Kočíky Gesslein. Ako ste s nimi spokojné?

ziza
29. feb 2008

maminky, mate niektora kociky Gesslein Trend, Future alebo novy F2? Ako ste s nimi spokojne? Ako dlho Vam babo vydrzalo vo vanicke? A v sportovej casti?
dakujem 🙂

renisco
28. mar 2012

@cell hmmmm, tak to je oříšek. tohle jsem nikdy nezkoumala, ale u mě v autě by se to tam nevlezlo ani omylem 🙂 vezla jsem kočar na zadní sedačce, páč v kufru byl obr balík, mezi sedáky ne....

cell
28. mar 2012

@renisco : budu muset vyzkoušet 🙂

domca06
29. mar 2012

Ahojky,jsem tu nová a ráda bych se zeptala na zkušenosti s kočárkem gesslein f4 buggy.Nejdříve jsem na netu koukala po f2 cocon,ale po konzultaci na prodejně mi byla doporučena f4 buggy.Pro mimčo bych si dokoupila hlubokou korbu a tak bych se chtěla zeptat jestli někdo hlubokou korbu máte jak jste s ní spokojení?Ten sporťák je pak spíš golfková sedačka a tak by mě zajímalo jestli jv kombinaci s tou vložkou je opravdu vyhovující už pro půl roční dítko.Po synovi mám ještě sporťák s nafukovacími koly a golfky peg perego,takže kromě f4 buggy už bych žáný jiný kočár kupovat nechtěla.Za vaše zkušenosti s tímto kočárkem předem díky 🙂

renisco
29. mar 2012

@domca06 Já ho teda doporučuju. Neměla jsem na něm hlubokou korbičku, ale otočnou sportovní nástavbu ještě s S-lift taškou a nedám na něj dopustit. Sedajda buggy je spíše golfová, ale pro 6ti měsíční OK. jen je opravdu potřeba do něj vložka, protože materiál je klouzavý.
Jen mě mrzí, že nemá zajištění proti rozložení, takže do auta, když se podvozek dává, tak se musí dobře uchopit, jinak se rozloží... ale to se dá vyřešit nějakým páskem se suchým zipem.

domca06
30. mar 2012

@renisco No jsem téměř na 100% rozhodnutá,že si příští týden f4 buggy objednám.Jen jsem se ještě chtěla zeptat,na nějaké diskuzi jsem narazila na to,že má hodně měkou zádovou opěrku?

renisco
30. mar 2012

@domca06 asi takhle... má tam desku - ne dřevěnou, ale takovou ohebnou plastovou. Některé maminky tvrdí, že je ta deska podle nich pevná, já patřím mezi ty, které s deskou spokojené nejsou - prohýbá se. ALE není to zase až taková katastrofa, jen mi to vadí. ta deska je tam taková asi kvůli skládání (můj dojem). Tu samou má i britax /taky je na mě měkká/ a baby jogger (o kterých teda vím). Je to na pocitu každého...

domca06
30. mar 2012

@renisco No ještě to omrknu na prodejně,jak jsme tam byli tak mě to ani nenapadlo tohle zkoumat.Na každým kočárku se asi něco najde .... Syn jezdil na golfkách od 9.měsíce a sporťák jsem pak vytáhla jen na chvíli na zimu. F4 se sportovní sedajdou vychází o dost dráž a když mám ještě sporťák po synovi tak koupím asi opravdu jen buggy. Zatím ti děkuju za postřehy.

anamor
30. mar 2012

@domca06 ja som s buggy tiez velmi spokojna, povodne som planovala kupit aj hlboku vanicku - nakoniec som vsak v hlbokom vozila co mi zostal po prvom / vanicku som inak skusala podla mna je velmi slusnal, ak nebudes mat extra velke babo povozis ho tam urcite este aj cast zimy 😉 /, sportak som vyuzila uz na letne vylety pre 4m babo, ten lah bol uplne postacujuci. To ze sa kocik rozklada pri skladani a nema nejaku brzdu je podla mna taky najvacsi nedostatok, ale da sa to sikovne poriesit 😉 Rovnako ako ty uz neplanujem kupovat golfky preto som kupila buggy ako golfky a sportak zaroven 😉 zadna opierka je taka golfkova, ale podla mna postacujuca

jana_da
30. mar 2012

Ahojte, chtela bych se zeptat, jake mate zkusenosti s autosedackou BabyGo od Gessleinu? Myslite, ze je bezpecna a nebo je lepsi jina s adapterem a s tim ze se mi bude na podvozku kyvat? Neplanuju kazdy den auto, ale nekdy asi budu muset vyjet (max 1x za tyden) a ted nevim jakou autosedacku vybrat :(
Jestli mate zkusenosti, budu rada, kdyz mi pomuzete s vyberem 🙂

domca06
31. mar 2012

@jana_da Ahoj,zkušenosti zatím s touto autosedačkou nemám,ale chystám se objednat f4 buggy+korbičku+autosedačku. Původně jsem přemýšlela o Maxi-cosi,ale nevypadá to prej na tom podvozku moc dobře a myslím si, že pokud ta od gessleinu splňuje nejnovější bezpečnostní normy,což mi na prodejně říkali,že splňuje,tak by měla být OK.

