Kočíky Gesslein. Ako ste s nimi spokojné?

ziza
29. feb 2008

maminky, mate niektora kociky Gesslein Trend, Future alebo novy F2? Ako ste s nimi spokojne? Ako dlho Vam babo vydrzalo vo vanicke? A v sportovej casti?
dakujem 🙂

mayka81
31. jan 2014

Baby chcem sa opytat na skladanie F4 Air+. Skladate kocik spolu aj s nasadenou castou do protismeru jazdy? Ako vam to ide? Zaujima ma aj ci vam nevadi hmotnost. Celkovo ako ste spokojne s kocikom? Nejake vychytavky, co by som mala vediet? Zvazujem kupu. Dakujem

chinoll
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lucille85
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
gabrielasenkarova
5. feb 2014

Ahojte, neviete mi, prosím, niektorá poradiť? Je kompatibilná na kočíky gesslein aj iná hlboká vanička ako originál Gesslein? Napr. tak, ako je to s autosedačkami s pomocou nejakých adapterov - viem, že na gesslein je kompatibilná autosedačka romer alebo maxi cosi. Tak ma napadlo, či aj tieto hlboké vaničky náhodou nepasujú do gessleinov.

lucciz
6. feb 2014

Ahojda, chtěla bych poprosit o návod na údržbu vaku Bubou od Gessleinu. Mám ho z bazárku a chtěla bych ho mimču vyprat, ale bohužel už mu chybí štítek. Je možný vak prát, popřípadě na kolik?
Díky

mayka81
8. feb 2014

@chinoll
@lucille85
Vase prispevky boli zmazane, nemohli by ste mi to este raz napisat trebars do spravy> Dakujem

sajfer
21. feb 2014

Ahojte🙂
my mame Gesslein F3 Air a sme nadmieru spokojni. Podvozok lahko skladatelny, kocik sam o sebe velmi lahucky. Mame tasku c-lift, vyuzila som naplno, lebo dcerka sa narodila v septembri. Dnes som tasku prerobila na nanoznik. Ja som zvyknuta na trojkolky a tato je veru obratna a lahko ovladatelna. Vrelo odporucam 🙂

evamarket24
23. feb 2014

Ak hľadáte kočíky Gesslein - u nás v ponuke kolekcia 2014.

mimik9911
10. mar 2014

Ahojte, zhanam samostatnu naklikavaciu sportovu cast na F4. Nepredavate nahodou niekto? Pre chlapca.

laleal
16. mar 2014

@sajfer ahoj,nepridáš foto kočíka? Ja zasa na trojkolky vôbec nie som zvyknuta ale táto sa mi velmi páči 😵 Keby si sa mala ešte raz rozhodnuť či kupiš klasicku vaničku alebo tu vložnu tašku,čo by si volila?Tá taška je taký nezvyk,ale zasa čítala som že vanička je malá,tak neviem,nemám ešte tie rozmery v malíčku...

beruska.zuzanka
18. mar 2014

@laleal ahoj, sorry, že sa miešam, ale určite by som volila tašku pred vaničkou, jednak kvôli veľkosti a jednak praktickosti 🙂 ak máš otázky, pýtaj sa 😉

beruska.zuzanka
18. mar 2014

Baby, ktorá máte f6 air+, máte s kočíkom dáke problémy? ja už mám 2x dovrzaný brzdový káblik, začala mi kývať športová časť na konštrukciia dnes mi predné kolieska vydávali divný klapavý zvuk, akoby dačo s ložiskom... och 🙄

laleal
19. mar 2014

@beruska.zuzanka v pohode,miešaj sa 🙂 😉 ja budem len rada 🙂 Ešte neplanujeme kupovať,ale je to jasný favorit,akurát ešte neviem či F3 alebo F6 🙂 Všimla som si že takmer každý odporúča tie fusakotašky,su väčšie a praktickejšie než vanička...

julienka333
19. mar 2014

Baby nemate niektora kocik s4 air aj s vanickou? Je dobry ten Kocik? Ja som malapri dcerke gesslein f6 . Bol super ale uz chcem nieco mensie a nie opachu.

