bývame v meste, no absolvovali sme už týžden vo vysokých tatrách a 4 dni na Donovaloch a v snehu žiadny problém - pokial blokneš predné koliesko aby sa neotáčalo...
nafukovacie kolieska som nechcela - tiež sa bojím prípadného defektu 😀

melory
13. feb 2007

danona takze ho mas par mesiacov 😉 ja ho mam rok a je na vyhodenie. nafukovacie som mala len na novorodeneckom hlbokom a bolo to dobre.

danona
13. feb 2007

melory-ja porovnavam len s malokolieskovym - pri staršej dcere som mala Cam - tie malinké kolieska a tie väčšie plastové sú ovela lepšie, a to kočíku dávame zaberať.. myslím lyžovačky a sneh.. 😀 tak som zvedavá či ho zničíme.. 😕

janaw
13. feb 2007

milé mamičky, už dlho zhaňam nejaké informácie o kočiarikoch BABY DREAMS typ LUCKY alebo SPRINT. Zatiaľ reakcie minimálne. Máte s nimi nejaké skúsenosti? Veeeľmi pomôžete. Ďakujem

tilly
13. feb 2007

ja som o lucky čítala na babetku a nie dobré veci, skúsim to nájsť

http://www.babetko.sk/forum/viewtopic.php?t=40700 buď tu

alebo tu http://www.babetko.sk/forum/viewtopic.php?t=40586

bobicek
13. feb 2007

ahojte, no ja skusenosti nemam, ale ja by som asi kupila nafukovacie kolieska. tie pvc, ci ake su to, mi pripadaju moc hrkotave 😀 a aj kocik s takymito kolesami posobi na mna "tvrdo". tot len moj nazor 😉

nutka
13. feb 2007

Mamuľky, a ked sa tie plastove kolieska opotrebuju daju sa nove dokupit? A kolko vlastne stoja? Dufam ze aspon jedno babatko vydrzia 😠 .

janaw
13. feb 2007

Pre tilly: Prezrela som obe diskusie, ale nič som nenašla.

tilly
13. feb 2007

tak je tam ešte jedna diskusia o kočíkoch, alebo si zadaj novú otázku 😉

reja
14. feb 2007

hm, takze kazde koliesko ma svoju vyhodu aj nevyhodu...ale ked sa aj pri defekte da ist...a nafukovacie prejdu hocico...asi su vyhodnejsie ako plastove alebo take malicke...
a co vyhody - nevyhody: vanicka resp. taska?

danona
14. feb 2007

nutka-ja som sa e-mailom pytala v internetovom obchode a odpovedali mi ze sa budu dat vymenit...no zatial ich nejako znicene nemám.. ale zisti si tiez radsej tam kde budes kupovat.. 😉 cenu neviem..
reja- neviem, no v lepsich kocikoch je vanicka homog. aj ako autosedacka, cize babenko nemusis do cca 6 mes. trapit autosedackou...aj usi alebo rucku na prenos vanicky mas... to je moj pohlad.. 😵

nutka
14. feb 2007

danona-dakujem,budem sa musiet pytat.Ale tu na zapade nie su take obrovske snehove kalamity ako u nas na rodnom vychode 😀,tak hadam postacia aj tie plastove...
A nevies nahodou, kde by sme si mohli ten chicco vyskusat nazivo? Napriklad v Nitre alebo v BA, lebo mame vyhliadnuty ten 2007 cez e-bay.at za super cenu,a aby sme vedeli co kupujeme. 😎

danona
14. feb 2007

nutka-videla som ich v Kike v Ba, mali vsetky farby 🙂 ... zato v poluse v Ba je Chicco predajna a nemali tam ani kus - ze len na objednavku.. 😝

danona
14. feb 2007

nutka-aj v Kike v Gyori ich mali - ak to mas blizsie.. 😵