Kočíky Gesslein. Ako ste s nimi spokojné?

ziza
29. feb 2008

maminky, mate niektora kociky Gesslein Trend, Future alebo novy F2? Ako ste s nimi spokojne? Ako dlho Vam babo vydrzalo vo vanicke? A v sportovej casti?
dakujem 🙂

xkacatkox
8. apr 2010

podvozku se neboj, já ho dám v klidu do Fiat Panda

evusinka
8. apr 2010

lodgermaniacka:

To je divné, že jí nemají v nabídce, mrkni se na www.gesslein.de, tam jsou všechny barvy, které by měli mít v nabídce, ještě navíc si je můžeš nechat nakombinovat dle svého přání, takže škála je opravdu nepřeberná. Ale je pravda, že tím, že dělají potahy v nových materiálech, tak barvy jsou ve skutečnosti o trošičku jiné, než je mají na obrázku. Jinak jsem ráda, že se ti náš kočárek líbí. 😀

Jinak co se týče cen, tak bez autosedačky nás vyšel cca něco málo přes 15 tis. Kupovali jsme kočárek v Německu, vyšel tam celý komplet asi o 8 tis. levněji. Kdyžtak mrkni na předchozí stránku (č. 11) v této diskusi, vypsala jsem tam přesně všechny ceny, kolik nás co stálo...

evusinka
8. apr 2010

Jo, no vidíš, s tím podvozkem - my máme kombíka, takže určitě bez problémů. Jinak já mám ještě clio, tam jsme to nezkoušeli, ale tam se mi sotva vejdou tašky s nákupem, takže tam se vejde asi těžko, ale to nevadí. 🙂

lodgermaniacka
8. apr 2010

diky baby, asi to bude tým, že tie farby v katalogoch a na obrazkoch su dosť skreslene, ten tvoj je strieborny? alebo béžovy? na titulnej stranke www.gesslein.de čo si sem dala je tvoja farba? važne je super 🙂 a rodinne auto mam dosť velke, len preto sa pytam, či by vošiel do môjho, mam audi a3 sportback, to je niečo ako male kombi, len kufor nie je až taky velky...

lodgermaniacka
8. apr 2010

http://www.forbaby.sk/kociky.php?id=16

tu je link, je tam aj tvoja farba?

lodgermaniacka
8. apr 2010

prezrela som nemecku stranku a mam pocit, že tam su ine kočíky ako na našej 😀 asi u nas dopredavaju staršie kolekcie, alebo fakt neviem..

lodgermaniacka
8. apr 2010

no tie rozdiely v cenach su poriadne 😕 daju sa aj objednať s tym že kurier priveze? alebo len osobny odber?

evusinka
8. apr 2010

lodger:
Na těch německých stránkách je to právě ten na titulní stránce, jinak je spíše béžový, ale je to taková zvláštní barva, těžko rozlišitelná, má trošičku i nádech do šeda. 🙂
Na těch slovenských stránkách fakt nevím....mohla by to být teoreticky tahle http://www.forbaby.sk/images/products/gesslein/..., ale možná taky ne.
Ale oni by Ti měli nabídnout vzorník - ten letošní - a tam máš všechny barvičky a dokonce i skutečné vzorky těch potahových látek, takže uvidíš přesně, jak ty barvičky budou vypadat.
Jinak v tom něm. obchodě bohužel je možný pouze osobní odběr, nemají e-shop, nedá se to objednat na dálku.. 😒

lodgermaniacka
8. apr 2010

podla tej našej fotky by som si ho neobjednala, ale na tých tvojich je svetovy, skusim pozrieť či je v nemecku aj nejaky e-shop s gessleinami

lodgermaniacka
8. apr 2010

ten potah je taky leskly? alebo matny? prepáč, viem že mam vela otazok, ale už rozmyšlam ktorý z mojich dvoch kočíkov predam 😀 mam dva a dieťa ešte v brušku 😀 😀

evusinka
8. apr 2010

😀 😀 To je v pohodě, když můžu, tak ráda sdělím, co je v mých silách a možnostech. 🙂 Ten náš je matný. Ale mají i některé lesklé. Třeba si vzpomínám, že takovou tmavě šedou tam měli lesklou a vypadá to taky suprově, taky se nám líbila.

