Kočíky BEXA. Máte odskúšanú túto značku?

fukylove
27. aug 2009

Babenky, nie je tu nejaka mamicka, co ma odskusany kociarik BEXA B3? Lebo sa mi velmi paci, no nemozem nikde najst mamickovske referencie....

julinka2787
8. okt 2010

@trillianka no mne hento nerobí. skús dať pozrieť brzdy. bo mali by zabrzdiť obe kolieška. 😕

e_kociky
9. okt 2010

@trillianka máš dobre nasadené zadné kolesá? Lebo ak nie sú poriadne zacvaknute tak sa môžu kolesa aj po zabrzdení točiť

cheerlady
9. okt 2010

a mne sa pacia aj tie klasicke kolieska 😀

fukylove
autor
9. okt 2010

@trillianka - skus dat dole obe kolieska a este raz ich nasadit.. mne ked prisiel novy kocik, tak som ich nasadila blbo a uz, uz som chcela telefonovat (a rozculovat sa 😀), ze co mi to poslali, vsak to vooobec nebrzdi... ja nasadzujem kolieska nadoraz a potom ich potiahne trosku dopredu a oni "zacvaknu" 🙂

fukylove
autor
9. okt 2010

@cheerlady - aj mne 😀 a mam doma po prvom defekte jedno nahradne predne a jedno nahradne zadne koliesko - keby nahodou vikend a nevieme opravit.. a hadajte 😀 maly ma uz vyse 7 mes, defekt este ked mal mesiac a pekne stale oddychuju 😀

pipka
9. okt 2010

fuky, sak zaklop si 😵 lebo inak zajtra pichnes gumu 😅 😀

lenkablaskova
10. okt 2010

Ahojte, dnes som asi našla kočík, ktorý som chcela a za celkom dobrú cenu, ďakujem za všetky vaše príspevky, aj za ten tip s nánožníkom : -), ale predsalen mám zopár otázok, ak mi na ne odpoviete budem veľmi rada 🙂 Tu sú:
- otáča sa predné koleso o 360°, to je tá aretácia?
- osadenie vaničky je možné v oboch smeroch tiež?
- je vanička pripojiteľná pásmi v aute (aby som na začiatku nemusela používať vajíčko)?
- je vnútro vaničky prateľné?
- sú kolesá odnímateľné?
- majú striešky na vaničke a športovej verzii nejaké vetracie otvory?
- majú striešky na vaničke a športovej verzii nejakú priesvitnú fóliu, aby ste videli na bábätko, keď je otočené v smere jazdy?
- je v prebaľovacej taške podložka na prebaľovanie?
- tá funkcia hojdania zabezpečí aj odpruženie pri chôdzi alebo je to len na vyslovené hojdanie?
aký je systém brzdenia? všimla som si, že asi nie je brzda na rúčke ... tá centrálna brzda len na zadných kolesách je teda postačujúca?
funkcia hojdania na autosedačke (našla som to na jednom webe) - je len na kočíku, či aj mimo kočíka?
Ešte raz veľmi pekne ďakujem za odpovede 🙂

e_kociky
10. okt 2010

@lenkablaskova
- predné dvojkoleso sa otáča o 360°C, aretácia znamená, že ho môžeš zaistiť a bude jazdiť rovno - zafixovať proti otáčaniu.
- vanička sa tiež otáča v oboch smeroch,
- vaničku nie je možné pripevniť v aute, nemá ani bezpečnostné pásy, ani certifikát na prevoz novorodenca v aute, nie je to autovanička,
- vnútro je zo 100% bavlny, snímateľné, prateľné,
- všetky 4 kolesá sa dajú zložiť jednoduchým stlačením poistky a zložením kolesá,
- vetracie otvory sú len na športovej sedačke, na vaničke nie sú.
- takisto striešky nemajú žiadne otvory s fóliou na kontrolu dieťatka,
- prebaľovacia podložka nie je súčasťou tašky,
- funkciu hojdania má vanička a autosedačka - ale na podlahe, nie na podvozku kočíka, kočík nie je hojdací, síce je dobre odpružený a občas môžeš dieťatko akože pohojdať ale nie je to klasický hojdací kočík, častým hojdaním si môžeš kočík rozvŕzgať.
- brzda je nášľapná, brzdí naraz oba kolesá, kočík nemá ručnú brzdu, nie je vhodný na korčuľovanie... zadná brzda je dostatočná na zabrzdenie kočíka proti samovoľnému pohybu... 😉

