Kočíky Gesslein. Ako ste s nimi spokojné?

ziza
29. feb 2008

maminky, mate niektora kociky Gesslein Trend, Future alebo novy F2? Ako ste s nimi spokojne? Ako dlho Vam babo vydrzalo vo vanicke? A v sportovej casti?
dakujem 🙂

alvy
29. nov 2010

@evusinka ahoj🙂 fusak sleepy dělají ve spoustě barvách. minulý týdne jsem na to koukala v Duze. Bohužel je tam mají i docela drahé. Nás vyšel na 3tis. se slevou. Máme šedý a je úplně ze stejného materiálu jako celý kočár. je opravdu super. Naše El. stále jezdí jen v body a je spokojená. jen jsme museli koupit šálku a super.... Asi ji to fakt vyhovuje, protože většinou mi hned usne. hlavně se nemusíme rozčilovat s oblékáním 🙂

kikimaruska
29. nov 2010

Ahojky. Mám doma týden Gesslein F4 buggy...Sháněla sem různě reference, ale moc rozšířený zatím není. Nebo je tu některá maminka? 🙂. Já už mám větší dítko, ale v kočárku mám fusak Eisbarchen...mám ho už dva roky a nedám na něj dopustit.

eellik
29. nov 2010

@jaa Ahojky,nevím jestli se špatně dívám,ale žádný odkaz jsem nenašla.Dozvěděla jsem se tvé jméno a na čem jste se domluvily,ale odkaz žádný? 😉

jaa
29. nov 2010

@kikimaruska Mě ho nabízela paní v Německu ,jako výprodejový za 140e...Jen barva byla světlejší zelená..
@eellik No ,tak vidíš....Jsem to zapomněla zkopírovat🙂))))
http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=186649

luceka
29. nov 2010

@kikimaruska F4 je perfektní, líbí se mi ze všech Gessleinů nejvíc 😉 A co kolečka, jak se s těmi malými jezdí?

kikimaruska
29. nov 2010

@luceka : Tak já sem měla v ruce dost kočárků...až moc bych řekla 😀 , takže mohu porovnat. Přirovnala bych jízdu k Teutonii Cosmo..., ale Gess je lehčí a tím pádem lépe ovladatelnější. Má výborné odpružení na zadku i předních kolečkách a troufnu si říct, že pruží více, jak Cosmo, které jsem též měla. Dobře se s nimi sjíždí i chodníky, čehož jsem se bála. Vyzkoušeno ho mám zatím jen v mírném sněhu, na louce, na silnici a vše v pořádku. Měla sem před tím kočárek typu golfek, ale ta dvojitá toho teda zvládla méně, jak ty jednoduchá. Je to dané i perfektní pákou na rukojeť, díky níž je kočárek opravdu suprově ovladatelný i jednou rukou se sedícím i spícím dítětem (mě jde hodně i na najíždění a sjíždění na obrubníky, aby se dobře nadzvedával... ) Dlouho jsem váhala, zda do něj jít, jelikož prodejna byla příliš daleko...ale nelituju 🙂. Neočekávám, že by zvládl nějakou sněhovou kalamitu, ale na sníh v přijatelném množství nebo do města by měl být v pořádku a ani se na kola nechytá sníh, jak deklaruje dodavatel. 😉

kikimaruska
29. nov 2010

Tady fotka ze včerejška. pro představu, spí tam 2,5 letý syn (měří 88 cm, 11,5 kg...má i botičky) a je v tom fusaku+ je zabalený v mikrovláknové dece od Baby-pointu, taková docela velká). Celkově je ten kočárek dost prostorný i pro větší děti. Syn, když v něm sedí, tak má velde sebe ještě plno místa (bez fusaku) a když si dá nožičky dolu, tak ještě asi 10-15 cm cm nedosahne ani na ty stupačky na nožičky a nad hlavičkou má taky dost místa.

