Kočíky Gesslein. Ako ste s nimi spokojné?

ziza
29. feb 2008

maminky, mate niektora kociky Gesslein Trend, Future alebo novy F2? Ako ste s nimi spokojne? Ako dlho Vam babo vydrzalo vo vanicke? A v sportovej casti?
dakujem 🙂

kikimaruska
20. apr 2011

@bubul64 jo, to polohování má pěkný, měla sem Multiwaye chvilku...ale s těma palicela sem se fakt nazlobila,tak sem přešla zase na spojenou rukojet...To polohování maj asi stejný ty Chicca. Co mě zaráželo,že u Multiwaye dost prodejcu psalo,že jsou kola odpružená a já nikdy to odpružení nenašla, ani já, ani jiné maminky 😅 😀

sonia.
20. apr 2011

@bubul64 A akej farby mas potah? 😀

bubul64
20. apr 2011

@kikimaruska tak multiwaye ma kamoska a odpruzeny urcite nieje 🙂 a mne teda dal dost zabrat,ale kamoska je spokojna tak neviem asi som uz zhyckana...

bubul64
20. apr 2011

@sonia. cierno zeleny 🙂

siskaa
20. apr 2011

@janicao aha, tak potom neviem :( ja som kupovala gesslein pred dvoma dnami a hned mi dali aj tie redukcie a MC pebble sa mi nekyva, pekne na pevno sedi. asi by som skusila zavolat do predajne alebo dovozcovi, ci ti neporadia 🙂

madalah
20. apr 2011

Maminky, tak sme dnes absolvovali prvú jazdu a max. spokojnosť. Mám posit, že som konečne našla kočík, ktorý mi vyhovuje. samozrejme, že má nejaké veci, ktoré by som zmenila, ale to má každý a tie, ktoré by som menila pri tomto kočíku sú medzi mojimikritériami skôr na vedľajšom mieste. Napr. zadová opierka tým, že je na pásy, tak je manipulovateľná malým - ke´d už chcel spať, spustila som mu opierku, no potom videm báger, tak sa chytil madla, posadil aj s opierkou. Ale na druhej strane to môže byť výhoda...keď ho raz spustím do ľahu, tak si môže sanúť kedy sám chce a ľahnúť zase tiež.
Kolieska: my tu máme ozaj dosť veľké nerovnosti a žiadne prestrašné drncanie to nebolo - išiel na môj vkus tichúčko. Baby, to ste asi neskúšali Nunu ( ktoré skúšali, vedia, o čom hovorím), čo je to za hrkot. To by mi pomaly zobudilo malého. A to nehovorím o výmoľoch, ktoré by neprešla, ale o dlažobných kockách. Takže kolieska mi maximálne vyhovujú, nehovoriac o krásnom pérovaní a bezproblémovom schádzaní a vychádzaní na obrubníky.
Ovládanie: jedna báseň, bez slov...prosto super.
Brzda: jedna z najlepších...podľa mňa. Skúšali sme oveľa drahšie značky kočíkov a niektoré mali brzdu tak nedoriešenú alebo zhovadilú až strach. Nemusím vynakladať žiadne úsilie, aby som ju stlačila.
Strieška: ne môj kus a rozmaznanosť z PP GT3 málo kryje malého, ale to nejako poriešim...
Košík: Radila by som ho skôr k priemeru...nič moc, nič strašné. Zmestila som tam 4 balíčky, ktoré som dnes posielala. Jeden bol poriadne veľký ostatné menšie, no žiaden nevypadol. Dno má košík spevnené, takže sa po zemi nevláči a nepredrie sa ( ako po čase PP Pliko alebo Sí)
Skladanie: ozaj nič strašné, zvyknuteľné a zvládnuteľné.
Ešte jedna vec. Spolu s tou opicovou podložkou mi prišla aj táto taška od pinkie http://www.pinkie.cz/detail/229/taska-na-kocare... a hoci je dosť jednoduchá, je ozaj priestorná a tak som tam zmestila dosť vecí...Aj časť nákupu. Kočíku to nijako neublížilo, mala som ju pripnutú na rúčke, rúčka to vpohode zvládla, taška malému pri spánku nezavadzala a kočík niejako neprevážila. Odporúčam.

