Kočíky Gesslein. Ako ste s nimi spokojné?

ziza
29. feb 2008

maminky, mate niektora kociky Gesslein Trend, Future alebo novy F2? Ako ste s nimi spokojne? Ako dlho Vam babo vydrzalo vo vanicke? A v sportovej casti?
dakujem 🙂

xkacatkox
5. feb 2011

@kyti75 jukni na album, je nafocený, můj kluk má 12kg a místa tam má habaděj, skvěle odpružený, maximálně skladný, lehounký, nerovnosti překonává dobře, jsme na vesnici a rigolů tu máme více než dost, kočičí hlavy také v pohodě, poloja jak to utáhneš tak to bude, supr ovladatelnost, cokoli budeš chtít vědět písni

kikimaruska
5. feb 2011

Tak tak...a jinak my jsme taky na vesnici..ale vyrazíme i do města občas 😀

kyti75
5. feb 2011

Teda holky, vy jste hodné 🙂

Kočárek vypadá moc hezky, mě se líbí také ta zelená barva. Ten ještě přemluvit manžela 😉

Máme totiž trojkombinaci a ten sporťák je u ní úzký a moc se mi nelíbí, navíc ho prodávám a nutně potřebujeme jiný, protože kupec ho chce do konce února.
Jen nevím, jak s nánožníkem, mám nějaký emitex sport deluxe, snad by na něj šel. Fusak máme beránčí, 36 let starý, nemá ty díry na popruhy, to je asi blbé, co? Aby mi tam prcek neklouzal dolů...

Myslíte tedy, že tento kočár může nahradit sporťák? Ještě se mi líbí Britax B-mobile 3 a PP GT3, ale ten není tak skladný do auta.
Díky, K.

kikimaruska
6. feb 2011

@kyti75 pokud s ním nebudeš denně drandit po lesech, lukách a polích, tak by ho nahradit určitě mohl...já ho jako sporták teda používám. Nejde ho ale teda srovnávat s PP GT3, ten jsem měla taky a to je gigant, obří těžkej kočár (oproti G4), řekla bych i pro vyšší rodiče. Dítě v nem má tedy pohodlí jako král, to ano, ale je to sporták a ještě k tomu trojkolka na nafukovačkách, takže porovnávat GT3 s G4 Buggy podle mě moc nejde 😉 . Pokud jezdíš hodně terén a nezaleží ti, že je ten kočárek obrovskej a huře ovladatelnej jak G4, tak jdi do něj...pokud chceš něco skladnějšího, hodně na cestování,tak ti G4 sporták nahradí také 😉 ...tot muj názor.

kyti75
6. feb 2011

Jste holky moc hodné 🙂

Našla jsem včera zajímavou nabídku vč.nánožníku a pláštěnky, skoro neježděný, tak do něj asi půjdeme. Do terénu máme Manducu, hodně jezdíme autem a spíš tady máme chodníky a upravené cesty a navíc se nám PP GT3 nevleze do auta a mít dva kočáry by asi byl přepych. 🙂

Pak dám vědět, jak jsem dopadla.

A zeptám se ještě, jestli má smysl dokupovat nějakou vložku do kočárku na jaro, když malý bude mít cca 10 měsíců nebo to stačí i tak?

A v těch Pardubicích dávají tu 3letou záruku na tyto kočárky běžně?

kikimaruska
6. feb 2011

@kyti75 my jsme v PBC 3 letou záruku dostali 😉 . A jinak já dokupovala do všech kočárku vložku, krom X-landera, který vložku měl.Je to i lepší, když se ušpiní, sundáš a vypereš a nemusíš drhnout celý kočár...navíc malej v 10 měs.ještě ani neseděl a jezdil denně až do 19 měs.kdy se teprv rozchodil,takže jsme vložky využili...a i se v ní mimi mín potí (bavl.vložka je víc savá i pohodlnější, než látka na kočárku-je to dobré hlavně v létě, když jsou parna... Já si vždy nechala šít na míru od jedné maminky na MMB za přijatelnou cenu.

