Kočíky Gesslein. Ako ste s nimi spokojné?

ziza
29. feb 2008

maminky, mate niektora kociky Gesslein Trend, Future alebo novy F2? Ako ste s nimi spokojne? Ako dlho Vam babo vydrzalo vo vanicke? A v sportovej casti?
dakujem 🙂

renisco
19. apr 2013

@berticka nepromazávala - ono není co promazávat. kolo má osu v sobě, tam se mazivo nedostane, leda promazat přímo tu díru na kočárku, ale ono to stačí umýt, tím mazivem tam víc zůstává bordel....

promazávala jsem pouze kola, kde je osa v konstukci kočárku.

fronka2
20. apr 2013

Holky, díky moc za ochotu a informace! Moc jste mi pomohly! 🙂 🙂 🙂

brisalek
20. apr 2013

Chtěla bych se zeptat, jaký je rozdíl mezi F4 a S4???. Německy neumím a na českých stránkách toho moc nemají. Díky

renisco
20. apr 2013

@brisalek má reflexní prvky, bouda se dá prodloužit, má nahoře navíc okýnko

renisco
20. apr 2013

@brisalek ale pokud bychom brali rozdíl v novém modelu F4 - tak ten má úplně jiné kola a přední jsou vyměnitelné (jako u futurka třeba....) http://www.eshopbaby.cz/f4-kombi-air-2013-kocar...

bm77
20. apr 2013

Dobry vecer. Mame Gesslein F10 a nejsem si uplne jista, jak nasadit nanoznik. Neporadite nekdo? Muze pod nim byt to pevne madlo? Opravdu se uchycuje pouze za olivky na boudicce? Diky, Bara 😵

loulou02811
29. apr 2013

Mala som vybratý kočík Brio go, ale manželkovi sa nepáči jeho dizajn, tak hľadám ďalej kvalitný kočík s ktorým by sme boli spokojní obaja.
Chcela by som poprosiť o radu, zvažujem kúpu kočíka značky Gesslein. Ako je to s tou vaničkou pre bábätko od 0 do 6 mesiacov? Predáva sa len športový? K tomu sa nerobí hlboká vanička pre novorodenca? Tie čo máte tento kočík, vozili ste novorodenca vo fusakotaške? Tá má akože nahradiť tú vaničku? Budem mať zimné bábätko, to ho môžem v zime v tom voziť od narodenia? Je to dosť pevné a hrubé? Zmestí sa do fusakotašky aj normálny fusak v zime? Je k tomu aj nejaký kryt na prekrytie keď bude napr. snežiť? Nemyslím pláštenku do dažďa, ale kryt ako býva na normálnych hlbokých vaničkách.
Vopred ďakujem za odpovede 🙂

andrea29
29. apr 2013

@loulou02811 ahoj, mame gesslein vision, trojkolku a som s ňou nadmieru spokojná. Aj keď je to trojkolka, je stabilný. Vanicku sme nemali a popravde ani som ju nepotrebovala. Pevná fusakotaska ju plne nahradza. Je možné do nej vložiť babo s fusakom. Takto sme si vystacili aj v tuhej zime. Mala bola v zime už 4-mesačná, takze novotodenec sa v pohode zmestí do fusakotasky 🙂 Rozhodne gesslein je dobrá voľba, nám poslúžil pri 2 deťoch a je plne funkčný a to pri dennom skladajú a rozkladani. Teraz uz mame golfac gesslein swift. Prajem všetko dobre🙂

loulou02811
29. apr 2013

@andrea29
Ďakujem za info a ktorý z gessleinov je najlepší? Podstatné je pre mňa, aby bol dostatočné veľký a pohodlný pre dieťa, nepotrebujem ho skladať a tlačiť do výťahu, či niekam ho prenášať (nebývam v čínžiaku) Ako je to s tým krytom na kočík v prípade nepriaznivého počasia? Žiadny k tomu nie je?

renisco
29. apr 2013

@loulou02811 samozřejmě se vyrábí i hluboká korbička http://www.detskydum.cz/detail/gesslein-hluboka...

andrea29
29. apr 2013

@loulou02811 Mali sme len prsiplast a pozerala som aj do katalogu, okrem prsiplasta tam je slnecna clona a slnecnik, viac som nenasla. Neviem objektivne posudit, ktory z gessleinov je najlepsi, lebo sme mali len Vision a teraz golfac, ale myslim si, ze priestorovo su rovnake. Vanicku sme nemali, vlozna taska je siroka cca 36cm a samotny kocik bez tasky cca 40cm. Zo svojej skusenosti mozem len odporucit🙂.

