Kočíky BEXA. Máte odskúšanú túto značku?

fukylove
27. aug 2009

Babenky, nie je tu nejaka mamicka, co ma odskusany kociarik BEXA B3? Lebo sa mi velmi paci, no nemozem nikde najst mamickovske referencie....

fukylove
autor
20. júl 2011

ahojte mamicky 🙂 po nejakej dobe sa opat hlasim 🙂

@pavlinaoo - nanoznik - to "zle" uchytenie bolo trosku neprakticke tuto zimu, ked mal Sebik rok az v januari... teraz je uz dost vysoky a si myslim, ze prave naopak - ocenim to vyssie uchytenie... lebo na golfaci sa mi da nanoznik uchytit iba na rucku - tj nozky sice zakryje ale viac nie... a spodok som vyriesila gumickou..
popruhy - k tomu sa neviem vyjadrit - my sme nikdy v ziadnom kociku nepouzivali a pre mna su "zbytocne" 🙂 lebo Sebik sa rad vozi a nezvykne mi "utekat" 🙂
strieska - viem, ze niektorym vadi to,, ze ostane akoby spustena vzadu, ked sa da kocik do sedu... no citala som v inych forach, ze to maju tak poriesene aj niektore drahe kociky... mne osobne to nevadi...
sportova cast - Sebik je jedno z tych vacsich deti, zaciname nosit uz oblecko 92 a vyspi sa v kociku stale velmi dobre 🙂
a suhlasim s @alenk - stabilita, skladanie a manevraovatelnost na jednotku... 🙂 mna vsetci odhovarali od kupy trojkolesoveho kocika a doteraz nelutujem 🙂

fukylove
autor
21. júl 2011

- oprava - Sebik je marcove babo, tj mal rok az po zime 😉

pipka
24. júl 2011

@fukylove jeeej fuky, vidim ze aj ty uz budes dvojmaminka 🙂 srdecne blahozelam a nech je vsetko v najlepsom poriadku az do konca 😵 😵 😵 drzim palceky a cmuk Sebikovi 😵

fukylove
autor
24. júl 2011

@pipka - dakujem 🙂 🙂 🙂

katuska_za
25. júl 2011

Citam vela zaujamvych prispevkov... dakujem za kopec skvelych informacii, ale aj tak mam par otazok snad sa nebudem opakovat lebo tolko stran fora sa neda zvladnut precitat 😀

Mame objednanu bexu BX4:
- zaujmalo by ma aky je vlastne rozdiel medzi klasickou 4kou a tou X4kou ??? Ci to je iba novsi model?
- pisali ste tu ze sa zmesti poskladat konstrukcia aj do mensich aut, ale asi nikto ju nedokazal napchat do daewo matiz? 😀 alebo je to mozne? asi jedine na strechu lebo inak si to neviem predstavit 😢
- som rada tej priestrannej vanicke lebo my vychadzame akurat na zimu a velmi som sa bala ze drobec sa mi enzmesti aj s fusakom ked som videla tie male kocariky ako concord a podobne. Nepodfukuje v Sportaku cez tu zadnu prizipsovaciu cast ked je sportak uplne do lahu: ta sietka tam je napevno a da sa schovat ked je v sede (cize nevidno ju)?
- do autosedacky sa da dat babetko aj v takej tej klasickej perinke? Aj ked asi skvor nie kedze by malo byt poriadne zapasane, len v ZA neviem nikde zohnat zavinovacku do autosedacky :(odkial objednavate taketo veci a mate dobre skusenosti so serioznostou stranky a hlavne predajcu?

Dakujem za odpovede. Velmi sa mi ten kocik paci a som z neho nadsena a to som ho videla len v predajni. U nas je ejdna super predajna ze ak aj bude mat defekt alebo zavadu, maju vlastny servis a pocas doby opravy daju nahradny kocik co je podla mna uplne uzasny pristup. Zostat bez kocika by bola katastrofa. 🙄

pipka
25. júl 2011

@katuska_za ja mam jesenne septembrove babo, cize este starsie ako ty budes mat a my sme v pohodicke boli vo fusaku celu zimu az do aprila v hlbokej vanicke.
No konstrukciu som do Matizu veru neskusala dat, ale videla som ju davat do Fiat Punto a tam sa dala dat v pohode, teda ak samozrejme vanicku alebo sportovu cast budes davat na zadne sedadlo 😉
Ta sietka sa samozrejme da zastrcit za sedacku, ked babo v sportaku sedi a ako tu uz vela bab pisalo, tak myslim, ze nepodfukuje popod tu striesku. To ja zatial oskusane nemam, kedze my sme prvu zimu pouzivali zatial len vanicku...na dalsiu zimu uz bude aj sportak 😉