kacisek1
7. feb 2011

holky prosím o pomoc, už máme objednaný ten F6 a já teď mám možnost koupit moc pěknou autosedačku Gesslein -5 měsíců starou akorát nevím jestli jsou adaptéry k sedačce automaticky nebo jsme si měli přiobjednat? Nemáte zkušenost jak je to v tom Furthu? Nebo se adaptéry kupují jen na jiné značky-maxi-cosi apod...a přímo sedačka od Gessleinu se nacvkne na podvozek? Děkuji moc

kacisek1
7. feb 2011

napsala jsem to blbě, jestli jesou adaptéry ke kočárku ne k sedačce.... 😅

xkacatkox
7. feb 2011

@kyti75 tak jsme zvědavá jka jsi dopadla, pokud budeš kupovat jen F4 buggy řekni si i o adaptéry, nejsou tam, nbeo apson mi je nemáme, ale máme je na F6 a jdou prý přehodit, jinak na Maxi-Cosi si určitě musíš koupit adaptíry jiné, gess na ně cvaknout nejde, s vložkou uvidíš, jak zde píše kiki,jdou sehnat na mmb jinak v pradbubkách prodávají také asi za 800, dva oboustranná bavlna a froté, mi ais do ní půjdeme ale až v létě, tedka to nemá cenu a pak se uvidí jak bude chtít být v kočárku, pokud by se mi to nevyplatilo, tak tam hodím ručník, v Pce je 3 letá zaruka, a i pozáriční servis kdy neplatíš práci ale jen díl který se ti porouchá, což je fajn

kyti75
7. feb 2011

Tak se jdu na ne zitra podivat. Holky, kocarek je temer novy, na co si mam dat pozor, at treba nekoupim spatne, i kdyz je samo v zaruce ale i tak.
Pak dam vedet. diky, K.

xkacatkox
7. feb 2011

@kyti75 gess nejsou špatné kočárky, pokud na něm nebude viditelná vada, tak toho moc nepoznáš, nech si ukázat a několikrát vyzkoušej skládání, a brzdu a zda ti sedí boudička, nám vyskakovala, ale Kutíci to opravily, pohoda jazz, a když tomu něco bude máš záruku,jo a zaklamávání rukojeti, někdy to jde špatně

akcull
7. feb 2011

kyti75, všechno si nech ukázat (skládání, brzdu, aretaci koleček, polohování rukojeti, nandavání a sundavání koleček) a pak si to sama vyzkoušej. My jsme měli závadu na tom jednom kloubu u rukojeti, nešla vůbec zaklapnout ta páčka co ho upevňuje do pevné polohy. Tak jsme reklamovali, ale opravili to fakt super rychle. Prý se to u těchto kočárků stává, buď to jde hodně ztuha nebo je to naopak hodně povolené a nedrží to. Ale dá se to lehce opravit.
Preji ti, ať jsi spokojená🙂

kikimaruska
7. feb 2011

@kyti75 tak at dobře pořídíte 🙂 😉

kyti75
8. feb 2011

Ahojky,
tak ho máme doma. Polstrování sice není jako u sporťáku a kolečka jsem jen projela a už v nich byly zapíchané kamínky ☹ , ale celkově vypadá dobře a bytelně. Snad bude dobře sloužit.

Děkuji moc za cenné rady a připomínky. K. 🙂 🙂 🙂

xkacatkox
8. feb 2011

@kyti75 tak ho dneska vyzkoušejte, je krásně

kyti75
8. feb 2011

Holky, mám takový problém. Jak je to při koupi kočárku a uplatňování záruky v případě, že v záručním listu je jméno původní majitelky a já tím pádem kočár nemohu reklamovat. Nic mu není, ale co kdyby. Volala jsem do Duhy a prý jedině přes původní majitelku. Ale to je blbost, ne?

renisco
8. feb 2011

doufám, že jste jim neřekla, že jste si kočárek koupila od někoho a že jste jim ani neřekla, co je to za kočárek a popřípadě jména či jiné iniciály ohledně kočárku!!!!!!!!!!

