Kočíky Gesslein. Ako ste s nimi spokojné?

ziza
29. feb 2008

maminky, mate niektora kociky Gesslein Trend, Future alebo novy F2? Ako ste s nimi spokojne? Ako dlho Vam babo vydrzalo vo vanicke? A v sportovej casti?
dakujem 🙂

lecijasek
17. sep 2010

Ahoj čekám v březnu první mimi a pomalu začínám vybírat kočárek. Zatím se mi nejvíc líbí Gesslein, konkrétně future loop, protože potřebuju kočárek do terénu a zároveň do města. Nenašla jsem jiný kočárek, který by měl výměnný kolečka. Jenom se chci zeptat, jestli se mi nebude mimi v létě pařit v té vložné tašce. Na fotkách mi přijde hodně zateplená. Nemáte s tím někdo zkušenost?

xkacatkox
18. sep 2010

@lecijasek nebude, je to funkční materiál, a odepneš vršek a můžeš přikrýt jen plínkou nebo ničím, kamarádka má letní mimčo a vozila ho v gessleinu uplně v pohodě, zpocený nijak nebyl, 🙂

happyhappy
19. sep 2010

@lecijasek
nase dieta sa cele toto horuce leto vozilo v tej taske a to bolo aj 35 stupnov a v pohode. Vzadu som mu vetrala cez sietku a nebolo mu o nic teplejsie, ako detom vo vanickach. Chrbat sa mu sice spotil, ale to len fakt ked bolo tych 35. A koncom leta som mu vybrala tu cast okolo hlavy a predlzila plochu na lezanie o cca 10cm, lebo dieta je dlhe ako sliz, ale priputavat do sportaku som ho este nechcela, ked lezi...

martina05
19. sep 2010

@lecijasek my máme aprílové bábo a vozili sme sa v F6ke úplne v pohode....celé leto, chodli sme s ním aj po Vysokých Tarách aj po kúpalisku 🙂 🙂 🙂

lecijasek
19. sep 2010

díky za odpovědi🙂 Mě právě dost lidí zrazuje od vložné tašky, že se tam dítě v létě uvaří, ale dám na vás🙂

evusinka
20. sep 2010

@lecijasek Určitě se tam neuvaří. Honzíček se narodil koncem května, pak začala ty vedra a normálně jsme vozili v tašce, žádný problém. Kdyžtak jak říká xkacatkox, můžeš odepnout vršek. Ale mně se dokonce osvěčilo, když jsem ho neodepla, že to bylo lepší, protože to slunce se tam na něj nedostalo, takže jsem mu to nechala přikryté, jen jsem rozepla po stranách ty zipy, aby mu to větralo. Nehledě na to, že by ta taška měla být z funkčního materiálu... 😉

jezo81
20. sep 2010

Dobrý den,

nemáte někdo zkušenosti s výměnnými kolečky u kočárku Gesslein F6? Myšlenka je to pěkná, ale mám trošku strach, aby se po pár výměnách koleček celý ten mechanismus neošoupal a aby poté nebyla vůle u uchycení. Nebo jsem jen zbytečně paranoidní? 😉

Díky,

M.

dosa
20. sep 2010

@jezo81 - ja som hlavne v zime casto menila kolesa, hlavne ked nasnezilo davala som velke a ked sa to po chvilke roztopilo, davala som male, ale mozem povedat, ze aj po x razoch mi tie kolesa isli tazko, ziadna vola...

xkacatkox
20. sep 2010

@jezo81 no pro mě je fuška je tam zaklamnout, tak pochybuji o ochození 😀

jezo81
20. sep 2010

@dosa, @xkacatkox: díky za odpovědi!

wopicka
20. sep 2010

Ahojky holky, jako cerstva majitelka F6 2010 uz par dni sleduji vasi diskusi a mozna jsem to mela udelat driv, nez jsem ten kocarek poridila, jak tak na to koukam. Ale nevadi, nasla jsem spoustu uzitecnych rad a tipu, ze coz moc dekuji.

