Kočíky Gesslein. Ako ste s nimi spokojné?

ziza
29. feb 2008

maminky, mate niektora kociky Gesslein Trend, Future alebo novy F2? Ako ste s nimi spokojne? Ako dlho Vam babo vydrzalo vo vanicke? A v sportovej casti?
dakujem 🙂

renisco
19. apr 2011

@xkacatkox mám ještě concord fusion. I když je docela tvrdý jak prkno, tak na něj nedám dopustit. Kdyby byl otočný, tak bych gesse vůbec nebrala. Ale mě se nelíbí F6, future mě nenadchlo vůbec, vision je těžký a tenhle jsem si myslela, že bude ok - že zabiju dvě mouchy jednou ranou. Podvozek je docela fajn, ten košík si pak spíchnu větší, jen jsem se k tomu ještě nedostala, ale přes tu buggy sedačku se nedokážu přenést. Možná až bude malá veliká, tak mi to tak nepřijde, pořád mám v záloze concord, ale zklamal mě.... V zimě bych ho nemohla používat vůbec a na léto bude dobrý 😀 😀 😀

madalah
19. apr 2011

Kočky, ináč ktosi tu písal, že vo Forbaby majú nejaký divný prístup...tak ja absolútne nesúhlasím už som im druhýkrát volala, že kde je balík a super jednanie teda, nskutočne zlatí tak sú---

madalah
19. apr 2011

@renisco A ako by si chcela spíchnuť košík? To sa akože dá dokúpiť väčší alebo??? Lebo ja som fakt rozmananá obrím košíkom u GT3..

ninan2
19. apr 2011

@madalah inak prosim Ta, platila si aj nejaku zalohu pri objednani kocika? A teraz, ked robili konecne vyuctovanie, chceli po Tebe ten doklad o zalohe? My sme tam totiz predminuly tyzden objednali F6, a neviem nikde najst potvrdenie o zalohe ☹ Tak sa bojim, aby neboli nejake problemy, ked pride kocik, pri plateni 😒 Ale inak som s nimi tiez spokojna, aj zlavu mi dali 🙂

madalah
19. apr 2011

No kúrnik, téda, práve mi volali z Forbaby, že vraj na sklade mi kočík zabudli vyexpedovať 😖 Vraj všetko vyexpedovali, len ten môj nie...A tak som sa tešila. A tak som ich chválila...No čo už, vraj zajtra medzi deviatou a dvanástou mi už príde určite, tak som zvedavá. Ale ten pán sa mi ospravedlňoval a bolo mu to fakt ľúto...

ninan2
19. apr 2011

@madalah no to sa stava... Aku si inak nakoniec mala dodaciu lehotu, od objednania?

madalah
19. apr 2011

@ninan2 ee, ja som všetko vybavovala telefonicky...ja som sa totiž len chcela informovať koľko sa čaká atď a on mi povedal, že vraj ho majú ešte jeden a tak som sa pýtala, či cena na nete platí. Vravel mi, že ak sa zastavím, tak s ňou niečo urobia. A ja na to, že hoci som z Pezinka, tak sa nemám ako s dvomi deťmi tam dostaviť, lebo nemám k dispo auto. A aj keby som mala, tak by som sa sama s deťmi po BA nepustila. Tak mi zľavil a j tak a povedalm že hneď odosielajú...len na to potom v skalde zabudli...

madalah
19. apr 2011

@ninan2 Na druhý deň po odoslaní je to kuriérov vždy doma...

madalah
19. apr 2011

No teda, tak toto sa mi ešte fakt nestalo!!!!! Práve mi volali z Forbaby, že keďže sa stala chyba a kočík mi neposlali a že ich to mrzí, tak vraj aby som bola spokojná, tak mi ho ešte dnes dovezú oni sami!!!! Pýtal sa ma na cestu, je pravda, že z BA do Pezinka to ďaleko nemajú, ale aj tak. S tým som sa ešte nestretla. Strašne sa mi začínajú v tom Forbaby ľúbiť 😲 😀 😀 😀 Je pravda, že je to ich chyba, ale tak toto!!! Milo som prekvapená, koneče mám pocit, že sa to tu na SK začína podobať na civilizáciu ( nič v zlom a nikoho nechcem uraziť ), ale ak to porovnám s Predeti.sk, tak tam by som si už ani plienku nekúpila....

