Kočíky Gesslein. Ako ste s nimi spokojné?

ziza
29. feb 2008

maminky, mate niektora kociky Gesslein Trend, Future alebo novy F2? Ako ste s nimi spokojne? Ako dlho Vam babo vydrzalo vo vanicke? A v sportovej casti?
dakujem 🙂

chichinka
10. mar 2012

@ninan2 babulka a si si ista ze mate yarisku? 😀 no, fakt na neuverenie ze sa bavime o rovnakych autach a kocikoch 😀 vajicko nase dost zabera, lebo je v protismere na zadnom sedadle a teda aj predne sedadlo sa neda dat az tak dozadu, vacsia osobka sa tam tlaci...

ninan2
10. mar 2012

@chichinka tak to asi uz odpadnes ked Ti napisem, ze aj nasa VACSIA autosedacka je v protismere 😀 To je typ 0-18kg co do 13 kg moze takto este byt.
No pozeram z okna a fakt tam stoji Yariska 😀 Inak aku mate farbu, my zltu... a kocik? My azurovy 🙂
Vy asi nie ste moc technicke typy ked to tam neviete dat, mali by ste prist na skolenie asi 😝

chichinka
10. mar 2012

@ninan2 hm, moj muz ma technicke vzdelanie s PhD 🙄 takze tam pes nebude zakopany. este je mozne ze ste nizki a malo miesta na nohy potrebujete 😀 a nielen my sme spekulovali nad tym, ako to vsetko ulozit. nik neprisiel na lepsiu variantu. mozno ked prestanem vanicku vlacit, tak to s tou sportovou castou narvem... no a ja sedim vzdy vpredu...my mame zlatu metalizu, sedacku tyrkysovu 🙂

chichinka
10. mar 2012

@ninan2 aha, kocik mame hnedy 🙂

peggy722
10. mar 2012
ninan2
10. mar 2012

@chichinka no presne mi napadlo ze napises, ze sme nizki, ale manzel ma 180 cm 😀 Ja sice 162 cm iba, ale sedim za nim a je to v pohode, a to on ma teda sedacku dost dozadu. Ak by som sedela vedla neho, ako ty sedavas, tak to este viacej, minule sme viezli kamosku a vobec sa nestazovala, tam je miesta kopec... Aj X tasiek tam mame vzdy pohadzanych na zemi. Hmm tak zlatu Yarisku som asi este nevidela... Musite to tam skusit nejak preposuvat asi, urcite to pojde a bude to OK...
A kocik je hnedy cely ci Loop vlozka je ina? K hnedej je oblubena taka viacfarebna s kruhmi, ak vies co myslim... kamoska ma taku F2 a videla som viac takych kocikov uz, tusim hlavne v centre a okoli. V akej casti BA inak byvas? My vo Vrakuni.

dijefcatko
10. mar 2012

@ninan2
@chichinka ale sme sa tu zišli s yariskami 🙂 baby a nemáte vy náhodou odlišné ročníky yarisiek? teda chichinka tú 1. generáciu, čo boli úplne maličké a ninan2 tú väčšiu, tuším po roku 2005? Je medzi nimi dosť veľký rozdiel a tieto novšie nemajú zlatú metalízu. Ale to len tak bokom.
Ninan2, ty už si objednala F4? Ja stále váham, teraz už kvôli strieške a zvažujem ešte BJCM...

ninan2
10. mar 2012

@dijefcatko no my mame ediciu z roku 2009, 3. generacia, tak moze byt... tie su zname relativne velkym kufrom 🙂 A vy mate aku farbu ked uz to tu rozoberame? A kociku? 😀
Hmm mne sa BJCM vobec nepaci, parametre ma mozno OK, aj ked na F4B nema... A ta strecha si myslim ze bude OK, zrejme aj tak kupim tu clonu. Pre mna su hlavne aj jazdne vlastnosti a pohodlie pre dieta a to F4B splna...
Ty to budes kupovat v BA, ci ako? Prides to sem vyskusat, ci to risknes cez net objednat?

chichinka
10. mar 2012

@ninan2 moj manzel ma 187, ja 172, tak predsa len trosku miesta viac potrebujeme, sme obaja dlhonohi 😀 nabuduce ked si spomeniem Ti to cvaknem ako to mame naskladane...Farbu mame tu hnedu s takym peknym jemnym karom...a som z Petrzalky...svokru mam vo Vrakuni...
@dijefcatko zlatunka si ze chces nam pomoct s nasou zahadou, ale aj my mame Yarisku z 2009teho 😀 😀 😀