lodgermaniacka
8. apr 2010

mne sa ten tvoj zda na fotke leskly a strieborny 😀 preto som z neho mimo, prosím ťa nafoť mi ho v horšej farbe, nech sa ukludnim a nevymyšlam 😉 😀 😀 ale to bola len sranda, je krasny

evusinka
8. apr 2010

😀 No, když si prohlížím ty fotky, tak opravdu vypadá leskle....to bude asi bleskem. 😀 Teď si sama nejsem jistá. 😀 😀 😀 Musim se na něj zase zajít k našim podívat. 😀 U té barvy jsme se všichni shodli, že opravdu těžko říct, jestli je to vlastně béžová nebo šedá, nikdo si tím není jistý 😀 , ale o to se nám líbí víc, je taková zvláštní, netuctová. 🙂

kauculacek
8. apr 2010

evusi: jó, v pohodě, až se ti někdy bude chtít 😀
Sem to říkala manžovi, líbil se mu 🙂 tak už to jen dohodnout azajet tam a jestli je ta záloha opravdu jen 50€ (což je 1500,-) tak to je naprosto v pohodě!!!! 🙂

lalia21
8. apr 2010

lodgermaniacka-no pekne-mimi ešte v brušku a ty už jeden kočík by si predávala 😀 ale uplne ťa chápem,my sme z manželom boli už dlho rozhodnutý že jedine Brio go a nedavno som videla tento kočík F2 a skoro som z neho padla na zadok-strašne sa mi zapáčil 😀 -ale manželovi nie 😠 inak,ja by som predala teutoniu-concord neo je suprovy kočík 😉 a k tomu gesslein-vražedná kombinácia 😀 😀

evusinka
8. apr 2010

kauculacek: Tak to je super, to pak dej vědět, až budete mít objednáno. 😉
Co se týče toho focení, musím se příznat, že když jsme kočárek přivezli, tak jsem si samozřejmě musela všechno hned vyzkoušet - skládání,r ozkládání, sedačku, výměna koleček atd. atd. a né, že by to bylo náročné, všechno jde super, ale já toho bohužel v poslední době už opravdu moc nezvládám, všechno je pro mě dost náročné a stačí mi maličko a jsem totálně vyšťavená. Po té sobotě jsem byla úplně hotová, když jsem to všechno zkoušela. Takže proto jsem ho teď vyfotila jen "vcelku". Ale až budu mít někoho k ruce, tak určitě udělám víc fotek. 🙂

meginka79
9. apr 2010

evusinka, jastrab ... dakujem pekne za odmeranie ... pomohli ste mi

a pomohli ste mi aj ostatnymi poznamkami, aky je ten kocik super ... na buduci tyzden ho idem objednavat z Nemecka, uz sa velmi tesim, potom sa tu s vami podelim o rady, nech aj dalsie babenky vedia, aky ten kocik je, ale predpokladam, ze toho zleho bude na nom velmi malo, lebo aj na nemeckych, ceskych a polskych strankach citam iba dobre referencie

pre mna je skor "horsie", ze maju taky vyber farieb, ze uz z toho saliem a kazdy den farbu zmenim. Keby mali tri, tak si vyberiem hned, takto stale vymyslam ;) ale to patri k tomu :D

prajem vam vsetkym vsetko dobre a hlavne zdrave deticky

lodgermaniacka
9. apr 2010

lalia21, ja strašne vymyšlam 😀 ved ak by k tomu prišlo tak by musela isť z domu teutonka, neo je mm srdcovka, to si vybral on, a jeden terenak nam stači 🙂 chcela som ho dnes obzrieť "naživo" a nakoniec mi to nevyšlo, dam si spraviť aj cenu a uvidim aky rozdiel bude, ale asi DE-SK velmi velky 😒

evusinka
9. apr 2010

meginka: S těmi barvami mi ani nemluv, měli jsme co dělat, aby jsme si vybrali. Je to pravda, kdyby nebyl takový výběr, tak vezmeme, co je a jsme spokojeni.... 🙂 Ale tak je to dnes se vším a nakonec díkybohu za to, že si můžeme vybírat. Tak už se těším, až se nám pochlubíš, jakou barvičku jsi nakonec vybrala. 🙂

logermaniacka: Tu teutonii, když jsem viděla naživo, tak se mi taky moc líbila, ještě jsem chviličku zaváhala, ale nakonec jsem už vzala ten gesslein, ale jinak je to moooc pěkný kočárek.