trillianka
10. okt 2010

@e_kociky , @fukylove uz som na to prisla.... kolieska su dobre nasadene, ale lanko sa v bovdene zasekava a jednu stranu nedobrzduje. 😖 mm to uz prestriekal, ale moc sa to nezlepsilo 😒 asi to tam niak pridratujeme a bude... 🙄

saminomimino
10. okt 2010

ahoj,prosím o radu??
Uvažuji na koupí kočárku Bexy 3 kolový,respekt,s předním dvojkolem,zajímá mě jak je veliká sportovní nástavba,je dostatečně velká i pro starší dítě???Nebo je uzoučká??Máte někdo zkušennost???prosím poraďte.Díky

e_kociky
10. okt 2010

@saminomimino športová sedačka je z tých väčších, mamičky tu vozili aj trojročné detičky a v pohode 😉

pipka
10. okt 2010

@saminomimino sportova cast je dost velka, podla mna jedna z tych vacsich a sirsich, my sme tam vozili starsiu dcerku vyse dvojrocnu a v pohode sa mi tam zmestila 😉 aj lezat mohla pohodlne 😉

lenkablaskova
10. okt 2010

@e_kociky ... veľmi pekne ďakujem za odpoveď, určite mi to pomôže v rozhodovaní 🙂

lenkablaskova
10. okt 2010

Takže mne sa tiež páči Kočík Bexa B3 farba S11, ale kolieska z kolekcie B3 2010 🙂

Pre mamičky, ktoré tiež uvažujú o tomto kočíku dávam k dispozícii pozbierané parametre z web stránok a info z fóra, hádam to v rozhodovaní pomôže 🙂

Cena
- cena za trojkombináciu hlboká vanička, športová verzia a autosedačka s adaptérom + doplnky (príručná taška vo farbe kočíka, nákupný košík, sieťka proti hmyzu, fólia do dažďa, dáždnik-slnečník) sa pohybuje cca okolo 360€
- čo je ešte potrebné dokúpiť: fusak, pumpa na kolieska, náhradné kolieska

Prevedenie konštrukcie
• vhodný od narodenia do 3 rokov (alebo 18 kg)
• 3 kolesová verzia, ale 4 kolesá
• systém rýchleho zloženia a rozloženia
(zložená š 65/ d 95/ v 28/, rozložená 65/95/110- sklopená rukoväť 80 cm )
• osadenie vaničky + sedačky systémom klík-klak
• strieborná alebo čierna z odľahčeného materiálu
• rukoväť polohovateľná
• funkcia hojdania s možnosťou blokácie, funkciu hojdania má vanička a autosedačka - ale na podlahe, nie na
podvozku kočíka, kočík nie je hojdací, síce je dobre odpružený
• vanička, športová sedačka a autosedačka otočné v smere aj protismere jazdy
• veľké chromované a nafukovacie kolesá, bezdušové pneumatiky
• predné koleso sa otáča o 360°C s možnosťou aretácie (t.j. zaistitenia, aby kočík jazdil rovno - zafixovanie
proti otáčaniu),
• všetky 4 kolesá sa dajú zložiť jednoduchým stlačením poistky a zložením kolesa
• centrálna brzda EASY & Go na zadných kolesách, kočík nemá ručnú brzdu
• veľký nákupný košík do 2 kg
• príručná taška vo farbe kočíka, môžete upevniť na rúčku kočíka alebo na nákupný košík pod kočíkom,
prebaľovacia podložka nie je súčasťou tašky,