kikimaruska
8. feb 2011

@kyti75 tak to nevím, jak to je přímo, ale já, když jsem prodávala kočárek ještě v záruce, tak jsem na několika Záručních listech jméno neměla, což bylo bez problémů a kde bylo, připojila sem doložku, kde byla kupní smlouva, že jsem kočárek dne....prodala pí...., že v tu dobu neměl žádné viditelné vady, o kterých vím atp. Prozatím jsem žádný problém neměla a podle mě by tedy uznat reklamaci měli, když máš kupní smlouvu, záruční list a je kočárek v záruce....Vždyt je to jako s autem.Když koupíte třeba rok staré auto a má do 3 let garantované prohlídky a opravy zdarma...atp.tak není problém, že má jiného majitele...Něco jiného je, když se koupí třeba nová věc, tenkrát jsem kupovala sterilizátor od Aventu či autosedačku, originál, ale dovoz z Rakouska-paní prodejkyně je dovezla, že je tam kupuje sama. Nedala mi pravý paragon, ale list, kde je uvedeno všechno, že jsem toto u ní koupila atp.a v případě reklamace, závady, že tento problém vyřeší (ona zajede do Rakouska, ona měla or.paragon...). Taky je něco jiného,když je kočár v záruce a někdo se v něm vrtá sám doma, to je často neuznají...ale s tím, že by odmítli reklamaci, když máš dokumentaci...nech si dodatečně poslat příp.tu kupní smlouvu, at máš něco v ruce...

kyti75
8. feb 2011

Diky za rady. Nic konkretniho jsem do telefonu nerekla, jen obecny dotaz, jen me to zajimalo...

snad bude vse ok. Jinak kocarek je super, lehce se ovlada, parada.

luccab
9. feb 2011

@akcull ahojky, já mám taky čerstvě zakoupenou F4, můžu se zeptat co jste reklamovali?? kupovali jste ho také v Pardubicích??

jafulka
9. feb 2011

Maminky, rozhodla jsem se prodat náš kočárek F4. Kdyby měl někdo zájem, stačí napsat 🙂

renisco
9. feb 2011

@kikimaruska v každém záručním listu je uvedeno (a to platí nejen na kočárek, ale i na ostatní zboží), že reklamaci může uplatnit jen majitel uvedený v reklamačním listě. záruka je nepřenosná a ta doložka je maximálně plusem pro vás v případě, že by paní, které jste kočárek prodala, měla argumet, že nebyl kočárek v pořádku.
Znám případy, kdy prodejce chtěl vidět i OP. Někteří prodejci to neřeší, někteří bohužel ano...

luccab
9. feb 2011

Ahojky, tak už máme F4 skoro 14dní doma 🙂 a zatím jsem spokojená!!Vybrala jsem si růžovou barvu a všem se moc líbí, ve zkutečnosti je odstín fuchsiová..ale není to ten se Snoopym. Dokoupila jsem si k němu fusak a nánožník od Emitexu a vypadá to fakt dobře. V terénu jsme ho zatím nezkoušeli, ale ve městě se s ním jezdí fakt pěkně 😎 Sice na kostkách krapet drncá, ale mě ani naší Adélce to nevadí, před tím jsem měla Quinny Buzz s nafukovacími koly, tak možná proto cítím ten rozdíl, ale jinak fakt čupr poježděníčko 😀 Před pár dny jsem s ním poprvé cestovala a měla jsem krapet problém se skládáním, ale pak jsem zjistila že to bylo tím, že jsem nevyndala fusak..Bude to tedy malinko zdlouhavější operace, než vyndám, nánožník, deku a fusak, ale to nevadí. Holčiny co máte také F4, máte věšíte si na rukojeť přebalovací tašku?? Já mám pořád strach, abych tím tu rukojeť nějak nepoškodila, ale asi je to blbost. Vložím nějaké fotečky 😉

