Kočíky Gesslein. Ako ste s nimi spokojné?

ziza
29. feb 2008

maminky, mate niektora kociky Gesslein Trend, Future alebo novy F2? Ako ste s nimi spokojne? Ako dlho Vam babo vydrzalo vo vanicke? A v sportovej casti?
dakujem 🙂

sonia.
14. jún 2011

@lumixii Dakujem, tk porozmyslam teda vazne aj nad nim. Akurat ze to nie je realne, kym este jeden kocik nepredam, ale snad aj to sa niekedy podari...
Inac pozerala som peg perego pliko mini. Potrebujem kocik naozaj len na take rychle presuny (vlak a pod). Niektore mamicky peg perego neznasaju, ine si nan nedaju dopustit, tak neviem. Pri dcerke sme mali od PP AT4 a to je perfektny kocik!! Nedam nan dopustit, len je tazky a velkyyy. A potom sme mali aj pliko (pozicane od sestry) a bola som spokojna. Sice bol trochu rozheglany, ale to mi nevadilo....a ten kocik si uzil svoje - cestovanie lietadlom kazdy mesiac, pieskova a kamenna plaz a pod. Naozaj na to, co zazival, sa drzal skvele 😀 .

peggy722
14. jún 2011

@sonia. PP bývaly fakt dobrý. Moc se mi líbily, ale ty poslední série už se prý moc nepovedly a nejhorší je Sí. Tak rozhrganej a prověšenej kočár se hned tak nevidí, fakt za ty peníze nic moc.

sonia.
17. jún 2011

@peggy722 Vdaka. No, je to mozne, ze uz sa trochu s PP pokazili. Urobili si meno a teraz na tom funguju uspesne dalej...
Mne sa podarilo predat ten moj kocik 😀 , tak naplno hladam golfky. Ale S1 nikde jazdene nie su...nenasla som..
A este mam moznost kupit macleren od muzovej sesternice vo vynikajucom stave, tak mam dilemu... Ci PP pliko mini alebo gesslein swift ci gesslein S1 alebo maclaren techno XT. Ale nejaky z nich chcem 😀 .

peggy722
18. jún 2011

Maclareny nejsou špatný,, ale já bych si asi koupila ten swift, S1 jsou hodně těžký, zkoušela jsem je v obchodě a přišlo mi, že snad váží víc než Buggy. Navíc prostě nemám ráda rozdělenou rukojeť. V tomhle směru je Buggy úžasnej. hele pokud to chceš vysloveně jenom na cestování, tak bych do toho zase tolik neinvestovala a koupila použitej.

sonia.
19. jún 2011

@peggy722 Dakujem, kocik uz mam doma. Nakoniec sme vzali od muzovej sesternice maclaren techno xlr. Plna vybava, vyborna cena a su ako nove! Bez jedineho skrabanca, pouzivane minimalne 😀 .
Ale aj napriek vsetkemu nedam dopustit na nas gesslein buggy. Ja ho proste milujem 😀 😀 😀 😀 .

peggy722
19. jún 2011

Jo já jsem taky spokojená, po určitejch úpravách 😎 . Ten maclaren tu vídám a přišel mi v pohodě. je to asi stejná kvalita jako Cybex Topaz.
Tak se musím s něčím podělit, i když to s kočárkama nemá nic společnýho 🙂 , leda že by byl nějakj v pozadí.

ebenka
21. jún 2011

ahojte🙂
mam objednany gesslein future a zhanam na neho autosedacku. mala som zaujem o romer baby safe plus.len neviem, ci to nemusi byt baby safe plus shr. este viem ze by mohla byt aj maxi cosi cabriofix. somz toho jelen. aku mate vy? 🙂

veronka
22. jún 2011

ake mate a pouzivate podlozky do f4 buggy? Chcem nieco pod maleho,lebo sa mi v nom dost poti. Mozte hodit fotky aj linky kde ste kupili,alebo dali sit. Dakujem

renisco
22. jún 2011

@veronka já mám svoje šité, ale na MMB (teď nevím, jestli i slovenském) je maminky šijí.
Jen jestli můžu poznámku - některé jsou hrozně tenké a blbě tam sedí, některé jsou zase užší, tak najít silnější a širší 😀 😀

peggy722
22. jún 2011

Já už jsem se konečně pustila do té druhé, nějak nebyl čas. Tak ta už snad bude dostatečně veliká, akorát se zase netěším na ty díry 😠 . Tuhle původní možná schovám do těch golfek, tam by měla sedět líp. Akorát si tam budu muset do nich našít knoflíčky. To si zase užiju. Clona teď funguje dobře, jsem spokojená.

