Kočíky Gesslein. Ako ste s nimi spokojné?

ziza
29. feb 2008

maminky, mate niektora kociky Gesslein Trend, Future alebo novy F2? Ako ste s nimi spokojne? Ako dlho Vam babo vydrzalo vo vanicke? A v sportovej casti?
dakujem 🙂

bubka22
15. máj 2013

@renisco vdaka, nemam moznost tieto kociky osobne u nas ani v okoli vyskusat. Myslela som teren, ako lesna cesta, sneh, ...

renisco
15. máj 2013

@bubka22 to zvládne. v zimě s ním baby jezdí a polňačku dá taky... samo, že velký sníh je dobrý max na sáně, ale i mírný sníh se s ním projet dá...

ada22
16. máj 2013

@bubka22 Ahoj zkusila bych tu novou F4 , která má možnost změny koleček. http://www.eshopbaby.cz/f4-kombi-air-hb-2013-ko... akorát jsem teda na ni ještě nenarazila prodávat jen ve verzi buggy.

F4 je na zadních kolečkách odpružená super, ale ty přední malá kolečka do terénu žádný zázrak.
Jinak pár kočárků jsem již ozkoušela a ovládání F4 je fakt super.

bubka22
16. máj 2013

@ada22 vdaka za tip 😉 uz som to okukovala, snad sa mi o 2 tyzdne podari zhliadnut aj nazivo ... Potrebujem vsak sportacik pre babo hned po prechode z vanicky, takze ta combi verzia by bola asi lepsie riesenie .. no ta cena! uff

vdovec
17. máj 2013

Nevíte jaký SKEJTÍK by seděl na F4?

valika_val
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bubka22
21. máj 2013

@valika_val vdaka za avizo, no najprv musim vidiet, vyskusat, este som tu F4 ani len nevidela nazivo. Ak by som mala cestu do KE a bude stale ponuka, ozvem sa 😉

domca06
28. máj 2013

Ahoj holky,jakou používáte PLÁŠTĚNKU na F4 buggy? Já zatím používám tu, co jsem měla na hlubokou korbu,ale je to hodně provizorní a ta univerzální od Emitexu mi na tom taky neseděla 😒 Máte někdo tu originální? Za tu se mi teda moc utrácet nechce 😒 Už jste to tady asi řešily,ale nemám moc čas to tu pročítat.Za případné odpovědi a zkušenosti předem děkuji 🙂

peggy722
31. máj 2013

@domca06 Já jsem si tu Emitexovou přešila, ten zadní díl jsem odpárala, otvor na řídítka zrušila, na bocích olemovala a přišila sucháče a jsem za vodou, nacpu pod to i tašku a dokonce jsem tam vozila z boku připevněnou i školní aktovku a ta se tam nacpala taky 😀 . S originální zkušenosti nemám.
Jinak jsem včera byla v obchodě okouknout tu novou verzi s těma kolama plněnýma gelem a fakt super. Moc se mi líbil, škoda, že to nevyráběli, když se Ela narodila, to bych snad těch 15 tisíc obětovala a ty výměný kola jsou taky úžasný.

domca06
31. máj 2013

@peggy722 Díky za odpověď.Já dnes byla v obchodě znovu okukovat tu od Emitexu,nevím jakou přesně máte vy,ale tu co mi ukazovali,tak u té jsem si na úpravy netroufala,abych ji akorát tak neponičila 😵 Nakonec jsem koupila pláštěnku na X-landera,stála 330,- takže o něco dražší než Emitex,ale padne na buggy úplně suprově,zakryje mi i tašku,takže jsem ji vzala.
To ani nevím,že je nějaká nová verze s gelovýma kolama 😕 Já jsem zatím s buggy moc spokojená,jediné co mi ze začátku vadilo bylo,že nejde otočit proti směru jízdy.Do teď mám trochu problém s tím,že na malou nevidím 😉

peggy722
1. jún 2013

@domca06 Já jsem ěmla nějakou universální na sporťáky, ale šla tam strašně na fest a právě se mi jí podařilo natrhnout, jak jsem jí na něj rvala, tak jsem se naštvala a předělala jí. Jj to je ta nová verse, problém, je, že se neprodává jen s tou golfáčovou sedačkou, ale s tou sportovní nástavbou, co jde i na F6. Což je na jednu stranu dobrý, ale když už to stojí 15 tisíc, tak bych čekala, že ta sedačka bude v základu, i ty kola se dokupujou zvlášť. Takže ve výsledku to stojí tak ca 20 tisíc. Ale zase je to pak kočárek od narození, což taková Teutonka stojí taky a podle mně stojí za prd.

