Kočíky Gesslein. Ako ste s nimi spokojné?

ziza
29. feb 2008

maminky, mate niektora kociky Gesslein Trend, Future alebo novy F2? Ako ste s nimi spokojne? Ako dlho Vam babo vydrzalo vo vanicke? A v sportovej casti?
dakujem 🙂

ninan2
6. mar 2012

@tilly aha, no s F4 zatial nemam skusenost, ideme akurat kupit F4 Buggy. Moje F6 je zatial OK, nevsimla som si (za 7 mesiaco pouzivania) zeby bolo nieco s prednymi kolieskami... a F6 je myslim lepsie odpruzena ako F4. Tiez som rozmyslala nad Hartanom VIP, ale iba F6 mala vymenitelne predne kolieska, a to rozhodlo. A teraz som aj rada a vobec nelutujem, ostatne znacky sa mi ani uz nepacia 🙂 (aj ked vyzeraju dost podobne tieto nemecke znacky).

K F4 Buggy som ale inak nenasla konkurenta, ty nejakeho poznas? Myslim v podobnej cenovej relacii alebo lacnejsie. Najblizsie sa k nemu ma asi Cybex Callisto, ale skusala som ho predcerom nazivo a horor, kedze som nizsia, nevedela by som s nim vyjst ani na obrubnik, taku ma vysoku rucku. A aj dost malo miesta pre dieta podla mna.

dijefcatko
6. mar 2012

Dievčatá, tie, ktoré máte F4, mohli by ste mi odfotiť kolieska? Ide mi o to, ako vyzerajú po nejakom čase používania. Boli sme F4 buggy omrknúť u známej, aby sme sa utvrdili a konečne ho objednali, ale tie kolieska mala po polroku používania skoro úplne zničené. Nielen, že vyzerali strašne, ale boli takmer celé spotrebované s množstvom nabitých kamienkov. Takže keď išla po pešej zóne, škrípalo to skoro ako golfáč. Všetko ostatné úplne super, ale tie kolieska ma sklamali. Tak by som rada videla iné, možno len tá známa im tak dáva zabrať, čo by ale na druhej strane tie kolieska mali vydržať...

reni1512
6. mar 2012

ahojte dievcata, chcem sa zapojit do diskusie, tie ktore ste mali gesslein potrebovali ste pevnu vanicku, alebo staci len prenosna taska pre babatko kym nepodrastie do sportiaku, lebo uz aj take som sa docitala...aaa chcem sa opytat na F1, co vy na to? dikičko 🙂

peggy722
6. mar 2012

No kdyby měl buggy udělanou pořádně boudu jako má třeba baby jogger elite, tak by asi ve svý kategeorii neměl konkurenci. Mně teda ty přední kola nijak extra nehrkaj, cha to byste měly slyšet jané nomad. Ty rachtaj jak starej trakař, děs za ty prachy. Já jsem s jízdníma vlastnostma naprosto spokojená, na obrubník najedu v pohodě jednou rukou, druhou držím dítě. Callisto se s buggy srovnávat nedá, to jsou fakt golfky se spojenou rukojetí, Buggy je spíš sporťák. Mně se na Callistu nelíbí, jak tam to dítě sedí, tak je ten sedák takovej strašně prohnutej. Pak do něj nepasují žádný jiný doplňky než Cybex a ty jsou drahý jak prase. Buggy je takovej universálnější, prostornější a pohodlnější. Říkám, kdyby udělali pořádně tu boudu, tak s ním nemám žádný problém. Letos už nám to vadit nebude, ale loni to bylo dost pitomý s tou clonou.

peggy722
6. mar 2012

@dijefcatko No ty kamínky jsou problém. Ty kola jsou dost měkký, takže šterk se tam dost snadno zapichuje. Chce to ty kamínky vyndavat. Já to vždycky přejedu vysavačem, ten svistivej zvuk, když se mi zapíchne šutr fakt nesnáším.
Kolečka ti klidně zítra vyfotím, já ho budu mít za chvíli rok, v květnu a za tím zase tak hrozně opotřebovaný nejsou. Já je ani nemám nějak sjetý, ale mám tam dírky po těch kamíncích, takže ten povrch už není takovej krásně rovnej, jako když byl novej. Ale co jsem tak slyšela, tak s tímhle mají problém třeba i teutonky. Díky tomu, že ty kola nejsou tvrdý, tak ten kočárek jede lehce a tiše. Třeba jané nomad je má celkem tvrdý a strašně rachtá. Ono je to vždycky něco pro a proti.

