Kočíky Gesslein. Ako ste s nimi spokojné?

ziza
29. feb 2008

maminky, mate niektora kociky Gesslein Trend, Future alebo novy F2? Ako ste s nimi spokojne? Ako dlho Vam babo vydrzalo vo vanicke? A v sportovej casti?
dakujem 🙂

veronka
11. apr 2012

@renisco ty máš aaj otocnu sedacku na f4?

martina05
11. apr 2012

@ninan2
@renisco
@peggy722
ahojte, my už tiež nejaký čas jazdíme na F4 len mi vadí že tie kolieska idú trošku hlučnejšie ako som bola zvyknutá na F6..Čím je to?? Stalo sa to aj vám?? Treba to nejako premazať??
Chcela by som sa spýtať ešte raz ako ste to riešili s tými popruhmi, tie sú naozaj nepraktické...Poraďte.... a strieška?? Neviete ako by som mohla docieliť lepšie tienenie??

jabadaba
11. apr 2012

baby prosim vas, ktore mate tu F6, ako sa davaju dole tie kolesa? Nevedeli sme to s muzom dat dolu. Hladali sme nejaku srandu odklikavaciu ale marne, nic, povrch hladky. Tahanim koleso nepustilo. Sakris, zaciname si mysliet, ci sme spravili dobre s tymto kocikom. 😖

nelle
11. apr 2012

@jabadaba predné či zadné?

renisco
11. apr 2012

@veronka měla jsem i s hranatou a pak i s kulatou boudou. ale obě jsem prodala...

ninan2
11. apr 2012

@jabadaba neboj sa, nejak to urcite pojde 😀 Len u nas to robieva manzel tak neviem presne ze ako na to... ale tie velke kolesa sa myslim len tahaju (ide to tazsie) a mensie asi podobne...

ninan2
11. apr 2012

@martina05 Ahoj, hmm, zatial som si to nevsimla... popruhy sa daju dat zozadu, len to nejak prevlecies... no a na striesku mam dost nervy, zatial neviem ze co s nou robit 😒 Asi slnecna clona?

renisco
11. apr 2012

@martina05 jsou hlučnější, ale je to o zvyku. teď už si to ani neuvědomuju...

popruhy - dá se v galanterce sehnat pásovina, že by sis ten pás, co vede za zadečkem, ušila delší a vedla to za zádovkou (já pásy nepoužívám, takže mě to netrápí. používám jen ten mezinožní, ale jen proto, že mám tu sponu přes vložku a tím pádem neujíždí, ale sedí na místě). nebo to můžeš řešit dokoupením klasických kšírů...

stříška se dá taky vyřešit několika způsoby - prodloužit, koupit clonu....

renisco
11. apr 2012

@jabadaba a máte opravdu F6? protože podobný podvozek má model M6 a ten nemá vyměnitelné kola...

renisco
11. apr 2012

v pravo F6, vlevo M6

jinak mrkněte na youtube, tam tuším video na F6 je....

girl83
11. apr 2012

my máme Gesslein F6 C-lift a jsem moc spokojená,malýmu je 5 měsíců a teď jsme prodloužily vložnou tašku o 10 cm, největší výhoda jsou ty kolečka do terénu do lesa používáme nafukovací velký kola a do města ty rotační.Fakt super 🙂

veronka
11. apr 2012

@renisco a ako boli priestranné? si ich kupovala nové? či kde?

nelle
11. apr 2012

@jabadaba tak napíšem obe varianty: pri predných je na konštrukcii čierny gombík, tie veľké kolesá ho mierne zakryvaju a treba ho z oboch strán konštrukcie zatlacit dovnútra a pritom ťahať kolesá von- malé kolieska sa daju jednotlivo, veľké su spojené tou tyčou. Zadné kolesá idu asi ťažšie, tam, kde sa spájajú s konštrukciou je to cierne, akoby obdĺžnik. No a tam zboku toho obdĺžnika, kde sa košík mierne dotyka konstrukcie je čierny gombik-drazkovany, ten treba potiahnuť smerom ku kosiku a naraz ťahať koleso von, smerom nabok od konštrukcie.

renisco
11. apr 2012

@veronka měla jsem nejdříve future, to jsem celé komplet přešívala na černou. ale ta bouda se mi nelíbila. naskytla se mi koupě od kamarádky visionu s kulatou boudou - téměř nový a ta sedačka byla super.
jinak nová tato sedačka (bez podvozku, pouze s vložkou a madlem) se dá koupit za cenu cca 7,5 tisíc Kč, tak do toho jsem jít nechtěla.
nejsou nejmenší, jsou z těch větších, ale řekla bych do 2 let maximálně. já je prodala, když měla malá cca rok, teď jí budou dva a už bych ji nekoupila. řekla bych, že je to s buggy tak na stejno, možná je buggy trošku prostornější....

jabadaba
11. apr 2012

@renisco jasne, je to na beton F6, ma to aj na kosiku dole napisane. Mame extra kolieska, ale este som tie male nedavala. Jazdime na styroch velkych a potrebovali sme ich dal dole kvoli cisteniu. (muz zrazil psie hov... 😀 )

jabadaba
11. apr 2012

@nelle jej dakujem, idem mrknut na to a skusim to. My sme nejako, zvyknuti este od Jane Nomada, hladali taky cudlik priamo na kolesach, na tej krytke na ich prednej strane, tak to ma ten Nomad, staci potom stlacit obe strany cydlika a koleso ide dolu. No a to sme tu nenachadzali, navyse sme boli statocne omameni tym oderom exkrementu, takze sme sa zrejme velmi nekoncentorvali a nasrdene sme to uzavreli ,ze to nejde. Asi to chce len klud.

