Kočíky Gesslein. Ako ste s nimi spokojné?

ziza
29. feb 2008

maminky, mate niektora kociky Gesslein Trend, Future alebo novy F2? Ako ste s nimi spokojne? Ako dlho Vam babo vydrzalo vo vanicke? A v sportovej casti?
dakujem 🙂

renisco
25. jún 2013

@doory já ho na zimu používat nemohla - mi ta golfová sedajda na zimu děsně vadila, tak jsem koupila sportovní otočnou sedajdu a tento jsem používala od jara do podzimu 😀 😀 😀 ale samozřejmě jsou tu holky, které ho v zimě používali normálně, ale mě to nešlo 😀

doory
25. jún 2013

@renisco rozumiem. prosim ta vies mi este napisat co ti tak vadilo, preco to neslo? smykal sa fusak? kolko malo tboje mimi cez zimu? dakujeem

renisco
25. jún 2013

@doory mi vadila ta golfová sedačka a tenký materiál - hlavně v boudičce. ale to je jen můj pocit. a taky že nešel otočit po směru a na malou jsem neviděla, tak proto jsem raděj pořídila tu otočnou sportovní sedajdu. z korbičky jsem ji přendávala v 8mi měsících - to byl únor. další zimu jezdila v concordu a tuto zimu v baby joggeru.

doory
25. jún 2013

@renisco moja mala ma 10 mesiacov, v zime bude mat tok az rok a pol. insk mam tohtorocny model s nzda sa mi byt latka tenka, strieska mozno, ale sa da oproti oredoslemu modelu lepsie zavriet, je dlhsia... hmm

ada22
25. jún 2013

@doory http://deti.bazos.cz/inzerat/25089111/Prodam-sp...
sem tam jdou sehnat starší kolem 1000 -1500. Malá loni jezdila v pohode v buggy, ale je fakt, že když bylo echt hnusně, tak jsem měla ještě sporťák s otočnou sedačkou.

renisco
25. jún 2013

@doory nejde mi o délku stříšky, tu jsem měla prodlouženou a ještě na tom našitou clonu, jen se mi celý ten polstr zdál málo. ale když se tam dá fusak, tak je tam teplo dost. mě to prostě jenom vadilo.

doory
25. jún 2013

@renisco cháápem. MNe to tiež tak nejak úplne nedá a vo fakt velkej zime by bolo super,keby som na malu videla.

@ada22 moc ďkaujem za link. Vyzerá byt v dobrom stave..len mne oranžová strašne vadí..☹ to je snad jedina fabr aktoru nemusím. Ale inak presne toto som potrebovala ..ochotnú maminku,ktorá predáva iba športovú nadstavbu😉

ada22
25. jún 2013

@doory Ahoj to já neprodávám. Jen jsem na to náhodou dnes narazila (-: Ale sem tam jsou i jiné barvy. Ale asi bych si předem zjistila zda jde nacvaknout na F4.

renisco
25. jún 2013

@ada22 ano - jde nacvaknout. tam žádné adaptéry potřeba nejsou, ty jsou už na kočárku - teda byly..

doory
25. jún 2013

co to som pozrela.. a nacaknut by tam naklikavcia cast sla..🙂 takže v podstate... asi som za a budem zhanat korbicku.. pan predvac tu na sk, mi nuka a da sa objednat aj nova,kedze mam celkom novy kocik..ale neviem.. to je dost penazi..

ninan2
25. jún 2013

@doory podla mna je to zbytocne, my sme v pohode pouzivali len golfovu sedacku, dcerka mala v zime rok a pol... Sportovu sme mali naposledy minule leto co mala 1 rok, bolo to lepsie kvoli slnku. Ta zima az tak nevadila.

peggy722
27. jún 2013

Já jsem teda sportovní sedačku neměla. Elča šla do F4 v šesti měsících, to už sama seděla.
Problém jsem měla spíš v létě než v zimě, to sluníčko mi dost vadilo, ta clona nebyla ideální, vždycky je prostě lepší mít tu sklopnou střechu. V zimě i v těch největších mrazech jsem měla jenom fusak. Elča chtěla chodit, takže jí zima nebyla. Ale viděla jsem maminy, který si přes to dávali ještě nánožník, ten jsem používala jenom na jaře a na podzim.