domca06
1. jún 2013

@peggy722 Já jsem buggy používala taky od narození,měla jsem hlubokou korbu,v té mi malá vydržela do osmi měsíců.Koncem února jsme přešli do sporťáku,golfová sedačka je otevřenější a jak už jsem se zmiňovala hlavně mi vadilo,že nejde proti směru jízdy,ale teď už malá sedí a spokojenost 🙂 O jiném kočáru neuvažuju,možná později nějaké úplně obyčejné skladné golfky, na kterých by si mohla odpočinout,když bychom šli na delší trasu.

boobinka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
blevinka
13. jún 2013

Dobrý den, dámy, prosím o radu, nebo doporučení zkušené uživatelky. Bydlíme v Praze na Žižkově v 5.patře bez výtahu, k tomu v okolí kočičí hlavy, rozbité a záplatované chodníky, výjezdy s kočárkem do terénu, do lesa atd. budou asi jen občas.
Rozhoduji mezi F4 a F6 s vložnou taškou C1. Na F4 se mi líbí, že je lehčí, skladnější a jde přestavět na buggy - prostě takový univerzální multifunkční kočár. U F6 se mi zase líbí přehazovací rukojeť a měkčí pružení, trochu se bojím té váhy, kterou dost maminek vytýká, a pak tedy i nutnost pořídit lehčí golfák. Prosím, co byste mi doporučily?
Dále mám následující dotazy:
1) Jak moc je důležitá váha kočárku pro manipulaci při skládání do auta? Konkrétně rozdíl mezi F4 a F6 je 7,4 kg a 9 kg.
2) Jak moc využíváte ruční brzdu a zda s ní nejsou problémy? Váhám, jestli ji ke kočárku objednat.
3) Co se týče zimních fusaků (budeme mít zimní miminko) - v Pardubicích nám ukazovali jen jeden Fusak Sleepy - ale na ofiko stránkách výrobce mají i další fusak přímo označený Winter Sleepy, který má zřejmě stejné vlastnosti, jen se rozepíná místo po oblouku středem - máte prosím s tím zkušenosti, který byste spíš doporučily?
4) A co se týče barev - jakou barvu jste volily, která moc nešisuje a je praktická a odolná? 🙂
Moc děkuji za odpovědi 🙂

renisco
13. jún 2013

@blevinka já bych šla do nové F4 air - nafukovací kola a možnost výměny předních kol - buď na pevné, nebo otočné...
ruční brzdu jsem využívala jen tehdy, pokud jsem si potřebovala přibrzdit z kopce, jinak byla k ničemu...
ona ta váha až tak moc důležitá není, pokud kočar denně netaháte do schodů nebo do auta. F6 jsem neměla (měla jsem vision, future a F4) a nejsuprovější těžiště měla F4, ta jela úplně sama. při přezahovacích rukojetích se mění těžiště kočárku a jsou hůře károvatelné - jak je to ale u F6 nevím.
Jinak fusak - pro malé mimi je zapínání po bocích OK, ale když je dítko větší a sedící, tak se ty fusaky na bocích blbě zapínají když sedí (ale třeba u fusaku Jane sem problém neměla, s emitexem to byl boj) a u aesthetic (nebo jak se to píše) to bylo taky horší. jinak mi třeba hodně u těch zapínacích uprostřed chyběl ten kšiltík, takže když foukalo, nebylo tam co zvednout před dítě, ale na manipulaci jsou s prostředním zipem zas lepší...
Barva - co se kočaru týče, šla jsem vždy do co nejvíc černé (kvůli ladění doplňků).

blevinka
13. jún 2013

@renisco moc děkuju za postřehy, pročetla jsem předchozí stránky této diskuse, tak vím, že sama F4 máš 🙂 Za tu dobu, co kočárek používáš, jaké jsou podle Tebe jeho největší slabiny? Reklamovali jste něco během používání? Myslíš, že je pružení kočárku dostatečné i na kočičí hlavy? Jak dobře se s kočárkem najíždí na chodníky? S tou změnou těžiště při přehození rukojeti máš pravdu, asi půjdu do té F4 🙂 Chtěla bych také ta vyměnitelná přední kola za velká, ale manžel mi argumentuje, že do města je to zbytečné a i paní na prodejně říkala, že s těmi maličkými je daleko lepší ovladatelnost a manipulace kočárku - tak jestli je třeba má smysl pořídit pro novorozence, aby bylo pružení kočáru co největší - jestli ta malá kolečka jsou tužší..