jabadaba
11. apr 2012

@ninan2 ved ja dufam, ze to pojde, akurat som pisala, ze sme to robili celi nervozni od toho otrasneho puchu psieho h....a tak sme to nechali riadne rozladeni tak s tym, ze to nejde.

renisco
11. apr 2012

@jabadaba tak to jo.... taky mi ty zadní šly dost těžko... není to jako u jane, ale je tam na té tyči nějaký čudl, který se zatahne...
a nezávidím - ze svých zkušeností... pak je člověk ještě víc naštvaný, když kola nejdou dolů....

jabadaba
11. apr 2012

@renisco no nic, ja na to pridem. Nedostala som sa k tomu ako som chcela, ale zajtra poskumam. Ale je fakt, ze zlaty Nomad v tomto. Vsak ja ten cudlik najdem aj keby tragace padali. 😀

Jo, nastvani sme boli, ale najma manzel bol total nervozny, to tu hustlo... 😀 mal nervy v kybli, napinalo ho ale hral sa na statocneho. 😀 A hlavne panikaril ako to len on vie - ze ako ten kocik ocistime, ako ho dostaneme cez cely byt na balkon, no tancoval tu okolo neho cely bez seba. No tak som zobrala kus toaletaku, zotrela to najvacsie h....a koleso po neuspesnej demontazi zabalila do igelitky. A bolo. Nechat to na muza tak este dalsiu hodinu v chodbe vystraja. 😀

nikam
12. apr 2012

Ahojte, rada by som sa s Vami poradila, aky prsiplast kupit na Gesslein Baby Buggy? Kupila som ho cez bazarik a nemam k nemu vobec nic. Mal to byt "druhy kocik", ale je taky super, ze ho pouzivame stale, takze potrebujem prislusenstvo. Predavaju niekde original prislusenstvo, nic som nevygooglila, len same univerzalne plastenky 😖

ninan2
12. apr 2012

@nikam Ahoj, v BA predajna www.forbaby.sk, su vyhradni dovozcovia Gesslein do SR.

nikam
12. apr 2012

@ninan2 Dakujem, neviem, kde som oci podela 😕 . Asi sa tam pojdem pozriet osobne, ten moj baby Buggy je asi starsi model, takze ho neuvadzaju. Urcite ale ma svojho nastupcu a nieco najdeme.

ninan2
12. apr 2012

@nikam hej, susedka ho ma, je to nieco ako predchodca Gesslein F4 Buggy, ale viac golfovy. Tie plastenky Gesslein by mali byt univerzalne na vsetky kociky hadam, ja som z F6 dala na F4 Buggy a v pohode viac-menej to bolo...

nikam
12. apr 2012

@ninan2 Dakujem za rady.

777110789
18. apr 2012

Ahoj, moc prosím, nemáte tu někdo gesslein kupovaný na eshopu z Kdyně, p. Bušková?
Potřebuji kačárek reklamovat a jejich stránky ( ffi-kočárky) nefungují a i mejlík se nedoručil.
Nevím jak postupovat :(
Moc díky za jakékoliv info

vendyzr
21. apr 2012

Ahoj, jsem tu zase...
Prosím, kdo máte delší dobu F4, jak jste na tom s polohováním rukojeti? Nám sice polohovat jde, ale jakmile potřebuji např. vjet na chodník a tedy víc zaberu, tak mi to jde tak o 2 polohy níž. Kočárek je starší a tedy to má asi vychozené. Nemáte někdo zkušenosti se servisem? Myslíte, že by to šlo spravit?

renisco
21. apr 2012

@vendyzr přitáhněte šroubky, určitě to máte povolené...

vendyzr
21. apr 2012

@renisco Tak jsem je našla a utáhla, děkuju moc, snad to pomůže.
Jinak vám děkuji i za odpověď přes MMB 😉 😉 😉

renisco
21. apr 2012

@vendyzr mě jen štve, že k tomu nedodávají i imbusák, abychom si to mohly utahovat sami. ne každý má doma celou dílnu všech možných nástrojů 😀 😀

to byla ta dnešní? stejně jsem Vám vůbec nepomohla, co? 😒

jinak to madlo by mělo být OK, pokud se povoluje, tak stačí jen dotahnout, už jsem to s jednou maminkou před rokem řešila....

vendyzr
22. apr 2012

@renisco No manža naštěstí vybavenou dílnu má, ale i tak mi to dalo, než jsem našla ten správný 😀 😀 😀 A zrovna jsme měli tichou domácnost, tak jsem si musela poradit sama.... Vyzkouším zítra, jestli je to už OK, dnes malá spala v tanku GT3...
No a pomohla, nepomohla, půjdu do Gessleinu, jestli se mi podaří prodat ten stávající, tak bych chtěla GT4 Buggy, ale nový. Vyzkoušela jsem si ho, je fajn (až na nějaké nedostatky 😉 ) ale žádný kočárek není bohužel dokonalý a vzhledem k tomu, že plánujeme ještě 1 dítě, tak si koupím nový. Jinak pročítám zpětně tuhle diskuzi a vy jste Buggy celkem hanila a spíš vychvalujete jen sporťák F4, tak jsem z toho taky zmatená, ale spíš jsem rozhodnutá pro Buggy, protože kvalitní sporťák na tůry máme.