A co sa tyka tej autosedacky, tak rozhodne tam maleho nedavaj v klasickej perinke, musi byt spravne pripasany a to sa v perinke neda. Ja som teda nikdy nepouzivala tu zavinovacku do autosedacky, ja som mala obe deti v klasickom overale a prekryte dekou a v pohode to stacilo a bolo im teplucko, lebo sak aj tak som ich mala v aute len na nevyhnutny cas a presupla som hned ako sa dalo do kocika, do fusaku, pod deku 🙂
Ale ak chces cokolvek objednavat, su stovky stranok s detskym obecenim, doplnkami, ja snad v kamennych obchodoch ani nenakupujem, ja mam vsetko z netu a musim si zaklopat, ze mam stastie na spolahlive stranky a s tovarom som bola vzdy spokojna 😉
staci ti hodit do googlu nazov veci, ktoru hladas a hned mas co pozerat 😀 ja chodim najma na babatkovo.sk, prenasedeti.sk, predeti.sk, rajdeti.sk, ...a tisiiic inych 😵 tak drzim palce 😉

sunnessie
25. júl 2011

@katuska_za @pipka tak do Fiatu Punto sa zmesti podvozok aj sportak len sa s tym treba trosku pohrat a potom uz s tym nebol problem, ale treba dat prec to plato na snurkach 🙂 Ale do 206 sa zmestil len podvozok ☹

katuska_za
25. júl 2011

@pipka @sunnessie no som veru naramne zvedava ako ho do matiza natrepeme... ja mam pocit ze kufor na ten podvozok nebude stacit sak tam sa ledva jedna cestovna taska zmesti 😀

sunnessie
25. júl 2011

@katuska_za treba vyskusat. a zabudla som, ze musime dat dole jedno koleso 🙂 . Teraz sme kupili golfac a som straaaasne rada ze uz bexu nemusim pchat do auta 🙂

pipka
25. júl 2011

@katuska_za no my mame autisko velke, tak toto som ja nastastie nikdy riesit nemusela...ale ako
@sunnessie pise, das v najhorsom dole kolieska a mala by sa ti konstrukcia zmestit 😉

ale asi najlepsie by bolo zajst do obchodu a poziadat ich, ci si mozete skusit kocik poskladat do auta...mali by vam vyjst v ustrety 😉 pripadne sa dohodnut s nejakou maminkou v okoli, co ma bexu, a zajst k nej a tam si vsetko vyskusat 🙂

katuska_za
26. júl 2011

@pipka no ked sa nezmesti pojde na strechu a basta 😀 predsa nebudeme mat vecne tak male auto a bexu chcem, respektive uz na nu cakaaaam kedy mi pride 😎

smejko26
26. júl 2011

@katuska_za ahojky, my máme bexu, auto síce nemáme, ale svokrovci majú matiza (staršieho ešte bez airbagu). Koncom mája sme boli na svadbe v Nitre a šli sme aj s malým, ale ten šiel so mnou a mojou sestrou druhým autom. MM nakladal kočík do auta, do kufra dal vaničku a dozadu za sedadlo podvozok. Na sedadlá dal veci. Ten podvozok sa zmestí aj dopredu. Ale chcem ťa upozorniť na to, že matiz má krátke pásy a vajíčko sa nedá upevniť tak ako by malo byť. Dá sa upevniť len tak, že pás ide zadom vajíčka. Mal by ísť tak, že časť pásu ide ponad nožičky a časť zadom.
Švagrovci mali tiež matiza, pred rokom kupovali kočík tako, rozmerovo je dosť podobný bexe a aj kvôli tomu, že sa im nezmestil do kufra celý, tak kúpili väčšie auto.

katuska_za
26. júl 2011

@smejko26 nas matiz je tiez uz 8 rocny bez airbagu. Potesila si ma ze sa napchat do kufra da ta vanicka a podvozok za sedacku, to bola naozaj dobra sprava. S tym vajickom to nieje nic moc teda 😖 , ale snad sa budu dat pozhanat dlhsie pasy a namontovat na matiza. My an vecsie auto este dlho nebudeme mat, vlastne ani toto nieje tak uplne nase, dala nam ho manzelova babka lebo oni uz nim nejazdia tak nech posluczi este nam. Setrime na dom a to berie vsetky financie takze na auticko budeme setrit az potom. Dovtedy budeme sa hrat tetris zakazdym co budeme cestovat ako vidim 😅

smejko26
26. júl 2011

@katuska_za som rada, že som ťa potešila. 🙂 Ak sa ti podarí zohnať dlhšie pásy, tak napíš kde. Lebo svokrovci majú teraz 2 matizov a 1 z nich by nám dali. Doteraz som auto nechcela, ale mám rodinu na Orave a cestovať autom s dieťatkom je pohodlnejšie.

katuska_za
26. júl 2011

@smejko26 podla mna musia existovat nejake kvazi univerzalne pasy do auta, ked zozenieme hned dam vediet... auticko je fajn hlavne s detmi, juj trepat sa po vlakoch a autobusoch s kocikom by sa mi fakt nechcelo...

smejko26
26. júl 2011

@katuska_za ja som si myslela, že pásy v autách sú rovnako dlhé. Prekvapilo ma, že to tak nie je. Už pozerám na nete, ale zatiaľ nič. Tak ak nájdeš, poprosím ťa o info. Ak nájdem ja, dám vedieť.
Ja som bola zvyknutá cestovať vlakom a busom, keďže sme auto nikdy nemali, ale cestovanie s dieťaťom je zložité, lebo treba kopu vecí.