Prevedenie hlbokej vaničky
• vnútro 100 % bavlna, snímateľné, prateľné (kočík nemá vnútornú letnú a zimnú vložku)
• polohovateľná chrbtová opierka do 3 polôh
• 5 bodové bezpečnostné pásy
• rúčka pre ľahký prenos
• zateplený nánožník na celú vaničku
• vaničku nie je možné pripevniť v aute, nemá ani bezpečnostné pásy, ani certifikát na prevoz novorodenca v
aute, nie je to autovanička
• vetracie otvory v strieške vaničky nie sú
• strieška nemá žiadne otvory s fóliou na kontrolu dieťatka

Prevedenie športovej vaničky
• priestranná športová sedačka
• polohovateľná chrbtová opierka do rovnej polohy
• polohovateľná podpierka nôh s nánožníkom
• odnímateľné madlo
• päťbodové bezpečnostné pásy
• zateplený nánožník na celú vaničku
• dĺžka opierky 45 cm, šírka sedadla 35 cm, dĺžka sedadla 25 cm, dĺžka opierky nôh 25 cm
• vetracie otvory v strieške sú
• strieška nemá žiadne otvory s fóliou na kontrolu dieťatka

Prevedenie autosedačky
• ľahká autosedačka so strieškou, nánožníkom a redukciou pre najmenšie deti, funkcia hojdania s možnosťou blokácie,
• upevnenie na konštrukciu kočíka pomocou adaptéra
• strieška sa vraj nedá sklápať, iba odmonovať

Rozmery
• priemer pedných kolies: 18 cm
• priemer zadných kolies: 27 cm
• rozmery pred zložením: (ŠxDxV): 65x94x101cm
• rozmery po zložení: (ŠxDxV): 65x97x28cm (s kolesami)
• rozmery vaničky: 78×37cm,
• váha konštrukcie 9,4 kg
• váha hlbokej vaničky 5,5 kg
• váha športovej vaničky 4,5 kg
• váha autosedačky 2,5 kg
• celková váha kočíka od 11,9 kg do 14,9 kg

lenkablaskova
10. okt 2010

@e_kociky Ešte mám predsa zopár otázok:
- odpruženie kolies je aj na zadných aj na prednom kolese? Je naozaj dobré?
- ako veľmi je dôležitá tá ručná brzda? Ja si ju predstavujem ako pomôcku pri kočíkovaní hore-dole kopcom... Všimla som si, že je len u drahších kočíkov a dať len kvôli brzde o pár tisíc viac sa mi vidí zbytočné ..., ale ak je to pre bezpečnosť dieťatka dôležité, potom to ešte budem zvažovažovať...
- dá sa do tohto kočíka-hlbokej vaničky dokúpiť nejaká univerzálna letná/zimná vložka?
- keď nie sú tie vetracie otvory v strieške vaničky, nie je to veľký problém pre bábatko? Mne sa má narodiť vo februári a vaničku by som rada využívala aj v lete a bojím sa, že mu bude horúco...
- naozaj sa strieška na autosedačke nedá sklápať, iba odmonovať?
- za rodičmi musím cestovať 3,5 - 4 hodiny, nie je to pre bábo dlho byť v autosedačke?

Môžete mi ešte odporučiť iný tip kočíka, ktorého vanička by sa dala použiť ako autovanička ale aby sa vlastnosťami a veľkosťou podobal tejto Bexe? Toto je asi jediná vec, čo mi na Bexe vyslovene chýba, ale keďže čakám prvé bábätko, neviem posúdiť, nakoľko je tá autovanička dôležitá a využiteľná ...

