Kočíky Gesslein. Ako ste s nimi spokojné?

ziza
29. feb 2008

maminky, mate niektora kociky Gesslein Trend, Future alebo novy F2? Ako ste s nimi spokojne? Ako dlho Vam babo vydrzalo vo vanicke? A v sportovej casti?
dakujem 🙂

renisco
19. máj 2011

@lenkaaa3 koukám z boku, ale není to ono... ovšem problém je zase s tou síťkou. u nás jako vždy vše, co potřebuju nebo chci, není k sehnání, takže zas brouzdat po netu a nahánět a pídit se... Jen mě štve, že je to všechno opět snýtované, takže o to to bude složitější. Kdyby šel sundat jednoduše potah z boudy, byla by to pohádka. No a ještě sehnat nějakou tu desku do těch zad a bude to snad vše 😀 vlastně ne, ještě si chci ušít madlo s tím skrytým nánožníkem, jako mám na concordu 😀 😀 😀

peggy722
19. máj 2011

Až tu vložku ušiju, tak jí vyfotím, teda pokud bude co, na Renisco nemám 😀 . Ta clona je celkem dobrá, problém mám akorát ráno, že jak je slunko nízko, tak z jednoho směru tam prostě svítí ať dělám co dělám 😠 . Odpoledne je to v pohodě. Já jsem původně chtěla od safety1st, jenomže tu zase děcka rády tahaj, jak je ze dvou částí, ale možná by byla lepší.

peggy722
19. máj 2011

No to okýnko stojí za prd, já ho na ostatních kočárek měla vždycky na boudě, nevím, co je to napdalo to dát takhle dozadu.

renisco
19. máj 2011

@peggy722 já takhle předělávám všechny kočárky. Na tu starší jsem taky obšívala celý kočar. Byl dost světlý, tak igelity na okraj boudy, protože byla věčně špinavá, igelit na madlo, pod nožičky... pod košík kapsu na pláštěnku.... ten pás jsem všívala do rozkroku... akorát concord jsem zatím nemusela nijak víc přešívat - jen tu boudu jsem si na něj ušila a teď tam musím našít jinou clonu, ale stroj mám na generálce, takže mám chvíli oddych.... 😀 😀 😀
na vložce není co pokazit, jen ty poutka horní nedělej moc velké, jinak ji budeš mít hodně sjetou dolů.
jo vidíš, já ještě musím zkrátit ty poutka horní na kočaře, jsou moc dlouhé 😀 😀

renisco
19. máj 2011

@lenkaaa3 ta z toho druhého odkazu je prej k ničemu... ale předávám jen názor jiných.
já mám tu první, ale nikdy jsem ji nezkoušela a ani nikdy nebudu 😀

lenkaaa3
19. máj 2011

@renisco A je Concord lepší než Ges. buggy? My na Concorda koukali v jedné prodejně před tím než jsme kupovali Gesse, líbila se nám ta stříška, že šla stahnout proti sluníčku, ten nánožník taky nebyl špatnej, ale stejně by mi nestačil (ikdyž jako nouzovka dobrý, madlo je stejný s ním i bez takže proč ho takto nevyužít), ale hlavně cenově byl ještě výš než Gess.

renisco
19. máj 2011

@lenkaaa3 ta neoprenová stříška na concordu je ŠÍLENÁÁÁÁÁÁÁ - prostě DĚS!!! proto jsem si šila jinou...

jinak je lepší v tom, že je to klasický sporťák, tedy co se vymakanosti potahu týče a má i pevnou dřevěnou desku v zádech na rozdíl od buggy. a je samozřejmě delší co se ložné plochy týče. já bych to moc nesrovnávala, protože buggy je stavěný jako golfky, concord je sporťák.

maticap.
19. máj 2011

Ahojte, mozem sa vam sem votriet? Vyberam kocik pre nase prve dieta, ktore cakam v novembri a celkom mi padol do oka Gesslein F4 kombi. Ma s nim niekto skusenosti? Zaujima ma hmotost, skladnost, manipulacia - skratka vsetkooo 😀 .

lenkaaa3
19. máj 2011

@renisco Fakt šílená, nám se ten nápad že jde sklopit právě líbil. A jezdí se s ním lépe? Mně se Gess nezdá malý na délku ani šířku ložné plochy.