Jen jsem se chtela zeptat na par drobnosti:
Ad kosik - mate uz nejake zpravy? Ja jsem zkousela psat pani Buskove z ffi-kocarky, ze jsem dostala jiny kosik (tu placku) nez maji na obrazcich v e-shopu. Odepsala mi, ze to overi (a pripadne vymeni), ale zatim se neozvala. Nerada bych kosik pripadne vymenila a pak mela problem s drhnoucimi kolecky. Uz to tady nekdo zminoval, jen jsem ani pri pozornem cteni nenarazila na reseni :(. Mate tedy prosim nekdo zkusenost, ze pokud se na kocarek nasadi kosik dle e-shopu ( http://www.ffi-kocarky.cz/index.php?main_page=p... ), tak kolecka nedrhnou?

Ad sisovani barev (tim jste me vydesily asi uplne nejvic :( ) nekdo tu zminoval, ze 2010 verze sisuje hodne, nekdo ze naopak vubec. Jsou tam prosim vas nejake rozdily v materialu i v ramci kolekce 2010? Opet dle e-shopu by latky mely mit naopak nejaky ochranny UV filtr ci co. Nevite, jak pripadne poznam, ktery z tech materialu mam/nemam? Ja mam kocarek tmavohnedy a teda bych fakt hodne nerada, aby mi sisoval.

Ad vymena kolecek - zminujete, ze vymenovat jdou kolecka ztuha. Nam na jedne strasne jdou vymenovat tak hodne ztuha, ze za to musi zabrat manzel vsi silou a jeste se u toho pekne nadre. Ja to nevymenim sama ani nahodou. Je to tak normalni? Jde vam to taky tak hodne spatne? Se trosku bojim, ze kdyz je to jen na jeden strane, tak to muze byt neco spatne :(.

Achjo, no uvidime. Zatim na narozeni prcka cekame, takze se obavam, ze pri kazdodennim pouzivani narazim na dalsi "vychytavky". Ale co uz, vymenovat kvuli tomu kocar zrovna ted nebudu ;). Dekuju moc za vase komentare.

eellik
20. sep 2010

Ahojky holky,chtěla jsem se zeptat jestli máte některá doma nakupní košík k F2.Mohly by jste mi napsat rozměry?Díky

evusinka
21. sep 2010

@wopicka Ahojky, košík jsem nechala být. Nechci se kvůli tomu zase v obchodu dohadovat a čekat 3 měsíce, než ho vymění. To už se mi nevyplatí. A ještě, jak říkáš, abych pak zjistila, že to prozměnu drhne o kolečka...
Jinak co se týče barev, tak zatím (jedno z pozitiv) drží, ale já mám kočár světlý. Ale ta zelená je poměrně sytá barva a jezdili jsme celé léto a zatím opravdu v pohodě, tak doufám, že to vydrží. Je pravda, že gesslein tvrdí, že by to měly být materiály, které nevyšisují, takže pokud ano, to už bych pak opravdu ihned reklamovala. JInak nevím, jak je to s těmi druhy materiálů. Myslím, že kolekce 2010 má nějaké hrubší, aspoň tak jsem to pochopila. A z těch jemnějších jsou starší kolekce. Ale jaký je rozdíl ve funkčnosti, to nevím.
S výměnou koleček mám taky velký problém. Zkusila jsem to jednou a chuť na přehazování koleček mě dočista přešla, protože za tu dřinu mi to nestojí. Mordovala jsem se s tim šíleně. Jde to opravdu hodně hodně špatně - na obou stranách tedy. Takže máme terénní a až předěláme na sporťák, tak pak vyměníme na aretovací a jinak to měnit nebudu. To je zároveň i odpověď pro jezo 81 - jsem přesvědčená, že to se určitě nevyběhá. 🙂

xkacatkox
21. sep 2010

@wopicka neboj, určitě máš dobrý kočík, mé kámošce sice vyšisoval, ale já mám 2009 a nevyšisoval, takže bych řekla, že to může být i udržbou, do nikoho nevidíš a i když tvrdí, že to omývala jen jemným mýdlovým roztokem, (třeba byl i z vaniše..nikdy nevíš)nestresovala bych se tím, pokud ti začne šisovat vyreklamuješ 😀 jediné co mě zklamalo byl nánožník, ale ten není zas tolik potřeba, kor když máš tu vložnou tašku, pak ji rozebereš, nemůžu říci, že bych nebyla spokojená, jen malé drobnosti, ale to je všade