renisco
13. jún 2013

@blevinka prodavačka má pravdu - a to proto, že ty velké kola se nenatáčí, takže je potřeba při zatočení nazvednout kočárek a přesunout na směr jízdy, ALE na sníh jsou zase lepší ty velké kola. Na odpružení přední kola velká či malá nemají vliv...
Bohužel neznám novou kolekci, ale F4 byla odpružená dostatečně. Není to klasický houpací 4 kolový hluboký kočárek, takže to odpružení tam nikdy takové nebude, ale zase - když si dítko od narození zvykne moc na hojdavý kočar, tak pak nastává děsný problém a vidím maminy, jak houpou sporťákem do stran jak divé a pak se diví, že mají povolené nýty a celý kočar vyklavý a na rozpadnutí...
F4 už nemám dlouho, vyměnila jsem za jiný povoz - ale vzpomínám na něj ráda - byl ten nej (co se golfového týče) nereklamovala jsem nic a zatím ani nevím o nikom, kdo by něco reklamoval, maximálně babám vadilo rachtání předních kol (u některých kusů), ale ta nová F4 už na tom bude jinak. Slabiny - u sportovní otočné části žádná slabina, u golfové sedačky už jsem výhrady měla, proto jsem ji celou překopala, ale teď už se zase začala vyrábět s okýnkem v boudě a prodloužitelnou boudou, takže pokrok dopředu. Na chodníky se najíždělo senzačně - šlo to samo....
Ale samozřejmě se najdou i takové maminy, kterým F4 nesedla a poslali ho o dům dál - je to o zvyku a o tom, co kdo od kočárku očekává.

ada22
13. jún 2013

@blevinka Ahoj mám F4 jen jako sporťák. Bydlím na žižkově v okolí Pražačky a jízda s ním je ok, tak jestli chceš můžem se někdy sejít a můžeš si kočárek odzkoušet v reálu, kde budeš jezdit. Teda ten můj má již celkem vyrachtaná přední kolečka, ale mám ho z druhé ruku po mamince, která s ním jezdila 2,5 roku a já teď s ním jezdím skoro rok. Tak už má celkem nárok. Jinak zadní kolečka a konstrukce jsou ok. Ale jestli bydlíš někde pod vítkovem, kde jsou šikmé chodníky a dlažba, tak na miminko bych si koupila klasický hluboký kočárek. Miminka jsou ještě lehounká, takže na ovládání pevná kolečka nemají vliv. Na bazarech jsou v hezkém stavu za slušné peníze.
Jinak bych šla do té F4 air s možností velkých kol. Nechtějí za ně nějaké hříšné peníze a když budete chtít vyjet na výlet, tak se vám budou hodit. Jinak na pružení to nemá vliv. A teď si nejsem jistá, ale mám dojem, že ta F6 ty přední nemá taky odpružená.
Asi jediný mínus co jsem u F4 našla je, že na sedačku je potřeba dát nějakou vložku. Jinak děti sjíždí. Teda já ji nemám, ale Eli už je celkem velká a většinou se kouká, kde co lítá.

blevinka
13. jún 2013

@renisco jsi mě s tím houpáním maminek u sporťáků pobavila 🙂 myslíš, teda, že má smysl jako golfák pořídit jiný kočárek?
@ada22 jsi moc hodná, děkuji za nabídku, asi bych toho ráda využila 🙂 bydlím v Hájkově, což je opravdu pod Vítkovem, takže dlažba z kostek, ale už jsem přemýšlela, že stejně tam asi vozit nebudu, páč je to buďto z kopce nebo do kopce a samé hodně frekventované silnice, ta část Pražačky mi přijde v tomhle směru daleko lepší, takže holt přeběhnu Želivského - jsem teda v Praze naplavenina a zatím moc nevím, kam se s kočárem a dítkem po Žižkově vypravit, tak pokud bys mi dala nějaké tipy, budu moc ráda 🙂
Je pravda, že ta F6 má pružení taky jen zadních - ale daleko lépe zvládá nerovný terén, má prý kyvné odpružení - měkčí než F4, je prý konstruovaná jako terénní kočárek, paní v obchodě mi ji doporučovala víc než tu F4 ...když já žiju v naději, že si vystačím s jedním kočárem 🙂 to je asi nereálné, že? 🙂 Prý do F4 se dává jako vložka ten loop, který dítko jistí - ale nemám s tím zkušenost, radila to nějaká maminka - ohledně dětí jsem zatím uplný amatér 🙂

renisco
13. jún 2013

@blevinka neee, jako golfák je super, jen je tam potřeba ta vložka, jak píše ada22, dítka sjíždí... neměla jsem na něj hlubokou korbu, ale jen otočnou sportovní nástavbu s fusakotaškou.