lalia21
9. apr 2010

lodgermaniačka 😉 aj ja vymyšlam a to som ešte neni tehu-ale privítali by sme to čo najskôr-najlepšie najneskôr do leta 😔 ale gesslein očaril aj mna 😵 ale mne sa páči F2 😵 no mm sa nepáči vôôôbec-škoda-no ja sama som na vážkach-lebo brio go sa páči aj jemu velmi a na 99%to bude on.Ale tak dokial ja porodím..aj to pomením 😀 najprv sme boli očarení z Neo concord.Teraz to je Brio Go..no a najnovšie u mna Gesslein 😀 😀 AK k tomu príde-tak prajem výhodnu kúpu 😉

lodgermaniacka
9. apr 2010

evusinka, ale pri gessleine sa mi zdaju krajšie farby 🙂 aj farebne kombinacie, aj konštrukcia, musím isť do obchodu, pozrieť, či by mi podvozok vošiel do kufra a či nie je moc ťažky, ale ked sa mi zapači na prvy ohlad, tak nahadzujem do bazaru teutoniu 😀 najhoršie, že ja by som najradšej videla farby normalne, nie cez katalog 😖

lalia, asi budete tiež skušať viac kočíkov 😀 ja som si vyhliadla na zač. tehu brio na nete, strašne sa mi pačil, v reale vôbec, objednali sme neo a teraz ked stretavam brio tak lutujem že ho nemam 😀 ja by som potrebovala jednu velku miestnosť na kočíky a mala by som na každy den jeden 😀

evusinka
9. apr 2010

lodgermaniacka: tam, kde jsme ho kupovali my, tak v tom katalogu měli přímo ústřižky těch látek, které používají, takže se právě nemůže stát to, že nakonec kočárek ve skutečnosti vypadá úplně jinak, než sis představovala, jak se to stává, když vybíráš podle obrázku...to je docela fajn..

kauculacek
9. apr 2010

evusi: o těch barvách mi ani nemluv, raději už nevybírám a počkám až tam 😀

kauculacek
9. apr 2010

lalia: já taky jela původně pro Concord, ale pak když sem viděla Ges, taxem ihned přehodnotila 😀

lalia21
9. apr 2010

no u nas to bolo tak,že Brio sa nam zapačil naživo v meste-vtedy v nom kočikovali chlapca-a bola biela konštrukcia a modry...to sme ho videli prvy raz a pozerali že čo to je za kočík...taký iný... 😀 a nakoniec som sa do nho zamilovala 😀 😀 lebo to neni tuctovka...a teraz mam chrobáka v hlave menom gesslein 😀 😀 brio by sme chceli čierny na bielej konštrukcii-vaničku možno bledšiu a jasnačka že do šporťaka dam ušiť niake farebne podložky aj na madlo..no ale uvidime čo to nakoniec bude 😀 veru-mne by stačila aj malá miestnosť kde by som nasačkovala neo,brio a gesslein a bola by som spokojná 😀 😀 eteže sa dieťa vozí v kočíku do niakych dvoch-troch rokov-aspon nebudem vymyšlať dlho dlho z kočíkmi 😀 😀 😀

lodgermaniacka
9. apr 2010

evusinka, tak to je super, dufam že aj u nas budu mať latky 🙂
lalia, 3 roky je dosť dlha doba na vymyšlanie 😀 😀 😀

jeiny
13. apr 2010

ahoj babulky,

chcem sa spytat, lebo nerozumiem tomu, ci sa da ku gessleinu future kupit aj normal hlboka vanicka resp tento model je len s tou taskou namiesto hlbokej vanicky?

dakujem

xkacatkox
13. apr 2010

gesslein future se nedá koupit hluboká korbička, ten je s tou tzv taškou jak píšeš (C-lift nebo Slift)pokud máš ráda korbičky mají také v nabídce, ale s jiným podvozkem, který má jinak uložený košík ve spod

evusinka
14. apr 2010

Já myslím, že zrovna podvozek future a F2 cocon jsou si dost podobné...

jeiny
14. apr 2010

blbe je ze z future sa mi paci ta sportova verzia a z F2 hlboka vanicka 😖 no neviem ako to poriesim a uz som mala skoro vybrany kocik

a este sa mi zdalo, ze ten future viac pruzi ako ten F2