Kočíky Gesslein. Ako ste s nimi spokojné?

ziza
29. feb 2008

maminky, mate niektora kociky Gesslein Trend, Future alebo novy F2? Ako ste s nimi spokojne? Ako dlho Vam babo vydrzalo vo vanicke? A v sportovej casti?
dakujem 🙂

naduska72
16. feb 2012

@renisco a aku latku si pouzila ? a nanoznik mas??

renisco
16. feb 2012

@naduska72 100% bavlnu a nánožník jsem měla originál

fatmira
20. feb 2012

@renisco a vedela by si mi poradit, ktora pani to sije? dakujem 😉

renisco
21. feb 2012

neviděla jste už některá naživo nový model GESSLEIN F3? oproti loňskému roku má super vylepšení, ale stále ho nikdo asi nemá....

peggy722
21. feb 2012

Hmm tak ten vypadá krásně i ta barevná kombinace je moc pěkná. A jaký vylepšení to má mít?

renisco
21. feb 2012

@peggy722 zatím jen vidím větší košík, jiné zavěšení předního kola a podnožka

peggy722
21. feb 2012

Já nejsem moc na trojkolky, ale tahle se mi fakt líbí. Ale nikde jsem ho zatím nenašla, že bych se šla ze zvědavosti kouknout. My tu máme přímo jejich prodejce eshopbaby.cz, tam jsem kupovala Buggy. No my už to spolu dojezdíme 🙂 . Mám takový obavy, že příští zimu už kočárek moc hrozit nebude. 😒

peggy722
21. feb 2012

A když jsem teď koukala na fotky, tak má lepší boudu ne jako buggy, ale spíš jako F6. Ono vůbec ta nástavba je jako u F6 včetně tý podnožky.

renisco
21. feb 2012

@peggy722 podvozek je jako gesslein F4 buggy, akorát ve 3 kolové verzi a s nafukovačkama. to znamená, že na ni lze nasadit jak otočnou nástavbu nebo golfovou sedačku

tady je ještě model roku 2011 + druhá fotka s otočnou

vdovec
22. feb 2012

chtěla bych tu trochu pochválit Kutíky z Pardubic. Loni jsme touhle dobou kupovali F6 u nich. A nedavno se nám strhl závit na šrobku rukojeti. Tak jsem tam napsala mail a asi do 3 dnů nám přišel náhradní úplně bez problému. Jsem moc ráda, že jsem nekupovala jinde 🙂. Takže ty řeči o skvělém servise nejsou pro mě jen kecy. 🙂

peggy722
22. feb 2012

Jj, ale ten zelenej se mi moc líbí 🙂 . Já jsem celkem spokojená, akorát se těším, až zmizí z těch chodníků ten zatracenej štěrk. A až nebudu muset rvát Elu do toho fusaku. Jináč se musím pochlubit, že jsem si konečně udělala ten pytel do toho nákupního koše a je to fakt super 😀 , co já jsem včera díky tomu odtáhla domů za obr nákup a nikde se mi nic nesypalo. Já jsem ho tam teda nevšívala, takže si ho tam dávám jenom když potřebuju a ještě jsem si taky ze zadu přišila takovou síťku na golfky a dávám do toho pláštěnku a ten pytel, takže mi to nikde nezabírá místo.
Ale do úpravy boudy se už teda pouštět nebudu 😝 .

dijefcatko
25. feb 2012

Ahojte, dievčatá, zvažujem kúpu športového kočíka pre ročnú dcérku. Resp. niečo medzi golfáčom a šporťákom. Aby sa v ňom aj vyspinkala, aby bol relatívne dobre skladný (máme Yarisku), ale nehrkotal ako golfáče (ja to neznášam) a nebol to len vyslovene shoppingový kočík (ako Zapp), ale aby sme s ním prežili aj na slovenských chodníkoch a prípadne aj u starkej na dedine. Myslíte, že Gesslein F4 buggy by spĺňal tieto kritériá? Aké s ním máte skúsenosti?
@peggy722
@renisco
@fatmira