777110789
21. sep 2010

Ahoj holky, tak moje zkušenosti, ikdyž zatím nejezdíme, mimi tahám pořád v pupku.

wopička:
Košík - o tom košíku jsem tady psala já, ale jelikož jsem lenoch línej, ještě jsem paní (máme taky kočár z ffi-kocarky) nenapsala. Nevím jestli jsi to četla, ale psala jsem tady, že jsem zkoumala konstrukci mého kočárku a kočárku na fotce z ffi a přijde mi, že jedna dolní tyč(na které je právě přidělaný košík) je na mém kočáru jiná než na kočáru z fotky. Schválně na to taky mrkni, přijde mi, že ten lepší košík na můj kočár ani nepůjde dát.
Tak napiš ci jsi zjistila, to by mě zajímalo.

Jiné látky na kolekci 2010 - no já nevím jestli jsou přímo jiné materiály. My si vybírali podle vzorníku kde byly přímo kousky látek a můžu říct, že druhů látek tam bylo mraky, takže asi záježí, co jsi si zrovna vybrala. To mě napadá:

evusinka: Jak jsi měla pomačkanou látku na boudičce - mě se to udělalo taky, ale né od té síťky, ale nechala jsem kočár pár dní složený (tedy i složenou boudu) a když jsem ho teĎ zase dala nahoru a roztáhla boudu, zůstalo tam pomačkání. Ale už se tomu spíš směju.
Myslím, že bude problém vyloženě v kolekci 2010, asi se snažili vylepšovat a takhle to dopadlo. Protože co znám holky, co mají starší modely, jen si je chválí.

Výměna koleček - no zkoušela jsem to jen párkrát a jen jednou jsem je vyměnila úplně sama, jinak musel přiběhnout manžel. Takže myslím ( doufám), že se to trochu ochodí, ale ne zas tak aby kolečka třeba za jízdy vypadávala. To už by byla asi poslední gessleiňácká rána 🙂

wopička - ještě si dej bacha při skládání kočáru dolů na to lanko od brzdy. Ono se to lanko při skládání tak divně motá dole v konstrukci, že mě se stalo, že jsem si ho zasekla o jeden šroubek a málem ho vyrvala z brzdy. A už to tady psaly asi 2 holky, že jim to udělalo něco podobného.

Ale jinak se mě f6 2010 hrozně líbí, pořád se na něj nemůžu vynadívat.

evusinka
21. sep 2010

@777110789 Jojo, vím, od složení ta stříška taky zůstává pomačkaná.... 🙄

jaa
21. sep 2010

@eellik jestli myslíš ten ,co se dokupuje,tak jsem o pár stránek blíže,už rozměry někomu psala.-)

jaa
21. sep 2010

@wopicka Materiálů mají opravdu mraky..klas.polyester,bavlnu,šusták,ba s polyesterem.U té bavlny bych se asi bála,že šisne.U polyes.ne.Já mám kočár černý a ségra taky.. 😉

eellik
22. sep 2010

Ahojky,rozměry jsem už našla.Měla jsem ho vybrany u"Kabelky snů"jen jsem si nebyla jistá jestli to je on.Už jsem ho i obejdnala tak uvidíme jestli sem se trefila.Chtěla jsem se zeptat ty máě i originál tašku na kočárek.Já jsem si ji nekupovala,protože ji znamí hodně pohanily,ze ty prachy opravdu nestála a tak ted se rozhoduji co si mám koupit.Nemáš nějaký dobrý typ?

