Kočíky Gesslein. Ako ste s nimi spokojné?

ziza
29. feb 2008

maminky, mate niektora kociky Gesslein Trend, Future alebo novy F2? Ako ste s nimi spokojne? Ako dlho Vam babo vydrzalo vo vanicke? A v sportovej casti?
dakujem 🙂

akcull
30. nov 2010

kikinaruska, taky se přidám s prosbičkou, mohla bys mi změřit složený kočárek i kolama. Děkuji🙂

xkacatkox
30. nov 2010

@kikimaruska také jsme kupovala první Gess v Duze, a kočárek by nás se vší cenou i po slevě, vyšel na cca 6tis, nevím kolik stojí v Německu, ale já už bohužel reklamovala 2 krát sice prkotiny, ale chtěla jsme to dokud je to v záruce, takže my zase koupíme v Pce, představa že pojedu zase několikrát do Německa by mě klapne, v dubnu zajdeme na další drobnou opravu, jde jen o opotřebení ale chci si kočár nechat, tak at je v richtiku, než mi skončí reklamace 🙂
@evusinka Matýsek je taky hrozně rozmazlenej, holt kluci jsou náročnější, nejsi v tom sama, taky nemám na nic čas a nesednu si, holky dnesk anormálně přelez ohrádku od krbu a spáli se ach jo, ale jen trošku, hlavně se lekl, tak že mám tak zdatné dítě jsme v životě nevěřila, a to je ta ohrádka 70cm vysoká 😒 nechápu

kikimaruska
30. nov 2010

@evusinka : koupená je jak jsem již psala za 7690 Kč a záruka prodloužená na tři roky tam je také. Je to přímo uvedené v záručním listu, že je poskytována prodloužená na 36 měsíců...ostatně to samé dělá i Teutonia od autorizovaných dodavatelů 😉
@brisalek : až mi malý usne, pujdu přeměřit.

eellik
30. nov 2010

@jaa Ahojky 🙂 .,tak už jsem jí napsala.až se to nějak posune dám vědět.Do léta to snad stihneme 😲 , 😉 ,

evusinka
30. nov 2010

@alvy Zatím jsem jim to nepotvrdila, protože ještě mi pán slíbil, že mi nafotí 2 zelené a pošle mailem, abych si vybrala, protože jsem se nemohla rozhodnout. Je to těžké, když to člověk nevidí...Když já jsem si pak říkala, že je mi to takový blbý, chtít po vás po někom, abyste to udělaly , když jste za to dali tolik peněz a proto tu slevu máte. Tak to neni vůči vám fér. 😖

evusinka
30. nov 2010

@xkacatkox No, pěkný...hlavně, že se nic nestalo. Člověk aby je opravdu ani na chvilku nespustil z očí, rošťáky...

jaa
30. nov 2010

@eellik Ok🙂

kikimaruska
30. nov 2010

@brisalek
@akcull Tak holky...naměřila sem co se dalo...
Takže opěrka zad: šíře 35 cm, délka 47 cm. Sezení délka i s podnožkou 41 cm. Celkem tedy ložná plocha 88 cm. K tomu se dá připočíst dalších 11 cm, které chybí od sklopené podnožky na plastovou podnožku dole, takže se tam v pohodě vejde dítko o 100 cm (plus samozřejmě spousta místa do stříšky a pokud už je v pozici sezení s pokrčenýma nočkama, vejde se ještě větší dítě. Od sezení k boudičce je to 60 cm, takže boudička není taky nízko. Šíře opěrky a sezení je sice jen 35 cm, ale po stranách jsou ještě volné rezervy látkové, nevím jak to napsat,a pak je ta šíře 43 cm (proto se tam vejde v pohodě i fusak i s mimi).

Rozchod zadních kol je 57 cm, průměr je 24 cm a předních 17 cm. Složený kočárek je tedy i s koly 57x69 (přední kolečka trochu přesahují, takže demontáží předních kol je o 5 cm + - kratš)í a výška složeného od země jsem naměřila k nejvyššímu bodu 49 cm, ale mám v tom sevřený i fusak, ten sem nesundavala, takže bez fusaku je to ještě míň. Snad jsem to napsala trochu srozumitelně.

akcull
30. nov 2010

kikimaruska, děkuji moc za změření, ráda bych sehnala kočárek, co se vejde do krátké staré verze fabie bez toho abych musela sundavat kolečka, 57 cm na šířku, to by snad šlo...musím to přeměřit.
Dneska jsem se v jedné prodejně ptala, jestli se dá dokoupit pak zvlášť ta sportovní sedačka na F4, tak prý to jde...což mě potěšilo, protože bych tento kočárek chtěla už pro větší dítko a pak bych ho využila i pro druhé (dokoupila bych sportovní sedačku , vlož. tašku a adaptery na autosedačku)....