Už som si začala pomaly pripadať ako blázon, lebo čokoľvek ( kočík ) som domov dovliekla, tak takmer okamžite som zistila, že toto teda nie. A poslednú dobu sa u nás žiaden kočík neohrial. Nekupovala som síce nové, ale aj tak. Ale tento z domu teda tak skoro nepôjde. Ak vôbec.

sonia.
20. apr 2011

@madalah Jej, tak to som rada, ze si spokojna 😀. Ja som na tom podobne. Uplne som si zamilovala ten kocik 😵. Ozaj, tusim si pisala ze si z PK, ze? Aj jaaa 😀 😀 😀 😀.

sonia.
20. apr 2011

@bubul64 Nad tym som uvazovala, aj nad tyrkysovym a nakoniec sme kupili bezovy 😀. Zatial som spokojna. Ty chces preco menit? Ci len pre zmenu? A aku by si chcela?

bubul64
20. apr 2011

ja som chcela tyrkysovy alebo bezovy,nemali tak sme zobrali zeleny.vpodstate som spokojna len som chcela zmenu

madalah
20. apr 2011

@sonia. Jéj, fááákt??? No ja som dnes videla ďalšiu F4 v PK - červenú a je ozaj nádhernáááá

pusiket
20. apr 2011

Tak tady jsou nějaké fotečky nové podložky do F4.Na některých fotkách je takový polonánožník na podzim,jaro,nebude padat deka z kočárku a padat nám hračky - Jíra má novou zábavu -zkopávání hraček z kočárku.

kikimaruska
20. apr 2011

@pusiket 😀 koukám stejná vložková kombinace, jako máme my, ale máš ji na celou podnožku... 🙂

madalah
20. apr 2011

@pusiket Páni, tá zelená je prekrásna, ozaj super...odkiaľ ju máš? Ak sa smiem spýtať? Ten polonánožník je skvelá vec, nám dnes došiel emitex jarný fusak a som spkojná. Malému v ňom bolo okolo bvečara fajn...a zaipsujem-odzipsujem, koľko treba. A farebne sa presne hodí ku kočíku. Zajtra pofotím...

pusiket
20. apr 2011

@kikimaruska Tu první béžovou/proužkatou jsem právě neměla po celým,ale Jíra ještě nechodí a několik měsíců ještě chodit nebude,tak jsem jí chtěla po celým.Místo té černé jsem měla mít bílo zvířátkovou,ale malá chybička se vloudila,nicméně i tato kočárku sluší 🙂
a zelená je krásně veselá,to jsem uviděla u Vás 😉

@madalah Jarní emitex máme taky,ale tan mám v GT3 a pořád přehazovat se mi nechce.
Podložky i nánožníky máme s kikimaruskou tady od této šikovné maminky - http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=243892

kikimaruska
20. apr 2011

@pusiket jé,ten jarní emitex vypadá pěkně...ale myslíš, že je fakt tak dlouhý, že se do něj vejde dítě až do 3 let?

Jo jo, když malej nechodil,nechávala sem si je šít taky po celým 🙂 ,ale ted že hodně chodí a podnožku má často ohnutou,tak sem ji nechala udělat bez podnožky.

madalah
21. apr 2011

@pusiket Tak tú pani som už na Vašej stránke videla a plánujem si u nej dať ušiť ešte jednu podložku aj s ochranou na madlo... Konkrétne túto http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=27183060&tab=4 Mne sa strašne páčia tie pásikavé...
@kikimaruska Podľa mňa ten fusak až na trojročného nie je. Je síce dosť dlhý, ale zipsuje sa iba do polovice. Starší syn má 3,5 roka... a už vážne by asi pre neho nebol. Ani keby mal menej. Lodger bol iný. Do toho sa mi trojročný vpohode zmestil.

