Kočíky Gesslein. Ako ste s nimi spokojné?

ziza
29. feb 2008

maminky, mate niektora kociky Gesslein Trend, Future alebo novy F2? Ako ste s nimi spokojne? Ako dlho Vam babo vydrzalo vo vanicke? A v sportovej casti?
dakujem 🙂

kyti75
26. máj 2011

Holky, našla jsem na MMB paní, co šije pěkné podložky na F4 buggy. Je prý silná 3- 4cm, to bude fajn
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=45258677&tab=0
nebo tady
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=45258740&tab=1
Zkusím si ji objednat. Je oboustranná.

renisco
26. máj 2011

@kyti75 akorát jí chybí mezi nožkama ještě jedna dírka - a zrovna docela ta nejdůležitější 😀 😀 a má sakra moc dlouhé poutka 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

kyti75
26. máj 2011

Jaká dírka mezi nožkama 😨 ?

renisco
26. máj 2011

@kyti75 abych pravdu řekla, tak tu její vložku moc nechápu 🤐
aha, už ji chápu. má tam 3 díry na té sedací části, protože to je šité i na otočnou sedačku na pás mezi nožky a ty dva otvory má mezi sebou prošité... tak to je pak OK.
ber ji, vypadá krásně 😵

poppy1
27. máj 2011

ahojte. uvazujem nad sportakom gessleinom FUTURE, gessleinom F2 a Jane Unlimit. Poradite?? Ktory je lepsi? Mala ma necelych 6 mesiacov...
moje kriteria na kocik:
skladny- do maleho kufra auta Citroen C3
Sportova cast nastavitelna v smere aj protismere
Odpruzeny- vhodny aj do lahsieho terenu
Lahky- aby nemal 13 kg a viac
Polohovanie na lezato a az do uplneho sedu

proste napiste mi, ake mate skusenosti a ktory z tychto troch by ste mi odporucili... DAKUJEM 😵

renisco
27. máj 2011

@poppy1 jane unlimit nebrat - není odpružený a i když je sice otočný, tak je strašně uźoučký. je to nejhorší kočárek, co jane dalo na trh.
gesslein - future je dost těžký, F2 je houpačka (nejde mu polohovat zvlášť nožky a zvlášt opěrka, polohuje se celá sedačka najednou)
nejlehčí z gessleinu bude F4. skládá se tak, že se stejně musí nástavba sundat (jde to i s ní, ale je to pracnější než bez ní), odpružený je a polohování do lehu a sedu má taky (otočné nástavby gessleinu jsou všechny stejné jako u future, visionu, F4,F6.

poppy1
28. máj 2011

@renisco dakujem pekne za popis. a co hovorite na F4buggy?

poppy1
28. máj 2011

@renisco a je to nevyhoda, ze F2 ma tvar "korytka"? Vela maminiek si to prave pochvaluje...

kyti75
28. máj 2011

@poppy1 F4 buggy je super skladný, lehký, perfektně se ovládá, ale je spíše pro větší děti.
Jedině si do něj nechat ušít silnější vložku, není totiž moc polstrovaný a je hodně prostorný a malý mi sjížděl ke straně, teď mu bude rok a je to lepší. Nejde teda otočit směrem k Tobě, to jde ten sporťák u F4. Já jsem opravdu spokojená. Používám F4 buggy místo sporťáku.
Toť můj názor 🙂

renisco
28. máj 2011

@poppy1 já OSOBNĚ je nemám ráda, protože mimi má být na rovném, a ne spát s nohama v luftu. a taky ty kočárky nejsou moc prostorné, jsou ty sedačky trošku menší. ale co maminka, to jiný názor. 😀
buggy - no - je sice hezký, ale já se taky přikláním, že je spíše pro starší a sedačkou jsou propracované velice levně. za ty peníze si mohli s tou sedačkou víc pohrát a udělat ji kvalitnější.

poppy1
28. máj 2011

@renisco dakujem za nazor, takze odporucas jednoznacne tu F4? A ten FUTURE kolko cca vazi? neviem to najst 😒

renisco
28. máj 2011

@poppy1 jejda, tak to už nevím, vyjela jsem s ním jednou a šel z domu -nesedl mi - a byl velký do výtahu, má moc široké rozpětí kol....