kikimaruska
30. nov 2010

@akcull :určitě se vejde, jak je na placku, tak ho nedáš na zem na kola, ale můžeš ho i posadit na ty zadní...já ho tak taky vozím, když potřebuju v kufru víc místa na přepravky s nákupem nebo jinýma věcma. A jinak také jsem se ptala...zda je možno později zvlášť dokoupit sportovní sedačku, možná korbu-ale tu třeba starší a hlavně bych ji chtěla vidět, nikde nejsou informace jak je prostorná, zda má třeba odvětrávání, polohování...vlastně nic a hlavně adaptéry na autosedačku...a ráda bych ho taky nechala na druhé mimčo časem 😉

brisalek
2. dec 2010

@kikimaruska Diky za premereni. I odpoved na chicco a peg perego🙂. Myslis, ze je F4 lepsi nez tyhle dva, taky jsem o nem uvazovala.

jaa
2. dec 2010

@akcull nejmenší sportovní složený kočárek je Brio goo. 😉 😉

xkacatkox
2. dec 2010

@jaa téda, to koukám, ale na tu cenu taky, F4 je levnější

jaa
2. dec 2010

@xkacatkox Tak to asi jo.Kdyby se objednáv ala přes net z ciziny,tak vyjde levněji... 😉

kikimaruska
2. dec 2010

@brisalek No asi tak...Pokud máš na mysli Chicco Multiway a Peg Perego Pliko P3...(jak ses i ptala v diskuzi)a měla bys volit mezi těmito třemi, tak maminky co mají Pliko Ti jednoznačně doporučí pliko, ty od Chicca Multiwaye...já měla všechny a mě nejvíc vyhovuje G4. Ovladatelnost těch dvou golfáčů a G4 se nedá srovnávat, je to uplně někde jinde. Navíc ale je tu hlavně rozdíl, že tamto jsou přímo golfáče a skládají se i do deštníku a toto je spíš sportáček, skládající se na placku...byt skladný...a díky spojené rukojeti právě krásně obvladatelný, což byla a je pro mě jedna z priorit... Pohodlí dítěte je v G4 i Pliku velmi dobré, Multiway je až poslední...Tak si vyber 😉 ...ale asi i trochu do lehčího terénu a na ven, nejen do města bych brala určitě G4...ale tot opravdu moje zkušenost a můj názor...podle mých požadavků 😉

777110789
5. dec 2010

@evusinka Nezkoušela jsi ten fusak přes ffi-kocarky ? My z tohoto obchodu máme všechno a nemůžu na nic nadávat. Ta paní je moc ochotná a ty jsi tam z toho kraje nee? Za fusak jsme dali cca 1800kč a třeba budou mít taky něco přímo na skladě ona nebo zjistí co mají v Německu.
Jestli už jsi teda neobjednala v Pardubkách.

To je stejně ironie. My máme Pardubky 20km od baráku, ale nekoupili jsme u nich nic. Sice jsou megaochotní, ale ty ceny, to je mazec šílenej :(

evusinka
6. dec 2010

@777110789 Ale jo, to je ta Kdyně. Tam jsem to zkoušela, fusak tam má paní opravdu za těch 1880, jenže je to na objednání a to bychom se 100% nedočkali ani do Vánoc, když teď budou svátky, tak jsem byla nucená objednat v těch Pardubkách. Ochotní jsou, ale zas moc se nepřetrhnou, když holt jsem u nich nekoupila celý komplet. Zaplatila jsem okamžitě, ale fusak stále nikde a na maily mi nereagujou, vždycky jim musím zavolat a až pak odpoví. :-/ Si myslim, že 3300 za fusak taky není málo peněz na to, aby mohli být ochotnější.

777110789
6. dec 2010

@evusinka Tyjo, tak to koukám, ale už to tady někdo psal, tak to nebude náhoda. Přeju ať navalí fusak co nejdříve!

kikimaruska
6. dec 2010

Holky nemáte některá zkušennosti s tou korbičkou na Gesslein F4? S touto? Nikde nepíší její rozměry, zda má třeba odvětrávání ve stříšce nebo polohování, jen že je prostorná...

xkacatkox
6. dec 2010

@evusinka je mi líto, že nejsi spokojená ☹ měli by se polepšit, já si na ně stěžovat nemůžu, odpovídali ihned a telefonovali, ale asi je to fakt tím, že máme zboží od nich a hodně, tak si hledí, udržet si zákazníka