pusiket
19. apr 2011

@madalah Máme F4 buggy cca měsíc.Jako hlavní kočárek máme PP GT,ale denně ho skládat několikrát do auta už bylo šílené.F4 mám do auta,využívám ho každý den a stěžovat si nemůžu.Sice bych pár věcí pozměnila,ale žádnáý kočárek není 100%,vždy se něco najde a hlavně každému vyhovuje něco jiného.
Často se píše,že je potah slabý,to mi tedy nepříjde ani náhodou,je to pevný hrubší materiál.
Kolečka nenafukovací,ale po měsící ježdění,nemají zapíchané kamínky,což se o některých jiných kočárků nedá říct.A to nejezdím pouze po rovném povrchu,ale máme nerovnosti,kostky i mini les.
Je pravda,že košík je malý a blbě dostupný,ale jaké golfky mají velký košík?S GT3 se to nedá srovnávat 😀
A to že má v zádech desku a je polohování na pásky?To má,ale má to myslím i X-lander..Mám většího drobečka a do F4 buggy se vejde skvěle a má ještě spousty místa.V obchodě jsem vyzkoušela s malým několik kočárků,které si hodně některé maminky vychvalují,ale byla jsem tak hrozně zklamaná buď z místa,že se tam prcek v 10měsících skoro nevešel nebo měli krátkou rukojeť.A to byly kočárky v daleko větší cenové relaci.
Jsem ráda,že máme F4 buggy.
Ale jak píšu,každému vyhovuje něco jiného 😉 😉

madalah
19. apr 2011

@ninan2 Ako vravím, ja som chcela iba šporťák, mali tú farbum tak ho hneď poslali. Včera ráno som tam olala a dnes by ho mali doviezť...rychlovka. Ale vraj ak kupuješ celú kombináciu, dodacia lehota je oveľa dlhšia.

madalah
19. apr 2011

@pusiket Sme na tom úplne rovnako... teda asi máme aj rované kritériá. My máme tiež ešte PP GT3. Je to proste kočík do nepohody a skvelo riešený, len je obrí, to je fakt. Preto som sa rozhodla pre F4. Lebo zase malý má 15 mesiacov a až také úplne ľahké golfky, v ktorých by sa nevyspal by som nechcela. Mali sme na kúšku polohovaciu Nunu a je síce imidžová, ale malý v nej spal ako nebožtík v truhle. Teda priestor je pre mňa tiež dosť dôležitý. A nájsť kočík, ktorý by nebol tintítko, mal polohovanie a bol ľahký a skladný zase nie je až tak jednoduché. Vybrali sme zase PP Sí, ale maminky píšu, že dosť hrkoce a vraj po nejakom čase sa akoby "usadne" a zadné kolieska sa akoby vychýlia do strán, Tak to som nechcela, aby som mala kočík ako kačka. Hoci mám Peg-pérega rada. Tiež som si skúsila Pliko a des...Na obrubník som skoro nevyšla a tie palice akoby nedržali kočík pokope. Polohovanie na pásky má napr. aj jané slalom staršia verzia alebo Casualplay, už si nepamätám...asi casual. A vôbec mi to nevadilo. A ak by aj poťahy neboli extra polstrované, nevadí, ja to vždy riešim podložkami. tie proste musia byť 😵 😵

renisco
19. apr 2011

@pusiket Xlander má sice polohování na pásky, ale jiné... takové, které mi vyhovovalo víc, než je na F4 nebo jane nebo concordu....

renisco
19. apr 2011

@madalah do forbaby jsem nedávno psala skrz kulatou stříšku na gessleina a ihned mi odepisovali a dokonce cena byla v přepočtu o téměř 1500,- menší i s poštovným, ale nakonec jsem vzala kompet celou nástavbu...
tak ten jejich přístup je fakt super, ještě že nebydlíš moc daleko 😀 😀 bys musela čekat do zítra

spíchnout košík - myslím jako, že bych si ušila sama - hlubší a níž posazený, aby se mi tam líp dostávalo....

