Kočíky Gesslein. Ako ste s nimi spokojné?

ziza
29. feb 2008

maminky, mate niektora kociky Gesslein Trend, Future alebo novy F2? Ako ste s nimi spokojne? Ako dlho Vam babo vydrzalo vo vanicke? A v sportovej casti?
dakujem 🙂

peggy722
7. jan 2012

Na F4 existuje originál, ale je hrozně drahá asi 600,-, což se mi nechtělo dávat.
@sunny1112 Tahle je mnohem lepší než ten Emitex, je fajn, že má uchycení i ze spoda, já si ho tam musím ještě dodat, protože mi to vítr nadzvedává.

renisco
7. jan 2012

@emilka29 u samotné F4 buggy nedá. ale jak píšou holky, dokoupit otočnou sedačku, která je na F4, future, vision, F6.... pokud ale budete chtít novou s kulatou boudou, počítejte s cenou 7tisíc, jinak koupit nějakou starší bazarovou s hranatou boudou. nepotřebujete ani adaptéry, ty už jsou u buggy součástí...

renisco
7. jan 2012

@jabadaba on se pouze podvleče pod nožkama a nahoře zahákne za poutka u boudy (ale já měla tu novou kulatou boudu, u té hranaté nevím, tam jsem nánožník neměla). a k čemu jsem ty otvory na bocích, to jsem nezkoumala. On ten nánožník docela spadával, tak jsem si ještě našila sucháče do toho ohybu (kšiltu) a ten zapínala o kloub v boudě - sedělo to a vypadalo pak líp...
ps: na té fotce je to ještě bez sucháče

jabadaba
7. jan 2012

@renisco diky reni, no ved to, netusim ani ja na co su tie otvory, dost ma tam irituju. 😀 A je fakt.,ze ten nanoznik velmi nesedi na kociku. 😠 Ked to porovnam s Red Castle golfacmi a jeho nanoznikom, tato je nebe a dudy. No som prpste sklamana z toho nanoznika.

renisco
7. jan 2012

@jabadaba na ten nánožník hudrují všichni.ale když se přitahne sucháčema, vypadá a pasuje mnohokrát líp.... ale....

ajka2208
27. jan 2012

ahojte baby, neviete ci sa Gesslein autosedacka BabyGo da v aute pripnut iba pasmi alebo sa da na nu kupit aj baza, kde sa len naklikne? dakujem...

weronika187
30. jan 2012

ahojte maminky, chcem sa spytat na kocik gesslien F4 snoopy, ak mate s nim skusenosti - nejake pozitiva, negativa... chceme kupit nejaky golfacik na jar, no pri hladani sme nasli tento, i ked si nemyslim, ze toto je golfovy kocik 😅 velmi sa nam paci, len mne sa zda dost tazky - takmer 10kg, na to, ze som chcela nieco lahke...

peggy722
30. jan 2012

@weronika187 Tak pokud chceš spíš golfáč, tak bych ti poradila baby jogger city mini. F4 je spíš sporťák i když docela lehkej.

renisco
30. jan 2012

@weronika187 ale jede se s ním, jako by vážil 2 kg...
jízda je s ním úžasná, je odpružený. sedačka je vyloženě golfová, má krátkou nožní opěrku, materiál nic moc - to jediné mi vadí, jinak na něj nedám dopustit...

já si teď pořídila ještě britax agile. odpružení oproti F4 nic moc, rukojeť je nepolohovací, ale oproti baby jogger city mini je pro nižší maminky (má madlo ve výšce 96cm, city mini má madlo ve výšce 108cm). lepší materiál, dlouhá podnožka (není polohovací, ale dá se vypodložit stejně jako u city mini, ten nemá odpružení žádné, jen trošku na předních kolech).

peggy722
30. jan 2012

@renisco Jo jede se s ním báječně, ovšem pokud u vás neštěrkujou. Kdyby byl jedinej šutr na cestě, tak na něj zaručeně najedu a zapíchne se mi do kola a vydává to šílený zvuky a navíc to do těch kol dělá pěkný díry.
takže já s ním bohužel můžu jezdit jenom, když není sníh, jináč bych se zbláznila. Jednou jsem přijela domů a měla jsem kola jak jehelníček. To je asi jediná věc kvůli který bych ho němčourům hodila nejradši na hlavu, protože já si ho koupila, abych s ním mohla jezdit i v zimě. kdybych si vybírala kočár teď, tak bych si vybrala nějakej jinej. Tenhle Britax neznám, musím se kouknout.

peggy722
30. jan 2012

Hmm tak je to v podstatě stejný jako city mini, ten má lepší boudu. Mně se líbí Elite, ale měnit to už nebudu, pro nás to nemá moc smysl. Ela chce chodit a chodit a chodit, takže asi budem časem bez kočárku. Jak jsem tu psala, že bude snad chodit v deseti měsících, tak jsem se o jeden sekla 😅 .