siskaa
22. jún 2011

@ebenka my mame maxi cosi pebble, predavaju adapteri na viacere sedacky. ja som s touto spokojna, dokonca tu bol vysledok testov a MC pebble s isofix zakladnou bola najlepsia 🙂

ebenka
22. jún 2011

@siskaa dakujem🙂 nevydrzala som a kupila som romer baby safe plus shr. ten uz. ma adapter zabudovany, treba dokupit len ku kociku. 🙂 kocik bude za 5-7 tyzdnov. snad to do porodu stihneme 😉

ninan2
22. jún 2011

@siskaa Ahoj, my mame tiez MC Pebble, da sa to dat na kocik (Gesslein F6) s pouzitim tych ich adapterov na Maxi Cosi autosedacky? Pretoze vsade sa pise iba o MC Cabrofix...

siskaa
22. jún 2011

@ninan2 hej, oni tak pisu, ale ja som normalne kupila adaptery na MC, mala som ju so sebou, tusim som niekde videla viac druhou aj na MC, ale nie som si ista, tak pre istotu si pytaj na pebble 🙂

@ebenka tak gesslein urcite bude mat aj na romery adapteri 🙂 a neboj, ked nestihnes, tak babo mas v com previezt domov a aj tak chvilku budete doma 🙂

ebenka
22. jún 2011

no ak by som porodila predcasne, tak mi kocik pozicia sestra. ale verim, ze to stihneme. uz v predajni vyzeral ten kocik neskutocne. strasne sa na neho tesim v reale 🙂🙂🙂

renisco
28. jún 2011

dnes jsem si hrála - prodloužila jsem boudu na buggy 😅

lillianx
28. jún 2011

Dievcence, ktore mate Gesslein kociky, ako ste spokojne s kvalitou? My sme kupovali minuli rok a katastrofa. Neviem presne aky typ, musela by som to hladat. Ale cely je vykyvany a nity sa nedaju samozrejme dotiahnut, rucka sa rozpadava, lebo z nwj vyletuje srob, koliacka stale bocia do kednej strany, taska ku kociaru sa roztrhla na uplne nenamahonom mieste. Tak neviem ci je to vynimka, alebo s tym mate aj ine podobnu skusenost. Nebyt toho, ze vacsionou nosim v satke, tak ma asi porazi. Na novy samozrejme nemame a predat tento by som si netrufla, lutovala by som mamicku, ktora by ho kupila. Co vy na to?

renisco
29. jún 2011

@lillianx nýty časem povolí na všem...

a to byl nový nebo bazarový? jestli jste s ním jinak spokojená, nechala bych ho zeservisovat (pokud se to vyplatí - cenu nevím). ale tak jako u všeho, ať je to sebelepší značka, se můžou najít blbé kusy a taky hodně dělá i to, jak se člověk o kočárek stará... kola promazat, nýty jedině vyvrtat a dát šrouby...

pusiket
29. jún 2011

@renisco Tak to je úžasné!!!! 😀 šikovná 😵 😵

peggy722
29. jún 2011

@renisco Tak to je úžasný, na to bych neměla nervy,a le vypadá to suprově. jak se ti to šilo ?

renisco
29. jún 2011

@peggy722 úplně suprově. já totiž odvrtala na stříšce ten nýt, takže jsem tu látku sundala a šilo se to fakt lehce. no nedávat tam ten zip, tak by to byla ještě větší lahoda. jen mám krátkou tu jednu tyčku v té boudě, tak se mi to krabatí, musím někde splašit delší, ale nevím, kde se to kupuje. já to vytahla z concordu, takže ten je teď bez střechy 😅

peggy722
29. jún 2011

Teď mají v Lidlovi takovej ten plážovej stan a vyztužený to tam maj sklolaminátovýma tyčema, tak zkusit sehnat to.
Takže to máš vyndavací, když to nechceš, tak to rozděláš a vyjmeš a zase ten zip spojíš dohromady? A co jsi tam dala místo toho nýtu ?

