Kočíky Gesslein. Ako ste s nimi spokojné?

ziza
29. feb 2008

maminky, mate niektora kociky Gesslein Trend, Future alebo novy F2? Ako ste s nimi spokojne? Ako dlho Vam babo vydrzalo vo vanicke? A v sportovej casti?
dakujem 🙂

ninan2
14. jan 2013

@bubla30 F6 je praveze do terenu super a kolieska su skvele. Skor je problem dat ho do mensieho auta, je dost velky kedze konstrukcia sa neda moc dobre zlozit. V tomto je ovela lepsia F4.

ada22
15. jan 2013

Jo kdyby tak dělali na F4 přední nápravu jako to má teď hartan GT nebo brio go. To by bylo super 🙂 http://www.detskydum.cz/detail/hartan-quad-syst...

nadoviva
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nadoviva
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
libus71
23. jan 2013

@iinuska ahoj dufam ze odpovies aj po takej dlhej dobe 🙂 My mame tiez gesslein s c-lift taskou ale uz sa chystame do sportaka lebo sme vyrastli, prosim ta porad ako viem urobit z tej tasky nanoznik? Ako spominas v tvojom prspevku...dakujem

petaba
26. jan 2013

Ahojte, má tu niektorá z Vás Swift New?

mariettka27
3. feb 2013

Ahojte, prosím vás,mohli by ste mi niektorá poradiť,či sa dá kočík gesslein f6 používať od narodenia bábätka?tá taška slúži ako vanička?nemám s tým žiadne skúsenosti 😒 ...ďakujem za odpovede 😉

kvetinka211
4. feb 2013

@mariettka27 jasne, od narodenia ... ta taska je ako vanicka a je celkom prakticka, lebo babo sa s nou da lahko prenasat a pripadne nechat spinkat na navsteve ...
Sportak sa da sklopit takmer do lahu, ja som ho tak pouzivala uz od 5 mesiacov namiesto vanicky ... nie ze by sa mi do nej nevosiel, rezerva bola este pekne velka, ale zacal mi z nej vyliezat 🙂 takze isiel do sportaku nalezato na popruhy ...

mariettka27
4. feb 2013

@kvetinka211 ďakujem pekne 😉 ....a tá taška sa jednoducho len vkladá do tej športovej časti,či sa to tam aj nejako upevňuje?myslím,že sú dva typy tých tašiek,ty máš prosím ťa ktorú?je v nej dieťa úplne rovno?najradšej by som tento kočiar videla naživo,ale zatiaľ som nenašla predajňu kde by ho mali...ty si ho kupovala cez internet alebo v kamennej predajni?a čo vajíčko?to sa kupuje zvlášť a vraj tam sedí aj od značky romer,akú máš skúsenosť ty?
ešte raz ti moc ďakujem za ochotu odpovedať 😉

lupena
4. feb 2013

baby tie čo máte F4-ku? je vhodná aj do terénu? alebo aj do snehu? či nie sú tie kolesá na to moc vhodné

ada22
4. feb 2013

@lupena No spíš je to městký kočárek. Sem tam terén a sníh zvládne., ale asi na každodenní procházky po louce a lesem to není. Zadní kolečka jsou perfektně odpružený, ale přední kolečka jsou menší a tvrdší.
Ale jinak je to super kočárek. Jede skoro sám (-:

lupena
4. feb 2013

@ada22 tam sú tie kolesá vlastne pogumované? či umelé?

ada22
4. feb 2013

@lupena je to taková guma. Jsou fajn. Akorát teď v zimě se do nich docela bodaly takové ty kamínky na posep. to dostaly celkem zabrat. Ale to většina těhle druhů koleček nenese dobře.

