Kočíky Gesslein. Ako ste s nimi spokojné?

ziza
29. feb 2008

maminky, mate niektora kociky Gesslein Trend, Future alebo novy F2? Ako ste s nimi spokojne? Ako dlho Vam babo vydrzalo vo vanicke? A v sportovej casti?
dakujem 🙂

renisco
30. máj 2011

@peggy722 je tam zip, ale ten patent na to polohování je přinýtovaný právě k té desce. co mám concord, tam je to na štoubky, tady je to snýtované napevno... já jak jsem si tam ušila koš větší, tak můžu tahat i nákup a jsem za to fakt šťastná 😎

peggy722
30. máj 2011

No na to už jsem přišla taky, že je to tam napevno. No to vymejšlel nějakej týdýt 😖 . Já posílám na velký nákupy manžela 😲

renisco
30. máj 2011

@peggy722 no my jezdíme o víkendu hromadně na velké nákupy, ale když je 14 dnů pryč, tak nějak nakoupit musím, ale na kočaru se toho moc vést nedá 😢

sarucha001
30. máj 2011

Ahoj holky, včera jsem si objednala gess F4 buggy a po přečtení této diskuze mám trochu obavy, jestli jsem neudělala chybu. Renisco, opravdu jsou buggy tak špatně polstrované? Mám 5-měsíčního syna, kterého zatím vozím v dorjanu cross country. V dorjanu jsem odvozila už prvního syna, ale se sporťákem jsem nebyla vůbec spokojená, proto jsem si teď chtěla pořídit něco mnohem lehčího. Počítám s tím, že bych syna do F4 buggy příležitostně dávala už od půl roku, s tím, že cca od 9 měsíců bych ho vozila jenom v F4. Do kočárku si budu určitě pořizovat podložku, moc se mi líbí tento typ http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=45258677&tab=0 , takže se tím polstrování kočárku změkčí. Myslíte si, že to bude OK? Mám po synovi schované ještě jané energy, ale ty jsem měla v plánu po zakoupení nového kočárku prodat, protože jsem počítala s tím, že F4 buggy splní funkci sporťáku i golfek v jednom. Budu ráda za všechny vaše názory, za které předem děkuju!

renisco
31. máj 2011

@sarucha001 pro jízdu jsou komfortní, chybu určitě neuděláte, ale podložku rozhodně kupte a hlavně hodně polstrovanou - ne nic tenkého. bohužel menší děti hodně v tomto kočárku sjíždí a uhýbají na stranu, takže rovnání se nevyhnete. mají dost rovnou tu podprdelkovou část, není moc "naklopená" a je trošku na můj vkus krátká. já si šiju ze 400g rouna a je to rozhodně lepší, než ty tenoučké. neřekla bych, že plní funkci sporťáku, protože ta sedačka je hodně "laciná", do sporťáku má daleko, ale jako golfky jsou OK:

sarucha001
31. máj 2011

@renisco Já původně přemýšlela o quinny speedi, ale pak jsem v něm párkrát viděla "zkoucená" dítka, a tak jsem ho zavrhla, navíc jsem chtěla nějaký menší kočárek a speedi je na můj vkus už dost velký. F4 je dostatečně prostorný pro dítě a dobře skladný, proto mi to přišlo jako dobrá volba. Podložku chci určitě nějakou dobře polstrovanou, přemýšlela jsem i o téhle, ale tam mi trošku vadí, že má pouze je jedny otvory pro pásy : http://www.malvik.cz/Kocarek-doplnky/barevne-vl...

renisco
31. máj 2011

@sarucha001 ono je otázkou, jestli by seděla. a taky by se tam musely došít poutka, protože bez těch ty podložky sjíždí tuplem. a ještě jedna věc - ten buggy má dost měkkou desku v zádové opěrce (jsou maminky, které tvrdí, že tomu tak není, ale poznáte sama, jak vám bude vyhovovat). já osobně jsem z ní zoufalá...