renisco
29. apr 2013

@loulou02811 já měla future (nyní F1) - ten byl pro mě nejhorší, pak vision (jako trojkolka se mi neosvědčil) a pak F4 - na tu nedám dopustit... teď je ta F4 (AIR) i s nafukovacími koly - jak předními tak i zadními a přední se dají vyměňovat za veliké, takže pokud finance nevadí, šla bych do F4 AIR http://www.eshopbaby.cz/f4-kombi-air-2013-kocar...
je možné na něj dokoupit i golfovou sedačku, takže jeden kočárek na celé období....

inkapinka
30. apr 2013

ahoj, mám dotaz koupila jsem si F4 buggy a nějak ji neumím složit, když jí chci složit musím odendat košík, to je asi špatně, co???

renisco
1. máj 2013

@inkapinka to bude špatně - nikdy jsem košík sundávat nemusela....

inkapinka
1. máj 2013

@renisco už asi vím, ale musela jsem ho stejně jakoby nadzvednout nahoru, jinak mi přijde, že by se mi zlomil 😢

inkapinka
1. máj 2013

@renisco a stává se mi , že se mi vysune na jedné straně stříška, ach jo, nejsem zrovna talent 😀

renisco
1. máj 2013

@inkapinka stříška se mi vysouvala taky, když jsem kočar složila.... taky jen jedna strana. ale s košíkem jsem problém vůbec neměla - na ten jsem vůbec při skládání nehrábla. nemáte náhodou můj kočárek? 😀 😀 😀 😀 😀
já vlastně košík - hlubší a pevnější - prodala zvlášť a vrátila tam origo, tak to asi nebude můj

inkapinka
2. máj 2013

@renisco 😀 😀 😀

beruska.zuzanka
6. máj 2013

Mamule, hlavne BA a okolie, ktoré sa chystáte v máji/júni objednávať kočík Gesslein cez predajňu for baby, ozvite sa pls, chystáme sa aj my, ak nás bude viac naraz, poskytnú nám zľavu, netuším v akej výške, respektíve, vedia upraviť cenu na prijateľnejšiu 🙂 Do IP pls, ďakujeeem 😉

sabka
7. máj 2013

Ahojte dievcata. Mate niektora nanoznik na F4 alebo S4? Mame doma S4 ale zatial bez nanoznika. Pri starsich detoch som ho dost vyuzivala, ale teraz uz predavaju len fusak. Co na jar, alebo v lete ked poprcha?

ada22
7. máj 2013

@sabka Mám od emitexu, ale není moc kam přichytit zas je lehký a celkem skladný. A nebo se pak juknu na minibazar. Některé holky šijí hezký nánožní i přímo na F4. Když projedeš tuhle diskuzi ,tak je tu i na nějaké stránce fotka.

ada22
7. máj 2013

@sabka Tak je to strana 114 (-:

renisco
7. máj 2013

@ada22 no na jaro nebo léto bych nedávala zimní nánožník 😀 😀 😀

ada22
8. máj 2013

@renisco to se ptala sabka. (-:
No je teda fakt, že teď týden zpátky jsem ještě nánožník vytáhla. Byla celkem kosa a chvilku mžilo chvilku ne. A naše malá u pláštěnky dostává hysák 😅

renisco
8. máj 2013

@ada22
první holka taky pláštěnku nesnášela, to byly vždy horory... naštěstí ta druhá je v poho...
ale jsem se při tom dotazu sabky zamyslela, když se ptala, co na jaro léto když poprchá... přemýšlela jsem, co jako fakt proti tomu poprchání dát... pláštěnka je ještě zbytečná... fíííha... ale asi pláštěnku, nic jiného mě nenapadá...
já třeba všude dávám do madla tenoučký šusťák (nánožník) - hlavně z důvodu deště, ale na gesse to nešlo- má malé origo madlo... teď na Baby joggerovi ho tam mám, ale na Luně ne - tam to nemá smysl...

ada22
8. máj 2013

@renisco Jo tak ten nánožník v madle je super 🙂 to bohatě stačí. Akorát se dokopat k tomu si to vyrobit 🙂

sona_ciasnohova
10. máj 2013

baby poradte prosim kto sije podlozky do F4...diky 🙂

renisco
11. máj 2013

@sona_ciasnohova vím o jedné, ale je na českém MMB. a šije fakt krásně
http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=3720

bubka22
15. máj 2013

@renisco ahoj, zaujimalo by ma ako je to s odpruzenim kocikov, nie je F4najmenej odpruzena? Da sa s nou do terenu? Vdaka

renisco
15. máj 2013

@bubka22 F4 je odpružená opravdu dostatečně, dokonce je odpružená víc jak vision. otázkou je, jaký terén, ale normální terén dá v pohodě...