Kočíky Gesslein. Ako ste s nimi spokojné?

ziza
29. feb 2008

maminky, mate niektora kociky Gesslein Trend, Future alebo novy F2? Ako ste s nimi spokojne? Ako dlho Vam babo vydrzalo vo vanicke? A v sportovej casti?
dakujem 🙂

mirkap84
2. aug 2012

Maminky, neviete nieco o Gesslein buggy S2?
http://www.gesslein.de/buggy-s2.htm
...na Slovensku som na neho nenatrafila, na nemeckych strankach stoji okolo 210EUR co je vyborna cena, dakujem za kazde info! 🙂

wvwvw
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
renisco
2. aug 2012

@mirkap84 Přímo od dovozce u nás v česku jsme se dozvěděli, že tento kočárek nedoporučují, protože mu praská konstrukce...

mirkap84
2. aug 2012

@renisco ...dakujem za info, dnes som si pisala s jednym panom z kocikovo.sk a odporucil radsej F4 Buggy, citala som o nom tu na diskuske, paci sa mi, len budem musiet kupit zmensovaciu vlozku, resp. vlozku nech sa neklzeme... 🙂

renisco
2. aug 2012

@mirkap84 ten bude lepší určitě - hlavně kvůli jízdním vlastnostem - je odpružený a spojená rukojeť má taky hodně do sebe. vložku určitě, protože je klouzavý a mezinožní pás by byl taky ideální (s tím se ale v originále neprodává).

mirkap84
2. aug 2012

@renisco ...a vedeli by ste odporucit vlozku, s ktorou mate skusenosti a viete, ze je dobra? 🙂

renisco
2. aug 2012

@mirkap84 no já si vložky do všech kočárků šila sama... ono záleží, jestli chcete raději molitan (tam bych doporučovala nejméně ať má 2cm na tloušťku) nebo vatelín - taky silnější - nejméně gramáž 300. Co tu holky třeba hodně doporučují pinkie, tak tu bych já třeba nechtěla hlavně proto, že je tenká na můj vkus...

ninan2
2. aug 2012

@mirkap84 Ahoj, ja som kupila od tejto pani, myslim, ze ma len same dobre ohlasy...
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=56618217
+ @renisco

mirkap84
3. aug 2012

Dakujem!! 😵
@renisco
@ninan2

renisco
3. aug 2012

@mirkap84 ta paní, co ninan2 dala odkaz, doporučím - ne z osobních zkušeností, ale proto, že má vložky silné, ne žádné tenké cáry... já ji doporučovala pár maminkám a zatím si žádná nestěžovala...

ninan2
3. aug 2012

@renisco jj, vlozka vyzera fakt dost kvalitne a su aj velmi pekne 🙂 Akurat sa mi to trochu predrazilo kvoli postovnemu z CR... (o 25% az), ale nevadi... mame najkrajsi kocik v okoli 😀

renisco
3. aug 2012

@ninan2 právě, s těma platbama je to docela problém, účtují si vysoké poplatky (pouze vím,že z čsob do čsob je to pár korun) a to poštovné je vyšší. Já s touto paní zkušenost nemám, já jenom právě vím, že nemá žádné tenké hadry, které se hned zkroutí, ale pevné tlusté vložky, které drží tvar...

tilly
3. aug 2012

@zlatat ja F2 odporucam, aj to korytko a ta strieska vobec nie je kratka, dobre kryje, mali sme aj slnecnu clonu, ale tu som ani nevytiahla... jedine, co mi vadilo, ze tie male predne kolieska, tie otacave, ze neboli odpruzene, ale to asi nikde nieso na gessoch, ani buzz nemal to predne odpruzene...

zlatat
3. aug 2012

@tilly presne tie maličké kolieska mi trochu vadia - ja nemám rada kočíky s pevnými evľkými prednými kolesami, tak by som ich určite moc nevyužívala, eln neviem, ako by sa mi jazdilo len s tými malými - hlavne po trávniku, príp. po snehu ... a čítala som, že sa niektorým kočkám rýchlo rozhegala konštrukcia, tak neviem 😖

tilly
3. aug 2012

@zlatat ja som nemala rozhegany, on tak velmi hojda, tak sa mozno rozhega, neviem, ale tak od gessu by som aj ja cakala lepsiu kvalitu... ja som s tymi velkymi kolesami presla po hlbokom snehu na svahu...

zlatat
3. aug 2012

@tilly veď to,ž e kočky, čo ho mali tak mi písali, že boli sklamané, že od Gess-u čakali lepšiu kvalitu.
No uvidím, neviem, ktorý kočík nakoniec kúpim - ale našťastie mám ešte kopec času na rozmýšľanie a hľadanie.
Ty si s ktorým bola najviac spokojná?
U mňa je to blbé, že mi MM zakázal kupovať viac kočíkov - vyhlásil, že sa kúpi jeden a ten bude na celú dobu 😠 😠 😠 😠 No nájdi taký kočík, do frasa.

