Kočíky Gesslein. Ako ste s nimi spokojné?

ziza
29. feb 2008

maminky, mate niektora kociky Gesslein Trend, Future alebo novy F2? Ako ste s nimi spokojne? Ako dlho Vam babo vydrzalo vo vanicke? A v sportovej casti?
dakujem 🙂

mayka
3. aug 2009

kocky tie gessleiny maju len vo forbaby?

smileko
4. aug 2009

mayka, gesslein maju aj kocikove, ale tam nam rozpocet na F6 vysiel ovela vyssie ako vo forbaby

mayka
4. aug 2009

smileko dakujem za dolezitu info. Ja som si aj myslela ze to tam bude asi drahsie lebo sak vyhradny dovozcovia su forbaby.
A oni to mozno posuvaju dalej. Ale sak aspo ho okuknem lebo to mam blizsie ako do forbaby. O kusok. hehe

smileko
5. aug 2009

mayka, nemas za co 🙂 . My sme boli vo forbaby a tam maju teraz tu akciu na F6 a na druhy den sme boli v kocikove a tam na ponukli 7% zlavu a aj so zlavou vysiel kocik o vyse 100 EUR viac. V tom case nemali ani jeden gesslein na predajni, ale vraj ho tam mavaju. A za okukanie nic nedas 😉

mayka
8. aug 2009

No takze pre informaciu do Kocikova priviezli vzorky gesslein vision a F6. Bola som ich okuknut a rozhodla som sa kupit vision. Este skocim do forbaby aku mi daju cenu tam a uvidim kde kupim.
Ale si myslim ze forbaby dovaza gessleiny aj do kmocikova. tak asi budu mat fakt lepsiu cenu.

Este by som sa rada spytala ohladom autosedacky baby go. Je dobra? Co na nu hovorite?
Ja som si ju pozerala v kocikove a vyzerala byt dost velka a priestorna.
Ale da sa dat na ten kocik aj Maxi cosi ked si dokupim adaptery na nu. Kotra je lepsia, Cenovo su tak narovnako.
Poradi mi niekto?

mmacko
8. aug 2009

ahojte gessleinacky,
ja uz mam 2 mesacnu slecnu a kedze prvy kocik nesplnal uplne predstavy, tak som si vcera kupila Gesslein future. Je sice pouzivany par mesiacov, ale kocka ho predavala za super cenu aj s vloznou taskou. Este zajtra dokupim autosedacku for baby a zajtra mi aj privezu kocik, tak sa na neho velmi tesim, uz sa mi ani dnes nechce ist na prechadzku s tym mojim 😉
Kamoska ma tiez Gesslein future a je s nim super spokojna, tak dufam, ze nas kociky gesslein nesklamu.

Budem mat taku specificku farbu, vsak hodim potom foto do albumu (niekedy buduci tyzden).

Tak sa teda pridavam do Vasho gesslein fora a aj potom napisem dojmy 😉

janina77
8. aug 2009

mayka, maxi cosi sedacka ma lepsi potah a dieta je v nej tak akoby pevnejsie, lebo je taka menej priestorna. Do baby go das aj vacsie dieta, ma vsak horsi potah, nie tak prijemny na sedenie, dieta sa tam dost poti. Ale nepotrebujes adaptery, co je podla mna znacna vyhoda. Ja by som kupila baby go - aj ju mam 🙂 .

mmacko, urcite budes s gessikom spokojna, nie je to super moderny kocik, ale zato velmi prakticky, funkcny, babo je v nom v bezpeci 🙂.

mmacko
9. aug 2009

Janina, podla mna je aj velmi pekny.
Mam mi prist kazdu chvilu, tak sa tesim. Urcite dam vediet svoje prve dojmy 🙂
Snad sa ho naucim rychlo skladat a tak 🙂

miluska.h
9. aug 2009

ahojte 🙂 my mame gesslein F2, zatial pouzivame vanicku a mozem povedat, ze som spokojna. Ma niekto F2 a pouziva uz sportovu cast? Rada by som vedela, ake mate skusenosti.

mame sedacku baby go, je dobra, len ako pise janina, maly sa mi tam dost poti teraz v tych teplach. Davam pod neho plienku, ale to moc nepomaha? neviete, ci existuje nejaka univerzalna vlozka do autosedacky?

mayka
9. aug 2009

no ja si kupim tu autosedacku baby go. My budeme mat zimne dieta tak podla mna aspon sa v tom fusaku tam nebude moc tlacit. A pochybujem ze do leta sa tam zmesti.
Tak o tyzden dva chcem ist kocik obejdnat len sa neviem rozhodnut pre farbu. Vsetky su pekne. 😀 Kocky vy mate aku farbu? Mne sa velmi paci ta 816000 taka nebickovo modra s hnedou. No ale aj ine sa mi pacia. Kupili ste asi do kocika aj to vlozku farebnu navyse?
Je dost draha, nie? A co hovorite na ten predlzovaci diel ? NIe je to zbytocnost? Aj ked ktovie aka bude zima ale fakt netusim ci to z praktickeho hladiska vyuzijem alebo je to len o imidzi.
Co na to poviete?