julienka333
19. mar 2014

Babya este dotaz. Na s4 air sa daju dokupit tie velke kolesa a pasujee tam aj fusakotaska c lift? Da sa ta sportova vasr dat Tal aby som videla na babo?

sajfer
21. mar 2014

@laleal zdielam fotky🙂 Ako som uz pisala, ja som uz c-lift tasku prerobila na nanoznik. Ja by som urcite nevolila vanicku, su male a ked uz babo sedi, nevyuzivas vanicku a musis ju niekam uskladnit.... Takto tu tasku vyuzivam este aj ako nanoznik. Ja som volila tasku aj kvoli prenasaniu - ked sme prisli v zime z prechadzky, tasku som len vybrala a kocik ostal na dvore....

laleal
21. mar 2014

@sajfer dakujem ti krásne,vyzerá to super 😉 Nejak som fusakotaškám nevedela prísť na chuť ale ked sa dá takto otočiť ku mne,je to akoby vanička,len priestrannejšia a praktickejšia 😵 a tá F3 vyzerá parádne 😵

luciafff
22. mar 2014

@sajfer Ahoj chtěla bych se tě zeptat, jak se ti jezdí s kočárkem v terénu. Rozhoduju se mezi F3 a F4. Je přední kolečko odpružené? Popřípadě jak zvládá nerovnosti? Někde jsem se dočetla, že je malinko nestabilní. A jak se ti jezdilo, když byl sníh? Díky za odpovědi 😉

sajfer
22. mar 2014

@luciafff Ahoj🙂
Nevyhoda trojkoliek je, ze maju odpruzene len zadne kolesa:( podla mna nie su vhodne na nerovny teren, su idealne na sport ako beh, kolieskove korcule - aj preto som volila tento druh kocika. do terenu su urcite stabilnejsie klasicke kociky, ktore maju odpruzene vsetky styri kolieska.
Stabilita - Ako som pisala vyssie, ja som zvyknuta na trojkolky, takze nemam problem s ovladanim, ale napr. moja mamina sa musela "naucit" kocikovat 😀
Co sa tyka snehu - nie je nad trojkolku s vacsim priemerom kolies ako je standard!! Cize my sme nemali ziadny problem
Este k pruzenie F3 - kocik nepruzi, ked je prazdny. Cim vacsia zataz v kociku, tym lepsie pruzi. Dcerka ma teraz 7kg a pruzenie je super, ked bola mensia, lahsia, pruzenie nebolo velmi citit...... Ak by som mala znovu volit kocik, resp. sportiak, tak by som si vybrala kocik, ktory je specialne urceny na sport, napr. Baby Jogger..... ALE my sme potrebovali komplet kocik od novorodeniatka, preto sa nam F3 zdala ako dobra alternativa. A na beh je postacujuci 🙂
Dufam, ze som pomohla. pred kupou kocika som mala tiez dilemu, aky zvolit 🙂

luciafff
22. mar 2014

My tu máme v Hradci spíš terén neterén. Hodně dobré a udržované nezpevněné cesty i v lese. Taky bych ho využila i na kolečkové brusle. Právě potřebuju lehký do mhd a do baráku. Nemáme výtah. A od začátku uvažuju jedině o vložné tašce. Je hodně variabilní. Kočárek nepotřebuju extra odpružený ani houpací. Spíš aby byl nebyl tak hrací jako většina kočárků.

luciafff
22. mar 2014

@sajfer děkuju za odpověď 🙂

malinovka333
1. apr 2014

prosím vas aký je rozdiel medzi gesslein f6 a m6 ?

n1kuska
9. apr 2014

Ahojte aky je rozdiel medzi f10 air a f4air a f4 combi..dakujem...a este jedna otazka je nejaky gesslein ktory sa da otacat v smere aj proti smere?

lauritta96
14. apr 2014

mate niekto skusenost s geisslein s4 air?