domca06
27. jún 2013

@hoamai Ahoj,hlubokou korbičku jsem měla.Malá mi už jezdí ve sporťáku tak jsem korbu prodala.Jezdila v ní do osmého měsíce a to i s fusakem,ale měla jsem ten originální fusak od gessleinu,ten nejni tak silný.Okénko v boudičce,ani polohovací záda nejsou.Gesslein se spíš vyznačuje kvalitou materiálu a řekla bych že originálním tvarem.Každému se kočárek líbil 😉 Korbičku by mohli mít "propracovanější" ohledně těch věcí na které se ptáš,ale i bez toho jsem s ní byla spokojená 🙂 Adaptéry jsem si kupovala zároveň s kočárkem,hodí se i na autosedačku.Korbička by se dala na podvozek F4 buggy přidělat i bez adaptéru,ale to pak přijde moc nízko,to nevypadá dobře,nebo teda mně by se to nelíbilo 😉 Já jsem kočárek kupovala v prodejně Duha v Pardubicích,tam se specializují na tuto značku a vše ochotně vysvětlí.

renisco
27. jún 2013

@domca06 mi se to zas nelíbilo na těch adaptérech, ale přímo na kočárku 😀 😀 😀 😀 ale já nejsem žirafa, tak i z toho důvodu 😀 😀 😀

domca06
27. jún 2013

@renisco tak já jsem mrňavá taky,ale přímo na tom podvozku se mi to nelíbí,to mi přijde hrozně nízko 😉 no ale záleží na každém,takže je nejlepší si to okouknout v obchodě nebo u někoho.Já si teda neumím představit,že bych malou vozila tak při zemi 😕 😵

hoamai
27. jún 2013

@domca06 Děkuju! No já už jsem pro ten kočárek stejně rozhodnutá, lepší jsem nenašla. Sice ta polohovací záda by mít mohla, ale všechno má své mouchy a třeba to ani nebudu potřebovat. Zas to nejsou tak zásadní věci. Pokud tam jsou kvalitní materiály, tak to je důležitější. Paní v obchodě říkala, že je tam kvalitní matrace, což je pro mě dost důležité, tak doufám, že budu taky spokojená. Sporťák jsem si zkoušela a přijde mi perfektní, korbičku jsem viděla jen u jedné paní na procházce, takže jsem si ji nemohla osahat, ale vypadá dobře.

mamainprogress
28. jún 2013

Ako sa starate o konstrukciu Gessleinov? Moja f6 sa po roku troska rozvrzgala. Nastriekala som kolesa/loziska wd sprayom ale este trosku vrzga. Mam pocit ze na spojoch. Stretli ste sa s tym niekto? Ako este inac sa starate o konstrukciu?

renisco
28. jún 2013

@mamainprogress kola nemá cenu mazat, protože ložiska jsou uvnitř kol, tam se sprej vůbec nedostane
takže spíš tu osu otírat než mazat...

ebelin
28. jún 2013

@mamainprogress Nam povedali vo ForBaby, ze ziadne WD nemame pouzivat..., nam to tam nastriekali tymto http://www.forbaby.sk/index.php?mod=catalog&idP... a hned bol kocik znova uplne tichucky 🙂 aj som si tym nastriekala striesku, ked ju zacalo byt trochu pocut a hned to pomohlo, cize odporucam 🙂

mamainprogress
28. jún 2013

@ebelin jee super diky pojdem to kupit. Kam to striekali? Aj do spojov konstrukcie?

ebelin
28. jún 2013

@mamainprogress ano do spojov, resp. tam kde sa ti zda, ze to vrzga.. a potom treba chvilku pockat, kym to zacne ucinkovat a behom pol hodinky mi kocik vobec nebolo pocut... striekali mi ho pred cca pol rokom a stale ide pekne tichucko.. medzitym som si len striesku nastriekala do spojov na boku, lebo ako som ju stahovala ju bolo trochu pocut a hned zas isla uplne tichucko.. tak skus, dufam, ze ti to pomoze.. prip. chod do predajne oni ti to tam napockanie urobia 🙂

ivetka09
29. jún 2013

Ahoj maminky, prosim vas ktora ma kocik Glessein F4? Ako ste snim spokojne? Hlavne manevrovanie, material lahkost a priestrannost kocika pre vecsie dieta. Nechce sa mi vsetko o nom citat celu diskusiu dakujem moc krat 🙂

renisco
30. jún 2013

@ivetka09 manévrování má 1*** super těžiště, s kočárkem se jede jedním prstem. Lehký je, prostorný taky. Ale já už bych volila tu novou F4 s nafukovacími koly.

