Kočíky Gesslein. Ako ste s nimi spokojné?

ziza
29. feb 2008

maminky, mate niektora kociky Gesslein Trend, Future alebo novy F2? Ako ste s nimi spokojne? Ako dlho Vam babo vydrzalo vo vanicke? A v sportovej casti?
dakujem 🙂

ninan2
20. mar 2012

@dijefcatko @renisco Ahojte baby, nam ma prist Buggy do konca tyzdna 🙂 Ten fialovy. Potom cez vikend ho hadam niekde otestujeme. Lebo na von do horsieho terenu bude zatial stale ta F6. 🙂

renisco
20. mar 2012

@ninan2 super, super, super... není fialový, ale spíš růžový ... no uvidíš...
já dnes na něj ušila jen mezinožní pás, víc se mi nechtělo 😀

ninan2
22. mar 2012

@renisco tak uz ho mame doma, dodam neskor fotky 🙂 Ta strieska je naozaj o nicom, aj sklon lezania, aj smyklavy potah, a este aj tie pasy ako su spojene za chrbtom su divne... ale inak je super 😀 Farba je ako som ocakavala, takze fajn, velmi pekna fialova 🙂
Inak je vyssi ako F6 o par cm (najnizsia poloha rucky). Ale v pohode, hlavne ze to nie je take vysoke ako Cybex 🙂

peggy722
22. mar 2012

@ninan2 No ty pásy jsou úplně na houby. Jak jsem přestala používat zimní pytel, tak ať jsem je utahovala jak chtěla, tak mi stejně Ela visela ven. Tak jsem ty malý pásky vzadu zase oddělala a ten pás provlíkla ze zadu a je pokoj. Akorát u silnějšího dítěte by to bylo krátký, takže koupit delší popruh. Jinak ta fialová je taky pěkná, jeden jsem tu viděla naživo. Mně ta výška nevadí, já stejně používám tu prostřední i když měřím jen 158 cm, prostě mi to tak vyhovuje, jsem tak zvyklá ze starýho kočárku. Cybex bych právě nechtěla, tam by mi to vadilo, protože celá ta konstrukce je taková golfkovitá. Buggy je prostě sporťák.

renisco
22. mar 2012

@ninan2 já pásy nikdy nepoužívala, ale přiznám se, že to vymyslel MAGOR!!!
dají se provlíknout zezadu, to je fakt, ale zase jsou krátké pro větší dítko....

sklon ležení je pro mě ok, ale ten jezdící potah je nedomyšlený. tam pomůže fakt jen vložka. já si tam dala ještě klínek, ať ten sed není tak rovný, ale zase je míň místa pod madlem....
já si včera ještě zase hrála, tak mám další kšilt v boudě + ten mezinožní pás...
a dál mě už právě nic nenapadá (teda krom nánožníku do madla, jako má concord)... ale do toho se mi nechce 😀 😀

renisco
22. mar 2012
peggy722
22. mar 2012

@renisco Ty jseš fakt ďábel 😀 . No mně už se do žádnejch úprav nechce, Ela už je v něm dost málo, tak to nemá cenu. Už ani tu clonu nepoužívám, letos už jí stačí šátek s kšiltem a je spokojená. 😉

renisco
22. mar 2012

@peggy722 prˇúdola mi taky v kočaru moc být nechce, ale stejně ji tam nandám i proti její vůli 😀 😀

peggy722
22. mar 2012

@renisco To já jí tam nacpu taky, ale jenom když pospíchám nebo jedu do města. To se bojím jí nechat chodit, když je všude tolik aut a ona je ještě dost nepředvídatelná. Ale už se naučila scházet a vycházet obrubníky sama, ona totiž nemá ráda, když jí beru za ruku, všechno prostě sama. Pomáhat jenom když si sama řekne.

renisco
22. mar 2012

@peggy722 jak kdyby jsi psala o mojí malé...
za ruku jen když si sama řekne - hlavně velký obrubník. jinak za ruku vůbec neexistuje...

lenkaaa3
23. mar 2012

Ahoj, po dlouhé době sem nahlížím, renisku a peggy si pamatuji. Koukám, že přybývají další snad spokojení majitelé F4buggy. Já ho po zimě vytáhla před týdnem a fakt jsem se na něj už moooc těšila.
Renisco myslela jsem, že už máš na F4 vše vylepšeno a ty stále pokračuješ, jsi šikulka, to mě nehrozí, já si musela dát vše zhotovit, nezvládla bych sama ušít nic.

renisco
23. mar 2012

jsem se dnes zamilovala do této látky a hned jsem si musela ušít podložku

renisco
23. mar 2012

@lenkaaa3 já sice tu sedačku pořád nenávidím, ale jízdní vlastnosti mi stále nedovolí kočárek dát pryč....