Baby F4 som vcera u kamosky kocikovala a je super, klze jedna radost po asfaltke a aj lahucka je. A co sa tyka sedacky - super priestranna 🙂

chichinka
10. mar 2012

@ninan2 nasa farba: 😉

ninan2
10. mar 2012

@chichinka hej aj mne napadlo ze Ti to cvaknem... aspon ten kufor. Zvysok v aute si uz musite sami poposuvat, ale podla mna to pojde aj ked ste teda trochu vyssi 🙂 Ved by malo ist len o par cm.
No F4 ma predsa rovnaku sedacku ako F6? Asi myslis Buggy teda? Tam je sedacka tiez OK... len o trochu mensia.
Ja tu mam cely album: https://www.modrykonik.sk/fotoblog/ninan2/album...
Akurat vnutro sedacky je cierne ale prave som kupila taky pastelovy viacfarebny Loop, do zltej farby co ide.

dijefcatko
10. mar 2012

@ninan2 my máme tiež ročník 2009, červenú farbu. Našťastie vybrať auto nebol taký náročný proces :D ako vybrať kočík, ten je hnedý v kombinácii s krémovou a oranžovou, má kvety a na boku striešky ornamenty. Som s ním spokojná, len tá skladnosť nie je dobrá.
Rozmýšľali sme, že ho pôjdeme kúpiť do Hlohovca, prípadne Prievidze, tam ich majú na predajni, vrátane iných značiek, ktoré sme zvažovali. Tak by sme ich videli vedľa seba a porovnali. Ja som chcela ísť aj do BA, ale mm neviem nejak presvedčiť 😒

chichinka
10. mar 2012

@ninan2 a cez aky shop si kupila len tu vlozku?

ninan2
10. mar 2012

@chichinka to sa mi nahodou podarilo kupit nepouzitu velmi lacno tu na MK v bazari, ale samostatne to predavaju aj vo For Baby... len teraz ju robia z nejakeho super materialu a stoji tusim az 60 eur...

chichinka
10. mar 2012

@ninan2 fiha tak to je super, ze sa Ti to tak podarilo 🙂

ninan2
11. mar 2012

@chichinka jj, mam za tretinovu cenu 🙂 Esteze sa farba relativne hodila ku kociku... zas hociaky loop by som len kvoli nizkej cene nekupila. Ale novy som moc nechcela... to radsej odlozim prachy na F4 Buggy 😉

ninan2
11. mar 2012

@dijefcatko jj to mas pravdu s tym autom, to sme vybrali dost rychlo 😀 Haluz no 😀
Ak mate moznost vidiet kocik nazivo tak urcite treba... spravte si nejaky vikendovy vylet, teraz uz bude stale krajsie pocasie... hoci aj do BA 🙂 Len ten obchod For Baby je otvoreny v sobotu len do 13tej...
Mne sa napr. pozdaval aj Cybex Callisto z fotiek a popisu... ale ako som ho vyskusala nazivo tak horor 😒
Ten BJCM sa mi zas z fotiek nepozdava, mozno to by bol opacny pripad 😀 ale ten este nikde nemaju.

dijefcatko
11. mar 2012

@ninan2 BJCM sa ani mužovi nepozdáva, takže je rozhodnuté. Natrafila som v diskusii o BJCM na babu, ktorá predáva F4 Buggy, aby si kúpila BJCM, tak celý deň čakám, kedy odpíše, akú cenu si dala 🙂

ninan2
11. mar 2012

@dijefcatko a nevies nahodou ake ma dovody ze to takto "blbo" meni? 😀

dijefcatko
11. mar 2012

@ninan2 písala mi, že len chce vyskúšať taký vychválený kočík, ale že s Gessleinom bola spokojná. Mňa fakt pokúša ten s nafukovacími kolieskami, aj kvôli super strieške, ale už nejdem vymýšľať a ani sa mi nechce čakať, kým ho naskladnia 🙂

renisco
12. mar 2012

@ninan2 kamarádka udělala to samé. chtěla vychvalovaný BJCM, tak prodala svůj buggy. Po týdnu si buggy kupovala zpět a BJ prodávala... ale kvůli pohodlí dítka a stříšce (ona ji na buggy neměla prodlouženou) nakonec koupila zase BJ i když říkala, že se jí s ním strašně blbě jezdí, ale malému se mu v ní líbí víc.....