ivetka09
30. jún 2013

@renisco ahoj dakujem ze si odpisala, a ten novy s nafukovacimi kolesami ma aku vahu? mozes mi poslat na neho link alebo fotku ako vyzera? Dakujem

ivetka09
30. jún 2013

Velmi dobre nerozumiem tomuto ... pisu ze Gesslein F4 buggy je tento

http://www.gessleincz.cz/cz/produkty-gesslein/s...

ale F4 Gesslein je aj tento

http://www.gessleincz.cz/cz/produkty-gesslein/s...

ale tento kocik pisu Gesslein S4 je rovnaky ako Gesslein F4 buggy

http://www.gessleincz.cz/cz/produkty-gesslein/s...

tak ako to je?

Lebo mne sa paci tento

http://www.preis.de/produkte/Gesslein-F4-Peanut...

moze byt aj bez snoopyho ale keby bol zo snoopym bolo by to super 😉

dakujem za vysvetlenie 🙂

renisco
30. jún 2013

@ivetka09
F4 buggy je starší verze, S4 buggy je nová verze s prodlouženou boudičkou (jedná se o golfovou sedačku).
F4 - je to vlastně název podvozku. je F4, F4 buggy a F4 air.
F4 je kočárek, na jejíž konstrukci se nasadí otočná nástavba - viz obrázek 1.
F4 buggy je kočárek, který je s nástavbou golfovou - nedá se otočit - viz obrázek 2 (ten je buď se snoopim nebo bez).
Tyto dvě nástavby - jak otočná, tak neotočná golfová se dají nasadit tentýž podvozek bez použití jakýchkoliv adaptérů.
Teď je nová verze kočárku F4 air - tento podvozek má oproti starému nafukovací kola, a ty přední malé se navíc dají vyměnit za velké - neotočné. viz obr. 3
No a verze S4 je stará verze F4, jen má vylepšenou golfovou sedačku - dá se jí prodloužit boudička - viz obrázek 4.

renisco
30. jún 2013

@ivetka09 takže jsou dva druhy těchto podvozků - buď bez nafukovacích kol nebo nově s nafukovacími.
a na tyto se dá nasadit jak otočná sportovní nástavba (ten má název jen F4), nebo golfová neotočná sedačka (to je pod názvem F4 buggy - kde je možné nasadit buď sedačku bez snoopyho, se snoopym nebo tu novou S4, která má prodlouženou boudu).
Kočárky se prodávají buď samostatně s golfovou sedačkou (buggy), nebo s otočnou a k této buď se dá golfová dokoupit, nebo ji někde prodávají dohromady).
Co se týče nové F4 air, ta se dá zatím asi koupit jen s tou otočnou sedačkou a dokoupením buggy sedačky, samotně jsem tu buggy s nafukovačkama zatím neviděla (nebo jsem se po ní nepídila).

ivetka09
30. jún 2013

@renisco dakujem za tak podrobne info, boooozeeee ja v tom mam chaos ... hihi
ty mas ktory?
mne sa paci ten neotocny ale s predlzenou strieskou to je ktory ???

renisco
30. jún 2013

@ivetka09 já věděla, že v tom budeš mít i tak hokej 😀 😀
neotočný - takže golfový - a prodloužená stříška = S4 poslední foto

já měla první a druhou fotku - tudíž podvozek bez nafukovacích kol a obě sedačky (otočnou i buggy)

beruska.zuzanka
30. jún 2013

@renisco
@ivetka09 pozor, air+ nemá nafukovacie kolesá, sú to kolesá, ktoré majú jazdné vlastnosti nafukovacích, ale nedostaneš na nich defekt, čo je výhoda a mali by sa aj menej ničiť, čo sa týka dezénu oproti kolesám z eva peny 😉