dai
10. aug 2009

ahoj miluska,
ja mam gesslein futura - myslim ze tak sa volal ked som ho kupovala - taky so zabudovanou sietkou proti komarom ( sme ju tento rok naplno vyuzili 🙂 ) - kocik zatial s nami prezil vsetko - vo fusakovej taske sme prezili celu zimu - mala bola pritom letne babatko, takze v zime uz dost velka a tento rok stale vyuzivame sportove prevedenie...akurat na cesty lietadlom berieme buginu inak len velky kocik...

ja som velmi spokojna - kupili sme vtedy vsetko co sa dalo ( aj ked napr. predlzovaci diel som nevyuzila, taktiez som nevyuzila nanoznik, dazdnicek bol skor na paradu... ale som rada ze to mam, kocik je stale v super stave a kedze som si brala univerzalnu tmavomodro vo vnutri karovanobledunkomodru kombinaciu, tak verim ze ho vyuzijem aj pri druhom babatku - stale posobi moderne 😉 )

autosedacku som myslim mala tiez tu go, vydrzala nam asi do 8-meho mesiaca - potom uz malickej nebolo v nej pohodlne , trcali jej nozicky a tlacila sa, takze sme kupili uz velku 🙂

miluska.h
10. aug 2009

ahoj dai, dakujem za infosky. Uz sa neviem dockat, kedy budem moct dat maleho do sportovej casti 🙂 vo vanicke uz je mrzuty, lebo nic nevidi 🙂

mayka: my mame cierno biely taky kvetinkovany (limited edition), je nadherny 🙂

xixi7
11. aug 2009

Ahojte kocky, aj my mame Gesslein typ Future s C-lift taskou. Mala ma 5mesiacov, ale dviha hlavicku a chce sediet, v lahu sa jeduje. Doteraz bola len vo vanicke, ale idem skusit nieco na kociku poprestavovat, aby bola spokojna, ale vyznat sa v navode je fakt tazke, snad pomoze vasa prax.
1. v navode slovenskom aj nemeckom spominaju prechodne obdobie medzi lezanim a sedenim. Ze netreba specialnu spodnu cast odstranit (rozumiem tym tu tvrdu dosku z dna vanicky), ze treba uviest opierku do hornej polohy (v nemcine pisu "bis in Sitzposition ohne Specialboden entfernen zu mussen" - az do polohy sedacej bez odstranenia specialnej spodnej casti). V slov. navode pisu, ze specialna spodna cast sa nemoze zlomit.
Ak to dobre chapem, tak sa cela vanicka vlastne naklopi smerom hore bez akehokolvek zohnutia. Nezosuchne sa potom babo dole?

xixi7
11. aug 2009

2. v zavere casti o prechodnom obdobi medzi lezanim a sedenim sa pise, ze Ak bude vase dieta uz riadne sediet, mala by sa prenosna taska prestavit na fusak.
Tak som sa do toho pustila a skusila odzipsovat fusakotasku okolo hlavy, aj som odstranila bocne popruhy, ktorymi sa drzi taska pri prenasani....ale tam som skoncila. Neviem oddelit tvrdy ram okolo hlavy od casti okolo noh, aby z toho bol len fusak. Ten ram je tam zasity a nijakovsky ho neviem dat prec. Viete ako na to?

xixi7
11. aug 2009

Mayka
ohladne autosedacky. Dolezite je, ake auto mate. My mame Hondu civic a mame kratke bezpecnostne pasy vzadu v aute a je problem upevnit vajicko. Preto sme to museli vyriesit tak, ze sme si zakupili taku zakladnu do ktorej sa vajicko naklikava, teda nie su potrebne bezp. pasy auta. Uchytava sa to na isofixy, take haciky v aute. Neviem ci sa taketo zakladne daju kupit k vajickam Baby go, ale my sme sa nahodou pri kupe kocika rozhodli pre Maxi Cosi a kupili sme si ku Gessleinu hned aj adaptery na Maxi Cosi a k MC zakladnu dostat kupit. Inak babatko sa nam poti aj v MC, ale kamaratka si dokupila letny potah, ja jej podkladam plienku.
My predlzovaci diel mame, ale zatial sme ho nevyuzili. Mala mala pri narodeni 51 cm,3700g a v piatich mesiacoch ma 6.5 kg a 64cm. Od siestich ideme na sportak, ktory sa da uplne vyrovnat. Mozno ten predlzovaci diel vyuzijem v zime.
Odporucam kupit si sietku na hmyz, ak mate bud letne babatka, alebo mate prve babatko a neviete, kedy sa vam podari druhe, teda v akom obdobi. Cez univerzalne biele je zle vidiet a ma to taku gumicku, ktoru musis pretahovat cez celu strechu kocika.

