Kočíky Gesslein. Ako ste s nimi spokojné?

ziza
29. feb 2008

maminky, mate niektora kociky Gesslein Trend, Future alebo novy F2? Ako ste s nimi spokojne? Ako dlho Vam babo vydrzalo vo vanicke? A v sportovej casti?
dakujem 🙂

777110789
6. okt 2010

Ahoj holky, tak zas můžu přidat zkušenosti jen z druhé ruky 🙂

wopicka: co má kámoška F6 ale 2008, tak když jsme byli někde na výletě viděla jsem ji vždycky jen s malými kolečky a jezdili jsme i terénem (lesní cesty, kořeny, kamení a tak). Já bych se tohodle u Gessleinu nebála, co jsem koukala po jiných kočárkách, jejich konstrukce, uchycení, .... jsou mnohem fórovější. Mě přijde Gesslein už od pohledu kvalitní, spíš mi vadí nedoladění detailů.
A ten fusak mám taky, no, prodavajda v Pardubicích nám říkala, že to je fusak od narození cca do 3 let věku . Když se na něj podívám tak teda nevim, nevim. O víkendu jdem zas na miminovský výlet, tak se holek zeptám, mají sleeepy fusak dvě a jedna má dítě 1,5 a druhá 2 roky. Ale rozhodně se prý nemám bát, že by v tom byla mimi zima.

jaa: teď nevím jak to myslíš tu výměnu..jako že teď používáš sleepy nebo emitex ?

wvwvw: já zatím neporadím(ještě nejezdím, mám F6 2010), ale když jsme vybírali, tak teutonia se mi nelíbila vzhledově. A přišla mi i o moc složitější než gesslein a myslím, že i vložná taška je menší než u gesslein.

jaa
6. okt 2010

@777110789 Emitex jsem prodala s Camkou.byl kupovaný do barvy..nyní mám Sleepy.Je větší.Na délku asi o 5cm a ten vyšší předn díl tamm déle schová dítko.. 😉
@wvwvw asi bych po zkušenostech šla do teutonky..U ges.se mi nelíbí uložení kol...Mají ho všechny stejně.Mě už po měsíci jízdy trochu šmajdají kola...Tak to omrkni..paní v Pard.mi poplivala Cortinu,ale ta mi nešišsla,ani se neodřela a kola měla super uložení...Takže kočárek téměř po 2 letch použ.a jízd po lese,ne po cestě,byl v lux.stavu.Kola nešmajdala,barvy nešisly,konstrukce má kvalitní nátěr a nikde se neošoupe....Jo a u gessl ...ještě se mi pohybuje nastavitelná rukojed na jedné straně.Sjíždí dolů.... ☹ Jinak ok..Až ,vychytají mouchy,tak bude super.... 😉

brisalek
6. okt 2010

@wvwvw my mame F6, co se tyka konstrukce tak je myslim stabilni a kvalitni, sramy a odreni neresim ani jsem po 3/4 roce pouzivani nesledovala. Ale celkove mi za ty penize neprijde az tak dobry hlavne kuli detailum jako nanoznik a pod. Velke plus je jeho velikost, lozna plocha 96 cm coz jine nemaji a kdyz jsem malou zkousela posadit v roce(78 cm do teutonie mela hlavu v boudicce, stejne jako synovec u Mutsy). Ale nemam moc zkusenost u jinych kocarku, ale asi bych ted snazila najit i jiny i kdyz s tou velikosti bude asi dost problem. Kdyz jsou tam ty velka kola prijde mi hodne spatne ovladatelny. Meli jsme hluboky houpaci Roan Maritu a to proti tomuhle bylo uplne nebe a nudy jak lehko zatocit...Gesslein musis skoro nadzvednout, abych s nim zatocila.