xkacatkox
29. nov 2010

@kikimaruska to jsme ráda, že se tu ozvala maminka s F4, chceme ji koupit příští rok, tak su ráda za fotky a kladné hodnocení

kikimaruska
29. nov 2010

@xkacatkox :pokud by tě zajílalo cokoliv, ptej se... A nebojte, hodím vám sem i případná negativa...která třeba malá, jsou u každého kočárku. 😉 . Já sháněla recenze a kamarádka sehnala od třech maminek, které byly nadšené, ale kamarádka měla Bugaboo Bee a to jí řekly, že by si prý pohoršila...že prý víc rachtá na kostkách, jak Bugaboo. Já se na něj ale strašně moc těšila...a i firma, která ho poslala je opravdu solventní a skvělá domluva a jednání.

smardik
29. nov 2010

@kikimaruska jsi mě potěšila, chci ten kočárek příští rok kupovat - tak v únoru nebo v březnu a bude v něm jezdit skoro 2,5roční syn tak jsem ráda že bude mít pohodlí a že je dostatečně velký 🙂

kikimaruska
29. nov 2010

Já viděla na MMB fotku, kde v něm seděla i 3,5 letá holčička. To už byl teda kus ženský, ale vešla se tam a jezdila v něm občas taky 😀

xkacatkox
29. nov 2010

@kikimaruska prosím tě, jak jde sklopit a co ty nohy, to polohování je blízko koše, ale do koše je asi nedá ne?mě hlavně zaujala skladnost, já už fakt nechci skládat F6 do Fiat Panda, je tpo sice v pohodě ale zdržuje to 🙂 už se těším na F4 a kdepak jsi obednávala, já plánuji objednávku na únor březen dle zimy,když ho tam dáš s fusakem není tam jak sardinka?jo a prosím tě na kolik vás vyšel?my ted místo kočárku bobujeme a je to super 😀

kikimaruska
29. nov 2010

Kupovala sem ho u výhradního dovozce- Duha v Pardubicích. Ty jsou ale daleko, takže poslat poštou. Cena byla vyšší, jak u jiných obchodů-vyšlo to na 7690 Kč, dopravné bylo zdarma + v ceně v akci pláštěnka za 499 kč a dodává se i s cestovní taškou, do které se ale kočárek skládá bez kol...takže já ji ted nevyužívám, do kufru skládám s kolama. Má takový zvláštní mechanismus skládání, skládá se totiž na dvě etapy...a skládám ho i s fusakem, nedemontuju. Polohování zádíček jde do uplného sedu, ale je to polohování na pásek. Odklopí se pojistka, přitáhneš do sedu, nebo naopak položíš a zacvakneš. Jde o zvyk - podobnmé jsem měla třeba na x-landeru. Ano, když mimi leží, do koše se dostaneš jen z boku...koš není největší, ale stačí. Pro mimi jsem měla potřebu velkého koše, ted mi tento stačí. Jinak je vyztužený a pevný-koš. Opěrka na nožičky se ovládá na "capliky" jako většina kočárků a ta spodní stupačka lze odendat, když máš třeba malý mimi, nebo korbu a nepotřebuješ to, to je plastové a dá se to nasadit a odendat. Jinak malej se tam vejde s fusakem, dekou a měl i termokalhoty a bundu...a místa má dost, ale trošku menší než děti v jeho věku, proto sem napsala jeho míry. Kočárek Ti pak mužu klidně poměřit. Jinak je sezení širší jak jané Carrera a vejdu se tam i já se svým zadkem...to je takovej test vždycky, že tam zkusím sednout já...abych věděla, zda se tam malej s fusakem vejde 😉 . V jiných prodejnách ho mají třeba o pár stovek levnější, ale dodání je několik týdnů...a s Duhou mi maminky dali výborné reference, že se opravdu starají a v případě servisu, seřízení, ...to dělají i na poškání, když přijedou zájemci z daleka...(jako třeba já).

