Kočíky Gesslein. Ako ste s nimi spokojné?

ziza
29. feb 2008

maminky, mate niektora kociky Gesslein Trend, Future alebo novy F2? Ako ste s nimi spokojne? Ako dlho Vam babo vydrzalo vo vanicke? A v sportovej casti?
dakujem 🙂

renisco
19. apr 2011

mám na mysli tento... podvozek se ještě docela dá, ten používám a mám na něm tu otočnou sportovní nástavbu gessleinu, ale co se ostatního týče - potah, stříška - to za ty peníze nestojí... na obrázku krásné, ale ve skutečnosti děsně laciné...

renisco
19. apr 2011

tento kočárek je lépe vymakaný - přední kolo bomba odpružené, různé vychytávky, stříška bezva kryje i ve větru, skládá se jednou rukou... jsou dva typy, co jsem si všimla - jeden má brzdu na rukojeti, druhý normálně nášlapnou... tento má i nastavitelnou podnožku... a konstrukčně to není rachták jak gesslen buggy - potah se mu nemůže vůbec rovnat...

madalah
19. apr 2011

kukla som ho a je ozaj vymakaný...ale my sme chceli sôr pôvodne iba njaký golfáč max. do 200 €, my máme veľký športiak PP GT3 a nedám naň dopustiť, tak sme chceli len niečo skladnejšie. A Jogger mi pripadá skôr ako športiak a má už tú cenu cca 400 €, to je dosť na golfáč. Ja som potom zistila, že aj keď chcem golfáč, nie som ozaj na také tie ľahké golfky s tenkými rúrkami...prosto sa mi to nepáči. Potrebujem trošku mohutnejšiu konštrukciu, lebo ja som trošku mohutnejšia 😉, tak aby to pri mne nevyzeralo ako piďikočíček. A tento sa mi teda pozdával aj tou konštrukciou a aj skladnosťou a tým, že je ľahký. Predsalen Jogger má okolo 11,5 kg. Síce to nie je o moc veľa ako F4, ale predsalen, je to už zrejme trošku väčší kočík...Ja som sa strašne ulakomila pred týmto na Phil&Teds Sport a teda, aké chvály som na neho čítala...hneď sme ho vrátili. Bol úzky, a tie pošahy boli len také tenké...No sklamal ma. Samozrejme, P&T Vibe je o niečom inom, ale cena cca 700 €...Toľko by som za kočík ozaj nedala... Ale Jogge je ozaj úremakaný

renisco
19. apr 2011

@madalah u nás vyjde na české kačky F4 buggy na 7700,-, jodger na 8500,- což není takový rozdíl, ale ten buggy má hodnotu tak maximálně 3500,-... konstrukce u buggy je sice mohutnější než jiné golfky, ale tu sedačku má jak nejlevnější golfky - prostě za tu cenu nestojí! byla jsem nadšená, když jsem ho vybalila z krabice, byla jsem nadšená, když jsem ho poskládala, ale pak mi spadla brada, když jsem se víc podívala na tu sedačku. Měkký plast, sedačka drží jen na jedné tyčce zobáčkama (kdyby se zlomily, tak se ta sedačka může vyhodit, protože jiné uchycení NEMÁ). Stříška se ceně taky nerovná - hlavně si dejte pozor, ať tam dítěti neskřípnete prsty (nebyla by jste jediná)... I ty levnější golfky mají lépe vymakanější sedačku... Jodger je sice víc sporťák, ale tady se aspoň může říct, že se cena rovná kvalitě a vymakanosti...
samozřejmě, že jsou maminky, které jsou z F4 buggy nadšené, ale najdou se i takové, co nadšení nesdílejí hlavně za tu cenu, protože tady se platí za logo a ne za kvalitu.
Píšu jen svůj názor, jiné maminky mi ho vyvrátí, ale já koukám na kočárky trošku jinak...

sonia.
19. apr 2011

@renisco Ty stale nadavas na F4 buggy 😀 (nemyslim to vobec v zlom!), ale ja ho milujem. Pouzivam ho vyse mesiaca a denne , no neviem si ho vynachvalit 😀. Je sice pravda, ze vyzera lacnejsie v skutocnosti, ale to mi tak nevadi. Ja ocenujem jeho jazdne vlastnosti a tie su perfektne 😉. Ale ved kazdej vyhovuje nieco ine a to je dobre. Ja len ze - som strasne s nim spokojna 😀.

