Kočíky. Aký kúpiť? Poraďte

ziza
28. mar 2006

Mamule, ake mate kociky, ste s nimi spokojne? Ja uz neviem aky mame vybrat. nechcela som davat viac ako 10 000Sk, ale ked som videla napr. Gesslein aky je lahky a praktický ( 23 000Sk )tak neviem a napr. Kajtex za 8 000Sk...no neviem

elika
10. okt 2007

No my cakame baby na prelome roka, takze kym bude zima, malo by sa tam zmestit baby aj s fusakom. ked bude rast, bude sa aj oteplievat, takze by to malo byt ok... buga boo sme tiez rozmyslali, ale vanicka je velmi nizko nad zemou. odporucam skor pre nizsie postavy. kedze ja mam 1,7 m a manzel 1,9, prislo mi to najma pri manzelovi, ako keby chodil s kocikom pre babiky, takze radsej sme vybrali mutsy. inak ani ine kociky sa mi nezdaju vacsie, co sa tyka vanicky. vies o nejakom modernom s velkou vanickou? podla mna su vsetky priblizne rovnake. alebo nie?

cicushka
10. okt 2007

Ja som si tiez vsimla, kolko kocikov sa zacina podobat na ten slavny a povestny bugaboo. No je jednoznacne teraz u nas in (aj ked trosku oneskorene oproti ostatnym krajinam 🙂 )

ella1
11. okt 2007

elika/ja mám výšku len 164,takže mne by bugaboo aj bol celkom ok.priznám sa,že ešte som ho nemala v rukách,takže to neviem posúdiť.možno mi tiež bude nízky.
cicushka -no zatiaľ som bugaboo moc nevidela na SK.možno v blave ale takto asi len jeden v trnave.a áno začínajú sa podobať.pritom pred nedávnom sa bugaboo takmer nikomu nepáčilo.a v zahraničí na každom kroku.

tilly
12. okt 2007

hej, páči sa mi hartan, ale bugaboo nie, inak jeden kočík na štýl bugaboo teraz predávam, je krásny, úžesný ale má obrovskú výhodu oproti bugaboo, (okrem ceny) a to, že sa na tej športovej časti dajú polohovať nožičky aj chrbátik zvlášť, bugaboo sa polohuje len v celku... a keď tam dieťa spinká je to hrúza, chúdiatko je tam celé skrčené a pokrčené, takže aj na toto treba myslieť...

kotenko
12. okt 2007

Baby, pomozte mi, prosim s vyberom kocika a s referenciami. Kocik potrebujem mat kupeny buduci tyzden:
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

ella1
16. okt 2007

Tilly.aha,to som si nevšimla,že sa nedá vystrieť tá športová časť.ale zas na druhej strane,keby to robilo deťom tak zle,hádam by nedostali cenu pediatrov za najlepší kočík.a inak tento rok zas vyhrali nejaku cenu-red dots.
no a dík za ponuku,ale momentálne kočík nepotrebujem🙂,snád nabudúce.

Elika. pozerala som a všimla som si,že by ti bugaboo nebol malý,lebo tá rúčka sa dá povytiahnuť a teda aj vyšší človek môže pohodlne kočíkovať.to len tak na okraj.

tilly
17. okt 2007

no, v tomto som za klasiku, mala som teutoniu, na ktorej sa to nedalo polohovať a malý sa tam nevyspal, bol z toho nervný, tak som ju predala...

elika
18. okt 2007

ella1 ja som ten kocik bugaboo videla, ale neslo mi o to, ze je rucka nizko, ale ta vanicka... keby som don dieta vkladala a vytahovala, resp. ho chcela pohladkat, tak sa musim sklanat pomaly uplne k zemi. ako rozcvicka fajn, ale inak neviem. a tiez ma odradilo, ze ta vanicka je len latkova (z bokov) a kedze baby mam mat v decembri/januari, tak by ho asi dost prefukalo...
ale v sobotu sme kupili uzasny kocik Mutsy.... http://www.mutsy.nl/products/4rider/options a tam je ta vanicka asi o 1x vyssie ako u bugaboo a aj sa ovela lahsie sklada... a je mierne vystuzeny aj z bokov, takze mi pripada taky pohodlnejsi a celkovo ovela lepsi... ta sportova cast sa da na rozdiel od bugaboo polohovat, takze aj to je fajn. videla som viacero deti, ktore spinkali v bugaboo a fakt to bolo divne... ako ked si lahnete na postel a nohy si vylozite do praveho uhla... moc super mi to nepride... 😒

ella1
18. okt 2007

jáj.ja som myslela,že rúčku.No ako vravím,bugaboo som v podstate ,,v ruke" nemala,len som ho videla (zblízka samozrejme).No s tou športovou časťou ma to nenapadlo,že sa vlastne nedá vystrieť.Mutsy som aj držala,takže ten je fajn.Zatiaľ sa ma to netýka ,ale určite si vyskúšam obidva.no snád príde k nám ešte nejaká super značka.A ak smiem vedieť,koľko teraz stojí mutsy?ked ho mala kamoška pred cca 3 a pol rokmi,tak zaň dali skoro 30 tis. a to kupovali na výstave v brne.len teraz neviem či mali aj vajíčko k tomu, alebo len vanička+športova časť+podvozok, a asi aj také blbostičky ako pláštenka,taška.

tilly
19. okt 2007

ella, asi tak isto, cca. tricku to stojí

ella1
19. okt 2007

V zahranici sa asi viac oplatia....