luceka
29. nov 2010

@kikimaruska tak jsem ráda, že s malými kolečky nemáš problém 😉 já měla totiž největší obavu právě z nich, no a taky jsem mile překvapená, že ho hodnotíš lépe než Teutonii cosmo 🙂

evusinka
29. nov 2010

@alvy Ahooojky, moc díky za info, už jsem do těch Pardubic psala, zatím neodpověděli, tak kdyžtak zkusím zítra asi brnknout...nejhorší je, že jsme si vzpoměli takhe pozdě a je na to docela spěch...a jak se vůbec máte a co Eliška? Náš Jenda už má půl roku a váží 8,21, cvalík jeden. 😀 Rosteme jako z vody a zlobí mě taky dost. 🙂 Joo, a máme už první zoubek! 🙂

kikimaruska
29. nov 2010

No Teutonia Cosmo je hlavně sporťák, a G4 buggy je braný jako něco mezi sportákem, ale zase i golfáčem, protože má kontrukci sportáku, ale sezení je odlehčené, golfkové (skladnější a lehčí, jak sportovní sedačka, která se dá taky dokoupit). Cosmo zase mělo otočnou sedačku, jenže to má Gess také, když se koupí sportovní sedačka a ne tato golfková...a s tou sportovní to zas bude určitě těžší. Jako další mínus, ikdyž to je u dosti kočárků můžu říct ještě absenci pojistky proti rozložení a vlastně jakékoliv reflexní prvky chybí...Já mám teda reflex na fusaku a na kočárek si tak jako tak dávám reflexní pásky navíc 😉 , to třeba Teutonka měla odrazky i na konstrukci a kolech..ale to je fakt maličkost. Malá kolečka sem měla i na golfkách Easy go Loop, ale to byl opravdu úlet do neznáma...byly to golfové hole, strašně špatně ovladatelné, díky špatné páce a navíc ty hole...ty mi prostě nepřirostly, takže sem chtěla kočárek se spojenou rukojetí. Navíc hned první jízdu ty kola začaly tak vrzat, že to bylo strašný a ani mazání nepomáhalo...tak sem řekla a dost, malý kolečka nechci...Ale pak sem viděla kvalitu u kámošky, měla Bugaboo, před tím Brio Go a ty maj vpředu malá kola...a říkala, když je to kvalitní značka, neměl by být takový problém...navíc Gess je má ložisková a odpružená...to ale Teutonka tedy také 😉

jaa
29. nov 2010

@kikimaruska Koukám,že dost velké rozdíly v cenách v Pc a v německu ☹ ☹ ☹ No,asi stejně,jako s naší F2.Kde tam vyšla samotná na necelých 8000 a v Pc na 14000 😲 A + ještě dvě pláštěnky v ceně...

jaa
29. nov 2010

@kikimaruska Jinak, blahopřejeme Kubíčkovi.je to už velký chlapák.krásně ten svůj neblahý začátek zvládnul... 😉

kikimaruska
29. nov 2010

@jaa Děkujeme 🙂 . Jo jo, v Německu je vždycky levnější, když je to jejich značka ☹ . Já už ale potřebovala kočárek hned a i kvuli reklamacím, na které mám smůlu jsem ho vzala raději tady v ČR, ale u přímého dovozce. Na těch celých sestavách to teda lítaj tisícové rozdíly 😲 😲 😲 .6 000 mít nebo nemít doma...to už je na uvážení...ale pak zas co s těma příp.reklamacema...toho sem se bála..a to mám SRN relativně kousek, ale plus doprava a shánět někoho na sebou...takhle to bylo jednoduší...

alvy
30. nov 2010

@evusinka u nás stále pohoda 🙂. Eliška je spokojené miminko.... a mamka s ní 🙂. jsme na tom podobně....Eliška má půl roku a má 8.3kg. docela kus baby....už se pronese a to ještě furt jen kojím. zoubky se nám ještě stále schovávají, ale zato el. vyvádí psí kusy. je to takové naše sluníčko...smíšek
s tím vaším fusakem to je fakt škoda. my třeba vůbec té investice nelitujeme...protože je fakt super. vůbec jsme neřešili zimní oblečení....máme jednu bundu do autosedačky.... a fusak využíváme pořád už od začátku. jak jsme v těch pardubkách byli, měli tam fusak v krásné zelené barvě....ale nedokážu odhadnout jestli je to ta, kterou máš na kočáru. měli tam i béžovou. no, škoda, že jsem to nevěděla dřív.... mohla jsem se jich tam optat.
a určo ti napíšou.....já s nimi komunikuji jedině emailem a většinou ten den nebo další odpoví.