jana_da
31. mar 2012

@domca06 nam sice rikal prodejce, ze splnuje normy, ale nema udelane crashtesty jako treba MC nebo Romer. Nevim jestli je tak dulezite, ze ji zatim netestovali, ale tak snad by k takovemu kocarku takova znacka nedavala smejd, ne? Myslim, ze i na podvozku bude lip drzet original. Nebudu (aspon ze zacatku) moc jezdit autem a tak nejakou testovanou sedacku vemem asi az prcek povyroste 🙂

domca06
1. apr 2012

@jana_da No taky si řkám,že by snad tato značka měla být zárukou kvality.Na staršího syna teď máme Cybex,ten dle testů patří taky mezi nejbezpečnější.Ale člověk už se v tom kolikrát nevyzná,jestli těm všem testům může vůbec věřit....

domca06
6. apr 2012

@jana_da Ještě jsem se chtěla zeptat,na které prodejně ti říkali,že nemá crash testy?Já jsem si včera byla objednat kočárek včetně autosedačky v Pardubicích a tam mi řekli,že crash testy má.... No tak snad by si nedovolili takto lhát.

xkacatkox
6. apr 2012

já kupovala teké komplet gess i s autosedačkou a v r.2009 říkali že je testovaná, kupovala jsme v Duze u Kutíků

vendyzr
8. apr 2012

Ahoj, prosím o radu. Koupila jsem F4 Buggy z druhé ruky a ráda bych ho vyprala, ale nevím, jak ho odstrojit. Poradíte?

vendyzr
8. apr 2012

....a ještě - nejdou mi polohovat nohy. Myslíte, že verze 2010 ještě neměla polohování nohou?

xkacatkox
8. apr 2012

@vendyzr polohování měla, ta ložná plocha na nožičky, tak z boku dole je takový zobáček(jakoby v kapse)tak zmáčkneš a polohuješ, je to z obou stran, , bouda jde ais jen sundat a umít ručo fučo a zbytek dole pod sedákem, zkus tam

renisco
8. apr 2012

@vendyzr to polohování nohou je z boku a může se ukrývat pod tím potahem - jsou v tom potahu díry.
originál boudička má konstrukci napevno - sundat nejde. Tady jen pozor, ty obruče jsou z plastu, tak ať si je nezlomíte. deska v zádové opěrce sundat nejde, pouze ta deska v sedu jde sundat. celá ta sedačka sundat jde, jelikož místo ní se nacvakává sportovní nástavba...

vendyzr
8. apr 2012

@xkacatkox
@renisco Děkuju, polohování nožiček jsem našla, ale teda jsem špatná, že to nemůžu hodit do pračky a vyprat, já jsem na tohle dost háklivá. Tak to vypadá na nový kočárek 😎 😎 No počkám, až bude hezky a vydrhnu to houbičkou.....

renisco
8. apr 2012

@vendyzr boudu by jste do pračky dát mohla, když by jste vyvrtala nýty a dala místo ních šroubky. ale ze zádové opěrky desku nesundáte...

xkacatkox
8. apr 2012

já bych to celé sundala a vydrhla houbičkou, mohlo by to stačit, háklivost naprosto chápu, tu máme s chlapem stejnou a kupujeme spíše nové věci, ale to je jen můj osobní pocit 🙂

vendyzr
8. apr 2012

@renisco Právě boudička mi vadí nejméně 😉 Víc mi vadí vnitřek, na čem malá sedí. Ach jo, já jsem zvyklá z PP vyprat celý. No nic, tenhle asi půjde a koupím nový ve stejné barvě, aby si manža nevšiml 😉 😉

veronka
11. apr 2012

@renisco mne ide vytiahnut dosku z chrbtovej opierky, mam tam zips

renisco
11. apr 2012

@veronka a kterou máte kolekci? protože ano, zip tam je, ale díly na polohování jsou k látce a desce zanýtované napevno.... teda u toho mého, takže desku nevytahnu.

veronka
11. apr 2012

@renisco mám 2011, ale neskúsala som ci sa da vybrat alebo nie, ale vsimla som si tam ten zips, tak preto som si myslela, ze sa da urcite vybrat

renisco
11. apr 2012

@veronka zip tam je, ale nechápu k čemu, když je deska zanýtovaná 😒

veronka
11. apr 2012

@renisco chcela by som si dat predlzit striesku na f4, ktorá mamina to robí? ako si podložila tú sedačku aby nebola rovna? cim? a ako si spravila ten medzinozny pas? možes aj IP. ďakujem

renisco
11. apr 2012

@veronka u nás v čr na mmb natydom http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=47406229&tab=7
sedačku jsem podložila polystyrenem, ale není to dobrý nápad - je míˇn místa pod madlem...

veronka
11. apr 2012

@renisco a ako? celu? mohla by si hodit fotku?

renisco
11. apr 2012

@veronka nařezala jsem polystyren do klínku, na ten ušila povlak a zasunula pod sedačku. ale už není možné použít 5ti bodový pás. já už to tam nemám, vrátila jsem pás zpět, aby mi neklouzala vložka....