zuzikkaa
23. mar 2012

@renisco co ty vsetko nevymyslis,,to uz ani nieje f4 😅 😅 😅 sikovna si,co uz 😉

ninan2
23. mar 2012

@peggy722 @renisco Ahojte, dik za tip s tymi pasmi, hned som to tak tiez spravila... Dnes som ho par hodin testovala a som fakt spokojna, jazdi vyborne, dobre sa s nim manevruje a oproti F6 je super lahky... aj kosik je tu ovela lepsi. O skladnosti ani nehovorim, zo zvyku sme sice tasky v aute nahadzali na jedno sedadlo, ale kufor bol kocikom zapratany max do 1/3, a nie cely 😀 Dcerke sa v Buggy velmi pacilo, dokonca viac ako v F6!!! Ale to bude tym, ze tam ma este fusako-nanoznik a celkovo je tam taka stratena, kedze je este mala. Tu ma ovela lepsi vyhlad. Hlavne aj nevidi na mna, na F6 mam totiz este sedacku otocenu ku mne 😀 Nevyhody samozrejme su, ako ta strieska, sedacka je asi menej pohodlna (???) a je menej odpruzeny, neda sa s nim tak lahko hupat. Ale na obrubniky je to OK.
Pridavam dve fotky, na tej druhej je vidno bratislavsky hrad 😀

peggy722
24. mar 2012

Mně přijde odpruženej až nadstandartně, protože když porovnávám s ostatníma kočárkama, který nemaj nafukovací kola, tak Buggy proti nim jezdí tak tichoučce a nejsou to všechno levný polský kočárky, ale třeba Jané Nomad, Concord a všechno to rachtá jak traktor. Jo najíždění na obrubníky je luxusní. Já jsem takhle měla ze začátku s tím trošku problém. Byla jsem zvyklá na tu starou trojkombinaci, za kterou se muselo pořádně zabrat, tak jsem takhle zabrala za Buggy a on se mi překlopil do zádu, Ela skončila s hlavou narvanou ve střeše 😅 . Od tý doby vím, že opravdu satčí naklonit lehce bez síly. A bezvadně se mi v něm Elu uspávalo, ale to už je teď utopie, teď tam usne jenom občas.

ninan2
24. mar 2012

@peggy722 to odpruzenie som myslela oproti F6, s nim sa da fakt super hupat, tu to ide tazsie. Oproti inym kocikom je to ale naozaj vyborne, neda sa ani porovnat 🙂 Na tie obrubniky musim tiez davat pozor 😀

jana_da
27. mar 2012

Ahoj holky, jsem u vyberu kocarku pro nase prvni mimi a tak jsem prosla hodne obchodu a spoustu diskuzi. To mi pomohlo s vyberem znacky. Po srovnani designu, kvalit a nazoru z diskuzi, vyhrava u nas Gesslein 🙂
Zustala jsem ale na vazkach pri vyberu konkretniho podvozku... jestli F4 nebo nebo F6. :?: Vyhody obou jsem pochopila, F6 ma vymenitelne kola a prehazovaci rucku, F4 ma buggy a zase o trosku mensi velke kola.
Kvuli skladani (potrebuji kocar dostat do Fabie kombi) a blbe resenemu vytahu zvazujeme F4. Zajimal by mne vas nazor, hlavne tech co meli nebo maji moznost srovnat jezdeni F4 s F6. Jestli je to velky rozdil a nebo jestli F4 zvladne i lehci teren jako hlavni kocarek s C-lift taskou. Nehodlam jezdit po horach, spis takovy mestky rezim, chodniky, kostky, parky plus lehci teren. Pokud by to byly postrehy z praxe a konkretne jen u techto znacek a modelu budu jen rada. Prirovnavani k jinym znackam a modelum mi nepripada tak uzitecne.
Moc dekuju za pomoc. 🙂

ninan2
27. mar 2012

@jana_da Ahoj, jasne, F4 je velmi vhodny do terenu, ved ako sama pises, oproti F6 ma len o trochu mensie zadne kolesa... je akurat trochu menej odpruzeny, ale stale dost oproti inym kocikom.
Tie vymenitelne kolesa az tak moc nevyuzivame, ale ta prehadzovatelna rukovat je celkom fajn, teraz ako je vela slnka tak to celkom vyuzivame, ked je dcerka hore a pozera von, nech na nu neprazi... menit celu sedacku je trochu odveci (to maju oba kociky).
F4 ma este lepsi kosik a brzda mi pride praktickejsia.
Do vytahu veru neviem ci by som sa s F6 zmestila, mam niekedy problem aj s obycajnymi dverami alebo regalmi v obchode 😀 A skladanie je horsie, ale do kombi by ste to mali OK.
Ja by som kvoli tej rucke a pruzeniu kupila asi zas F6, keby som sa mala teraz rozhodnut... a k tomu nove vacsie auto 😀