... privítam rady aj iných mamičiek, čo už majú s týmto kočiarom skúsenosti, ďakujem 🙂

e_kociky
11. okt 2010

@lenkablaskova
Odpruženie zadných kolies je dvojstupnňové - mäkké vtedy je kočík trocha hojdavý a tvrdšie vtedy je pevnejší.. každý si to môže nastaviť ako mu to vyhovuje jednoduchým prekliknutím knoflíčka pod pružinou pri zadnom kolese - na oboch stranách. Myslím, že takéto pruženie je postačujúce, ideálne aj do nerovného terénu..
Pri Bexe sa nedá dokúpiť verzia s ručnou brzdou - tú majú skôr drahšie kočíky, a využíva sa hlavne pri korčuľovaní alebo pri ceste dole kopcom - ak bývate na kopci určite by si ju použila.. ináč bežne po chodníkoch ju nevyužiješ. Mali sme ju na kočíku, využívali sme ju pri ceste z jedného podchodu je chodník dole kopcom cca 3 metre, ináč sme ju nepoužívali vôbec. Na zabrzdenie kočíka sa využíva zadná - nášľapná brzda.
Čo sa týka vetrania vo vaničke, môžeš to riešiť tak, že sklopíš striešku a na tienenie budeš používať slnečník.
Strieška nie je preklápacia, buď ju tam máš alebo nie - ak sa ju budeš snažiť preklápať, zlomíš ju.
Certifikát na prevoz dieťatka vo vaničke majú zas len značkové kočíky,..

slnieckokati
11. okt 2010

@lenkablaskova perfektne si to zosumarizovala. dakujem. my budeme kupovat tize S11, ale rada by som uz s tymi novymi kolieskami 2010. tie nove tri farby sa mi vobec nepacia... 🤐

lenkablaskova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fukylove
autor
11. okt 2010

@lenkablaskova - teraz idem trosku - na nieco odpovedat ja 🙂
- co sa tyka odpruzenia - my sme pobehali uz aj lesne cesticky a som maximalne spokojna 🙂
- brzda na madle - ja som ju zvazovala tiez, ale iba kvoli sportu... nakoniec, vzdy ked som mala moznost nechat drobca ockovi a ist si zasportovat a prevetrat hlavu sama, tak som to vyuzila a bolo to ovela lepsie, ako ist s drobom a kocikom... my mame pri bytovke kopec - cca 10metrov, brzda mi pri nom nechyba... do kopca uz vobec nie, to som rada, ked vytisnem Sebika hore 😀 hore - dole po kopcoch behame aj ked ideme pre ocka do prace a tiez nam nechyba...
- co viem tak univerzalna letna/zimna vlozka do kocika nie je... do vanicky sme davali plienocku alebo tenku decku, do sportoveho som si kupila univerzalnu od Emitexu Moby 🙂
- vanicka - my sme prisli na svet na zaciatku marca - zazili sme aj zimu, aj jar, aj kusok leta (kedze prve teploty vysoke boli dost skoro) este vo vanicke... maximalna pohoda... od jul/august sme uz boli v sportovej verzii, ktora ma odzipsovatelny spodok pri hlavicke a to bolo najlepsie pre nasho drobca ked este nesedel - mohol tade pozorovat vsetko a vsetkych 🙂
- strieska na autosedacke je taka "naklikavacia" ci "napichavacia" - na jednej aj druhej strane sa to iba zasunie, tj ide to rychlo dnu aj von 🙂 takze v tomto smere ziadny strach.. my sme vyuzivali iba kym bolo este chladno, potom sme chodili uz bez striesky
- detom sa odporuca pri cestach robit prestavky... nam uz teraz nevydrzi Sebik tak dlho v autosedacke (ale mame uz od 9 do 18kg), no ako babatko vedel prespat kompletne celu cestu a to sme jazdili obcas aj 3 hodky... v kazdom pripade odporucam pri malom drobcovi urobit si viac prestavok... odporuca sa po hodine, dvoch... 🙂
ja som vanicku do auta nechcela - minuly rok, ked som bola cerstvo tehu sme boli s jednou rodinkou na dovolenke a oni mali problem prave s tym, ze dlho vozili drobca vo vanicke a ked presiel do autosedacky, tak im nevedel byt v autosedacke a hrozne protestoval... a este stale je dost diskutabilna bezpecnost deti vo vanicke... ja osobne tomu neverim.