akcull
6. okt 2010

wvwvw, my máme teutonii spirita, jezdila jsem i chvili s cosmem - oboje pouze sporťák (mají ho ale stejný), musím souhlasit s brisalek, boudička je nízko, my jsme jí museli tak v roce a půl sundat a drandíme bez ní. U gessleinu se mi právě moc zamlouvá, že je boudička vysoko - uvádí 60 cm od sedačky a taky je delší ložná plocha a je o malinko širší. Řekla bych, že teutonka má asi lepší podvozky, ale horší (tím, že je menší) sportovní sedačku než gesslein, taky se mi líbilo, že se ta část pod nožičkama dá ještě prodloužit (to teutonka taky nemá)....

smileko
6. okt 2010

@wvwvw my mame F6 a skusali sme F4. V konstrukcii rozdiel nevidim a ovladaju sa oba super. Co sa tyka rozhodovania medzi nimi dvoma - zalezi na tom, kedy sa dietatko narodi. My sme mali babo na zimu a neviem si vynachvalit F6 s fusakotaskou 😉 Malemu tam bolo krasne teplucko a chodili sme von aj v treskucej zime.

lucosko
6. okt 2010

ahojte, nemate niekto swift? ako ste s nim spokojne? vdaka 🙂

wvwvw
7. okt 2010

@smileko ahoj smileko. ja mam skor strach, ze ci uz korba, alebo fusakotaska nam bude v zime mala. Vsade pisu ze su dobre tak do 6 mes. Do kolkych mesiacov vam vydrzala?
Vyber medzi korbou a fusakotaskou je prave moj problem, neviem sa rozhodnut....
Vdaka

jaa
7. okt 2010

@wvwvw Sestra má korbu u F2 a je dost velká..Jistě je prostornější,než taška..Jak na šířku,tak na délku🙂.Korba kopíruje na šířku sporták a taška je vložná do něj.Tutíž je užší...

wvwvw
7. okt 2010

co myslite, co bude lepsie pre babatko, ktore sa nam narodi tesne pred letom?

wvwvw
7. okt 2010

ked som sa na to pytala v obchode s kocikmi, predavac nam povedal, ze korba je predsa len korba, nech sa narodi dietatko kedykolvek

xkacatkox
7. okt 2010

@wvwvw my máme stále fusakotašku a není nám ani úzká ani krátká, ke rozebraná, jak se uvádí dříve a daná na sporták, naprosto v pohodě, alespon nemusím mít fusak, a deky a nánožník, ten je je u gessleinu teda nemožnej 😉

wvwvw
7. okt 2010

@xkacatkox ahoj. postacuje takto rozobrana ako fusak na zimu?

xkacatkox
7. okt 2010

@wvwvw možná by stačila, já ji měla do 0st, jak bylo minus měli jsme fusak, ale nijak jsme ho do něj nestrojila, nevím, v mínus 15zda by stačila, ale pokud bys ho nabalila tak třeba jo 😉, jinak nešemu Matýskovi bude rok a má 80cm, co se týče fusakotašky 😀 , a má tam ještě dost místa

wvwvw
7. okt 2010

tak to sa naozaj tesim, bala som sa ze babatko z nej rychlo vyrastie.
ak dobre vidim na tvojich foto, mate F6. ste spokojni?

xkacatkox
7. okt 2010

@wvwvw ano máme F6, a jsme spokojení až na nánožník, jinak nemáme sničím poblém, vše funguje tak jak má, líbí se mi víška boudičky, délka sporťáku, je to opravdu praktický kočík, možná n není tak krásný jako F2 ale je praktičtější, já sama chtěla F2, ale pak jsme se rozhodli pro F6, přehazovatelná rukojet je super, kočík mám ten hluboký, tak i v tom je spokojenost, možná nemá tak krásnou boudičku jako ty nové kulaté, ale i tan je fajn, aspon se nemačká 😀 jaký máš vybraný?

wvwvw
7. okt 2010

@xkacatkox no my sme este na zaciatku vyberu, a favoritmi su gesslein F6 alebo F4, teutonia cosmo a inglesina ottuto. rada by som pre nase miminko vybrala co najpraktickejsi kocik.
tesim sa ze pocujem chvalu, mne sa na F6 paci moznost zmeny koliecok a na to ze ma len moznost fusakotasky je krajsi nez teutonia s taskou...
ono je to velmi tazke vybrat. hlavne sa bojim aby sme za to nevyhodili vela penazi a bude nanic.
kde ste kupovali vas kocik, ak smiem vediet?

