Kočíky BEXA. Máte odskúšanú túto značku?

fukylove
27. aug 2009

Babenky, nie je tu nejaka mamicka, co ma odskusany kociarik BEXA B3? Lebo sa mi velmi paci, no nemozem nikde najst mamickovske referencie....

allex
8. apr 2010

fukylove-kočiar som naživo nevidela,riskla som to cez net....videla som tvoje video a to ma presvedčilo,že kočiarik je fakt krásny....no a po prečítaní príspevku od alenk som si bola celkom istá,že ho chcem...uvažovala som nad farbou S10 a S 12...nakoniec som objednala S12,lebo môj drahý je zaťažený na modrú farbu 🙂 ...jediné čoho sa fakt bojím je,aby mi kočiar vošiel do výťahu,pretože vlastne kvôli tomu si kupujem nový kočiar...ten čo mám teraz je fajn,ale zakaždým musím dávať dole jedno koliesko a niekde mám problém s ním vojsť aj do obchodu 😠

fukylove
autor
8. apr 2010

allex - v prvom rade sa ospravedlnujem, ze som ti predtym zabudla napisat jedno L 😉

hmmm - a aky si mala kocik doteraz? ja som sa s Bexou nezmestila do starych vytahov s vnutornymi dvierkami, ale do stareho bez dvierok, panelakoveho pre 3 osoby sme sa v nedelu,ked som isla k rodicom zmestili.. asi teda zavisi aj od typu vytahu... ak nezabudnem, skusim to zajtra premerat ked pojdeme na prechadzku 😉

allex
8. apr 2010

fukylove-teraz mám Atlantic a ten má 67 cm podvozok a do výťahu nám vojde max.65....vnútorné dvierka nemáme a bývam v staršej bytovke,možno z 80 rokov...takže šanca že sa zmestí tam je 😉 ...tak snáď nebudem sklamaná,lebo strašne sa na neho tešííím 🙂

fukylove
autor
9. apr 2010

nasi maju bytovku rok vyroby 83 (ako ja 😀 preto si pamatam... mamina v 8.mesiaci behala na 7me poschodie pesi, ked sa stahovali 😀 😀 😀 ) a zmestili sme sa... v kazdom pripade uz hadzem meter do kapsy a dam vediet po dnesnej prechadzke...

inak - tie vytahy s vnutornymi dvierkami - aj keby sa tam kocik zmestil, je problem potom tie dvierka zavriet... ale osobne si myslim, ze tento problem by mal kazdy kocik... 😉

emmka3
9. apr 2010

fuky, tie body upynania sa rataju vlastne tak, ze kolko tam mas pasov a vacsinov su 2 cez pliecka, 2 okolo bedier a jeden medzi nozky, cize spolu 5 bodov 😉

emmka3
9. apr 2010

alex, tak to ti vojde v pohode, to mate asi ten klasicky vytah, bez vnutornych dvierok ... ja som mala predosly kocar 65cm a ked som napasovala priamo, na tesno, ale vzdy sme sa vmestili bez skladania kolieska ...

pipka
9. apr 2010

no my mame v sucasnom dome vytah s vnutornymi dverami a nezmestim sa tam ani s golfacom 🙄 tak uz sa neviem dockat, ked sa prestahujeme a konecne si Bexicku mozem vytahom vyviezt a nie sa trepat po schodoch 😉

pipka
9. apr 2010

inak myslim, ze 5 bodove upinanie, ci uz na kocikoch alebo autosedackach je dnes uz bezny standart 😉

zuzuj
9. apr 2010

cafte baby hoci bexu nakoniec nemam, tak si dovolim povedat, ze neviem o com pisete ale Bexa ma 3-bodove upinanie, aspon ja som take videla, ked som ju videla...a 5 bodove neviem o tom, zeby bolo zakonom povinne. Myslim, ze vacsina lacnejsich autosedačiek, co je pripad aj Bexy ma len 3-bodove. Ja mam 3-bodove upinanie tiež a vyhovuje normam. 😉

fukylove
autor
9. apr 2010

zuzuj - ved ja som to tu vcera pisala, ze ma pocit, ze je to trojbodove... lebo to ma dva popruhy na ramena a zapina sa to medzi nozkami... a dovolim si oponovat - nemaju to len lacne autosedacky... sestra odo mna dostala kupovanu z druhej ruky ale znackovu a tiez mala taketo zapinanie... a ja som teda vajicko s 5-bodovym systemom veru este nevidela (co ale neznamena, ze to neexistuje 😀 )

fukylove
autor
9. apr 2010

osobne ale mam pocit, ze 5-bodovy system je bezny standard pri autosedackach klasickych, nie pri vajickach 😉

lebo co som teraz narychlo kukala vajicka na nete, tak tie maju 3-bodovy system (taky ako bexa) vsetky, co som nasla....