xkacatkox
29. jún 2011

@lillianx máme už dva gesleiny a to so popisuješ se nám teda nestalo, kupovali jsme je nové, poradit ti mohu leda servis, u nás vyjde servis podvozku, a sportovní částo uplně se vším všudy)vyprání, promazání, impregnace, servic, kontrolaložisek oprava škrábanců na podvozku, ošetřením autosedačky cca a loapu na 1500Kč)
@renisco to je luxusní, moc hezké fakt to bych chtěla umět, já se s boudou smířila 🙂 ale mi už kočár moc nevozíme jen na nákupy po městě jinak už ne

renisco
29. jún 2011

@peggy722 je to tam našité napevno s tím, že když to nechci mít roztahlé, tak to zazipuju a je to jak origo bouda a když zip odepnu, tak se to prodlouží.... jako na jiných kočárcích, na kterých jsem to viděla....

mám tam zatím normálně šroubek a matičku...

renisco
29. jún 2011

@xkacatkox je to jednodušší než řízení auta 😅

peggy722
29. jún 2011

@renisco Tak to je fakt vymakaný. Jestli tam máš normální matičku, tak se dělaj i takový zakulacený, jako jsou třeba na kolech.

renisco
29. jún 2011

@peggy722 vím vím, takové jsou na otočné nástavbě... ona je ta matka stejně z druhé strany pod boudou, tak to vidět není, vidět je hlavička, ale já neměla čas ten náš bordel prohledávat - jsem vzala první, co tam pasovalo 😅 😅 😅 budu sebou nosit šroubovák a kleště, kdyby se to rozjelo 😀 😀

sonia.
30. jún 2011

@renisco Uzasne!! Si strasne sikovna! 😉 Skoda ze byvas tak daleko - normalne by som Ti doniesla moj kocik na taku upravu 😀 . Velmi dobre to vyzera!! 😎

deyana
30. jún 2011

ahojky, chci se optat na nějaký gesslein, protože zatím jsem neměla možnost si ho vyzkoušet, nebo koupit. Vystřídali jsme hafo kočárků, s dvěma z nich spokojenost, ale zbytek horor, chci něco takového, co má otočnou sedačku nebo přehazovací rukojeť, plně polohovatelný, dlouhá opěrka zad i pro dvouleté i větší dítě, nafukovací kola (nebo taková, co nehrkají), a co se mi líbí - kola do sněhu, bez toho se u nás nedá žít. Zatím jsme to řešili tak, že máme doma asi 3 kočárky, další jsou po babičkách a na chatě.. Golfky, sporťák (s tím jezdím nejvíc, ale není do sněhu), a pak taková těžká velká kráva na zimu. Na druhé dítko chci fakt jeden kočárek, nechci mít byt plný šrotů. A taky by mě zajímalo, jestli je dobré ho kupovat z bazaru, protože určitě budu mít omezený rozpočet, manža ze mě šílí, ale já chci prostě kvalitu a mám asi dost vysoké nároky, se mi zdá 😅

takže:
do terénu i do města
dobře ovladatelný na sněhu
lehký, skladný
možnost otočení sedačky/rukojeť
prostorný i pro větší dítě
stabilní
lehko ovladatelný i jednou rukou
vhodný od narození
možnost nasazení autosedačky
kvalitní materiál, nevyšisovatelný

poradíte? 🙂

renisco
30. jún 2011

@deyana TAKOVÝ NEEXISTUJE 😀
ale vážně: otočná sedačka je vždy na úkor velikosti sedačky, takže buď otočnou nebo prostor.

rozměry otočné sportovní nástavby:

Podnožka se dá vytáhnout o 4,5cm u té nové kolekce s kulatou boudou.
TAkže:
celková ložná s úplně vytahlou podnožkou 96cm
zádovka 45cm
sed 26,5 cm
podnožka 20cm a 24,5 maximum
šířka sedu 32cm
šířka opěrky 31cm (měřena jen látka, je tam ještě samo že vůle )
výška od sedadla k boudě 58cm