xkacatkox
7. okt 2010

@wvwvw naprosto chápu, my také vybírali co do praktičnosti, manipulace, skládání, my kupovali v prodejně Duha v Pardubkách

wvwvw
7. okt 2010

@xkacatkox co vsetko je dobre si kupit? ja urcite chcem sportak, tasku/korbu a vajicko pokial sa bude dat aj s bazou, samozrejme tasku na vecicky. ako je to s ich fusakmi? postacil by mi fusak sleepy alebo je lepsi zimny?

xkacatkox
7. okt 2010

@wvwvw já bych si vzal sleepe, máme ho, je dlohý, prostorný, přijde mi hezčí než ten jejich zimní jezdila jsme sním v minus 15, bez kombinézy, jen oblečen body,dupky, a lehká mikča, takže teplo udržuje krásně, nemocní jsme nebyli, taška jejich je také super, pak moskytiéra, a pláštěnka, jinak už asi máme jak jsi psala, vajíčko, tašku

wvwvw
7. okt 2010

da sa od gessleinu kupit vajicko aj s bazou do auta?
plastenka je automaticky ku kocariku, alebo sa dokupuje samostatne? moskytiera to je jasne, ze treba samostatne dokupit.... 😉

xkacatkox
7. okt 2010

@wvwvw myslím, že byla automaticky pláštěnka, co se týče isofixu, tak nevím, je fakt, že se nás ptali zda chceme s isofixem, a my chtěli bez, tak nám ji nenabízeli, zeptej se prodejce, nevím bohužel

wvwvw
7. okt 2010

@xkacatkox ak sa pytali, tak mozno aj existuje.. jasne popytam sa ked pojdeme na prve omrkavanie gessleinov do obchodu. Inak vo vela obchodoch ich clovek nenajde ☹

xkacatkox
7. okt 2010

@wvwvw to bohužel ne, my objezdily Prahu, Brno, a nakonec jsme koupily 10km od baráku 😀

wvwvw
7. okt 2010

@xkacatkox to tak vacsinou byva 😀, kolko vas vysla cely kocik, ak mozes napisat?
ozaj ako je kocarik skladovatelny, urcite s fusakotaskou je to jednoduchsie...

akcull
7. okt 2010

holky, nevíte kde je gesslein F6 vidět v Praze?

smileko
8. okt 2010

@wvwvw my sme mali zimne babo a nosili sme ho tam asi do tych 6-7 mesiacov

smileko
8. okt 2010

@wvwvw nam velmi pomohli pri rozhodovani predavaci vo Forbaby v BA. Velmi dlho sa nam venovali a povedali za a proti (povodne sme prisli kupit F2). Plastenka bola v cene. Inak, co sa tyka velkosti ci uz korbiciek alebo fusakotasiek- (vseobecne) mam pocit, ze su skoro vsetky male. Pomaly polrocne dieta sa uz do mnohych z nich nezmesti.

brisalek
8. okt 2010

@smileko gesslein ma urcite vetsi korbu nez prenosnou tasku. -korba jde i na F6!! V Pardubucich ji tam montuji. Tu tasku jsem zkusila asi kdyz male bylo pul roku a s fusakem se mi tam nevesla (mela asi 8,9kg a tak 66cm) na sirku byla tam jak sardinka a to mame Outlast fusak , ktery je uplne tenounky. My jsme meli hluboky Roan prave kuli velikosti korby.

brisalek
8. okt 2010

@akcull v Praze bohuzel nikde nemaji. Prodavaji je taky v Malviku, ale me rekli jen na netu. Zkus tam zavolat, jestli nemaji nejaky fyzicky. Nebo se prijd podivat k nam 🙂.

jaa
8. okt 2010

@wvwvw Pláštěnky jsem v Německu dostala ke kočárku zdarma a to hned dvě..jednu uni a jednu na sporták.. 😉