Mimochodom som včera zabudla poznamenať, že po prvej jazde sú kolieska bez jediného zapichnutého kamienka...S Plikom som prešla len dva metre po našom kamienkovom chodníku a už mal v sebe kopec kamienkov, takže som nadšená. Rátam s tým, že po nejakom čase tam nejaký kamienok bude, ale tie kolieska ozaj nie sú také, čo sa do nich zabárajú kamienky jedna radosť... A to som rada... Lebo napr u Jané Nomada alebu u Casuala S6 sa maminky sťažujú, že po prvej jazde kolieska vyzerajú akoby sa s nimi jazdilo 10 rokov 😉

pusiket
21. apr 2011

@kikimaruska Tady jsou fotky 8leté v GT3 a fusaku 😀

pusiket
21. apr 2011

@madalah Ta podložka může vypadat taky úžasně!!!!

madalah
21. apr 2011

@pusiket Tak takto áno, keď sa nohy nemusia dať dnu...Ono v podstate v jari a v jeseni nožičky fakt nemusia byť vnútri fusaku a v tom prípade ozaj je vhodný aj pre staršie dieťa 😉 🙂
Ale GT3 je ozaj skvelý, že? Keď tam sedí aj 8-ročná. Na vozenie to síce nie je, ale aspň krásne vidieť, aký je to veľký kočík. Nechávaš si ho? Alebo ho predáš a necháš si iba F4?

madalah
21. apr 2011

@pusiket Ináč máme fakt podobnú farbu fusaku. Len my máme namiesto hnedej čiernu...alebo antracit to volajú, ale je v podstate taká tmavošedá až čierna.

pusiket
21. apr 2011

Chtěla jsem původně tuto podložku,ale možná ta černá vypadá v kočárku líp 😵

madalah
21. apr 2011

Ale unesená som z toho, aké pekné farby tie Gessy majú. Zelená je krásna, béžová tiež, hnedá takisto, tyrkysová detto a červená, kt. som včera videla je tiež senzačná. Ne sú to tajé vyblednuté alebo fádne farby, ale pekné sýte. To sa mi fakt páči. Kebyže som kupovala v obchode a mali by viacero areb vyložených, neviem-neviem, ktorú by som vybrala...asi zase tyrkysovú, ale ostatné sú tiež super.

pusiket
21. apr 2011

@madalah Já mám ráda hnědou a doplňky mám taky do hněda. 😀 Ještě jsem zormýšlela černo béžovou.

madalah
21. apr 2011

@pusiket Takúto???

pusiket
21. apr 2011

@madalah s fusakem jsem se rozmýšlele mezi tou hnědou a tou antracit,ale neviděla jsem je naživo,tak jsem raději vzala hnědou.

pusiket
21. apr 2011

@madalah jojojo,to je ona!

madalah
21. apr 2011

@pusiket Ja tiež...mali sme GT3 modrý, ale mal už nejaké chybičky, tak sme ho predali ( aj tak sa mi nepáčila farba) a kúpili potom vo farbe Moka...tam je hnedej dosť...asi ako na farbe java ( tú maš ty, však?)

madalah
21. apr 2011

@pusiket Len ja som ju kúpila tu na našom Koni od jednej pani a neviem, u koho si ju dala šiť, lebo je dosť tenká...Počuj, tie olivky alebo predĺžené gombíky čo sú na konci opierky na čo slúžia? Ja o ne prichytávam fusak aj podložku...Ale majú tam byť aj na niečo iné?

pusiket
21. apr 2011

@madalah Ano mám Javu.
Ty úchytky jsou na podložku,která se dá dokoupit originál Gesslein.Taky jsem nad ní uvažovala,ale je dost drahá 1390,-Kč+120,-Kč poštovné 😅 Líbí se mi ten podlhlavníček. 🙂

minusa
21. apr 2011

ahojte

chcela by som sa spytat, ci nemate info ci je mozne na podvozok gesslein trojkolku nasadit klasicku vanicku, alebo je mozne od narodenia ho pouzit len s tou prenostnou taskou ... rozhodujem sa medzi gessleinom a teutoniou 😅