tilly
3. aug 2012

@zlatat na celu dobu jeden nehrozi 😀 ja som mala najradsej q. buzz a gess. F2, najkvalitnejsie su hartany, tam ti nic nevrzga, nema volu ani nic, nemusis sa o ne starat, je to skratka kvalitka... ale F2 (ostatne gessy ani tak nie) ma kopec vychytavok, to korytko je velke, v pohode do troch rokov, strieska skvela, a ten kosik od reisenthelu neskutocny, to sa perfektne nakupovalo 😀 najlepsie bolo, ze som ho cely naplnila beznym nakupom, doma pekne odpojila z kocika a pohodlne poukladala nakup, ziadne zohybanie sa ku kosiku, parada... ja som ten kocik zboznovala... aj tie vymenitelne kolieska boli skvele, v zime bol genialny, je dost hlboky, cize maly v nom bol schovany, s dobrym fusakom parada... a v tom korytku perfektne sedel a velmi dobre sa ovladal, ale treba pytat nafukovacie kolieska

zlatat
3. aug 2012

@tilly predáva sa aj nenafukovacími koleiskami? Ja sa práveže bojím efektov ... ke´d si perdstavím, že môj Mm nič iné doma netobí, len opravuje defekty an bicykloch, tak sa bojím, aby to s kočíkom nebolo rovnaké.
A ako sa s ním jazdilo, keď si mala tie predné pevné kolesá? Napr. do zákruty,... išlo to aj jednou rukou?
Tie vychytávky na F2 sa aj men strašne páčia - moc som nebola za korýtka, ale podľa foteik tento typ korýtka vyzerá byť veľmi pohodlný

zlatat
3. aug 2012

@tilly inak Hartany som dosť ťažké že? A mne sa tie striešky nepáčia - mohli ich trošku zmeniť 😖 Myslím tvar striešky
Bože čítam po sebe a toľko preklepov tam mám - ospravedlňujem sa. Píšem rýchlo a nekontrolujem po sebe ☹

tilly
3. aug 2012

@zlatat do tych plastovych sa zachytavaju kamienky, to som nechcela, defekt som nemala... korytko je super, hlavne pre take deti, ktore este tak uplne pekne nesedia, nezosuvaju sa do boku a tak...
hartany su tak tazke ako gessleiny... tam nie je rozdiel, ani v skladnosti

zlatat
3. aug 2012

@tilly vážne sú rovnako ťažké? Sa mi podľa údajov, čo som našla na nete zdalo, že Hartany vážia o čosi viac ako Gessl.
Plastové viem že majú túto nevýhodu - kamienky v nich a tuším sa aj rýchlejšie zošúchajú a potom nevyzerajú moc dobre.
Vravíš, že si defekt nemala?

tilly
3. aug 2012

@zlatat nie, ja som mala defekt len raz za dva roky pouzivania kocikov s nafukovackami...
vahovo a skladnostou su teutonky a gessleiny a hartany a podobne kociky na jednej urovni...

zlatat
3. aug 2012

@tilly dík, tak to asi s nafukovacími risknem - tá F2 sa mi páči a ešte aj F3

renisco
3. aug 2012

@zlatat hodně si chválí i brio go (já ho neměla a spoustu holek, co se jim nelíbil vzhledově si ho pořídilo a nemůžou si ho vynachválit). já třeba styl korýtka nemám ráda, dítko neleží na rovném, ale má pořád jakoby nožky nahoru a to mě osobně hodně vadilo...

zlatat
3. aug 2012

@tilly videla som 🙂 Nie je tá opeirka na nožičky krátka? Či sa to len zdá ?
@renisco veď aj ja som ešte donedávna korýtkové zavrhla a nie som celkom rozhodnutá či áno alebo nie. Na Briu sa mi nezdá, že ná dosť veľký sklon opierky chrbátiak, nejde do úplnej roviny a ten uhol sa mi zdá dosť veľký - mala som Nomada pri mladšom, ten tiež nemal opierku do roviny, ale sa mi zdá, že ten uhol bol väčší, čiže viac sa to blížilo k 180 st.

Inak moje deti si furt vykladali nožičky na madlo, tak asi im tá poloha nebola nepríjemná

renisco
3. aug 2012

@zlatat já zas ač měla do lehu, tak jsem nedávala do lehu, i skrz ublinkávání a taky proto, že malé se úplný leh stejně nelíbil. myslím, že brio to má tak akorát - ani málo ani moc... ale je to jen můj názor. taky jsem pořád mlela rovina rovina a nakonec jsem ji ani nevyužívala...

zlatat
3. aug 2012

@renisco takže ten sklon nie je veľký? A nie je úzky ? Dlhý je parádne to viem

renisco
4. aug 2012

@zlatat já myslím, že je OK... úzký si myslím zas tak není, kor když vemu, že je sedačka otočná a ta je vždy na úkor šířky. Někde jsem měla fotku s rozměry, ale nemůžu ji najít...

misulka47
5. aug 2012

mate niekto kocik gesslein f6? je dobry? hlboka aj sportova cast ? poradte dakujeeem