renisco
29. máj 2011

okýnko na buggy na denním světle 🙂)

peggy722
30. máj 2011

Tak mně vadí na buggy dvě věci, vrzající bouda, nevím jestli je to jenom můj problém nebo je to u všech a to polohování těch zad, na to jsem si fakt ještě nezvykla Nahoru to jde dobře ale dolu, zvlášť v klinkajícím se autobuse fakt špica. Někdy se mi to povede hned a někdy se s tím morduju. Ještě mně renisco napadlo, s tou kamarádkou jak má prohlou tu desku, zkoušela jí otočit ?

zlatat
30. máj 2011

ahojte dievčatá, a čo hovoríte na Gesslein Vision S? Máte niektorá túto trojkolku? Alebo poznáte niekoho, kto ju má?
Je dosť stabilná? Ako sa s ňou jazdí? Dá sa v pohode aj s jednou rukou? Je odpružená? Predpokladám, že sedačka je rovnaká ako u všetkých ostatných kočíkoch od Gessleinu.
A ešte sa chcem spýtať na tú novú kolekciu 2011 - všimla som si, že majú inú striešku - takú okrúhlu - síce sa mi páči, ale neviem, či má hore okienko a nejaké vrecúško vzadu. Neviete?

renisco
30. máj 2011

@zlatat stabilní nevím, já převracím všechny trojkolky 😀 odpružený je vision nejmíň ze všech podvozků, co gesslein má a je i dost těžký. má otočnou sedačku jako třeba future, F6, F4. Od roku 2010 se vyrábí s kulatou stříškou, předtím byla ta hranatá. (hlavně si nepleťte kočárky vision a letošní novinku F3 - jsou to úplně jiné podvozky a sedačky!!!)
Okýnko jako takové v boudičce nemá - pouze tenký pás s igelitem a síťovinou, tama moc vidět teda není 🤐 .a vzadu v boudičce je malá kapsa na zip podél spodního lemu celé boudy.

renisco
30. máj 2011

@peggy722 ta deska otočit nejde, protože je napevno přidělaná k potahu....

mě taky skřípe bouda a nechápu, který blbec vymyslel ji udělat z plastu. aspoň tu blbou hlavní konstrukci v boudě mohli udělat z nějakých hliníkových trubek ... magoři!!!!!
záda do lehu se mi polohují v poho, ale jak je ta deska měkká, tak mám problém ji dát do sedu 😠 😠 😠

kyti75
30. máj 2011

@peggy722 Tak mě teda bouda nevrže a polohování jde dobře, tak máme asi štěstí 🙂 Měli jsem to plastové v reklamaci, protože to ruplo, během týdne to z Pardubic přišlo zpět a v pohodě, tak snad to už nepraskne 🙂

@zlatat Já taky neumím s trojkolkou jezdit, měla jsem půjčený Jané slalom a málem jsem malého několikrát převrátila 😒

zlatat
30. máj 2011

@renisco ďakujem ti veľmi pekne za odpoveď. Mám ešte hooodne času na výber kočíka, ale už teraz mám v tom chaos.
Uvažovala som aj nad F4 kombi, ale podľa mňa sú to zbytočne vyhodené peniaze, lebo ako sa poznám, tú bugy sedačku by som určite nevyužila, len tú športovú ( 88 cm na ležanie sa mi vidí dosť málo, lebo keď aj tretie bude ako druhé, tak mi ešte aj ako 2,5 - 3-ročné bude spať v kočíku ).
Keby sa to dalo tak spraviť, že kúpiť len podvozok so športovou sedačkou, bolo by to super, ale určite to takto nejde.
F6 sa mi zdá ťažšia ako vision a na môj vkus tam je nejak moc trubiek na konštrukcii.
Ešte som uvažovala aj nad PP GT 3 - strašne sa mi páči ten obrovský košík ( ktorý sa mi pri 3 deťoch určite hodí ), že je vysoký a nezohýnali by sme sa toľko pri ňom a všetky tie detaily, čo má, ale zase nemá otočnú sedačku a je dosť ťažký a nespratný do auta.
Teutoniu moc nechcem, lebo sme obaja s mužom vysokí a výška rúčky 106 cm nám je málo.
Ešte som uvažovala aj nad Jané Slalom - má ho kamoška ( teda ona má Nurse Dakar ale to je podľa mňa to isté ... len ten má zase o čosi menšiu ložnú plochu 😖 ) - ale ani tá nemá otočnú sedačku a ten nový typ je zase podľa mňa hodne úzky 😒