renisco
19. máj 2011

@lenkaaa3 má zkušenost je taková, že je sice hezké, že ta stříška jde sklopit až k madlu, ale jen když dítě sedí, což je docela nepraktické, prootže pak dítko kouká do boudy a nevidí ven. když je opěrka v lehu, tak k madlu nejde a ta neoprenová stříška je tak blbě dělaná, že když dáš opěrku do lehu, tak se stříška sama sklápí a dítě nekryje. když ty pásky boční omotáš tak, aby ta stříška držela a nepadala, tak zas nejde opěrka do lehu, ale je spíš v pololehu. on concord je super kočárek, co se prostoru týče. je prostornější než gesslein, ložná plocha je 102cm, ale jen u těch neoprenových kolekcí. ty starší kolekce mají o 9cm kratší zádovou opěrku, ale zas mají rozhodně lepší stříšku, která nepadá a není tak otevřená po bocích jako ty neoprenové concordy. Concord má i lepší - pevnější podnožku a tvrdou desku v zádech, což gesslein buggy nemá, je to jen plast. Jezdí se s ním lehounce stejně jako s gessem. jo a ještě jsem si vzpomněla - gesslein je rozhodně víc odpružený, concordu se sice dá nastavit síla odpružení, ale je i tak hodně tvrdý.

renisco
19. máj 2011

@maticap. za sebe doporučuji. kombi F4 je co se hmotnosti týče lehký, krásně se s ním manipuluje, otočení sedačky jediným lehkým nacvaknutím. nevýhodou je malý košík. co mi teď momentálně nevyhovuje, je sundávání celého potahu z F4 buggy, abych na něj mohla nasadit otočnou korbu a naopak. je to dost zdlouhavé... ale jinak jsem spokojená. jen nedoporučuji ten originál gesslein nánožník, je za ty peníze dost na nic.
skladnost : ten golfáč buggy se složí lehce a skládá se vlastně s celým potahem. pokud budete skládat podvozek s tou otočnou sedačkou, tak leda tu sedačku vycvaknout a skládat zvlášť. Jde to i v celku, ale zabere to hodně místa a je to složitější a zdlouhavé. je jednoduší tu sedačku při skládání vycvaknout.

renisco
19. máj 2011

@lenkaaa3 ložná plocha concordu je 107cm, ne 102cm - jsem to popletla s briem 😀

peggy722
19. máj 2011

Lenkaa3 mám tu první clonu.

yravas
19. máj 2011

peggy722 - hoď foto, ako vyzerá tá clona na kočíku .... ja tiež nad ňou uvažujem :D dík

yravas
19. máj 2011

- neviete náhodou, kto šije krásne a kvalitné podložky do tohto kočíka ???

peggy722
19. máj 2011

@renisco Jo poutka jsem udělala akorát, akorát jsem se sekla s těma postraníma, ty musím posunout. A taky je trošku kratší než měla bejt, ale na to kašlu. Jinak to vypadá dobře, bude tam jak ve vatičce 🙂 . Zítra to jenom prošiju a udělám odtvory na pásy a bude hotová. Jinak pokud dáš do Gesse tu pevnou desku, tak se ti to samozřejmně projeví na váze. On byl vymyšlenej jako poměrně lehkej sporťák a krátkou ložnou plochu rozhodně nemá, když to srovnám s jinýma kočárama, tak je nadměrečnej 😀. Já jsem si koupila hlavně kvůli tomu, že mám hodně velký děti. Lucka byla dost nadprůměrná a po shlédnutí besídky včera ve školce, jí to zůstalo 😕, ještě že už jde do školy, protože tam nad ostatníma čněla jako žirafa. A Eli nebude o moc lepší, taky vypadá jak o dva měsíce starší.

peggy722
19. máj 2011

@yravas Zítra vyfotím, je hodně veliká, ale zase za to nemůže tahat a nevadí jí to, když sedí. Některý ty clony co vypadají jako kšilt tam dětem pak překáží a mají tendeci za ně tahat a různě je montovat.