sonia.
19. apr 2011

@renisco No vidis, kym som Ti pisala prispevok, Ty si napisala podobny 😀, ze ine maminky su nadsene a Tebe sa nepaci. Telepatiaaa 😀.

renisco
19. apr 2011

@sonia. kdyby stál nový 3500,-, tak je ten kočárek úžasný!!! ale za 7500,- je to přehnané... tohle mi prostě vadí. za ty peníze jsou vymakanější kočárky a mohli by na něm víc zapracovat... a co mě točí je i ta nastavovací rukojeť... já jezdím denně několikrát výtahem a než se tam napasuju a vycvakám tu ručku... mám ráda tu kloubovou rukojeť, tohle je děs...
a ještě víc mi vadí, že ten podvozek není vůbec stavěný na tu otočnou sportovní nástavbu... ale jen na tu lehkou golfkovou....

sonia.
19. apr 2011

@renisco Ta cena mohla byt naozaj nizsia, ale mne neprijde, ze by mal mat hodnotu 3500,-. Ale zas ani tych 7500,- asi. No v kazdom pripade ja nelutujem vobec!! A ta klbova rukovat sa ovela viac paci aj mojmu muzovi ako tato, ale mne zas lahsie manipuluje s touto 😲. Asi som divna. Tiez to denno-denne vycvakavam, ale uplne prirodzene mi to prijde... Fakt som asi divna 😲 😀.

renisco
19. apr 2011

@sonia. a víš co? ony sem totiž jiné maminky, co se jim buggy nelíbí ani nechodí, takže jsem jediná, která ho tu haní... a vše to padá jen na mou hlavu... za chvíli tu budu VYPÍSKANÁ 😀 😀 😀
no já mám všechny kočárky s tím druhým kloubem a i můj je z toho naprášky... a kamarádka, co ten kočárek má, tak musí pořád šroubovákem ty klouby dotahovat...

sonia.
19. apr 2011

@renisco Neboj, nebudes vypiskana 😀 😀 😀, ved len prezentujes svoj nazor a to je dobre. Ty mas velmi vela vyhrad a ja zas len pozitiva. O tom to je a je dobre, ze to tu "spestrujes" 😀 😀. Ja som tym kocikom nadsena (aj ked samozrejme ta sedacka mohla byt urobena ovela lepsie - no nepride mi to ako neodpustitelne) a Ty si sklamana. Ozaj, co sa Ti na nom paci? Ci vobec nic? 😀 Len na obrazku? 😀 😀 😀 😀

bubul64
19. apr 2011

renisco chcem sa ta opytat ked chcem dat na ten podvozok sportovu sedacku ako to mas ty treba tam aj nejake nadstavce ?uvazujem ze kupim pouzitu s.sedacku

renisco
19. apr 2011

@sonia. co se mi na něm líbí? fííííííháááá - tak to je těžká otázka.... jo už vím - brzda 😀 😀 na concordu je hrozná 🙂 a to mírné odpružení je taky fajn. Jinak asi nic 😀 😀 😀
no ale jsem ráda, že i ty máš trošku výhrady v tom, že ta sedačka mohla být lepší... už to z tebe leze ... 😀 😀
ne, ta sedačka mě vážně naštvala... měla jsem u první děsné golfky baby point solar, ale tam se sedačkou a boudou s buggy nedají poměřovat - bylo to 100 a 1 a to byly o víc jak polovinu levnější... mě prostě ta sedačka zklamala hrozně, přijde mi vratká - jasně - prostě golfová

renisco
19. apr 2011

@bubul64 nástavce navíc na sportovní otočnou nástavbu potřeba vůbec nejsou... vše už je v základu F4 buggy...

bubul64
19. apr 2011

vdaka a pasuje na podvozok akakolvek nadstavba? 🙂

renisco
19. apr 2011

@bubul64 jestli tam pasuje i ta "houpačková", jako má F2, tak to bohužel netuším (nevím, jaké mají uchycení, ale teoreticky, když jdou na podvozek future a F6, tak by jít měly) ... ale jinak ty normální starší s hranatou boudou tam taky pasují...