Tuším pre mňa ešte kočík nevyrobili 😖

zlatat
30. máj 2011

@kyti75 veď to, že ani ja som doteraz trojkolky nemala - chvílinku som si zajazdila u kamošky s trojkolkou, ale to bolo len po rovnom trávniku aj to asi 200 m, takže nič moc

renisco
30. máj 2011

@zlatat co jsem tak koukala, tak se prozatím koupit jen v kombinaci s buggy a otočnou korbou, samostatně ne... ta F4 je opravdu lehoučká (nejlehčí ze všech gessleinů), akorát ten košík nedomysleli... nemyslím si, že by jste buggy sedačku nevyužila (já chtěla podvozek taky jen kvůli lehkosti a otočné sedačce, ale teď v létě nejezdím s ničím jiným, než buggy, prootže jízda je s ním fakt luxusní, jen ta golfová sedačka má mouchy, ale já upřednosňuji lehkost).
Ještě mě napadá brio go - jde otočit po i proti směru, ložná polocha 102cm, je lehoučký, odpružený...
Je pravda, že to jane s tou otočnou sedačkou je děs - jak píšete, je hrozně úzký...

zlatat
30. máj 2011

@renisco a to Brio Go nie je tiež úzke? Dá sa polohovať do úplného ľahu? Musím naň kuknúť
Ja som pri mladšom synovi mala Jané Nomad 2007 - ale kúpili sme ho až, keď mal malý niečo cez rok. Bol úplne super, akurát mi vadila výška rukoväte, ja som nemohla mať opätky, lebo už som sa hrbila a manžel s ním pre istotu vôbec nejazdil, lebo tiež mu bol nízky a navyše zakopával do kočíka - takže preto potreebujeme kočík, ktorý má výšku riadidiel vyššiu ako 106 cm

kyti75
30. máj 2011

@zlatat ja jsem taky vysoka a na me je to Jane nizke. PPGT3 jsem chtela taky, ale nedame to do auta, tak mam tohle a jsem spokojena.
A brio se mi moc nelibi, pusobi na me uzce🙂

renisco
30. máj 2011

@zlatat všechny otočné jsou bohužel na úkor něčeho, tedy i úzké... ale určitě se od gesse moc lišit nebude...
problém je v tom, že nemá úplný leh... 🤐

zlatat
30. máj 2011

@kyti75 tak to mi potom fakt asi ostáva iba F4 - lebo chcem ľahký, priestranný a pohodlný pre bábo, skladný, aby išiel do úplného ľahu, s otočnou sedačkou, veľmi ľahko ovládateľný ( aby som ho vedela riadiť naložený aj 1 rukou ), s dobre prístupným košíkom, odpružený a aby mi prešiel aj po ľahšom teréne ( tráva, otrasné, popukané a hrboľaté chodníky )
@renisco no tak to potom nechcem

renisco
30. máj 2011

@zlatat vše jmenované splňuje, krom skladnosti - musí se skládat zvlášť (vyjmout vanička). jde to i v celku, ale hrozně blbě a nevleze se to většinou do auta. no a ten košík je málo hluboký, takže se tam toho moc nevleze a věci z něj vypadávají 😀

zlatat
30. máj 2011

@renisco no jooo ... a tá vanička( či sedačka ) sa ľahko dáva dole? Netrvá to večnosť? Lebo keď si predstavím, že napr. v daždi sa tam budem s tým skladaním piplať aj 5 minút, tak dovtedy aj zmoknem. 😒 Totiž budem často chodiť sama s autom - muža mám celé týždne preč, takže pomoc z jeho strany nemôžem čakať

renisco
30. máj 2011

@zlatat dává se dole rychle a snadno - jedním tahem...

peggy722
30. máj 2011

Tak mně vrzající bouda leze děsně na nervy, to je takovej skřípot. Jinak jízdní vlastnosti jsou fakt úžasný, tady nemůžu říct ani slovo. Hlavně se mi líbí to odpružení. Tak jsem asi na to polohování nějakej antitalent. 😠
je fakt, že já s tím bojovala skoro u každýho kočárku a je jedno, jakej systém polohování tam byl. Jo ten koš je mělčí, než jsem byla zvyklá, tak holt netahám tak velký nákupy 🙂 . Já jsem měla pocit, že ta deska jde normálně vyndat, v zádu je tam nějakej zip, já to teda nezkoušela, ta spodní jde v pohodě.