xixi7
11. aug 2009

Este vas upozornim na jednu vec, ktoru si zvazte, ked sa budete rozhodovat pre urcity typ Gessleinu. My mame Future a uvazovali sme este nad tym modelom, ktoremu sa da otacat cela korbicka a aj rucka do protismeru (myslim F6 to bol). Zdalo sa mi to zbytocne a zdvojene. Rozhodli sme sa pre Future, lebo nam niekto hovoril, ze u ineho typu boli reklamacie podvozku. Teraz by som to prehadzovanie ruckou ocenila, lebo chodim na prechadzku do kopca a z kopca musim korbicku obratit, aby sme nesli dole tak, ze mala ma hlavicku nizsie nez nozicky a nahrnula by sa jej do hlavy krv. Lenze otocit korbicku aj dietatom, ktore vazi skoro 7 kil plus vaha celej korby je riadna fuska.

iinuska
11. aug 2009

xixi, ja som si davala prave na tu prehadzovaciu rucku pozor.To som na kociku prave chcela mat.
Ja rozmyslam, ze by som uz aj vanicku vybrala. Maly ma 6300 g a 60 cm

sunny1112
11. aug 2009

Ahoj Miluska, my mame tiez F2 a som s nim spokojna...na zaciatku mi vsak na sportovej casti nevyhovovalo, ze maly bol stale ako keby v sede, cize nemohol byt v polohe lezmo 🙂 ale nakoniec to ma hrozne rad, nohy ma vzdy vylozene a spokojne tam spava...🙂))

iinuska
11. aug 2009

sunny, odkedy davas maleho do sportovej casti?

sunny1112
11. aug 2009

ked mal necelych 6 mesiacov, tak som ho tam dala...sice v tej polohe, ze "nesedel", aby sa cela jeho vaha netlacila na klby...🙂)) on sa mi uz do hlbokeho nezmestil...

iinuska
11. aug 2009

jaj, no nas drobec ma 3 a pol mesiaca a tiez uz ho je plny kocik

sunny1112
11. aug 2009

ja som sa tu na MK pytala, odkedy davali do takehoto typu kocika babatka a pisali tam od 4-5 mesiacov...

iinuska
11. aug 2009

No tak asi este vydrzime. Len si este musim dokupit nanoznik na zimu.

megg
12. aug 2009

Máte niektorá kočík Gesslein M3 alebo M4?

zajo79
12. aug 2009

kocky, co mate gesslein swift... aj vam sa tak deru kolecka???

dai
12. aug 2009

ahojte,
chcela som este k tym poloham: ked budete pomaly posuvat operadlo tak zistite ze su tam asi 2 polohy mimo sedenia a lezania.. dieta sa nezosuchava dole 😉

ja som do sportoveho davala az ked mala vedela sediet sama - to jest od nejakeho 7-dmeho mesiaca, dovtedy lezala so zdvihnutou hlavickou...

co sa tyka tej prehadzovacej rucky - mne prave to v mnohyh obchodoch neodporucali, ze sa to castou manipulaciou velmi rychlo kazi alebo rozhrkava - ja by som to realne vyuzila len parkrat, lebo moja mala sa chcela stale na mna pozerat, takze akonahle som som otocila aj tu korbicku, tam sa domahala aby som ju dala spat...

future ma inak ciernu sietku integrovanu... je to super vec - ja teraz ked ideme na dlhsie von tak beriem kocik, malicka mi vylihuje na brusku, dam jej prec zadny diel ( ten zipsovaci ) na sportaku, celu sietku jej zastriem a ona si tam pomaly hola lebedi a kuka... ma to velmi rada ( ja by som to tiez mala rada, vyzera to strasne pohodovo 😀 )

smileko
12. aug 2009

mayka, podla mna je ten predlzovaci diel zbytocny - resp. som zatial nan nenasla vyuzitie (myslim pre nase novembrove babatka). Nam ten predavac vo forbaby hovoril, ze ten predlzovaci diel kupuju mamicky pre vacsie deti na zimu (pre tak cca.5 a viac mesacne). My budeme mat babatka tuto zimu male a neviem, ci ho vyuzijeme buducu zimu.

xixi7
12. aug 2009

Dai,
my mame future kupovany vo febr. 2009 a integr. sietka je len vzadu ked odzipsujem spodok strechy. Na predok sme si dokupovali Sommerpaket, kde je sietka na hmyz aj s UV siltom. Myslime to iste? Mas nieco integrovane aj vpredu?

xixi7
12. aug 2009

Dai,
skusala som tie medzipolohy, ale mala dvihala hlavicku, ani to mensie naklonenie jej nestacilo. Kedze je leto, tak mam odzipsovany diel na zakryvanie, takze pri nozickach ma len taku sietku a bojim sa aby sa nejako nebezpecne nepredklonila pri naklonenej vanicke. Este mi teraz napadlo dat jej pred seba rucku zo sportoveho prevedenia. Ono to asi je bezpecne ked je ten diel na zakryvanie na fusakotaske zazipsovany. Skusila som ju dat na skusku do sportoveho, ale je na to este malinka, nemala som z toho dobry pocit. Asi zostane tak ako bola - narovno, musi si este pockat 🙂.

bibenko
12. aug 2009

Ahojte, chcela by som sa spytat, ci niektora z vas nahodou nema buggy S1. Velmi sa mi paci. Len sa bojim,aby nebol maly a aby neprefukalo striesku. Ten starsi typ Baby Buggy sa mi tiez paci, ale zevraj sa neda uplne lahnut.