bubul64
19. apr 2011

dakujem

sonia.
19. apr 2011

@renisco Nieeee, neleze to zo mna 😀 😀 😀 😀 😀 😀... ja ho milujem... 😀 😀

xkacatkox
19. apr 2011

přidávám se do diksuze, o F4, patřím mezi spokojené uživatelky až na pár výhrad, které se najdou ale u každého kočárku, co se týče nástavby, F2 sportovní nejde na podvozek F4 zvažovali jsme tuto volbu a tohle nejde, mě jediné co bych jim vrátila je ta stříška, mohla být lépe propracovaná, ale beru to jako pohodlný kočár na převážení, Matýsek je v něm rád narozdíl od F6 kterou nesnášel, vzhledem k tomu, kolik jich potkávám jezdit, tak to zas tak hrozné nebude 🙂 každý holt jak jemu vyhovuje, požadavky nakupjiících jou různé, mě se velmy páčí jeho skladnost

renisco
19. apr 2011

@xkacatkox u nás není ani jeden - teda krom mě 😀 😀 😀

každý kočárek má mínus, to je jasné, ale za tu cenu tenhle nestojí

renisco
19. apr 2011

@sonia. já ho nenávidím 😀 😀 😀

xkacatkox
19. apr 2011

@renisco no cenu by asi měli dát dolů, mě to za tak žíly netrhá měla jsem ho se slevou tak byl lebnější, ale třeba janečko a jiné hrůzzy stojí podobně a ža by se mi teda líbili co se manipulace a skladnoti týče tak to asi ne, a Mutsy má cca 12kg, tak to už taky nechci, to bych si de facto mohla nechat F6 která má 15

madalah
19. apr 2011

@renisco Fíha, to je vážne...ja by som nemohla mať kočík, ktorý nenávidím... to by šiel z domu. Čakám kuréra ako sprostá, tak dúfam, že dôjde. Som volala do Forbaby a vraveli, že ho poslali. No a som srašne zvedavá na tie poľahy, lebo kočky fakt. My sme chceli pôvodne zainvestovať do jedného kočíka, aby sme nemuseli mať dva. A tak som predala svoje PP GT3, doložila čosi aa objednala Phil&Teds Spirt. A teda keď sme ho mali doma, skoro som odpadla.. A to som na neho fakt nepočula ani jedno zlé slovo, len samé chvály...celkovo samé chvály na to, aký je super skladný a ako super sa s ním manévruje a blá blá blá. No a keď to prišlo domov, šok 😲 poťahy boli len jednovrstvové, žiaden polstrovanie ani nič podobné, nohy sa polohovať nedali ( to som uznala, že nie je až také dôležité, pretože te kočík má asi najdlhšiu opierku - neskôr som sama na sebe zistila, že ak nemá kočík polohovanie nožičiek, tak mi to vadí ), strieška sa nie že nadala polohovať, ale buď bola roztiahnutá alebo stiahnutá - nič medzi tým, totiž tá strieška bola o kočík zacvaknutá iba tak, že na konci stiešky, tam, kde sa pripína o kočík boli drôty zahnuté dovnútra a v kontrukcii boli na to také diery a tak sa to prichytávalo - toto som teda ešte nikde nevidela a bola to čistá katastrofa. Nehovoriac o tom, že kočík je až žalostne úzky. Možno má sedák akoby stlačený dovnútra, teda do hĺbky kočíka, ale bol taký úzky, že môj syn, kt. má iba 15 mesiacov v ňom vyzeral ako obor...a to on nie je žiaden tlk hrubý. Neviem si ho predstaviťv zime s fusakom, aj ke´d vraj sa to dá. No a aj keby som tam malého narvala s fusakom, tak aj tak tie poťahy boli ozaj také tenké až hrúza. A ďalej, kolieska mali akési vypukliny na gume - možno tým, že neboli nafúkané. A to polohovanie - rovnaké ako u Nuny - odzipsujete zips - mne to pripadalo také lacné a oničom...určite to nie je nejaké rýchle, ak chcete dať decko do ľahu. Je to síce súrodenecký kočík, ale my sme ho chceli hlavne ako monokočík...sem-tam by som tam dala aj staršieho syna, ak by som dokúpila tú druhú sedačku. A keď som ho poskaldala, tak nebol ani nijako extra malý a ani ľahký...Mo v porovnaní s našim pohodlný GT katastrofa.A hoci je GT3 obor a zaberie celý kufor, má aj asi 14 kg, ja ho dokážem normálne manévropvať jednou rukou a v druhej držať staršieho syna. A je tichučký...Taká som bola sklamaná z P&T, že sme ho hneď vracali, kúpili zase ojazdený GT3, ale novší a teraz dokupujem niečo spratné do kufra. Rozpísala som sa baby, ja len to som chcela, že taká značka ako P&T a kočík teda nič-moc...podľa mňa teda. Viem, že sú kočky, ktoré sú z neho úplne nadšené..ale mne pripadal strašný. Aj môj muž pragmatický mi povedal, že tak možno na leto ok...ale celkovo na zimu teda ee. A nehovoriac o tom, že vo výbave bol úplne holý, ani pláštenka, dokonca mi nedali ani madlo. A keď som sa potom pýtala, prečo mi nedali madlo, povedali, že jedna várka prišla bez madla. Ak by som si ho nechávala, to by som teda urobila riadny cirkus, ak by mi madlo nedali, nakoľko aj v príslušenstve napísané bolo. to bol kočík, ktorý stojí ako Jogger - 378 €. A ešte chcem poznamenať na to, akí boli v obchode drzí, ke´d sa dozvedeli, že ho chcem vrátiť. Najprv mi povedali, že ho musím vrátiť osobne do 24 hod. A to preto, že som si ho síce objednala cez net, ale mali sme cestu do BA, tak som si ho prevzala osobne. Nelenila som a zavolala do SOI a tam mi povedali, že na obchod môžem podať podnet na prešetrenie, pretože konali protizákonne a je jedno, či je odber osobne alebo nie, ale pokiaľ je tovar objednaný cez net, tak mi platí 7-dňová lehota na vrátenie. A keď sme ho do toho obchodu doniesli, tak tá pani sa drzo pýtala, prečo ho chcem vrátiť ( to je snaď moja vec, nie?), pričom ho môžem vrátiť BEZ UDANIA DôVODU!!! A ešte mi s kyslým ksichtom začala hrať scény, akože v kase nemá peniaze a tak...a že musí ísť dozadu a doniesť si prachy, To akože ma má zaujímať??? Bola som riadne napálená z jednania v obchode predeti.sk. To keď som ho kupovala boli sladké ako med. Preto si myslím, že na golfáč ma možno poťahy až tak neskalmú na F4. Uvidíme, keď KONEČNE dorazí... jáj sorry za ten román 😀 😀 😀