hmmm - zabudla som nieco? 🙂 ak ano, tak sa pokojne pytaj 🙂

pipka
11. okt 2010

hmmm dlzka prispevkov v poslednej dobe je chvalyhodnaaaaaaaa 😎

no fuky, suhlas s tebou, co sa tyka vanicky namiesto autosedacky, my sme sice pri hanke mali autosedacku s pasmi, ale vyuzivali sme ju len na prevoz ak mi uz mala zaspala, napr. v meste, tak na cestu domov ale akonahle sme sli mimo BA, hlavne po dialnici, tak urcite do vajicka, je to bezpecnejsie 😉 a presne, kvoli tomu, ze bola zvyknuta na vajko a aj vanicku, nemala problem v sedacke... 😉
ale tiez mam dve kamosky, co vajko ani nemali a vozili deti len vo vanicke a potom ked kupili uz tu od 9-18kil, tak mali problem, lebo deti im tam nechceli sediet 😒 😅

a co sa tyka vetrania na vanicke...tak naco? ved zvnutra je krasne vystlana bielou bavlnenou latkou, na leto dat frote uterak alebo tu osuskovu plienku a babatku nemoze nic chybat 😉 a okienko, ci sietka v streche, aby som videla na babo...sak vanicku nikdy neotacate strechou k sebe, ci ano 😕 lebo ja nie...a tak vlastne inam ako stale pozerat na babo sa ani neda 🙂

a na sportaku je sietka, a ked chcem vidiet na babo, nakliknem si sportovu cast strieskou od seba a mam slnecnik 😉

lenkablaskova
11. okt 2010

@fukylove Jeeej, fakt ďakujem za odpovede, veľmi mi to pomohlo 🙂 preto som sem aj písala a pýtala sa skusenejsich mamiciek, lebo sama som si nevedela zvazit, nakoľko sú niektoré parametre a funkcie dôležité, kedže čakáme prvé babo 🙂 ešte raz ďakujem 🙂

cicimon
12. okt 2010

@lenkablaskova suhlasim s tym,co hovoria baby hore - ja k vanicke asi tolko,ze teraz ked nesvieti tak slnko,tak vrch sklopim a male aj vidim von aj sa vetra...a hlavne to polohovanie vnutri je super,lebo obcas ma chvilky,ked nechce lezat, tak ju dam do polosedu a vidi von a ked zaspi, tak ju dam spat dolahu

a vajicko = my obcas chodime 500km na vychod,ale vzdy max po3hod spravime prestavku - malej aj tak treba dat jest a aj my sa potrebujeme pretiahnut,takze ju vyberieme a pod....a aj dieta rado vidi

alenk
12. okt 2010

dlho som tu nebola
cicimon, my sme boli uz dvakrat na vychode, tiez 500km, maly komplet celu cestu prespal (isli sme o osmej po kupani a vecernom papani), aj sme sa zastavili v ziline na benzinke, ze ho vytiahneme, ale ked tak sladko spinkal, tak som ho nevyberala. u nas sedacka funguje ako tlacitko 😉 polozime drobca a ked nezaspi hned po zapnuti pasov, tak po nastartovani auta, nestihneme ani z garaze vyjst. uvidime ako to bude na vianoce, ked uz bude vacsi.
a musim sa priznat, ze nam prcek uz ledva vojde do vanicky ☹ tajne som dufala ze by tam vydrzal az do konca roka, ale nevyzera to nadejne. tipujem to na koniec novembra . tak keby mame moje povodne vysnivane peg perego s takmer o 10cm kratsou vanickou, tak neviem, by sme mozno v dvoch mesiacoch presli na sportak

no a moje zhodnotenie po troch mesiacoch pouzivania bexy, vanicky. maximalna spokojnost! B3 perfektna na chodniky ale aj do mierneho terenu, aj po trave a hline pekne stabilna, aj pri kocikovani s trojrocnou neterkou, ustala jej bocne nalety. manevrovatelnost som si nevedela vynachvalit uz od zaciatku a stale to plati.
po dvoch mesiacoch nam zacalo vrzgat jedno koliesko, no wd40 pomohla okamzite a drzi to uz mesiac. skladanie a spratnost konstrukcie obdivuju vsetci nasi znami. vanicka nam perfektne sluzi aj na spinkanie na balkone, vylozim ju na stol a mozem prcka aj kolisat (je dole tak mierne zahnuta) akoze praktickejsi kocik za tie peniaze sme asi kupit nemohli.