inak - ja som rada, ked sa mi podari v pohode zapnut tento system... pri predstave, ze musim do toho stredu trafit dalsie dve spony by ma asi siblo 😀 😀 😀 ale aj to nas caka a asi je to skor o praxi 😉

zuzuj
9. apr 2010

fuky: dobre vcera napisala, 😉 nemyslela som teba....
ale vajicka take sú..napr. Romer je 5 bodová.. 😉 co je taka teraz vychytena znacka , myslim ze stoji ako celý moj kočík a aj Bexa trojkombinácia 😎

zuzuj
9. apr 2010

teda tu cenu myslím, že ak si človek k tej autosedačke dokúpi ešte aj tú bázu do auta...aspon tak kamoske kupovali na krstiny... 🙂

fukylove
autor
9. apr 2010

zuzuj - je to moze, ze su uz aj take... 😉 ja som kukala na Casualplay + nejake dalsie na webe a tie som nasla len 3- bodove... a tak 5-bodova, to je uz trosku ina liga 😀 😀 😀

zuzuj
9. apr 2010

veru aj ja som rada, ked zapnem tu 3 bodovu..uz som to skusala a je to fuska a to este ked tam bude malická...bude sranda 😀

happy8051
9. apr 2010

baby do akej miery pruzia Bexa kociky??? je to hlupost, ale zaujima ma, ci sa v nich dababo hojdat... lebo dnes je uz takmer nemozne najst kvalitny kocikktory by pruzil natolko, aby sa hojdal, nasla som Adbor, ale funkcie su nanic...

maja_25
9. apr 2010

ja som to skusala hned ako som ho poskladala a da sa v nom v pohode hojdat pruzia dost dobre.da sa to tam nastavit .

fukylove
autor
9. apr 2010

ako pise majka - da sa to nastavit, no ja som to nenastavovala a nechala som si odpruzene a sem tam to veru aj vyuzijem na prechadzke... priznam sa, ze som sa pri kupe nad tym nezamyslala, ale teraz sa mi to sem tam veru hodi 😉

fukylove
autor
9. apr 2010

zuzuj - ak budes mat pokojne dietatko, tak si vela srandy pri zapinani neuzijes 😉 ale ak sa ti bude metat ako ryba na suchu, tak to uz potom len bude ina sranda 😀 😀 😀

pipka
9. apr 2010

jeeej to je super, ze aj pruzi, na to som sa chcela tiez spytat 😉 happy dakujem 😀
tak uz tomu kociku nemam co vytknut 😉 uz ho len objednat 😎

mark33
9. apr 2010

sedačka má trojbodový systém zapínania.
Päťbodové bezpečnostné pásy sú také, kde si môžete zapnúť len bedrové pásy, bez ramenných a sú väčšinou na športových kočíkoch.

baka13
9. apr 2010

Ahojte. Som tu nová a zvažujem kúpu Bexy B4. Len som sa ešte nikde nenašla aká je dlhá. Alebo som to prehliadla. Ide mi o to či sa mi zmestí do výťahu. Náš výťah má rozmer 100x80. Ďakujem za odpoveď 🙂

pandrholka
10. apr 2010

baka13: tak ja som teraz merala našu Bexu B4 a vyšlo mi to, že šírka je cca 65cm a dĺžka je cca 90-95 cm, keď sklopíš rukoväť...do výťahu sa zmestíš bo aj my máme výťah okolo tej metrovej dĺžky, sme to skúšali či sa zmestíme a dá sa... 🙂

fukylove
autor
11. apr 2010

baka, pandrholka - to su asi tie klasicke male vytahy 😉 pre tri osoby a s nosnostou 250kg ci tak nejako.... ako u mojich rodicov... ked sa sklopi rukovat, tak sa tam da vopchat 😉

baka13
11. apr 2010

pandrholka: veľmi pekne ďakujem. moc mi to pomohlo. Teraz už len vybrať správnu farbu, objednať a vydržať to čakanie kým dorazí 😉
fukylove: hej je to presne ten typ výťahu, chcela som mať istotu, lebo nosiť ho na 7.poschodie by asi nebolo moc zábavné 😀

pandrholka
11. apr 2010

baka13: vôbec nemáš začo....no s tou farbou ti držím palec bo my sme sa s mm nevedeli rozhodnúť medzi viacerými, nakoniec, keď sme kočík resp. farby videli naživo sme sa rozhodli pre úplne inú farbu ako sme pôvodne zamýšľali

fukylove: veru máš pravdu ide o tie klasické malé výťahy, ale aj tak ešte neviem či v ňom budem voziť celý kočík bo k výťahu nám vedie asi takých dobrých pätnásť schodov a neviem či sa mi ho rozložený bude chcieť vynášať, či nebudem podvozok nechávať v pivnici a domov brať len vaničku....niečo podobné ako ty, len ty si ho nechávaš v aute ak si dobre pamätám

baka13
11. apr 2010

pandrholka: mne sa veľmi páči S10 , na obrázku vyzerá veľmi pekne. dúfam, že v skutočnosti bude ešte krajší 🙂

happy8051
11. apr 2010

tak uz som sa rozhodla.. bude BEXA... len este neviem, ci troj alebo stvorkolka 🙂 vyskusam v kamennom a rozhodnem sa.. este mam dost 🙂 casu

happy8051
12. apr 2010

babenky, mete skusenosti s porovnanim cien tychto kocikov u nas a v Polsku? aky rozdiel tam zhruba je? nasla som web, na ktorom trojkomvinacia B3 aj B4 stoji 290eur. rozmyslam teda, ci by sa mi oplatilo ist vobec po kocik do Polska...

alenk
12. apr 2010

happy, ja som minule hladala po polskych strankach a narazila som na jednu kde bola bexa o 100e drahsia, takze neviem. mozno maju v polsku nejaky zakon abo nieco, ze nemozu domaci vyrobok pod nejaku cenu, neviem, len tipujem.
my sme tiez chvilu zvazovali ze zajdeme do polska, ale ked sme zvazili, ze ktovie kde by sme to tam hladali po obchodoch, kolko by sme sa nachodili, ze radsej objedname na slovensku a podporime slovenskeho predajcu 🙂