ninan2
25. feb 2012

@dijefcatko Ahoj, ja riesim presne to iste co ty, este aj ty Yarisku mame 😀 Akurat ze my uz mame Gesslein F6. Je to super kocik, akurat tazky (15 kg) a zaberie uplne cely kufor!!! Nemam kam dat ani tasku s vacsim nakupom. Nehovoriac o skladani, musis ho rozlozit na podvozok a sportovu cast. Takze potrebujem hlavne nieco skladnejsie do auta, zaroven aby to malo aspon nejake parametre. Zial som taka narocna ze som po 2 tyzdnoch studovania vsetkych moznych kocikov skoncila na F4 Buggy. Odradza ma od neho akurat vyssia cena (a to, ze uz doma podobny kocik mame...)
Apropo ak si vyssia, je celkom fajn aj Cybex Callisto. Len ten ma v zlozenom stave vysku cca az 110 cm, musi byt v kufri Yarisky na sikmo, co ani nie je moc prakticke. F4 Buggy je ovela kompaktnejsi.

renisco
25. feb 2012

@dijefcatko napadá mě ještě Baby jogger city mini - pokud teda nevadí 3 kola!

jde o to, že v březnu bude v prodeji nový model s nafukovacími koly, zádovou opěrkou 68cm!!!, nosností 29,5 kg, výškově nastavitelnou rukojetí... má super boudu, složení jedním tahem.... a baby jogger má doživotní záruku na konstrukci kočárku.

Přiznám se, nebýt to 3 kolka, jdu do ní. Sice odpružení na zadní nemá (pouze předek, ale jak na tom nový model nevím, ale mysllím si, že odpružení zůstává stejné), ale zase mají nafukovačky, což bude na jízdě znát....

http://www.baby.jogger.cz/kocarek-citi-mini-gt-...

dijefcatko
25. feb 2012

@ninan2 my máme Dorjana a robím to isté, konštrukcia do kufra, aj to ledva ledva a sedák dopredu vedľa vodiča, no katastrofa, inak perfektný kočík. Tiež už cca 2 týždne študujem kočíky, muž už má zo mňa nervy a stále sa pohybujem okolo Chicca, Britaxu, Gesslein a už ani neviem, čo ešte. každý z tých kočíkov má svoje pre aj proti, preto sa neviem nejak rozhodnúť. Problém je momentálne aj v tom, že Britax a Gesslein tu v BB nemajú na predajniach, neviem sa k nim dostať naživo 😒

dijefcatko
25. feb 2012

@renisco vyzerá dobre, len ja nejak tie trojkolky nemusím. Ozaj, Gesslein F4 má nejaký nánožník alebo ako to v zime mamičky riešia?

renisco
25. feb 2012

@dijefcatko právě, taky mi vadí, že jsou to jen 3 kola, jinak bych do něj šla...
F4 nánožník origo nemá, ale maminy si jej nechávají šít http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=41550538&tab=4

dijefcatko
25. feb 2012

@renisco paráda, takže aj tento problém je vyriešený. ale aj tak by som ho rada videla naživo, kým by som ho objednala. do prčic tak krajské mesto a žiaden výber kočíkov 😠

renisco
25. feb 2012

@dijefcatko http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=10584884&tab=3
leda zajet do Prievidze, tam je mají na prodejně

dijefcatko
25. feb 2012

asi sa tam budem musieť ísť pozrieť, jar sa blíži, budeme chodiť na výlety a mne sa už chce jazdiť pohodlne. 🙂

renisco
25. feb 2012

@dijefcatko nebo si jej objednat, doma omrknout a kdyby nevyhovoval, tak vrátit zpět (pokud to u vás je možné jako u nás do 14cti dnů)

peggy722
25. feb 2012

Jj nánožník jsem si nechala ušít a dokonce celkem pasuje i na ty moje starý golfky 😀 Hmm tak tady ho maji taky jenom v jednom obchodě, ale zato mám výhodu, že ho mám asi o tři ulice vedle 😝 Já jsem s Buggy celkem spokojená, hlavně jízda je s ním super a rozhodně nehrká, já jsem na to taky alergická. Dneska jsem potkala dva nomady a hrkaly jak starej žebřiňák 😨 .