lenkaaa3
31. máj 2011

Tak jsem včera zazimovala sporťák, takže už budem až do zimy jezdit s F4 buggy. Já jsem s ním ještě pořádně nejezdila, ale dnes se ke kočárku snad dostanu i já. To polohování zádové opěrky mě také moc nejde, pokud máte nějaký dobrý grif, za co chytit aby to šlo pěkně, poraďte. Už mám objednané nějaké doplňky, co jsem si nechala šít na MMB, tak jsem zvědavá jak budou pasovat. Už mi chybí jen vložka do kočárku, musím si ji také objednat přes MMB, ale nepadla mi nikde "do oka" žádná látka, která by se k našemu růžovému hodila, navíc "na dálku" se to špatně odhaduje, ale budu to muset risknout.
@renisco - to okýnko, jak sis udělala na boudičce, je super.

lenkaaa3
31. máj 2011

@kyti75 Už ti přišla ta vložka do kočárku, co jsi na ni dávala odkaz z MMB?

renisco
31. máj 2011

@lenkaaa3 díky. fakt jsem z něj nadšená... a i jízda je klidnější, když vidím, co tam malá dělá, jestli nemá sjetou čepku, nebo není sjetá celá, jestli spí ... 😀 😀

kyti75
31. máj 2011

@lenkaaa3 jeste mi neprisla, pani mi ji teprve sila, ale cekam kazdym dnem🙂
Ja teda pouzivam jen F4 buggy od synovych 8,5mesicu a sportak nemam a neplanuju🙂 S fusakem i ve snehu to byla pohoda, s tou podlozkou to bude fajn. Ja nejsem moc narocna a pokud to v tech zadech nevydrzi, dam to reklamovat. 🙂

sarucha001
31. máj 2011

@kyti75 Opravdu je ta zádová opěrka tak měkká? Docela mě to vystrašilo, nerada bych synovi ničila záda. Klasický sporťák si kupovat taky nechci, když bude nejhůř odjezdím to v naší staré trojkombinaci.

lenkaaa3
31. máj 2011

Taky vám kolečka "chrastí" když jedete např. po zámkové dlažbě, ale i po klasických kostkách (mám na myslí ty větší zhruba 25x25cm) - máme z nich u nás hodně chodníků? Je fakt, že jsem do teď jezdila s nafuk. koly, takže nebylo slyšet nic a teď mě to připadá jako děsněj randál.
@renisco to ti věřím, já dnes neustále nahlížela tím bočním průhledem, zda si nesundala malá šátek, jelikož hodně fouká, tak jsem chtěla aby měla něco na hlavičce.
@kyti75 Dej pak prosím vědět jaká podložka je a jak jsi s ní spokojena, třeba i fotečku.

kyti75
31. máj 2011

@sarucha001 Ja to nezkoumala, psala to Renisco....
kamaradka ma dorjan a to polstrovani je uplne stejne jako u me, divila se, ze si dokupuji podlozku🙂

@lenkaaa3 dam pak vedet, jaka podlozka je, pokud to zvladnu dat fotku,tak ji dam taky

Jinak opravdu kazdy muj kocar obdivuje, jak je hezky a lehce ovladatelny🙂

renisco
31. máj 2011

@sarucha001

https://www.youtube.com/watch?v=dkU1DsnDFR0


a časem zůstane prohlá zvrchu dolů - kamarádka už ji tak má a má kočárek cca 3/4 roku

ivanek
31. máj 2011

Ahoj 🙂 prosím, nevíte, jestli sportovní nádstavba z M4 jde i na jiné podvozky? Konkrétně na F4 Buggy. Děkuji

renisco
31. máj 2011

@ivanek podle fotek toho moc nepoznám, ale asi nejde... napiště si do DUHA Pardubice, rádi a ochotně Vám odpoví

ivanek
31. máj 2011

@renisco děkuji. Už jsem jim napsala, ale taky myslím, že to nepůjde

sarucha001
31. máj 2011

@renisco Děkuji za odkaz na video. To jsou teda pěkné vyhlídky, za ty peníze bych čekala lepší kvalitu. Škoda, že jsem na vaši diskuzi nenarazila dřív. No, uvidím, jak budu spokojená, kdyžtak mám 14 dní na vrácení kočárku. :o(