kikimaruska
6. dec 2010

Tak moje zkušennost s Duhou. Já se zeptala emailem na kočárek skladem-to odpověděli napoprvé až druhý den, když jsem volala...tak tel.číslo spadlo rovnou do schránky 😕 😒 . Tak sem řekla, nic...Chtěla sem ho koupit jinde, ale tam neměli skladem. Pak odepsali, že skladem je, ceny atp. Poslali mi fakturu...byl víkend. Přes víkend jsem se dohodla s ex.že nakonec vezmeme jinou barvu. Nebyl problém, změnili barvu. Babička v pondělí vložila moje peníze na účet (banka je odtud 20 km) a hned jsem psala, zda tam jsou-máme stejnou banku..A oni že nějaká platba došla, ale bez Variabilního symbolu, který bank.uřednice nenapsala...a když pošlu potvrzení, že ho zašlou ještě týž den (to mi psali v 15 hod). Tak mamka odfaxovala, oni obratem potvrdili a ihned odeslali. Druhý den byl kočárek doma. Dokonale zabalený, včetně českých návodů, prodloužené záruky...takže já si nemohu na nic stěžovat. Pak jsem se i ptala, zda třeba za několik let nebude problém dokoupit korbu nebo sportovní sezení, když konstrukci už mám...a vše v pořádku. Ze začátku mě to otrávilo, ale nakonec spokojenost. Takové jednání v dobrém slova smyslu jsem moc nezažila...tedy abych nelhala, tak ve Špuntíku mi tenkrát taky max.vyhověli.... 😉

sunny1112
6. dec 2010

@kikimaruska ahojky, ja som akurat objednavala pred tyzdnom F4, aj sportovu cast, aj vanicku..Pri prvom babatku sme mali F2 a zda sa mi tato vanicka uplne identicka...rozmer Ti uz nepoviem, lebo ho nemam, ale moj krpec bol dost velke aj dlhe babatko a vydrzal vo vanicke do polroka. mala som zimne babo, takze v pohode som aj v marci mala v kociku fusak a zmestila sa bez problemov...polohovat sa vanicka nedala a to sa myslim neda ani pri F4..

kikimaruska
6. dec 2010

@sunny1112 děkuji...až ti dorazí vanička...přeměřila bys mi jí prosím? A vyfotila, jak vypadá na kočárku ve skutečnosti 😵 . Jakou jste vybrali barvičku? Jsem zvědavá viď. Díky moc. No na první mimi jsem měla x-landera a ten vaničku nemá taky velikou a hlavně uzkou, polohovací taky nebyla...ale malej do roka neseděl, takže to vubec nevadilo 😉

sunny1112
6. dec 2010

@kikimaruska vanicka na F2 nebola uzka, ja som si robila predtym nejake porovnania a vysiel z toho Gesslein velmi dobre 🙂 urcite Ti to premeriam, ked pride. Vybrali sme bezovu farbu, ale rozmyslali sme nad zelenou a potom tou tmavomodrou, akurat ze pri nej bol problem s tym, ze k sportovej tmavomodrej casti ide len vanicka tmavomodra z F2 kocika.

jaa
6. dec 2010

@kikimaruska U F2 píší prodejci 78cm,ale má kolem 74cm.Je menší,ale do půl roku snad ok.Záda polohovat nejdou.Už jsem to u ségry zkoušela☹Porovnávali jsme vaničky u F2 a Cam Cortiny a je to nesrovnatelné.camka je o dost větší.delší a vyšší a má několik poloh zad.Výhodou je i plastová vana,která neprofoukne.
Jinak jsme pův mysleli,že jsou ty kočárky stejně velké a ted ho měla ségra a kamarádka,které jsem camku prodávala,venku společně a G je fakt o dost menší.. ☹

kikimaruska
6. dec 2010

@jaa hm hm...no já měla x-landera a Cam Cortinu měla kamarádka a ta byla větší jak X-landerovská, to je pravda. Měla sem chvilku korbičku Navetta na GT 3 a ta mi teda vyhovovala...jak píšeš, polohovatelná, pevná a docela veliká...jinak x-lander měl uvnitř délku myslím 72-74 cm...ted nevím přesně a Navetta 79.. No první mimi byl prtousek, že se ztratil i v ponožce...tak druhé jednou bude určitě taky prcek a bude se vozit dlouho 😀 . Malýho sem do navetty dala ještě v roce.

kikimaruska
6. dec 2010

@sunny1112 -díky, to budeš hodná. 😉

jaa
6. dec 2010

@kikimaruska Jinak,přesně tuto vaničku ségra chtěla,ale v reálu je ta barva úplně jiná,tak vzala černou s kytkama.Odvětrávání žádné nemá.Po boku na boudě jsou dvě kapsičky na zip.A na boku korby dva úchyty.Nic víc.Boudička je trochu nižší a menší,než mají jiné kočárky.Ale pro normálně velké dítko do roka ok.Pokud se vejde na délku. 😉 Jinak,hloubka korbičky je taky malá.Ségra tam má malou 6t a fusak a nic víc už pod slídu nenacpe..

jaa
6. dec 2010

@kikimaruska X lander má hodně malou korbu.Spíše těch 72 a možná ani to ne.Stejně jako Quiny.Ten má 68.měla jsem X l.vedle sebe s Camkou a velikostně nesrovnatelné...Malá měla ve 2,2m 64cm a do X l.bych ji s fusakem už nedala..PP je menší jen o trošku,než Camka.O dost menší je jen Chico.

jaa
6. dec 2010

@kikimaruska Jo avýhoda u té camky byla ta,že korba se ještě směrem nahoru rozšiřovala,takže místa fakt dosti.Šla bych zase do ní...kdyby náhodou😀DDD