ninan2
25. feb 2012

@dijefcatko tak boli sme sa dnes pozriet na F4 Buggy v predajni kde sme kupovali aj F6. Fakt super kocik, pol hodinu sme ho skusali. Skoda, ze sme hned nekupili F4 s buggy (rovnaky podvozok), ale ten F6. Lebo ten ma naviac len tu prehadzovatelnu rukovat a vymenitelne predne kolesa. Oboje sme zatial vyuzili minimalne.
Asi ho teda kupime, tu Snoopy ediciu ktoru som chcela uz predtym, len pri F6 bol cenovy rozdiel ovela vyssi ako je tomu v pripade buggy.
Inak Britax som uz skusala a na to aky je drahy teda moc parametrov nema, podla mna sa neoplati. Vyzera, ako by sa mal kazdu chvilu rozpadnut, nepripada mi az taky stabilny a ani priestorny pre dieta. Ale to je iba taky subjektivny dojem, rozmery si nepamatam. Pre mna je podstatna aj nastavitelna vyska rucky, a to vela kocikov nema.
Ak Ti nevadi vyssia cena F4 buggy tak ho urcite ber, budes s nim spokojna 🙂

dijefcatko
25. feb 2012

@ninan2 super, to som fakt rada, že sa ti páčil. Myslím, že ho zoberieme, ale predsa len ešte vyskúšam vidieť ho naživo, ak sa podarí. aj s mužom si už musíme definitívne povedať, koľko sme ochotní dať do kočíka, keďže naša 3kombinácia stála len o čosi viac, ako tento kočík 😅 už som navrhla zbehnúť aj do BA, určite je najlepší výber, len to by ho ešte viac predražilo...

ninan2
25. feb 2012

@dijefcatko no, to hej... Ale zas potom ho urcite dobre predas, na tom kociku sa urcite nic nepokazi takze bude ako novy. A inak skus si v BA predajni For Baby vyjednat nejaku zlavu, nam dali ked sme kupovali F6, su tam celkom ochotni...
Aha a este hovorili ze teraz na jar objednali viac tychto buggy, ze budu mat priamo na sklade vacsinu farieb vzdy. V polke marca im ma prist nejaka vacsia zasielka. Lebo my sme na F6 cakali 6 tyzdnov, ale tu to nehrozi nastastie.

x_martyna
1. mar 2012

ahojte ... vedel by mi niekto poradit ako sa skladá kočík Gesslein Trend? Kúpila som ho z bazáru tu z modrého koníka. Za 1. zasekla sa mi ručka a nemôžem ju prehodiť na druhú stranu (ale skúsim to nejak poriešiť so šrobovákom). Takže snáď ručku prehodím ale neviem ho zložiť, aby vošiel do auta. Nech stláčam , čo stláčam, dole proste nejde.

luceka
2. mar 2012

holky co máte F6, nemáte některá problém s malými otočnými kolečky? já je nasadila po zimě a vůbec se s nimi nedá jet, dělají si co chtějí, samy zatáčí, nedrží směr, asi budu muset reklamovat, je to úplně vyšlochtaný, áááchjo, to jsem od Gessleinu teda nečekala 😝 😝 😝

ninan2
2. mar 2012

@luceka a predtym boli v poriadku ci si mala tie velke predne kolesa? Ja som zatial problem nemala, chodim stale s malymi...

luceka
2. mar 2012

@ninan2 právěžě jsem od dubna jezdila jen s malýma kolečkama a pak na zimu (cca 2 měs.) akorát dala velká a teď jsem je vyměnila zpět za malý a fakt se s tím nedá jet, zasekávají se, ujíždí si kam chtějí a nedá se s nima zatáčet, přijde mi, že je máme vyviklaný 😕 co s tím? vezmou mi to na reklamaci? já ty velký na trvalý ježdění nechci, jako do sněhu dobrý byly, ale na stálo neee. Malý jsou malý, já chci zpět ty malý a funkční 😢 😅