katuska_za
26. júl 2011

@smejko26 aj ja hladam na nete ale nic neviem najist, pytala som sa kolegu on ma hondu a tiez vravi ze zapne dozadu vajicko len tak tak.. ale poradil ze mame skusit zapnut ho na prednu sedacku, ze tam su pasy na autach vzdy dlhsie len treba vypnut airbag ak auto ma (v nasom pripade nema 😀 takze o straost menej). no ked pride bexa konecne tak budem skusat 😉

smejko26
26. júl 2011

@katuska_za my sme skúšali pripnúť aj vpredu a nedalo sa to tak, ako by to malo byť. Ale bolo to skúšané narýchlo, tak možno sa to bude dať. Kedy ti má prísť kočík?

katuska_za
26. júl 2011

@smejko26 cca za dva tyzdne by mal uz byt v ZA na predajni tak uz sa neviem dockat. pomalicky uz budeme mat vsetko pre drobceka.. uz iba par veci do porodnice mi treba 🙂

smejko26
26. júl 2011

@katuska_za to ti verím. Ja som na kočík tiež nedočkavo čakala. A potom som sa nevedela dočkať drobca a 1.prechádzky. Inak, keď som ja rozmýšľala nad kúpou kočíka, tak bexu som v TN nevidela a teraz som už videla 3. Dokonca aj s kvietkami, čo predtým nebolo.

katuska_za
26. júl 2011

@smejko26 ja som si objednala farbu presne tu istu co mas aj ty 🙂 ta sa mi paci zo vsetkych uplne najviac. neviem tie kvetinkove sa mi moc nepacia... len nasa ma oznacenie BX4 a neviem v com sa lisi od klasickej 4ky, to som sa nikde nedocitala 🙂 ma mat odlahcenu konstrukciu este o 1,5kg menej od klasickej. Pre nas aj to je dobre kedze byvame na 4tom poschodi bez vytahu 🙄

smejko26
26. júl 2011

@katuska_za jeeej, aj mne sa najviac páčila. Neviem, v čom je to iné. Keď som ja objednávala, tak ešte nebola tá BX4. My tiež bývame na 4. poschodí bez výťahu, ale kočík mávame v kočikárni. Domov by sa mi ho nechcelo trepať.

katuska_za
26. júl 2011

@smejko26 u nas kocikaren uz parkrat vykradli takze sa toho bojim.. len som zvedava ako ho vytrepem aj s kpcom hore.... nechcem nechat drobca sameho kym vynesiem konstrukciu ☹ ale asi to inak nepojde. inak este jazdite v hlbokom ci uz sportak? mne sa pacila aj ta trojkolka len som sa bala ze sa s nou bude blbo chodit po tych sikminkach co su vymurovane smerom do vchodu panelaku a podobne... radsej 4 kolesa to je istota.. 😀

smejko26
26. júl 2011

@katuska_za tu zatiaľ kočikáreň nevykradli a dúfam, že to tak aj ostane. Ja som pôvodne tiež chcela 3-kolku, ale povedala som si, že predsa 4-kolesový k. je stabilnejší. Ešte sme v hlbokom, malý sa tam zatiaľ zmestí, ale občas sa mu tam nepáči a riadne plače. Tak nosím so sebou nosič a keď malý poriadne plače, tak ho dám do nosiča. Neviem si predstaviť nosiť celý kočík domov. To budeš nosiť na 3krát? Ja mám niekedy dosť vyniesť malého domov. Keď ho mám v nosiči, tak je to pohoda
Skúste si na kočikárni vymeniť zámok

adikad
26. júl 2011

Ahojte, objednaval niekto kocik z tejto stranky, na zivnostensky list? http://bexa-kociky.sk/content/6-velkoobchod

maca77
26. júl 2011

@adikad cez túto stránku nie ... ale prakticky tiež od nich sme bexu brali 😀 http://www.e-kociky.sk/?kontakt,1 😉

katuska_za
29. júl 2011

@mitape dakujem idem kuknut

katuska_za
2. aug 2011

@smejko26 Ahoj uz mame kocik doma a skusali sme pripnut autosedacku do matizu. Ako ide to LTT ale zapli sme ... Da sa zapnut vlastne iba v protismere jazdy a bez babetka vnutri a dat ho do sedacky dodatocne lebo s nim by to neslo... Stale premyslam aky je rozdiel medzi tu BX4 a B4 bexou. Trosku ma mrzi ze na neodlahcenej konstrukcii bolo drzanie kozenkove/kozene a na tej odlahcenej je take to penove ako asi byva na bexach...

Ake s tym mate skusenosti s tym "drzadlom" na kociku? ta pena sa neopotrebuva velmi???? Dakujem

pandrholka
2. aug 2011

@katuska_za myslím že rozdiel je v konštukcii, že je trošku iná na BX4 a B4, ale nie som si istá...čo sa týka toho penového držadla, my používame bexu už 15 mesiacov a je to stále ako nové 🙂