ninan2
19. apr 2011

@madalah no teda, super pristup! Dufam, ze ku mne tiez budu taki mili, my cakame ten kocik az zaciatkom juna ale (2 mesiace dodacia lehota, z Nemecka). A s predeti si mala aky problem? Poznam ich stranku, maju celkom fajn veci...

madalah
19. apr 2011

@ninan2 Písala som trošku vyššie....ten román, to je odo mňa 😀 ...kupovala som od nich kočík Phil&Teds Sport, o ktorom som tu napísala esej ☹(( Oničom kočík. Tak sme sa rozhodli ho vrátiť. Ja som kočík totiž objednala cez net, ale náhodou sme mali v ten deň cestu do BA, tak sme ho vyzdvihli osobne. Iáč nebol v žiadnej krabici ani nič.Len tak som s ním vypochodovala z predajne 😲 No a keď sme prišli domov a na kočík pozreli trošku bližšie...no katastrófa. hrúza a des. Tak tie poťahy na F4 sú určo 100-krát lepšie ano na P&T. No tak som im hne´d ráno písala, že ho chcem vrátiť. Oni na to, že môžem, ale iba do 24 hodín, teda do toho dňa do 18,00. Ja by som aj, ale manžel bol vtedy celý deň mimo a ja sama by som proste do BA s deťmi autom nešla. Tak skúsená ešte nie som. tak som im písala, že či ho mžem doručiť do tých 7 dní, keďže kočík bol objednaný netom. Hoci som si ho vyzvihla osobne, v predajni som ho vôbec neskúmala. Len som ho dala do auta a hotovo. To až doma som mala čas sa naň bližšie pozrieť. Tak mi napísali, že mi nepočkajú, že bu´d to stihnem ešte v ten deň vrátiť alebo dov-dopo. To ma naštvalo a zavolala som do Slovenskej obchodnej inšpekcie, majú tam oddelenie pre ochrnu spotrebiteľa. Baby, ak si nie ste čímkoľvek isté, pokojne tam zavolajte, sú tam veľmi ústretoví. V SOI mi nevedela hneď povedať, ako je to, ak si tovar vyzvihnem osobne, ale povedala mi, že mi to zistí. Aj zistila a o 5 minút mi sama volala, že podľa zákona je jedno, či som si kočík vyzvihla osobne alebo nie, ak som ho objednávala cez net, tak mám 7 dní na vrátenie tovaru a basta. A že predajňa koná proti zákonu a tak na nich môžem ak chcem podať podnet na prešetrenie, čo som však neurobila. Napísala som do obchodu, že som volala do SOI, že mám právo vrátiť tovar do 7 dní a že konájú protizákonne a že či stále trvajú na tom, že mám kločík doviezť osobne ešte v ten deň- A že ak áno, tak na nich podám podnet na prešetrenie. Tak mi potom stručne odpísali, že si to tiež zisťovali cez SOI a že mám teda 7 dní na vrátenie tovaru osobne....Nič viac. Žiadne pardón ani nič podobné. No a kď som o dva dni kočík priviezla, tak mi pani pri pokladni s kyslým ksichtom kočík prebvzala a že vraj prečo ho chcem vrátiť...to ju teda ozaj nemá čo zaujímať, ja môžem vrátiť tovar bez udania dôvodu. Tak ho celý skontrolovala, či som náhodou niečo neukradla 😖 a nakoniec prišla k pokladni vystornovať blok, otvorila pokladňu a začasa tam rozhadzovať rukami, že nemá v kase toľko peňazí a že čo teraz. tak som sa tvárila, že ju vôbec nepočujem - to je predsa ich problém, nie. Nakoniec šla dozadu, doniesla peniaze a ja som odišla. Ale dali mi jasne najavo, že ich obťažujem. Tak a to sa mi sakra neľúbi. Lebo vybavení sú super a možno by som u nich neraz nakúpila, no smola...viac nikdy s takým správaním. To keď som ten kočík iba zajednávala, tak boli ako med... No také jednanie by som od takého obrovského obchodu teda nečakala...

ninan2
19. apr 2011

@madalah fuha, no pekne... No super, ze si to tak dobre vyriesila! A dobre vediet, ze aky maju pristup ku zakaznikovi, tam si veru nic teda neobjednam...

