Kočíky. Aký kúpiť? Poraďte

ziza
28. mar 2006

Mamule, ake mate kociky, ste s nimi spokojne? Ja uz neviem aky mame vybrat. nechcela som davat viac ako 10 000Sk, ale ked som videla napr. Gesslein aky je lahky a praktický ( 23 000Sk )tak neviem a napr. Kajtex za 8 000Sk...no neviem

ella1
11. dec 2007

weroni-v 6-tich mesiacoch ti aj tak dieťa nebude chcieť ležať.mám odskúšané. 😀
takže budeš už používať športovú časť, v ktorej sa poprípade aj vyspí,aj pekne môže pozerať von.

lienockaa
11. dec 2007

enajka- v albume máš ten, čo máme my, to je PP centro..4-kolieskový je podľa mňa PP AT 4, tie kolieska má trochu väčšie a tuším nafukovacie, nie?..takže vaničku máme zhodnú.. 🙂

áno, aj mne potvrdili všetky baby, ktoré už bábenká majú, že od 6 mesiacov a vlastne odkedy bábo sedelo, tak nechcelo ísť na prechádzku v kočíku v ľahu..a keby mi aj zaspalo posediačky, tak ja s tým problém nemám, sklopím športovú časť do úplneho ľahu a je to vybavené.. 😉

uznávam, že tá veľká vanička môže mať výhodu, ak niekto dáva bábo spať von na záhradu..ale naše bude v takom veku akurát cez zimu a to ho teda určite nebudem dávať spať na 2-3 hodiny von.. 😝

enajka
11. dec 2007

lienocka vy ste kupovali aj zvlast autosedacku/vajicko?/ lebo nam chalan v predajni povedal ze ta hlboka cast je normalne schvalena ako autosedacka takze zatial sme nic ine nekupovali

lienockaa
11. dec 2007

enajka- hej, kúpili sme aj autosedačku, tá je do 13 kíl, to už je pre bábätko od narodenia do cca roka a pár mesiacov, podľa váhy..hlbokú časť môžeš používať len do pol roka a treba k nej dokúpiť taký car kit, to sú špeciálne pásy, ktorými tú vaničku do auta prichytíš, iba tak ho môžeš vo vaničke prevážať bez problémov s policajtami, navoľno byť položená vanička nesmie, ani len tak pripútaná obyčajným pásom..zatiaľ sme car kit nekupovali, teraz to riešime, či pôjdeme z pôrodnice v sedačke,alebo vo vaničke a kúpime car kit..

enajka
12. dec 2007

lienoscka a kolko vas vysla autossedacka lebo mi sme kupili zatial len tie pasy

lienockaa
12. dec 2007

enajka- no, niečo cez 4tisíc, neviem presne, lebo sme to brali ako komplet spolu..

lucia121
12. dec 2007

mata niektora casualplay S4, alebo quinny buzz? ak ano, napiste mi, co vam na nich vadi, dakujem.

ada78
12. dec 2007

marhulka - hlboky je taky klasicky (neviem nazov) a ten je siroky 58 cm a sportak uz mame objednany PP UNO. ten ma 59 cm.
ono zalezo aj od toho, kedy sa babo narodi. nas je augustovy, a teraz ako 4-mesacny sa mi do tej obrovskej vane pohodlne zmesti aj s fusakom. keby som mala mat dietako narodene november - maj, tak v pohode kupim, kocik s malou vanickou, lebo ako piali kocky uz vyssie, od pol roka dieta v hlbokom neudrzis, takze prvu zimu by bol taky maly, ze by sa zmestil a druhu zimu by uz bol v sportovom.
som to napisla ako madar, ale snad sa vymotas. 😀 😀 😀

marhulka88
12. dec 2007

adka nase mimi sa narodi april/maj takze predpokladam ze v jeseni uz zacne z hlbokej vane vyskakovat takze mam v tom uz slusny chaos 🙂
pozerala som ten pp-uno ze sa da poskladat tak ze vytvara akoby vanicku no len neviem ci to nebude prilis male no co ja viem...
ja som uz tych kociarov na nervy 😝 😀

ada78
12. dec 2007

marhulka neexistuje kocik, ktory by ti vyhovoval vo vsetkom. mne sa muz smial, ze mozem robit diplomovku z vyberu kocika a aj tak co som vybrala nesplna vsetky parametre, ktore sme mali. 😀
my sme chceli sportak, aby bol stvorkolka s plnou ruckou, lahky, dobre skladatelny, s nie velmi malymi kolieskami, sirka max. 60 cm ... uz ani neviem vsetky poziadavky. 😀 😀 😀
no a hladaj. 😀 😀 😀

na to uno sa da dokupit bud vanicka naveta, alebo taka fusakotaska.
a neboj, tvojmu babu bude dobra aj mala vanicka, lebo sa narodi do leta, ked bude chodit oblecene nalahko. a v septembri-oktobri uz zacne sedkat a pojde do sportaka, takze na zimu (ked potrebujes fusak) uz vanicku nebudes potrebovat.

prajem ti prijemne vyberanie kocika. 🙂 🙂 🙂

ella1
12. dec 2007

neviete ako široký je bugaboo?akosi to neviem nájsť.