ninan2
6. mar 2012

@peggy722 hmm, a nerobim teda blbost, ked chcem kupit akoby druhy sportak? K F6 F4 Buggy? Lebo mas pravdu, ze Cybex Callisto je ina kategoria. Ale ja golfac zatial nechcem, dcerka je na to este mala a okrem toho sa s golfacmi neda normalne jazdit.
A ta bouda, aky si mala problem? Myslis slnko/vietor/dazd? Inak oplati sa mi kupit slnecnu clonu? Slnecnik nechcem, zbytocne tazky... Ak je ta clona univerzalna pre oba tieto kociky tak sa to asi oplati...

ninan2
6. mar 2012

@reni1512 Ahoj, staci Ti taska (C-lift), oplati sa okrem ineho aj preto, lebo stoji 130 Eur namiesto 260 za vanicku, a potom z nej este spravis taky fusako-nanoznik, cize nepotrebujes kupovat dalsi. Je to termoregulacne, vhodne do zimy aj tepla do 22 C.
Apropo realne vanicku vyuzijes cca 4 mesiace, vacsie deti tam uz nechcu lezat, chcu sediet a pozerat von. Takze potom uz sportak, dieta do polosedu a tasku prerobit na ten nanoznik.

dijefcatko
6. mar 2012

@peggy722 aký je tam presne problém s clonou? celkom tomu nerozumiem. že tá strieška nejde dosť dole aby dosť clonila? Ak je potrebná, aby som to objednala hneď aj s kočíkom. Ďakujem za fotku, si milá.

peggy722
7. mar 2012

@dijefcatko Blbá manipulace, napřed jsem musela shrnout boudu a pak teprve clonu. Ta střecha nechrání ani proti větru, což mi celkem vadí. Slunečník je úplně na h...., měla jsem ho u Lucky a fakt děs, pořád jsem ho musela přetáčet.

@ninan2 Já nevím, já sice golfky mám, Ela už je docela velká ale stejně radši jezdím s Buggy. Ale k F6 bych možná koupila něco menšího. Ten novej Baby jogger City mini vypadá moc dobře a střechu má luxusní i ty kola má už mít odpružený a hlavně jsou myslím nafukovací. Buggy je možná zbytečně velkej. Já ho kupovala jako hlavní kočárek, protože s tou trojkombinací se nedá jezdit, tak jsem chtěla něco mezi golfkama a sporťákem.

ninan2
7. mar 2012

@peggy722 zda sa mi, ze BJC nema polohovanie noziciek, ze? Ani vyskovo nastavitelnu rukovat. Myslis ze je nizsi ako Cybex Callisto? Lebo s tym by som ani na mini obrubnik nevysla, taky bol na mna vysoky. Ostatne je hadam OK, ale ja nemam moc rada 3-kolky 😒 A ani dizajnovo nic moc...
Ale za vyskusanie v predajni mozno stoji.

dijefcatko
7. mar 2012

@peggy722 dokúpenie slnečnej clony vyrieši tento problém? Jazdné vlastnosti sú pre mňa asi dôležitejšie. Celkovo teda F4 Buggy odporúčaš? Teda z hľadiska pomeru cena-výkon. Do vyššej cenovej kategórie by som už naozaj ísť nechcela.

peggy722
7. mar 2012

@ninan2 On se dělá i jako čtyřkolka, ale tohle je starší verze, která nebyla moc odpružená. Ty nový jsou prý lepší, naživo jsem viděla jenom tenhle a přišel mi nižší než cybex. Tohle je ten novej http://www.baby.jogger.cz/kocarek-citi-mini-gt-....

@dijefcatko Ta clona to vyřeší, lae jenom přes léto, v zimě jí nevozím a myslím, že letos jí už nebudu vytahovat asi vůbec. Ela už stejně v kočáře skoro není 😅 . Akorát já mám clonu od sunshine kids, ale Renisco tu dávla odkaz na mnohem lepší.

ninan2
7. mar 2012

@peggy722 dik za linku a info 🙂 Podla mna ale ten kocik vyzera otrasne 😀 A neviem ani preco by sa oplatil namiesto F4 Buggy, kedze napr. vaha je podobna. Jedine, ze ma vacsiu nosnost a mozno mensie rozmery po zlozeni a lahsie sa sklada. Na 2. stranu mu ale niektore veci zas chybaju. A cena je podobna. No musim ho pozriet nazivo v nejakej predajni, aj ked novu kolekciu mozno este nikde mat nebudu.

reni1512
7. mar 2012

@ninan2 Dakujem ti kraaasne!!! 🙂 ak mas takyto kociarik si spokojna? este raz dakujem!!!!

ninan2
7. mar 2012

@reni1512 Ahoj, ja mam F6, som velmi spokojna, ved precitaj si posledne strany diskusie a dozvies sa nejake veci 🙂 F1 nepoznam, ale Gesslein ma vsetky kociky velmi podobne (az na par tyciek a umiestnenie kosika), sportova sedacka je rovnaka - a ta je super siroka a vysoka, vela miesta pre dieta a pohodlna. Ma aj polohovanie noh a chrbta. Strieska mi pripada OK. Super je vyskovo nastavitelna rukovat a odpruzenie.