madalah
19. apr 2011

Jéééj, tak sa musím pochváliť, kočík je domáááá. Doviezli mi ho až pred vchod...A vôbec ma nesklamal. Možno ptreto, že som vďaka renisco čakala niečo o dosť horšie. Kočík je podľa mňa senzačný, hoci testovaciu jazdu ešte nemal. Poťahy sa mi nezdajú nijako hrozné, hoci plasty sú ozaj mäkkšie. No ten priestor je naprosto skvelý a keď som porovnávala jazdu s Peg-Pérego Sí, kt. je o 3 kg ľahší, tak je to ozaj skoro to isté. Skladanie sa mi vôbec nevidí nejako extra obťažujúce a páči sa mi rozkladanie. Chytím za rúčku a trhnem. Košík...ok, môže sa stať, že nič väčšie tam nedám, ale zboku je prístup celkom ok a to je zase ako napr. pri PP Pliko a Sí, takže to je detail. Madlo ma tiež prekvapilo celkom milo.Čakala som, že to bude neohybné madlo á la Chicco Liteway alebo niečo podobné, ale nie je . Vôbec ho nemusím dať celé dole, je také pohyblivé, takže super. Prvé čo mi napadlo je, či nebude po čase problém s aretovaním predných koliesok, keďže je to na takú umelohmotnú poistku, tak či sa časom nezanesie špinou a nezasekne sa...Asi si budem musiež zaobstarať aj ten Magic spray, či čo, aby som tie všetky časti udržiavala v dobrom stave. Polohovanie na pásik mi vôbec nevadí, podobné sme to mali aj u Slaloma a Casual mal pásik na boku, ak sa nemýlim. Celkovo som od kočíka nečakala nič viac, takže som spokojná. Viac by ma mrzelo, keby bol úzky, keby nemal polohovanie nožičiek a keby sa mi po času rozchádzali kolieska. Ja myslím, že tento kočík je určite vhodný aj na zimy tu na západe, kde je snehu ako šafránu. A podľa mňa zvládne aj nejaký sneh ušľapaný alebo odhrnutý.
Kočky, ale tá farba je senzačnááááá. Ja som sa bála, aby nebola taká nejaká vyblednutá alebo skôr modrá...ale je nádherne tyrkysová. Kuk foto...aj s mojim spokojným drobcom...a podložkami.
Zajtra by mi mal prísť ešte prechodný fusak od Emitexu - farba antracit/aqua, tak dúfam, že pasne k tomu a tiež som objednala univerálny držiak na fľašu, tak dúfam, že sa bude dať pripevniť 😵

kikimaruska
19. apr 2011

@madalah Ahojky, máš nádhernou barvičku...Já měla tuto taky zprvu objednanou, ale byla sem přemluvená k zelený nakonec 😀 .Emitex fusak připevnit jde, jukni na fotky...a vejde se krásně i do nánožníku (ten ale není originál). Mohu se zeptat, co je za tu modrou vložku s opičkou a na tu deku, kde se dá sehnat? Díky 😉

renisco
20. apr 2011

@kikimaruska modrá podložka s opicí je pinkie http://www.pinkie.cz/podlozka-do-kocarku/

madalah
20. apr 2011

@kikimaruska Ja som váhala medzi zeleným, ktorý sa mi veľmi páči a tyrkysovým. Ale už asi rok u mňa vyhráva pre mojich chlapcov tyrkysová absolútne. A nečakala som, že ju budú mať a hneď mi ju aj dovezú...Veď v sobotu som ešte bola v BA v Brendone testovať PP Sí. O tomto som nemala ani potuchy 😅 Len sa mi stále zdalo, že ak mám dať za kočík ako je Sí 215 €, tak musím byť o ňom presvedčaná a už aj na samom videu na Youtube hrkal na dlažbe strašne. Potom ma maminky vystrašili s tými kolieskami . Aj keď polstrovaný bol neuveriteľne. Malý by sa tam cítil ako v bavlnke. A aj priestor nebol zlý...hoci na F4 to nemá ani náhodou. No zase striešku má premyslenú super, na F4 budem musieť v lete dokúpiť slnečnú clonu zrejme. Slnečníky totiž u nás slúžna na hranie 😀 . A páči sa mi konštrukcia..vyzerá pevne a aj kolieska sú väčšie, čo mi vyhovuje. No a rozhodlo to, že má pestrú škálu farieb a mali aj tú tyrkysovú. Tak sa ozaj teším, že som sa takto rozhodla. Možno je cenovo trošku premrštený, ale zatiaľ tie peniaze neľutujem... Uvidíme, čo poviem trebars za mesiac...