ziveta
12. dec 2007

Ahoj baby nemáte skúsenosť s kočíkom Jane Slalom Pro Formula Rebel? Veľmi sa mi páči a hľadám kočík s ktorým by som mohla chodiť korčuľovať. 🙂

lienockaa
13. dec 2007

ada78- no ja som vyberala kočík 2 mesiace..🙂 prelúskala som všetky diskusie, naše aj české, recenzie, články o škodlivosti a nebezpečnosti..no jednoducho všetko.. 🙂 a potom som išla do predajne so svokrom, mali tam skoro všetky druhy a značky a namiesto predavačky som mu pekne odprednášala, že čo ktorý kočík má a nemá, aké má chyby a výhody.. 😀 😀 až zrazu môjmu tempu nadobudnutých vedomostí nestíhal a zahlásil, či si nechcem neskôr otvoriť predajňu s kočíkmi.. 😀 😀 😀
aj keď na tilly nemám určite.. 😉

s požiadavkami je to tak, že z niektorých človek musí zľaviť, nie je kočík, ktorý by spĺňal úúúúplne všetko..

marhulka88
13. dec 2007

Adka ja by som chcela hlavne taky kociarik ktory by sa mi nerozvrzgal po troch pouzitiach, nafukovacie kolesa, sirka do 61cm, no a cena aby nebola horibilna 🙂 ... to su zakladne poziadavky a najradsej by som bola keby mi niekto v predajni povedal take a take mame lebo ma to uz nebavi luskat vsetky inet stranky ... nakoniec kupit co mi padne do rany a potom budem tri roky hundrat 😀 😀
Lienocka a na co si prisla ktory je naaajjj? 😀 ja by som potrebovala takeho poradcu ako si ty 😝 😀

moni1412
14. dec 2007

Mate niektora skusenosti s kocikom STEGGI Star alebo Sport 2i?

henrid
14. dec 2007

co poviete na kocik Casual Play S4? teraz je vo vyhodnej cene model z 2007, pretoze na rok 2008 je uz novy. Je to dobry kocik? mate niektora???

tilly
14. dec 2007

moni, mala som star, ako hlboký kočík, neboj to zlý kočík, ale malý sa mi tak už v januári (je augustový, ale 30.8.) sa mi tam s fusakom nezmestil a kočík nehojdal 😉

ada78
15. dec 2007

lienocka - len 2 mesiace??? 😀 😀 😀 ja som sportaky luskala asi 6! 😎
a ty si si aky vybrala?

moni - my mame steggi na balkone a podla mna je dobry. a tiez mam augustoveho krpca (ako tilly), ale ten nas sa stam zmesti v pohode s fusakom aj vo februari. 🙂
a nas sa teda hojda poriadne. 😉

marhulka, a co to je horibilna cena? a preco chces nafukovacie kolesa? budes s nim casto chodit do terenu?

tilly
15. dec 2007

ada, ale ten môj mal 4440 g keď sa narodil a kým bol kojený, tak neskutočne rýchlo rástol a priberal, potom sa to trošku spomalilo 😉

cicushka
15. dec 2007

wau..akurat som objavila perfektny kocik...novy od pegperego.

keby som teraz kupovala, tak vyberiem tento.

Co je na nom super, ako sa z hlbokej vanicky stane sportovy.
kuk sem: http://en.pegperegoskate.com/the-perfect-stroller

nelika666
15. dec 2007

cicushka.. len ta cena.. 😖

cicushka
15. dec 2007

a ty si videla niekde cenu ? 🙂

nelika666
15. dec 2007

ano, tu je

ale ked sa tak nad tym zamyslim nie je to az take strasne ked vezmeme v uvahu ze je to ako sportovy+vanicka.. 😒

http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=2296999

cicushka
15. dec 2007

tak tak...a hlavne je to Peg Perego..co si myslimm, ze je uz fajnovy a kvalitny kocik

nelika666
15. dec 2007

s PP nemam osobnu skusenost ale mamicky si ich povacsine chvalia.. inak design mi pripomina bugaboo.. a takisto sa mi paci aj novy concord.. najsamprv si treba na ten "look" zvyknut ale potom je to uz v poho 😀 ale jeho cena je teda oproti PP vyssia

cicushka
15. dec 2007

no tak ten look ala bugaboo ma uz velmi vela kocikov...aj rozne znacky o ktorych som v zivote nepocula.
Mne sa to ale velmi paci...a povodne sme aj bugaboo chceli kupit, ale potom sme kupili quinny buzz, lebo mal nejake vyhody oprit bugaboo.
No ale ked som si pozerala tento, tak by som sa rozhodla pre tento novy PP.

zuzkagu
16. dec 2007

BAby a čo tak MOON T3 (taška má rozmer 73*29-akurát pre letné bábo) http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=2103371, resp. tá nová verzia na rok 2008 http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=2057948 (vanička má rovnaké parametre ako z roku 2007), športiak ma velikosť sedátka u oboch 70*35 cm,
zuzana

nelika666
16. dec 2007

cicushka, zdielam tvoje nadsenie z tychto kocikov.. my mame uz treti a nehorazne ma laka vyskusat si este nejake 😅 ale manzel by ma asi.... 🤐

tilly
16. dec 2007

cicus, tak ja neviem, vždy keď je nejaký kočík ako novinka, tak ešte nemá vychytané muchy, takže ja by som ho nechcela, je to ako s autami, tie prvé tiež nie sú dobré...

a look a la bugaboo bude teraz stále modernejší, bude ho mať stále viac a viac kočíkov, bude to ako s trojkolkami 😉

kuko7
16. dec 2007

Ahojte babulky pridavam sa k teme kociky, my sme nasej malickej kupili tiez peg perego, ale nie ten o ktorom ste sa bavili, ale AT4 😀 byvame na dedinke a tento ma take perfektne kolesa a myslim si, ze na anse cesty ako stvorene...mam ho v albumiiiiku 🙂