evusinka
30. nov 2010

@alvy
To je dobře, že jste spokojené. No, to teda je Eliška opravdu kousek na to, že jí ještě kojíš. 😀
No náš Jenda už je tedy opravdu trošku rozmazlený, takže maminka si s ním pomalu neskočí ani na záchod...A to jsem si říkala, že ho já rozmazlovat nebudu...no jo,a le je tady spousta jiných, kteří se rozhodli opačně. 🙂 🙂 Ale je pravda, že je to asi taky trošku těma zoubkama..ale abychom vydrželi chvilku přes den v postýlce, to nehrozí, zásadně jen chovat a spát leda v kočárku...
Je, to by bylo fajn, kdyby měli ten fusak, raději jsem právě chtěla v té zelené barvě.....už jsem tam zkoušela volat, nevím, od kolika tam jsou, ale zatím nic. 🙂

evusinka
30. nov 2010

@kikimaruska Za kolik jsi F4 buggy koupila? V sobotu jsme byli v Německu a měli je tam, moc se nám líbí a cena nám přišla poměrně nízká, měli je za 210 Eur. Tak až budete jezdit déle, tak pak dej vědět, jak jsi spokojená...

jaa
30. nov 2010

@kikimaruska Já doufám,že reklamace nebude třeba.Výhoda je,že máme z Německa záruku 3 roky.Ne dva,jako tady🙂Jinak ,ségra má F2 celý komplet a stál ji necelých 16000kč a tady je to kolem 27000kč,takže rozdíly opravdu markantní...Už jen fusak...v PC 3300po slevě!a v D 1700....
Ten tvůj mi nabídla paní hned,jak jsem se zmínila,že chci jen sporták.Nevzala jsem ho jen proto,že nelze otočit směrem ke mě.Radši na toho našeho raubíře vidím🙂Ale,jinak je opravdu hodně prostorný..V poho do 3,až 4 let🙂

jaa
30. nov 2010

@evusinka Když se budeš v obchodě cukat,že je to moc ,udělá ti paní cenu,jakomě..140e...Myslím,že to byla super cena.Možná jsem ho měla vzít a tady prodat🙂

evusinka
30. nov 2010

@jaa super..no, tak o tom už jsme s manželem taky uvažovali... 🙂 🙂

evusinka
30. nov 2010

Tak jsem volala do těch Pardubek a fusaky mají, mají i výběr barev. Mám jen jediný problém. Stojí 3290, přičemž pro jejich zákazníky prý stojí 2590, což mi připadá poměrně velký rozdíl...a tak jsem se chtěla zeptat, jestli byste třeba některá nebyla ochotná mi to objednat svým jménem? 😒

jaa
30. nov 2010

@evusinka 😲 😲 😲 😲 Pane jo:::::OOOOOOOOOOOOnechceš si ho objednat v tom německu????

evusinka
30. nov 2010

@jaa Už jsem zavolala, že si ho vezmu. V tom Německu bych se ho taky nemusela tuto zimu dočkat... ☹ ☹ TEn cenovej rozdíl je teda šílenej, ale co se dá dělat...musim si říkat, že jsme aspoň ušetřili na kočáru...🙂

brisalek
30. nov 2010

@kikimaruska muzes tu F4 teda premerit. Hlavne jak je dlouha cela lozna plocha. Male je 16m a ma 82cm a spi mi jedine v kocaru. Dekuji

alvy
30. nov 2010

@evusinka na rozmazlování se vždy najde dost lidí. a jak říká našeš babička...babičky jsou na rozmazlování a rodiče si to musí srovnat 🙂)))je to asi všude stejné.
jinak jsem schválně koukla ještě do dokladů ..... za fusak jsme dali 2590. tak jsem o kousek výš kecala.
a ty jsi moc rychlá..... určitě by se to nějak dalo udělat....... už jsi objednávku u nich potvrdila?