chápu ji, protože já nechávám buggy taky jen kvůli svému pohodlí, ale vím, že v britaxu agile (což je podobné jako BJ) se jí sedí líp, ale mě se s ním jezdí o moc hůř....

ninan2
12. mar 2012

@renisco hmm Britax Agile som skusala a neviem, nezdal sa mi az taky pohodlny pre dieta ako Buggy, BJCM tak tiez nevyzera, preco su pre dieta lepsie? Mne prisla ta sedacka uzsia dokonca... kvoli tej strieske myslis?

dijefcatko
12. mar 2012

@renisco @ninan2 Dievčatá, tak ja už naozaj neviem, ktorý si vybrať, už mám z toho hlavu nafučanú ako balón. Včera som už bola rozhodnutá, ale holka sa neozýva 😒 A odpísali mi, že ten BJCM GT by nemal byť väčší ako klasický, plus tie nafukovačky, strieška, teraz @renisco píše, že je pohodlnejší, no ja som totálne zmätená... obávam sa iba trojkolky, lebo som s tým ešte nejazdila 🙂

renisco
12. mar 2012

@ninan2 ta sedačka je pohodlnější než buggy, ale jízda je horší.... v tom buggy dítka hodně sjíždí, ten agile má pohodlnější sezení, lepší podnožku pro nožky a líbí se mi tam víc i to madlo - není tak napresované na dítku. rozměrově mi připadnou sedačky stejné. ale na jízdu si nemůžu zvyknout - tvrdá, je líný do zatáček (u buggy to šlo jedním prstem, tady víc namáhám zápěstí) a najetí na chodník je dost těžké, musí se hodně zabrat a opřít do madla.... kdyby spojily agile sedák a buggy podvozek - byl by to pro mě pan kočar 😀 😀

renisco
12. mar 2012

@dijefcatko nový bjcm bude mít delší zádovou opěrku a větší + širší sedák. větší nosnost a krom kol i polohovací rukojeť... bude mít o pár kg víc než starý model.
teď jsem třeba narazila na recenzi, kde je srovnání britax agile & BJCM (starší 3 kolová verze) a jednoznačně vedl britax... ideál neexistuje, takže v tom je to rozhodování horší....

renisco
12. mar 2012
dijefcatko
12. mar 2012

@renisco veď toto, že ideál nie je, tak hľadám. Teraz som opäť narazila na jeden inzerát, kde pani predáva F4 Buggy so zimným fusakom, taškou a termoobalom na fľaše, za 250e, celkom sa mi to pozdáva. Tak ho asi kúpim. Ak bude problém so strieškou, dám ju prešiť alebo dokúpim tú clonu. A uvidím, alebo možno znova nájdem niečo iné a budem mať hlavu znova v smútku 😀

peggy722
12. mar 2012

Jj taky mám Buggy čistě kvůli svojí lenosti a pohodlnosti 🙂 , to zkousnu i ty šutry, protože ta jízda je s ním fakt požitek. Já si to užívám hlavně v obchoďácích 😀 , to je fakt luxus.

peggy722
12. mar 2012

Tak musím uznat, že ten červenej se mi líbí víc. Je pěknej, akorát holt ty kola jako Buggy to nemá. Fakt kdyby smontovali od každýho něco, tak je to kočár ideál 😀 Nemám ráda ty zdvojený hola vepředu, přijde mi to takový divný.

dijefcatko
12. mar 2012

@renisco tento Britax som tiež zvažovala, ale odradilo ma to, že sa nedajú polohovať nožičky a nie je výškovo nastaviteľná rukoväť (alebo to bol B-Mobile?). F4 Buggy chýba asi len tá strieška, čo sa dá vyriešiť tou clonou. Nánožníky sa tiež šijú, ale ten asi ani nie je až tak potrebný. Uvidím, či sa mi ozve tá baba, čo som si s ňou písala predvčerom, alebo zoberiem ten, čo som našla dnes. Sú síce používané, ale dávajú k nim veci navyše, tak to výjde omnoho lacnejšie ako nový.