Kočíky Gesslein f2, Mutsy urban rider, Abc 4tec. Ktorý je naj?

stastickova
21. júl 2009

Ahoj maminky, tehulky..
snažím sa vybrať si kočík. môj výber sa zúžil na tieto tri kočíky..ale stále je to dosť..mám pocit že ani jeden z nich veľa mamičiek nemá..a keď sa človek pýta u predajcu tak mu asi povie že ten najdrahší..chcem pre moje prvé bábätko to naj...a už som z toho zúfalá..je už pokročilý čas na to aby som si niečo vybrala...prosím ak máte nejaké skúsenosti tak mi ich napíšte.
Ďakujem

standu
21. júl 2009

ahoj ja mam ABC 3tec...nie zeby bol zly, ale druhy raz by som ho uz nechcela...dcerka je drobna, tak sme z vanicky vysli az v 8mesiacoch, bol november a moje chude dieta som do sportaka s fusakom narvala LTT. tento typ polohovania sportovej sedacky nechcem uz v zivote, spala v nom tak max 30min, nepohodlny, uzky, makka chrbtova opierka, dieta don doslova zapadne.
moja predstava o buducom sportiaku je: priestranny, "normalne" polohovanie (teda chrbatik a nozicky osobitne do uplneho lahu)
takze ak chces zrovna tento typ sportiakov tak k nemu nemam vacsie vyhrady, dobre sa sklada, aj vanicku zlozis na placku, krasne sa zmesti do kufra (aj fabie)
nie je moc odpruzeny (ta velka pruzina pod sedackou ma podla mna len ozdobnu funkciu 😉 ) napriek tomu to nie je az taka hrkalka, dcerke jemne nadskakovanie po dlazobnych kockach nevadilo, naopak, ked sme zastali tak sa stale zobudila 😵
druhemu dietatku ostane hlboky kocik + autosedacka (inak velmi nam to vyhovovalo, ze sme vybrali len dieta z auta naklikli na podvozok a islo sa) a sportiak kupim "riadny"
ano, aj ja som pozerala mutsy...ale myslim (podla obr na webe, nazivo som ho nemala moznost vidiet) ze sportova sedacka ma presne ten system polohovania, ktory si neprosim 😒
takze na 99% som rozhodnuta (nabuduce) pre Teutoniu 😉
a este...prave kvoli sportiaku (uz som sa na vykrivene dieta nemohla pozerat) sme kupili golfkypolohovatelne do lahu, aj ked mala uz vonku nespi, ale rada si polezka, oddychne a este mi v nich nerevala- narozdiel od ABCcka.
v snehu nam dost haproval, musela som zaaretovat predne koleso a ked poprsalo a koleso namoklo, tahal do stran...co vsak nie je pripad 4tecu 😉

stastickova
autor
21. júl 2009

Ahoj standu, dakujem za info.. no mne sa páči tento športový, ale tiež v ňom nevidím praktičnosť..a práveže mutsy má takú športovú časť akú chceš..teda podľa popisu..mala ho kamoška..tak sa dáva zvlásť dolu chrbátiť a zvlášť nožičky..tieto nové vymoženiny sú nejak tvarované a len tak sa dajú celé poľahnúť..síce neviem už presne či ide mutsy do úplného ľahu..len ma trošku odrádza aj to že jej malý síce bol dosť vysoký sa tam v roku už nezmestil...čiže takáto trojkombinácia mi príde fakt len tak do roku dieťaťa a potom klasický športiak..a najviac sa bojím toho že sa malý narodí koncom septembra a potrebujem vo vaničke vydržať celú zimu..tak fakt neviem..už som aj rozmýšlala že kúpiť aký nejaký lacnejší na ten rok lebo čisto hlboký kočík aby mal zvlásť vaničku a zvlásť hlboký sa len ťažko kupuje..teda mutsy tak je...naozaj som z toho zúfalá..myslela som že to bude jednoduché si vybrať kočík..

standu
21. júl 2009

no do zimy by som fakt na tvojom mieste kupila len hlboky, s velkou vanickou nejaky uplne obyc, odpruzeny...napr
Dema:
http://kociky.dema.sk/produkty/kociky/dema-basic
proste take nieco, co ti bez problemov prejde snehom a dokym z neho vyrastiete sa poobzeras po dobrom sportiaku, aky by ti vyhovoval, hm??