katka0123
18. apr 2014

@lauritta96 Ano, prave som cerstvou spokojnou kocikujucou. Mala som ako prvu teutoniu trojkolku (ale predala som ju, lebo ma ako vacsina sportakov nizku budu a dieta vo veku 2 rokov si sucha hlavu o striesku), potom easywalker dvojickovsky (super pomoc pri dvoch detoch s malym vekovym rozdielom, vyborne sa s nim jazdi, ale uz ho nepotrebujem bo starsi frci na odrazadle), potom prisiel na rad stokke scoot ( aj ten siel z domu, nakolko je malo terenny a malej nevyhovoval korytkovy sed bez polohovania nozciek).
K veci, po dlhom googleni, vyhral Gesslein S4 air+. Podla mna idealna volba pre vacsie dieta (1.5 roka plus, 3 rocny syn sa tam pohodlne vojde na vysku aj sirku), nieco medzi golfkami a sportakom, uzasne odpruzenie, zvlada teren, lahulinko sa ovlada, skladny ale pritom priestranny pre dieta...no ten teda predavat nebudem ;)))) Dokonca manzel, hundros, dviha prst hore, ze dobre som vybrala. jedine na co nie som zvyknuta je polohovanie chrbta na popruh. Ale mne mala v kociku takmer vôbec nespi, takze to ma netrapi. Mozno je to len zvyk. Este jedno male minus - do kosika je dost uzky pristup, ale da sa tam vkladat aj zpredu. A madlo sa dost tazko vybera, to je detail, mozno moja nesikovnost. ked tak ho odoberiem, no malinku tam vlozim aj ked je tam napevno. Vela plusov vyhrava nad mínusmi, ale to je podla mojich predstav a potrieb.

katka0123
18. apr 2014

@katka0123 teda, mam buggy. Nie otocnu sedacku, bo ta ma nizku budu ako teutonia. Buggy ma makku chrbtovu opierku a vyssiu budu s moynostou predlzenia - pod zipsom.

peggy722
22. apr 2014

@katka0123 Na to polování se dá zvyknout, časem se to oběhá a jde to dobře. Mně to nijak zvlášť nevadilo. Ten košíc si otoč, pak se ti tam budou dávat věci o moc líp. Madlo se taky časem oběhá a jde dobře. Mně to ze začátku moc nešlo, asi jde i o získání určitýho grifu. Já jsem byla moc spokojená a prodala jsem ho jenom proto, že už další dítě není v plánu.

katka0123
22. apr 2014

@peggy722 Ano, na polohovanie si musim len zvzknut. Lenze mne tam zaspinka v kociku mozno 1 - 2x do mesiaca, takze to vôbec nie je podstatne.
Dakujem za napad s kosikom. Vyskusam to. A na madlo si tiez treba zvyknut. Len nechapem, preco tam nie je nejaky cuplik, ktory by som priamo stlacila. Musim to stlacat cez latku. Ale to je len zvyk.
Inak je to uuuuuuzasny kocik. Kazdy v rodine ho chvali a mne samej sa s nim ide ako po masle. Urcite lepsei ako maclaren golfky, vlastne akekolvek golfky, lepsi ako britax lebo je odpruzeny, fakrt max spokojnost. Radost kocikovat. Dufam, ze malinku v nom udrzim co najdlhsie hehe.

peggy722
22. apr 2014

@katka0123 Prostě golfky jsou golfky i kdyby stály nevím kolik peněz. Tak se prostě jednou rukou uřídit nedají a prostě nemají odpružení. Já mám ještě PP Pliko a prostě stejně jsem raději jezdila s gessem, protože mi bylo houby platný, že jsou ty golfky o dvě kila lehčí, když jsem se s ním tak neskutečně nadřela. S gessem ta jízda byl prostě požitek a to i když člověk jel MHD, tak to bylo prostě bez problémů. Mně hlavně u těch golfek vadí, že neumí jezdit pozadu. Což zrovna při výstupu z Busu je u nás docela problém, protože i když tu jezdí převážně nízkopodlažní, tak zásadně zastaví tak 30 cm od chodníku a když jsem jela po předu, tak se mi tam ty přední kolečka zsekly v tý díře, protože přes ten kočárek člověk nevidí. Tak jsem vyjížděla zásadně pozadu.
U toho madla tam je čudlík, ale musíš prostrčit prst tou dírou v tý látce, časem se to oběhá a jde to lehce.

katka0123
23. apr 2014

Ano, gesslein jazdi ako pan kocik. Zvladol aj teren v prirode.

Dakujem, tak to madlo teda vyberam spravne. Je to len zvyk.