pappo
20. okt 2007

caute baby neviete kde by sa dal kupit tento kocik https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

tilly
20. okt 2007

to je jasné, tu je všetko drahé ako šlak...
dnes som zostala v totálnom úžase, džús, ktorý som v rakúsku kúpila za 1,19 stojí v bille u nás 109 Sk, ja už fakt nechápem

a o kočíkoch som tu už písala, že u nás sú pri niektorých až dvojnásobné ceny...

pappo, neviem, skús ebay alebo si dať firstwheels do vyhľadávača 😉

tilly
20. okt 2007

pappo, v babylande na pestovateľskej majú túto značku a mali by vedieť objednať aj ten, čo si chcela
http://www.babyland.sk/kociky-babyland.php?Stre...

pappo
20. okt 2007

tilly ti si poklad aj ja najradsej nakupujem v rakusku ale tento kocik som tam nevidela.

tilly
21. okt 2007

no, niektoré značky sa v rakúsku nepredávajú...

betka1
22. okt 2007

viete mi poradit do akeho veku sa babatko vozi v kociku vo vanicke a kedy uz chce sediet?
Alebo inac, ako dlha by mala byt vanicka, aby vystacila aj dlhsiemu babu?

tilly
22. okt 2007

vo vaničke max. 6 mesiacov, ale to už chce trošku vidieť von, tak je super, keď je vanička polohovateľná, aspoň trošku

cicushka
22. okt 2007

Ella) tak tu v blave je uz na kazdom kroku...teda aspon v Auparku som ich videla strasne vela 🙂
A co sa tyka tej polohy telicka v sportovej vanicke, nebala by som sa toho...je to navrhnute pediatrami a je to udajne najzdravsia poloha pre babo. Na druhej strane..babatko nebude v tom kociku byvat 🙂

tilly
22. okt 2007

baby a quinny zapp máte niekto?

tilly
22. okt 2007

pomooooc, môjmu mužovi šibe a chce ísť do viedne kúpiť zapp 😖
dúfam, že ho odhovorím, to by bol už jedenásty 😲

ella1
23. okt 2007

No ja neviem kade ja chodím,lebo v blave som každý víkend a videla som bugaboo max. 3 krát. 😅 .No tiež si myslím,že keby tá športová časť, čo sa nedá úplne vystrieť,bola až taká nevyhovujúca asi by to nevyrábali.Cicushka-ty máš asi quinny buzz-tam sa tiež nedá vystrieť,že?
Betka1-to je individuálne.naša dcéra už v štyroch mesiacoch nechcela ležať,lebo nevidela z kočíka.a revala jak pavián.babka ju chcela kočíkovať a došla za päť minút spotená... 😀 .no ale daj sedieť štvormesačné dieťa,čo vlastne sedieť ešte nevie. 😅

manefan
23. okt 2007

Tilly, my mame zapp ako kocik do auta, ma cestne miesto za prednym sedadlom pod detskou autosedackou - sak vieme preco 😉 lahky, skladny... Ma aj svoje nevyhody, teda jednu - nie je polohovaci, ale nevymenila by som ho, a je najma do 20kg! Teraz pri druhom babatku ho vyuzijem hned od jeho narodenia, ako podvozok pod autosedacku/vajicko 🙂 Len dufam, ze sa s nim nasa starsia bezbolestne rozluci 😉

mm1
23. okt 2007

babule, co myslite, je lepsie kocik s pevnou ruckou, alebo s golfovymi ruckami????????

ella1
23. okt 2007

No ja som golfáče nikdy nemala a to z toho dôvodu,že mi prišli nepraktické a keby chcem nakloniť kočík a tak,tak mi to príde,že to ide ťažšie ako s klasickou rúčkou.ale možno sa mýlim.

cicushka
23. okt 2007

Ella) ano...skoncila som pri kociku Buzz. Zatial vyuzivme iba hlboku vanicku...ale som s nim maximalne spokojna...hlavne s tym podvzkom, ktory sa mi strasne lahko sklada, naklada a vyklada z auta.

cicushka
23. okt 2007

mm1) myslim, ze s pevnou, lebo ho lepsie mozes ovladat aj jednou rukou, ked si tu rucku chytis v strede.

tilly
23. okt 2007

mm1 ja golfáče neznášam, nedá sa to s jednou rukou ovládať...

manefan a malá koľko meria? zmestí sa tam v pohode? nie je tam natlačená? zmestím tam malého aj s fusakom? mám taký rozoberateľný fusak, ktorému sa dá odopnúť tá časť na nožičky a celý sa dá porozopínať a môže byť len pod riťkou, no píšem ako hotentot ale neviem to inak opísať...
a ozaj, v čom sa líši model 2007 od starších modelov?
lebo neviem, či mám dražiť na ebay jazdený alebo ísť do babyone pre nový...

danuska24
23. okt 2007

ja tiez nemusim golface

manefan
23. okt 2007

tilly, Ninka ma asi 95 cm a 16 kg 🙂, v zimnej bunde sa do tych pasov zapne este s istou rezervou (ja mam model 2005 myslim, ten ma dokonca sikovnejsie - akoby dlhsie - riesene prisitie tych pasov o samotny kocik, aspon co som porovnavala s kamoskinym, co ma tusim 2006. Minulu zimu som mala snahu zapnut ju donho (ked mala okolo 10-12 kg) vo fusaku od Emitexu, zial, nezapla som ju ☹ , a to ju v podstate v tom fusaku zapinas len so "zadnou, pod ritkou, tou castou fusaku".

Len z takeho laickeho pohladu, neskumala som podrobne, myslim si, ze jednotlive modely z roznych rokov sa lisia len farebne.