doda242
30. jan 2012

@renisco ˙uz neni len pre male maminky noy kocik city mini GT na rok 2012 ma vyskovo nastavitelnu rukovät plus kolesa do vsetkych terenov - to bude asi kocik - golfac kocikov 🙂

doda242
30. jan 2012

@peggy722 aj mne sa PACI ELITE

renisco
30. jan 2012

@doda242
ano - to máte pravdu. baby jogger má na trh dorazit koncem února, kdo ví, kdy dorazí k nám. ale přiznám se - nemám ráda trojkolky a ve 4 kolech nafukovacích se dělat nebude. a taky se mi s těma nafukovačkama nelíbí 😀
ale i tak je pro vyšší, protože i když bude mít polohovací rukojeť, tak ta je posazená i tak výš (to samé BJ city elite - má sice kloubovou rukojeť, ale malá maminka ji musí mít sklopenou pod pravý úhel a už je jízda horší), to samé city mini.

renisco
30. jan 2012

@peggy722 to jsi psala o kterém (ty kamínky v kolech?) o BJ nebo gessovi? 😀

renisco
30. jan 2012

@peggy722 jj - britax je podobný city mini - proto jsem je taky porovnávala současně. akorát že britax je trošku i odpružený, city ne. no ale tu boudu u britaxu vůbec nedořešili, ale já už si poradím 😀 😀
to moje prtě chce taky chodit, ale neexistuje - budeme hezky kočárkovat - do důchodu se ještě nachodí hafo 🙂)

peggy722
30. jan 2012

@renisco Bohužel o Gessovi. 😒

renisco
30. jan 2012

@peggy722 aha... tak tam s kolama vůbec nemám problém - respektive to je věc, která mě vůbec netrápí 😀

doda242
30. jan 2012

@renisco a F4 je mensia?

renisco
30. jan 2012

@doda242 jako sedačka? teoreticky jsou stejné, jen ta nožní podnožka je u F4 hrozně krátká, takže větší dítko, pokud v kočárku spí, tak mu trčí a padají nohy dolů....

peggy722
30. jan 2012

@renisco Já jsem ráda, že Eli chodí, Lůca byla hroznej lenoch, ta se zase chtěla pořád vozit. A Elča už dokáže vyvinout docela slušnou rychlost, takže se to dá. Už jezdí i na odrážedle, tak na jaře budem tahat i to. Zatím taháme golfky a zdatně vozí 😀 . Mně kupodivu ta vyšší rukojeť nevadí. Ono Buggy jí taky nemá zrovna nejníž, ale já jsem prostě na to zvyklá z velkýho kočárku a když jí mám, tak jak bych jí teoreticky měla mít, tak mi to dost vadí.

doda242
30. jan 2012

@renisco trojkolka sa ani mne moc nepaci, ale ze sa snimi lepsie chodi, ale tak to je tiez vec nazoru

peggy722
30. jan 2012

@renisco Tak spaní v kočáře už u nás moc nehrozí, to tak maximálně na vejletě a to přežije. Navíc je Ela menší než byla Lucka, tak zatím to je dostačující.

doda242
30. jan 2012

@renisco myslim celkovo vyska rukovate je mensia? ako u baby jogger? no u joggera je super vacsia nosnost kocika, do kolko je F4?

peggy722
30. jan 2012

@doda242 Já si myslím, že je to věc zvyku. Taky dost záleží, jak vepředu je položený to přední kolo. Pokud je jakoby hodně pod kočárem, tak to může bejt trochu nestabilní. Ale Elite ho má dost vpředu, takže se s ním jezdí dobře. Na emimi je na něj dost dobrá recenze a tý holčině věřím, protože těch kočárků už vystřídala opravdu hodně, takže má slušnej přehled.

peggy722
30. jan 2012

@doda242 U buggy je blbý, že má jenom tři polohy rukojeti, takže ne každýmu to musí vyhovovat.Ale ta poslední je docela nízko. Já používám tu prostřední a měřím 158 cm a v pohodě. Elite má kloubovou rukojeť, takže tam je ten rozsah asi větší. Myslím, že Elite má větší nosnost, ale nejsem si jistá.

renisco
30. jan 2012

@doda242 myslím to tak, že kloub je u city elite výš než třeba u F4, tudíž je ta rukojeť celkově vyšší... u city elite je nosnost 34kg, u city mini je nosnost 22 nebo 23kg. u gesse buggy je nosnost v papíru 15kg, ale prodejce DUHA Pardubice uvádí 20kg. takže co s z toho vybrat nevím. no a ještě u baby joggeru je doživotní záruka na konstrukci.

doda242
30. jan 2012

@peggy722 ma nosnosť 34kg, to je oproti inym kocikom velka nosnost. Chcem si elite kupit,ale z kolekcie na rok 2012, trošku sa bojim tych 3kolies ale hadam sa bude aj s nimi dobre chodit.

renisco
30. jan 2012

@doda242 mě se nelíbí trojkolka baby joggeru city mini. trojkolka city elite se mi zase naopak líbí... 😀 ale u toho mini mi kazí vzhled ty kola (jak už plastové, tak i ty nafukovací)...

doda242
30. jan 2012

@renisco mne ide hlavne na kociku o polohovanie chrbatika, aby bol celkom vodorovny, moj maly velmi rad spi v kociku