kvetinka211
4. feb 2013

@mariettka27 ahoj, taska sa tam polozi a zaisti dvoma kolikami s bezpecnostnym uzaverom .. tazko sa to popise, na oboch stranach je proste taka hrubsia snurka s kuskom umelej hmoty ktory sa vlozi do dierky na prislusnom mieste kocika, pricom sa zaklikne taky maly stuplik z toho kuska umelej hmoty. Je to ale v pohode stabilne, nikdy som nemala pocit ze by vanicka mohla niekam odist. My sme mali c-lift tasku. Myslim ze nebola uplne rovno, mozno nejake max 3% sklon ked sa to polozilo na kocik, kedze to lezi na sportovej casti a ta nie je uplne narovno. Ale myslim ze ten mini sklon je pre babo tak akurat, aspon mu nejde mliecko von 🙂 Urcite ho treba vidiet nazivo, nech vies do coho ides ... maju ho napr. v BA pri tescu vo forbaby. Ja som ho ale kupovala cez jednu nemecku stranku, ti ale neposielaju na sk, maju vsak o nieco lepsie ceny. My uz gess nemame lebo som pred rokom kupila golfky a zavadzalo mi tolko kocikov na chodbe, tak sme ho radsej predali kym si este drzal hodnotu ... bolo mi za nim smutno, ale snad si kupim aj nabuduce taky 🙂 Vajicko sme mali take extra stare, kedze sme skoro vobec nejazdili ... asi by som ale nekupovala original, ale pozrela co vychadza dobre v adac testoch a pouzivala to spolu s adaptermi. Gess ma adaptery na niektore znacky, mozno uz aj rozsilili vyber.

mariettka27
4. feb 2013

@kvetinka211 ahoj,ďakujem ti naozaj krásne za odpovede na moje otázky...našla som ho tiež na nemeckej stránke,ktorá ale na SVK posiela...len budem musieť keď tak doobjednať veľké kolieska do terénu...vajíčko by som kúpila niekde na bazáre,niekde som videla,že sú viaceré druhy kompatibilné s adaptérmi...inak tá C lift taška sa potom dá prerobiť na nánožník na zimu,ak som to správne niekde vyčítala,však?

kvetinka211
4. feb 2013

@mariettka27 my sme mali predne kolieska velke aj male v zakladnej cene ... mozno odvtedy zmenili politiku, ktovie ... vajicko podla toho ako budete jazdit, kebyze vela tak by som sa bala kupovat z neznameho zdroja, ked nevies ako s nim bolo zaobchadzane a ci nebolo burane ... c lift taska sa vraj da prerobit, no nejako som sa k tomu nedostala 😀 pouzivala som fusak co mam original k gess, ten je taky velmi pevny a teplucky .. potom som aj bola rada ze som si ju nezaspinila nozickami chodiaceho babatka, aspon sa mi kocik lepsie predaval.

mariettka27
5. feb 2013

@kvetinka211 musím to ešte poriadne popozerať,čo tam patrí k tej základnej...niekde boli tuším aj tie kolieska k tomu a niekde nebola k tomu ani tá taška...
no my očakávame prírastok v máji,takže v zime by sme sa už mohli voziť v športovej časti,ak všetko pôjde dobre...originál fusak si ale dokupovala,nie?

mariettka27
5. feb 2013

@kvetinka211 a ešte prosím ťa,tá taška je dosť veľká?ako dlho si ju využívala?

kvetinka211
5. feb 2013

@mariettka27 taska je myslim dost velka, 86cm tusim ... vosiel by sa do nej este dlho, ale v 5m sa mi vzdy prevratil na brusko a zacal vyliezat z kocika 🙂 takze ked mi raz uz lozil po rucke kocika, musel ist do sportovej nalezato na popruhy .. fusak som kupovala zvlast, aj ta c-lif taska bola myslim zvlast polozka
ja som kupovala tu (http://www.babykarre-kinderwagen.de/gesslein-ki...) a vidim ze aj tam maju zmenu, maju na vyber aj nafukovacie kolesa a velke kolesa sa platia zvlast ... vtedy boli iba EVA kolesa na vyber a automaticky boli velke aj male ...

lolap
5. feb 2013

@lupena My máme F4 a každodenní lesní i polní cesty zvládá, teď v zimě sníh bez problému, jen se člověk víc nadře a samozřejmě nesmí být napadáno metr čerstvého sněhu🙂
Ale že je to jen městský kočárek, bych tedy neřekla. Určitě budou i nějaké vhodnější do terénu, ale já ho taky potřebovala bez problému složit do kufru auta. Takže za nás velká spokojenost🙂

mariettka27
5. feb 2013

@kvetinka211 no uvidíme,či aj ten náš drobec bude taký akčný a bude sa mi šplhať po rúčke kočíka 😀 ...to budem riešiť asi potom,keď to nastane,veď to sa predvídať nedá 😀
ja som pozerala na tejto stránke,je tam aj tá taška k tomu,zdá sa mi to celkom dobrá cena http://www.babyonlineshop.de/shopart/1001010081...
veľké kolesá stoja okolo 50 eur ...mne tie malé ani moc nebude treba,do nášho kraja sú lepšie tie veľké terénne 😀

lupena
6. feb 2013

@lolap vedela by si mi prosím Ťa pomerať aj sedaciu časť a opierku? ďakujem.

ada22
8. feb 2013

@lupena ahoj chtěla jsi změřit F4 bugy verzi?