eellik
22. sep 2010

@jaa Jo ještě jsem se chtěla zeptat na spojení s paní z mini bazaru,chtěla bych ušít do sporťáku v jiné barvě tu vložku.Když jsem se dívala na stránky FUrth tak jsem je tam nenašla.Díky

jaa
22. sep 2010

@eellik mám originál tašku a je fakt super..Takhle vymakanou ji nikdo nemá.Já mám vnitřek vyndaný,protože o ani nevyužiji.Je tam i termo obal na lahve ,peněženka,úchyt na klíče ap..když se umaže klopa,jen ji odepnu a vyperu.nemusím ji prát celou..na ty vložky se mrknu a pak dám odkaz.. 😉

xkacatkox
22. sep 2010

přidávám se k Jaa, orogoš taška je fajn, hodně věcí se tam vejde, dobře uspořádaná, jsem ráda, že ji mám, co se týče vložky do kočárku z mmb, tak tu jsem reklamoval(paní ušila uplně jinak otvory než má být a co se týče úchytů, také nic moc, takže jsme se spolu domluvily, že vrátila peníze, a další kámošce to na gesslein neušila, prý na týto kočárky vložky už ne, a to mi při objednávce tvrdila, že jo ☹ , tak jsem koupila origoš, než se zase s někým dohadovat

eellik
23. sep 2010

@jaa
@xkacatkox Jé tak to jste mě teď nasadily brouka do hlavy.Známá nadávala na tašku,protože se jí celý vnitřek po půl roce potrhal a tu vložku nepoužívala,protože zabírala moc místa.Je pravda,že když jsem v byla v Německu pro kočárek tak nám tašku vůbec nenabídla.Když pojedu do Pardubic tak mě jí tam asi napálí a tu vložku taky.Špatně se mi schání ted taška,protože kočárek nemám doma a neumím si to představit jak to budu přídělávat na tu rukojet, každá taška má jinak zapínání k uchycení a každá černá není černá ☹ .jé to bude jěště veselí.

jaa
23. sep 2010

@eellik Ohledně tašky...Máš typové číslo kočárku a dle toho si tu tašku objednej v D a oni ti ji pošlou.je to malý balík a to není problém..Ohledně vložky do kočárku...Mám ji slíbenou od paní,co šije na MMb takové ty s tím kresleným obrázkem..kočka,motýl ap..třeba i přes celou plochu..Jsou dražší,ale krásné...Jen ji musíš poslat tu svou vložku a ona dle toho ušije tu novou...Kdyby jsi ji posílala,tak jdu do toho s tebou... 😉

eellik
24. sep 2010

@jaa Mohla by si mi na ní poslat kontakt.Mohla bych se s ní domluvit a poslat jí tu vložku,protože teď budu používat hlubokou korbu a sporťák mi bude ležet ladem jen budu muset doufat,aby jí poslala zpět 😉 .Budu se muset podívat do papíru od kočárku na číslo a zkusit tu tašku.Jakto,že stránky z Furth mají ve slovenštině?Což je dobře aspoň tomu rozumím 😵

eellik
24. sep 2010

Už vím proč to mají SK,to není adresa do Furth.Otevřela sem si kontakty a to je nějaká Sl.prodejna For Baby.

jaa
24. sep 2010

@eellik Tak to asi nebude ono🙂
Jinak,tady je odkaz na tu paní
http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=186649.
Písni ji,že jsem ji psala a,že by jsme si tu vložku vzali obě.Jen já používám sporták a bez ní to nejde.paní říkala,že když ji pošlem,tak dle toho ušije a pak ji pošle zpět s hotovými vložkami...Chce to,aby byla úplně stejně ušitá,jako je originál.. 😉

jaa
24. sep 2010

@eellik Baby etage winter.Ale moc toho na stránkách nemají..Měla by jsi mít na účtence telefon.. 😉

evusinka
25. sep 2010

@eellik Kdyžtak dej vědět, prosím, jak to vychází cenově ušití té vložky, možná bych se k Vám s objednávkou taky přidala...

evusinka
27. sep 2010

@xkacatkox Nepsala jsi, prosím tě, že sis nechala nánožník ušít? Zkušeli jsme vyjít s origoš a opravdu nějak nesedí...tak jsem tě kdyžtak chtěla poprosit o kontakt na tu paní. Ale hlavně podle čeho to ta paní ušila tak, aby to sedělo???