pusiket
1. jún 2011

@sarucha001 Mě toto deska v kočárku ale vůbec třeba nedělá a je pevná,jak dřevo,ani se nehne

renisco
1. jún 2011

@pusiket mám tu samou i ve sportovní otočné nástavbě a je to to samé. nevěřím, že by v každém kočárku byla rozdílná deska... co jsem zjisťovala, tak je ta deska všude stejná...

peggy722
1. jún 2011

@lenkaaa3 Já mám taky ten růžovej a nic mi k němu neladilo, tak jsem si jí ušila sama. Renisco mně inspirovala 🙂 . Tak nevím, mně se ta deska neprohybá a to jsem to zkoušela podle toho videa, tak nevím. Kolečka na dlažbě trochu rachtaj, my tady máme hodně chodníků se zámkovou a taky mi to z počátku trochu překvapilo, prostě nafukovací kola to nejsou, ale na rovným asfaltu není slyšet vůbec. Ela ani nijak nesjíždí, co jsem upravila ty pásy, tak je to v pohodě. Taky je to tím, že ona je stejně jako starší dcera na těch sedum měsíců hodně veliká, váží asi 9 kilo.

lenkaaa3
1. jún 2011

@peggy722 no jo, jenže já si ji sama neušiju, takže mi nezbývá nic jiného než to risknout a dát si ji ušít. Naše malá má také 9kg, ale je jí rok. Tím že jsou tam dvě možnosti nastavení pásů mezi nožkama, tak nemá velkou možnost sjíždět dolů. Pásy mám stažené myslím nejvíc co to jde a je to tak akorát.

peggy722
1. jún 2011

@lenkaaa3 No já si taky myslela, že to ušít nezvládnu, ale pak jsem si řekla, že je to výzva, že přece nejsem zase tak neschopná. A co zkusit si koupit látku sama a nechat ušít z ní, sice se ti to prodraží, ale budeš mít takovou jakou chceš.

peggy722
1. jún 2011

Taky mi začalo vrzat jedno přední kolečko, nemáte potuchy jestli se to dá nějak promazat ? Já v návodě nic nenašla.

lenkaaa3
1. jún 2011

@peggy722 Já bohužel tak neschopná jsem, přišiju knoflík a zašiju nějakou díru, víc prakticky ne. Byla jsem i kouknout na látky, máme zde 2 prodejny s látkama, ale ani v jedné neměli nic použitelného (jsme malé město).

renisco
1. jún 2011

@lenkaaa3 kukni na MMB, tam je metráže hafo

lenkaaa3
1. jún 2011

@renisco To jsem koukala, ale nebylo tam nic co by vyloženě padlo "do oka", on je tou růžovou výběr hodně zúžený. Nejraději bychom dětský motiv, těch je tam málo. Třeba z kytiček apod. mám obavu aby to nevypadalo jako nějaký polštář, ale třeba by to bylo pěkný, nějak si to neumím představit, když to nevidím v reále. Ale nejspíš prostě něco vyberu od tý paní, co na ni dávala odkaz kyti 75, má tam že šije vložku přímo na F4, myslím že i ty jsi psala že vypadá dobře.

peggy722
1. jún 2011

@lenkaaa3 Já jsem nakonec vybrala s motýlkama, to je jediný mi tam ladilo. Ono u toho růžovýho je lepší nějakej světlej podklad, jinak to pak není vidět.

renisco
1. jún 2011

@lenkaaa3 má tam pár věcí, proč bych tu její vložku nechtěla, ale já jsem difná, tak na mě nekoukat 😀 😀 😀
do růžové bych volila bílý podklad s něčím, nebo vínově růžovou s bílým puntíkem a líbila by se mi tam i tahle.... http://www.mimibazar.cz/foto_detail.php?id=3676...