a jedna pikoska, minule som prechadzala okolo takej skupinky, dve starsie pani a jedna mamicka s dvomi detmi a ako som presla, tak som pocula za sebou: aky pekny kocik, to viete, to je taky za 30 tisic.
tak ma to zahrialo pri srdci 🙂

a este, kto ma v bratislave B4 vo farbe S12? som vas minule zahliadla v eurovei na terase, no krasny kocik 🙂

babykuky
12. okt 2010

som rada, že sa mamičkám Bexa veľmi páči. Ja kočíkujem 5 mesiacov a presne ako @alenk sa ľudia pýtajú čo je to za kočík a koľko stojí. Tiež mám B3 a mala som na nej zavesené dve malé princezničky dokonca aj kočíkovali so mnou a vôbec nebola nestabilná. Pobehali sme s ňou aj po lese dokonca. 🙂

fukylove
autor
12. okt 2010

ahojte babulky 🙂 pridavam este reakciu na Bexu mojej kamaratky, ktora bola vcera v ZA a kedze isla dat auto do servisu, tak si nebrala svoj kocik (ja mam okrem bexy aj golfac 🙂 )... a kedze ona Sasenku este nevozila stale od seba (je sice o dva tyzdne starsia do Sebika, ale narodila sa v 28tt), tak som jej dala Bexu na cely den a ked mi ju prisla vratit, tak si ju nevedela vynachvalit...

najviac vyhod, ktore mi rychlo zhrnula:
vaha kocika (vraj ten jej je ovela tazsi... neviem ale co ma)
manevrovatelnost - vdaka otocnym kolieskam
spratnost do auta
polohovanie sportovej casti
moznost odzipsovat sportovu cast - zo spodu - a ta sietka, cez ktoru drobcek vidi

sama povedala, ze keby planovala dalsie babo (uz ma 43r., tak neplanuje, kedze ma 2 deti uz dospele...), tak by sa veru rozhodla pre takyto kocik 🙂

fukylove
autor
12. okt 2010

@babykuky - ty mas este dalsie dve deticky(nebodaj dvojky?)? fuuu - klobuk dole... a pouzivas aj nejaky stupnienok alebo tak ku kociku? ci uz chodia len pesi? 🙂

saminomimino
12. okt 2010

maminky ještě dotaz??Drndá kočárek bexa???

babykuky
12. okt 2010

@fukylove nie nie kedy by som to sihla? 🙂 v rodine máme dve šikovné kočeny 🙂

fukylove
autor
12. okt 2010

@saminomimino - drnda? no - mam sice ceske korene, ale toto si neviem asi spravne prelozit... 🙂

ak myslis hojdanie - ako kedysi boli take pruzinove kociky, tak to doslova nema... ale to pruzene je dostatocne makke 🙂 kopirujem vyjadrenie predajcu 🙂

- funkciu hojdania má vanička a autosedačka - ale na podlahe, nie na podvozku kočíka, kočík nie je hojdací, síce je dobre odpružený a občas môžeš dieťatko akože pohojdať ale nie je to klasický hojdací kočík, častým hojdaním si môžeš kočík rozvŕzgať.

fukylove
autor
12. okt 2010

@babykuky - ja som si az teraz vsimla vek 😀 ale vsak keby si zacala v 18tke, tak by sa dalo aj viac stihnut 😀

este mi napadlo - existuje nejaky stupienok ci sedacka k Bexe? 🙂 viem, ze myslim stupienok tu spominala pipusa 🙂 to len pre istotu 😀 keby nahodou 🙂