Ináč tie podložky pinkie sú prekrásne.U vás v ČR už robí dosť veľa mamičiek podložky, ale tieto pinkie sú ozaj také pevné, hrubšie a pekne natiahnuté, nie nejako pokrčené. Ale zase pozor pri praní. Najlepšie prať v rukách. Dosť schádza farba, ak sa perú v pračke. A aj na štítkoch je označené pranie v rukách. Ináč odporúčam.
Som zvedavá na kolieska, teda či sa do nich nenarvú kamienky... No a ja na zimu plánujem fusak Lodger a nejaký univerzál nánožník. Ale Lodger sme už mali a je senzačný. Nie je nijako extra hrubý, tepelná vložka, ktorá sa dáva ozaj vtedy, ak sú mínusy, sa dá vyberať a malinký mi v ňom bol vždy s teplými rúčkami. Je to síce drahší fusak, ale stojí za to. Ja som ho kupovala z druhej ruky a predpokladám, že tak urobím aj v jeseni...

pusiket
20. apr 2011

@madalah Kočárek vypadá nádherně!!!!Já mám hnědý a jsem taky spokojená.Dneska mi příjdou další ušité doplňky,tak pak hodím fotečky 😀

madalah
20. apr 2011

@pusiket Už sa teším na foto... 😵

kikimaruska
20. apr 2011

@madalah děkuji 🙂 .Já taky uvažovala hodně o Lodgerovi, jsou krásný, ale Kuba byl už dost velkej, nejezdí v kočárku pořád, tak bych ho za ty penízky ani tolik neužila...a na druhé vím, že budou zas jiné barvičky, jiné fusaky...a kdyby to byla holčička,tak bych pak stejně menila barvičku...tak sem vzala jen ten Emitexový...,který jsem měla od narození(ale víc barev). Já PP Sí osobně neviděla, ale kamarádka ho měla doma a pak vracela, protože se jí zdál jako strašný hrkátko a taky se bála těch koleček. Jinak do F4 se kamínky taky zapichují, jako do každých plastových nebo gumoplastových kol, ale není to tak strašné. Třeba když jedeš po jemné škváře, tak se tam něco zachytí, to ano, tak vydloubnu když meju kola a je to ok 😉 , ale kamínky se mi zapichovaly i do Zopy, i do Teutonie (přestože tam to nebylo tak vidět, když ta kola měla jiný vzorek).

bubul64
20. apr 2011

madalah je nadherny 🙂
inak f4 a sneh...ja som 30 cm sneh presla uplne vpohode lahucko nedalo sa to porovnat s plikom co som mala predtym.

bubul64
20. apr 2011

inak keby chcela nejaka mamina vymenit potah tak nech sa ozve 🙂 ale musi byt v 100 percentnom stave tak ako moj 😉

renisco
20. apr 2011

@madalah ony ty pinkie jsou z molitanu, ty krapaté jsou vyplněné vatelínem... což udělá velký vzhledový rozdíl. jinak ty podložky docela sjíždí, tak si tam našij poutka 😀 😀 😀

kikimaruska
20. apr 2011

@bubul64 koukala sem, že prodáváš Litelwaye...ten mi taky dost prodavačky nutily..ale nezdály se mi též ta malá kolečka...jak si s ním byla spokojená ty?Asi s F4 se to srovnávat taky nedá...že (když pominu sezení a vše ostatní, myslím ovládání kočárku, jak se s ním jezdí atp).Díky 🙂

janicao
20. apr 2011

@siskaa My redukci máme koupenou, právě na Maxi cosi a prostě se nám ta autosedačka kýve.... Nějak nevím co s tím...

bubul64
20. apr 2011

@kikimaruska tak tieto dva kociky su neporovnatelne,neviem si predstavit liteway ako jediny kocik,je strasne tvrdy strasne drnca aj na tej najmensej nerovnosti,jedine co sa mi na nom paci je polohovanie chrbtovej opierky.