konvalininka
9. feb 2011

Ahojky
Tak zítra nám z Německa do Prahy dovezou F6. Stihli to za 6 týdnů oproti původně plánovaným 10-12. 😉 A to jsem minulý víkend ještě trošku pozměnila objednávku. Ještě jsme dostali slevu 50 Euro. Tak snad přivezou vše a v pořádku 😉

akcull
9. feb 2011

luccab, my jsme kupovali F4 ve FFI-kočárky. Reklamovali jsme právě ten kloub na rukojeti, nešel vůbec zaklapnout do pevné pozice. Všechno to trvalo jen tři dni, oni to tam opravili (vyčistili...) a nemuselo se to posílat do Německa, to by bylo asi na déle. Tvůj kočárek na fotkách vypadá krásně a malá je kouzelná🙂

To je tedy hrozné s tou zárukou, já jsem se s tím ještě nesetkala, aby bylo na záručním listě uvedeno jméno...Teď mě napadá, že vlastně k té nové F4 ani žádný záručák nemám, jen doklad o zaplacení...

xkacatkox
9. feb 2011

@luccab nádherný kočík, ta fuschoová je luxusní, my zní měli F6, tedka chtěl tatínek zelený, když máme toho kluka, ale to neva, klidně dávej tašku na rukojet, nic to neudělá, teda pokud v ní nenosíš cihly 😀 já ji tam mám skoro furt a nebo tašku s nákupem a ta je mnohem těžší, jo mi tam máme uvedený jméno v záručáku tak holt musíš vystupovat jako ta osoba, nebo že to reklamuješ kamarýdce, které se tam nechtělo jet, já reklamovala věci kámošce z Olmiku a pohoda, ani se nekoukali na jméno, ale je fakt, že zrovn nás dvě si pamatuje moc dobře, hlavně že já mám růžovou F6 na kluka, to prý ještě nikdo neměl, ale určitě by se to dalo zvládnou, ale je pravda že Kutíkobvi už i při vybírání kočárku říkají, že reklamují kočárka zakoupené v jejich prodejně jinak ne,snad se ti nic neporouchá

kikimaruska
9. feb 2011

@luccab krásnej 🙂 ,tenhle růžovej sjem viděla i na MMb právě nafocený,ale paní ho hned po 14 dnech prodávala, že ji něvyhovuje a kupovala Brio Go, to se zas teda ani trochu nelíbí mě a je trochu jinde i cenově...vlastne skoro dvojnásobná cena. Koukám, že máš taky Emitex fusak...my taky 🙂.A na rukojeti taky vozím přebal.tašku, mám černou z DMka...

kikimaruska
9. feb 2011

@renisco Hm 😒 ,tak to je teda blbý...mě vždycky záleželo na záruce a lidem,co kočár kupovali též...Já teda kupovala ojetý jen jeden a ten už byl po 3 dětech,takže stejně bez záruky. To teda koukám...jinak já skoro všechny kočáry kupovala přes net a tam byla faktura-danový doklad...a tam je i jméno odběratele,takže všude bylo jméno...a i v kamenném obchodě mi do záručáku psali moje jméno...jen jeden jsem měla bez jména...

renisco
9. feb 2011

@kikimaruska ono se to dá okecat, většinou si tohle nikdo neověřuje...
a jsou obchody, kam se do záručáku jméno kupujícího uvádí a jiní neuvádí...
on by nastal hlavně problém, kdyby první majitel reklamoval 2x jednu vadu, pak kočárek prodal a nový majitel reklamoval tu samou vadu již po 3... já když kupovala kočárky, tak jsem vždy byla domluvená, že kdyby něco, tak to pujde přes paní, od které jsem kočárek koupila...

paní na MMB ten kočárek poslala zpět, protože nebyla spokojená s potahem a jelikož jí prošlo rukama už hodně kočárků, tak tento pro ní nebyl NEJ 😀 😀 😀

xkacatkox
9. feb 2011

@kikimaruska to brio go, se mi teda taky nelíbí a hlavně nechápu že může být v nečem lepší než gess, ale tak jak komu co vyhovuje