inak ti neviem poradit, ja by som pri druhom dietatku to riesila tak, ale mm novy hlboky zakazal 😀 😀 dovolil len novy sportiak, lebo sam uznal, ze je uzky aj nepohodlny 😉

stastickova
autor
21. júl 2009

no veď toto..veď teda uvidíme..tak dakujem aj tak..

dosa
21. júl 2009

stastickova - ked sa ti paci gesslein f2, podobnej konstrukcie je aj gesslein future, alebo f6 (neviem ci presne sa tak vola), kolieska si zamenis, ake chces a ma taky sportak co sa polohuje zvlast chrbat aj nozicky, do roviny a pre babo na zimu by si don mohla dat prenosnu tasku. neviem ci sa tam da osadit zvlast vanicka, suseda to nosila s tou taskou, v zime tam bolo babo zakuklene, ani ho vidiet nebolo 😉

stastickova
autor
21. júl 2009

dosa
no len je tam aj dosť veľký rozdiel v cene..f2 víde športový a vanička na cca 400 eur a ten future 500

trixi
21. júl 2009

stastickova, ja mam Mutsy uz 2 roky. Je tu tema o Mutsy, daj si do vyhladavaca. Pisala som tam moje postrehy a skusenosti s tymto kocikom, takze v skratke po nejakom case:

Mutsy vanicka pre nasho Mateja bola mala, narodil sa skoro 5 kg, v zime som ho tam horko-tazko narvala s fusakom Emitex. Bolo mutam tesno, on bol mimino, ktore potrebovalo priestor aj v kociku. Vydrzal necele 4 mesiace, potom sme kupili iny kocik, vhodny na behanie, tam strasne rad spaval, zmestil sa tam v pohode s obrovskym fusakom. Ma 16´´ kolesa, takze ziadny problem v snehu. Na jar sme presli zasa k sportovej casti Mutsy, vyhovoval mi do mesta, nedam dopustit na to klbove otacanie podvozku, vyborne kolesa a na to, ze na kociku zatial nic nevrzga, nerachoce. Je pravda, ze sportova cast je uzka, nie je makka, je dostatocne vysoka, zvlast sa polohuje chrbatik a zvlast nozicky. Neda sa polohovat to uplneho lahu-roviny, urcita sikmina tam je. Matej nemal problemy v nom spavat, ale radsej spaval v inom sportovom kociku.
Je to vyborny kocik do terenu.

dosa
21. júl 2009

no to je teda dobry rozdiel - zrejme kvoli tomu pohodliu, tak mas co robit, aby si si vybrala, drzim palec. ja som mala tiez spraveny rebricek, nakoniec uz som mala jeden pevny kocik vybraty a hodne dlho ma to drzalo a ked sme ho isli kupit do obchodu, zbadala som tam uplne iny, ani nikdy nebol v mojom zozname a zobrali sme ten 😉

stastickova
autor
23. júl 2009

no hádam niečo kúpim..asi fakt niečo také lacné na zimu s vaničkou a potom na jar leto kúpim poriadny športový kočík..
trixi..no s tou vaničkou máš pravdu..viem že je fakt malá..a ja potrebujem aby v nej bábo vydržalo od septembra do apríla..takže dosť dlho..hádam niečo nájdem,,
tak dakujem za vaše postrehy

zuzana030
23. júl 2009

ono ani jeden kočík nie je taký podľa mňa na ktorom sú vychytané všetky muchy a hlavne dopredu nikdy nevieš, ako to bábatko bude, čo mu bude vyhovovať ako rýchlo podrastie a tak..ja mám tiež abc ako standu..ale 4kolesový, s hlbokým super...ale šporťák...zatiaľ sme ale spokojné...sme tak týždeň, len ten spánok sa mi nezdá. my spávame na brušku, tak si zvykáme, no ale v poho, zimu sme ešte neprežili, tak uvidíme, ak sa ti páči takýto typ kočíka, tak skús ešte casualy, ja som sa rozhodovala medzi týmito dvomi, prípadne aj peregá sú fajn
na zimu ale hlavne maj riadnu priestrannú vaničku a športák už kúpiš potom aj samostatne.
vaničky sú ale dosť problémové, robia ich dosť malé a nie také hlboké ako voľakedy aspoň mne sa zdá, mne je malá dosť dlhá už teraz má 65cm a to máme 4mesiace a pár dní, a už sme museli do šporťáku, tak hádam niečo dobré sme ti poradili, tak dobrú voľbu prajem