yravas
19. máj 2011

peggy722 - ja mám tiež veľké deti - po tatinovi :D dlho som hľadala kočík, ktorý by mi vyhovoval a malý aby tam nevyzeral, že sedí v kočíku pre bábiky 😝
... objednala som si béžový, tak dúfam, že budem spokojná ako všetky maminky s týmto kočíkom :D

renisco
19. máj 2011

@peggy722 o poutkách mi ani nemluv... ono když se to nastříhá, tak to všechno sedí. ale čím silnější jsem dala výplň, tím víc se to všechno zmenšilo, tak jsem poprvé i já poutka přešívala. ale už to mám v oku.
vím, že se to projeví na váze, proto tam taky tu lehkou a měkkou desku dali, ale když se mi dostal do rukou gess, který má kamarádka cca 3/4 roku a viděla jsem tu prohlou desku, tak to chci udělat co nejdřív.
já netvrdila, že je na něm ložná plocha krátká, jen jsem porovnávala s concordem, který ji má delší.

sonia.
20. máj 2011

@peggy722 Jej, mas tu clonu? Tiez nad nou rozmyslam... Mozes aj prihodit foto? Diky 😉

@renisco Ak som dobre pochopila, tak mas tiez tu clonu ale nepouzivas ju? A ani nebudes? Nechces ju predat? 😀

renisco
20. máj 2011

@sonia. ono se to na slovensko neoplatí - drahá pošta, poplatky za převod peněz... to si ji raděj kup u Vás, vyjde tě to o hodně levněj http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=8373932&tab=1

renisco
20. máj 2011

viděli jste už buggy v 3 kolové verzi? nevypadá vůbec špatně 😀 😀 a ta ruční brzda je tam super 😎

sonia.
20. máj 2011

@renisco Jasne, diky. Uz som to pozerala na nete, aj na mimibazare. Mas pravdu, tie poplatky su vysoke, predrazilo by sa to... Ale aj tak dakujem 😉

sonia.
20. máj 2011

@renisco Wow!! Tak ta 3-kolkova verzia je krasna!!! Nadherna!!! Ale ja by som trojkolku uz nechcela, hoci je prekrasny...

renisco
20. máj 2011

@sonia. no právě - poplatky jsou děs.
Já bych ho v trojkolce taky nechtěla, neumím to s ní, ale vypadá fakt zajímavě 😅

yravas
20. máj 2011

joooj baby, mne majú dnes doviezť kočík :D sa nemôžem dočkaaaaať, hneď pôjdeme na skúšobnú jazdu .... starší syn sedí na terase a čaká, že kedy príde ujo s veľkým autom :D

yravas
20. máj 2011

chcela by som ešte podložku do kočíka, ale nemôžem nájsť na Slovensku nejakú šikovnú babu, ktorá ich šije .... doma mám Pinkie limetkovú s macíkom, ale bez bočníc, tak neviem, že či bude sedieť ok

bludicka_elicka
20. máj 2011

Ahoj maminy,
pouzivate ku Gesseinu (Future) aj dazdnik? Oplati sa ho kupit? A kde sa pripevnuje, na podvozok ci na sportovu cast?
Zvazujem ho pre nasu krpatu, nech na nu neprazi v lete slnko, kedze strieska ju uz moc nezakryva, ale zas vyhodit velke peniaze za nieco, co nakoniec nevyuzijeme... 😒

maticap.
20. máj 2011

@renisco ahoj, dakujem na odpoved 🙂 . Kedze som uplny zaciatocnik este jedna otazka: co si pouzila namiesto original nanoznika? Deku? A ako je s fusakom? Mam na mysli, ked uz bude mat babo cca 1 rok a lezat uz davno nebude chciet, cize fusak v sportovej casti....

renisco
20. máj 2011

@maticap. ze začátku jsem používala S-lift tašku, byla super teplá. já teda mám ten origo nánožník, trošku jsem si ho poupravila, aby seděl. je docela tenký, takový neforemný, ale po úpravě byl super a měla jsem ho přes fusak emitex.
malá má teď 10 měsíců, tak chvíli ve fusaku EMITEX jsem ji měla i v té otočné nástavbě, tu jsem měla i s tím U dílem, jak se dává k nožičkám, aby zacelila prostor. Další zkušenosti nemám...