lolap
27. mar 2012

@jana_da Ahoj, máme pro naši čtyřměsíční holčičku F4 a zatím ji musím jen chválit. Kočárek jsme vybírali podle šířky výtahu, protože máme malinkatý☹. Do auta (Octavie) se mi skládá dobře, podvozek je celkem lehký. Máme teda momentálně hlubokou korbičku, ne vložnou tašku, protože jezdím na koni a po dobu mého ježdění malá spí v kočáře a ta korba mi přišla (hlavně v zimě) taková bytelnější🙂. Co se týče terénu, s manželem jsme docela turisti a i když začínáme letos chodit až teď, tak už jsme ho parkrát prubli i v horším terénu a bez problémů. Ve sněhu jsem ho taky utlačila...Na zimu jsme měli originální fusak Gesslein, ale ten větší, i když v té korbičce byl nacpaný, tak ho máme na příští rok i do sporťáku🙂. Pláštěnku i síť na mouchy na něj pasuje univerzál od Emitexu, orginál mi přijde zbytečně drahý. Tak snad jsem pomohla, i když nemám porovnání s F6🙂. My jsme vybírali mezi Gessleinem a Teutonii🙂

anamor
27. mar 2012

ahojte, zasa som nakukla, vytahujem totiz buggy s rozhodnutim pouzivat iba ten a mam teda par otazok,
vidim ze sa to tu riesilo tie pasy, to fakt vymselel magor ako poznamenala @renisco, ako to teda riesis ked pasy nepouzivas, resp. asi ked mas malu uz vacsiu netreba ze? ja som mala drobca vo fusaku pasy nutne neboli.
Mozem sa spytat z akeho matrosu si prirobila budu? mas to odnimatelne ci nastalo, diky 😉

jana_da
27. mar 2012

@ninan2 @lolap Ahojte, dakujem za info 🙂 . Mne sa prave paci viac F6 kvoli prehadzovatelnej rukovati a vyzera, ze ma pevnejsiu konstrukciu. No ako som pisala, mame problem s vytahom a preto zvazujeme aj F4. Do auta by sme oba asi nejako nacpali. Skusime sa asi dohodnut v obchode, ci by nam nezapozicali F6, aby sme vyskusali vytah.
Este by som sa chcela opytat, ci mate skusenost s F6 a autobusmi, nie vsetky su v BA nizkopodlazne, dakujem. 🙂

cell
27. mar 2012

já bych se ráda zeptala na zkušenosti s golfkami G. F4 Buggy - máme kombinaci Future a jsem moc spokojená, ale do auta + autosedačka + 2 dospělí+ velký pes se těžko vejdeme. Proto zvažuji na výlety golfky a váhám - ještě mám vyhlídnuté Cybex Callisto. Díky za rady 🙂

renisco
27. mar 2012

@anamor neřeším to nijak. nikdy jsem malou nikde upásanou neměla, teď jsem akorát přidělala pás mezi nožky, ale jezdíme jen ráno do školky s jarním fusakem od emitexu a tam mám ten mezinožní sundaný. měla jsem i kšíry, ale taky nepoužila...
tu boudu tam mám všitou napevno, ono by to díky tomu zazipování ani oddělávat nešlo. a tu přední clonu mám taky na pevno - ale dá se zohnout pod boudu, když ji nepotřebuju. a materiály od každého něco - co mi doma zbylo.

renisco
27. mar 2012

@cell cybexy mají pevnou rukojet a jsou dost vysoké - výška rukojeti 110cm, takže jsou vhodné pro vyšší maminy. buggy má kloubovou rukojeť. co se jízdních vlastností týče - určitě buggy.

cell
27. mar 2012

@renisco : a skladnost? jinak jsem koukala, že mají 9 kg, což mi na golfky přijde dost

anamor
27. mar 2012

@cell ono je to proste sportak, nie su to vyslovene golfky 😉
@renisco dik teda 😉 priznam sa ze ja nejako putat budem musiet, lebo 11m mi tam asi len tak vzorovo este sediet nebude 😉
este mam otazku slnecna clona sunshine kids by bola ok na buggy, mam ju medzi favoritny, striesku neplanujem prerabat, do toho sa mi velmi nechce sa priznam, nechcem to risknut akosi, ze to nevyjde 😉

renisco
27. mar 2012

@anamor http://baby-planet.cz/shop/prislusenstvi/strisk...

spíš bych volila tuhle....
někde tu vzadu byly i fotky s tou clonou sunshine... mě osobně se to vůbec nelíbí, ale zase je lepší v tom, že když za ni dítko zatáhne, tak ji nestrhne jako tu krátkou clonu, se se připíná sponama na přední okraj boudy....

a co vyzkoušet ty kšíry? a nebo převléct ten prdelkový pás zadem, pokud bude dostatečně dlouhý, nebo koupit tu pásovku a ušít delší...

renisco
27. mar 2012

@cell podvozek je sporˇtákový, sedačka je golfová. má sice možná víc kg, ale na jízdě to vůbec není cítit, jede lehounce jak pírko. jen je tam jedna drobnost, kterou nemá, a to zajištění proti rozložení, takže při nakládání do auta nebo z auta je potřeba jej dobře uchopit a v autě nemůže stát - rozjede se. jinak je možné si ušít pásek na suché zipy a připnout to tím....

cell
28. mar 2012

@renisco : no tak nevím, sporťák máme future taky - jde mi hlavně o skladnost do auta (ideálně aby šel mezi přední a zadní sedačky) a aby byly golfky lehké