blevinka
13. jún 2013

@renisco 🙂 tak já jsem teda čím dál víc nakloněna té F4, snad to pružení není tak špatné, aby to malinkému miminku nějak uškodilo, gesslein mají přeci jen pořád měkčí pružení než jiné značky kočárků a kupovat kvůli půl roku hluboký kočár se mi moc nechce, už kvůli tomu chybějícímu výtahu potřebuji prcka nosit v tašce nahoru...a jak jsi byla spokojená s tou sportovní nástavbou s fusakotaškou?

renisco
13. jún 2013

@blevinka ta F4 je odpružená dostatečně. měla jsem Concord fusion a to byl fakt tvrďák. Mám i Baby jogger, ten je zase opružený jen na přední kolo, na zadní ne... Sportovní nástavba super - měla jsem i ten U díl, takže prostor nad prostor a fusakotašku jsem použila 2x na vyzkoušení, jinak jsem dávala jen fusak a nánožník. Ale na přenos dítka domů je to super věc...

blevinka
13. jún 2013

@renisco moc děkuji za všechny informace, tak jsem rozhodnutá, F4 vyhrála 🙂

renisco
13. jún 2013

@blevinka koukám, že jste 16tt - do té doby se Vám zalíbí ještě jiné kočárky 😀 😀

ninan2
13. jún 2013

@blevinka my sme mali F6 s C-lift taskou, pouzivali sme ho 3/4 roka, potom sme hlavne kvoli vahe, lepsej ovladatelnosti a skladnosti kupili F4 Buggy 😀 Mimo tej golfovej sedacky je to fakt super kocik 🙂

blevinka
13. jún 2013

@ renisco nene, jsem rozhodnutá, jiné kočárky jsou proti gessleinu druhá třída - líbí se mi ta německá preciznost, perfektní propracované detaily a váha - patří mezi nejlehčí kočárky, i ta vložná taška, takže zítra jedu kočárek objednat 😀

@ninan2 děkuji za zkušenost 🙂 o důvod víc, proč do F4 jít 🙂

Moc děkuji za pomoc při rozhodování, manžel už ze mě šílí 🙂

ada22
14. jún 2013

@blevinka Ahoj ta Hájkova je v pohodě. Jestli používáš MHD a chceš gess, tak bych šla určitě do F4 . Kamarádka má F6 a je hrozně veliká. Parky chodím hlavně Vítkov někdy Parukářka a pak Židovské pece. Jestli chceš někdy odzkoušet ,tak klidně písni do IP.

hoamai
23. jún 2013

@domca06 Ahoj. mohla bych se zeptat na tu hlubokou korbu Gesslein? Jak jsem pochopila, tak ji máš. Já jsem stopro rozhodnutá, že si kočárek koupím, bohužel když jsme se na něj byli podívat v obchodě, měli hlubokou korbu zrovna vyprodanou. Chci se zeptat, jestli má hluboká korba polohovací zádovou opěrku a jestli je v boudičce nějaký zip, otvor nebo okénko. Jo a jaké na ni potřebuju adaptéry. Stačí ty grund nebo musím mít ještě nějaké další na to?

doory
25. jún 2013

Ahojte holky a dievčatá, mám otázočku.. Kúpila som si F4/S4 buggy a som s nou max spokojna. MOja malá má 10mesiacov a jediné,čo zvažujem, či by nám na zimu stačil,alebo nebude lepšie dokúpiť športovú naklikávaciu sedačku..možno je to hlúposť a možno nie.. tak mi prosím poradťe,čo ste skúsené gessleináčky..Ďakujem... prípadne do kedy ste používali športovú časť a kedy dali buggy sedák. Ja som inak fakt maximálne spokojná.

doory
25. jún 2013

@inkapinka mne bolo povedane,ze musím vzdy madlo sklopit uplne az si lahne na podlzku na nohy..je zarovno,lezato.. a vtedy sa to da krasne zložiť..to si skúšala?