bubul64
19. apr 2011

madalah krasnu farbu si si vybrala ,tu som strasne chcela 🙂

madalah
19. apr 2011

@bubul64 dík, dúfam, že bude taká aj v reáli...ja sa už tak tešííím,. kde je ten kuriér?????

madalah
19. apr 2011

@bubul64 Včera mi prišla od Pinkie aj deka aj podložka tyrkysová s opicou, tak to už chcem vyskúšať 😵

bubul64
19. apr 2011

tak to budes mat krasne vystajlovane 🙂

madalah
19. apr 2011

uvidíme...pofotím potom 🙂 a ty máš tež F4?

bubul64
19. apr 2011

hej zeleno cierny 🙂

renisco
19. apr 2011

@madalah u nás je 14cti denní lhůta na vrácení bez udání důvodu při nákupu přes internet, ale někde s tím i tak dělají drahoty...
ten buggy taky není nijak extra polstrovaný, spíš vůbec. v opěrce je hrozně měkká deska, že jsem měla strach, že ji zlomím při manipulaci s opěrkou. Stříška - ty tyčky na boky nejsou téměř chráněné, takže při manipulaci si tam dítě může nacpat prstíky, tak pozor, ať mu je nezlomíš. Konec boudy se zapne drukem - jak levné golfky.
Podnožka je řešená taky hrozně levně - tenhle typ nesnáším a v zimě z toho trčí hrozně fusak...

Ale na druhou stranu je možné, že budeš spokojená jak blázen, tak mě raděj neposlouchej (nečti) 😀 😀 😀

A až budeš něco většího dávat do košíku, tak zavři pusu, ať ti z ní nelezou sprosté slova 😀 😀 😀

Na první dojem z něj budeš nadšená - hlavně z té lehkosti, to ostatní pujde stranou.....

xkacatkox
19. apr 2011

@renisco jo na košík jsem zapoměla 😀