47cm záda, 40 cm délka sedací části ze zvednutýma nožičkama, 24 sedací část bez nožiček , 29šířka sedačky v místě sezení, ale hodně se to rozšiřuje do šířky, takže u ramínek je to přes 34 cm . Mezi sedačkou a boudičkou je ještě hodně místa.

lupena
8. feb 2013

@ada22 a vmestí sa tam v pohode dvojročné dieťa aj s fusakom? lebo 29 na šírku sa mi dá v sede dosť málo. ja som mala predtým 35 a mám pocit, že tam bol malý naprataný

ada22
8. feb 2013

No já tam mám teď 16 měsíční má něco přes 80 cm a 13kg a místa tam má mraky i s naducaným fusakem. Jo těch 29 cm je v nejužším místě pak se to rozšiřuje. Už jsem měla v ruce pár kočárků a tenhle je fakt hodně prostorný. Je i psaný do 20 kg. Můžu ti ji odfotit až s ní půjdu ven. (-:

Já jsem si ho právě kupovala, protože do golfek se mi na zimu nevešla v fusaku. No teď váhám jestli golfky úplně neprodám. Protože mají jen o dvě kg méně a s gess se drandí mnohem líp (-:

neslusanka
13. feb 2013

ahojte holky. Moc moc prosím o radu. Kdo máte kočárek Gesslein F4 Buggy? Potřebuji zjistit pár věcí: jde oddělat madlo? Mě to totiž nejde. Potom také nevím, jak sundat zadní kolečka, pokud tedy jdou sundat? Co se týče podnožky, také nevím, jak ji sklopit dolů, mám ji pořád jenom nahoře, nebo vodorovně. A ještě poslední dotaz, jak sundám sedačku? Děkuji mnohokrát všem. A ještě tedy jedna věc, kdo máte i tu přepravní tašku, jak tam ten kočárek celý narvu? 😀

anamor
13. feb 2013

@neslusanka neodpoviem na vsetko, ale isto sa najde niekto kto prida dalsie odpovede. Madlo sa da dat dole, treba na oboch stranach stlacit taku umelu cast zlozenu z troch casti - su pod tou umelou castou co je napevno na kociku.
zadne kolieska som nedavala dole
podnozka sa sklopuje na bokoch, k sebe /myslim/ pritiahnes dve umele tlacitka a pohybujes podnozkou hore dole
sedacka nejde dat dole - ak myslis na opratie, teda myslim....
prepravnu tasku mam, neskusala som tam nikdy kocik "narvat" ale podla mna by to slo jedine ked das dole vsetky kolesa myslim, vyskusam to 😉

neslusanka
13. feb 2013

@anamor děkuji. Madlo mám dole, podnožku umím ovládat, přední kola sundám lehce, jen ty zadní mi fakt nejdou. A také se mi zdá, že do té přepravní tašky kočárek narvu jen bez kol, protože s koly mi to opravdu nejde. Jen nevím, jak na ta zadní kola. Jinak už snad vše umím 😀
A sedačku jsem myslela sundat celou, aby mi zůstal jen podvozek, abych případně na něj mohla nacvaknout jiné části (korba, otočná sedačka, vajíčko). Na vyprání vím, že to nejde
Ještě jednou moc moc díky

ada22
13. feb 2013

@neslusanka Ahoj mám F4 asi 2-3 roky starou a kolečka se sundavají fakt blbě. Zkusím popsat. Na zadní straně jak je u kol ten plast díl co spojuje nápravu s pružením, tak je jakoby takový zobáček, kterým jde hýbat a tím musíš šoupnout a přidržet ho v té jiné poloze a zároveň sundat to kolečko. Minule mi ten čudlík nešel zmáčknout , ale pomohlo prostříkání sprejem a rozchodil se.

renisco
14. feb 2013

@neslusanka potah se dá sundat velmi snadno - nejdříve odepnout zipy na stranách u boudičky a vycvaknout ze cvoků, pak odháknout u zadní konstrukce ty 4 pásky, co jsou nad zadními koly (2 jsou na gumu, 2 popruhy). Jestli je pod sedákem suchý zip si už nevybavím.... no a pak to vyvléct z nožiček a potah je dolů...