reni1512
7. mar 2012

@ninan2 dakujem este raz 🙂 prave studujeme :D

peggy722
7. mar 2012

@ninan2 Tak mně se na něm líbí ta bouda, kdyby tu měl buggy, tak by neměl konkurenci 😉 . S tou clonou je to fakt opruz a když se podíváš na to, jak si tu boudu předělala Renisco, tak je to v podstatě to samý, co má ten baby joger, takže na výrobu nic moc těžkýho, ani by ho to nějak zvlášť neprodražilo. Jo mně se taky designově víc líbí buggy, je takovej elegantní, jenomže v některejch věcech nedotaženej. Jenomže já jsem ideální kočár ještě něobjevila.

ninan2
7. mar 2012

@reni1512 tak som pri obede pozrela v katalogu F1, preco chcete akurat ten? Na rozdiel od F6 nema prehadzovatelnu rukovat a brzdu na rukovati, ostatne parametre su rovnake... este aj ta vaha a rozmery po zlozeni. To uz radsej F4 mozete kupit. Ono moc velky cenovy rozdiel medzi tymito typmi nie je...

renisco
7. mar 2012

@ninan2 nový BJ city mini na nafukovačkách bude až v dubnu (april). měl být v březnu, ale je to posunuté...

ninan2
7. mar 2012

@renisco hmm, dik za info... nie je to az tak neskoro, ale chceli sme mat dalsi kocik skor, hlavne ked treba objednat dopredu aj viac tyzdnov mozno.

ninan2
7. mar 2012

@peggy722 no veru, idealny kocik zrejme neexistuje, treba mat doma na kazdu prilezitost iny 😀

peggy722
7. mar 2012

@ninan2 No právě, když mně ty šutry lezly na nervy, tak jsem vytáhla ten starej tank. Ale zase s ním jezdit to bylo peklo, hrozně mi chyběly ty natáčecí kolečka. Tady když napadnou 2 cm sněhu, tak na to vysypaj stejný množství štěrku 😠 . Aspoň to letos už docela uklidili, loni se to tu válelo snad ještě v dubnu.

reni1512
7. mar 2012

@ninan2 mas pravdu, pozerali sme aj vajicka, ale sama neviem ci je potrebne ked bude taska, kym je babo male nemusi sediet hned sedacke do auta (mimochodom auto maju iba nasi, my zatial nie), ale tak zvazujeme vsetko mozne...dakujem za vsetky rady 🙂 pomohla si mi

ninan2
7. mar 2012

@reni1512 no my sme mali vajicko Maxi Cosi, su ovela lepsie a bezpecnejsie ako Gesslein. A na kocik som ho pouzila iba par krat, aj to bez adapterov (tie sme nekupovali), len som ho polozila na sportovu cast, a bolo to OK. Babo naozaj nemoze byt dlhy cas vo vajicku, takze sme davali do tasky vzdy...

poisonblu
7. mar 2012

ja zvazujem tiez tento kocik, F6 (2011) http://www.kociky-babymania.sk/kocik-gesslein-f...

renisco
7. mar 2012

@ninan2 a není ta F1 bývalé future? podle podvozku a taky jsem future 2012 nikde nenašla.... na futurku občas rupaly konstrukce (což je vlastně to samé jako F2 - je tam rozdíl akorát v sedačce, podvozky jsou stejné)

ninan2
7. mar 2012

@renisco aha takze F1 a F2 maju rovnake podvozky? To som az tak blizsie neskumala... inak ja som povodne chcela Future (neviem uz preco) a v predajni mi povedali, ze mam si radsej kupit F6 a ze je to aj taky nastupca Future (co nechapem, lebo ved ten bol aj predtym).
Ani mi inak nenapadlo, ze F2 ma korytkove sedenie a ze aky je rozdiel oproti klasickej sedacke (to vlastne neviem stale 😀). Aj Stokke je korytkovy, ze? Aku to ma vyhodu?

ninan2
7. mar 2012

@poisonblu v 6. tyzdni tehotenstva??? Neboj sa, objednavacia lehota je max 2 mesiace, nie 3/4 roka 😀
No inak ten presne mam... a mozem doporucit 🙂

poisonblu
7. mar 2012

@ninan2 ale tak pozeram si nejake vecicky pre babo..som doma, tak sa nudim a pozeram kade tade 😀

ninan2
7. mar 2012

@poisonblu cim viac casu na vyberanie, tym tazsie vyberies... ja uz pomaly mesiac riesim 2. lahsi (buggy) kocik a stale neviem naisto co kupit... esteze je to az na jar 😀