Kočíky Mutsy. Akej sú kvality?

bambucinka
16. okt 2007

Vie niekto akej kvality sú tieto kočíky. Páči sa mi konkrétne tento:
http://www.mutsy.nl/products/3rider/colors

zairaz
15. nov 2011

@megy2 manzelik ma isto pravdu 😵 my na neho stale cakame tak snad coskoro sa ozvu :(..

zubrienka1
17. nov 2011

@zairaz odkial si objednavala? ja som objednala z www.bambini.sk minuly piatok a tento pondelok by mi mal prist....

zairaz
17. nov 2011

aj my sme objednavali z bambini, a vcera volali ze uz tam mame kocarik a sportovu cast, ale ze autosedacka az o dva tyzdne, lebo na sklade ze nemali celu ciernu..., tak uz sa tesime zajtra ho asi pojdeme vziat 🙂

zairaz
17. nov 2011

@zubrienka1 aj my sme objednavali z bambini, a vcera volali ze uz tam mame kocarik a sportovu cast, ale ze autosedacka az o dva tyzdne, lebo na sklade ze nemali celu ciernu..., tak uz sa tesime zajtra ho asi pojdeme vziat

zubrienka1
17. nov 2011

@zairaz to mas dobre... a aku farbu si objednavala? ja len dufam, ze kocik budem mat v pondelok... lebo mala sa tlaci v golfaci. chudato je tam ako sardinka, ked je fusaku 😀

zairaz
17. nov 2011

@zubrienka1 objednali sme tu tmavo sivu, tak som zvedava na tu farbu, na predajni som videla tu sand myslim tak sa vola, taka kremova do zlata, aj ten bol pekny len som sa obavala tej svetlej farby a vy ste aky objednali ? vsak tie fusaky no my tiez k tomu mame dostat original fusak , ktory je ale dobry do sportovej casti, do vanicky musim kupit nieco ine,, 😵

zubrienka1
17. nov 2011

ja som tiez objednala tmavo sivu farbu, tiez som hrozne zvedava, ci som dobre vybrala 🙂 my sme vo vanicke takuty fusak... perfektne sa zmestil do vanicky a bol teplucky 🙂

zubrienka1
17. nov 2011

@zairaz takyto fusak... 🙂

zairaz
17. nov 2011

@zubrienka1 tak sme sa zhodli farebne 🙂 vyzera pekne a teplucko, no vsak uvidime, ved vyskusame priamo na predajni ked pojdeme pre kocik 😵

zubrienka1
21. nov 2011

@zairaz ahoj, ako si spokojna s kocikom? ja este stale cakam ☹ uz som z bambini hrozne sklamena...

zairaz
21. nov 2011

@zubrienka1 ahoj, no my sme boli v piatok ho vyzdvihnut, s kocikom som spokojna, len trosku sa mi farba nepaci, ale manzelovi sa zas velmi paci, on je s nim spokojny z hladiska skladania a tak, ja som si to este moc neskusala, ale vsak sa to naucim postupne 🙂,,my cakame na autosedacku, ze vraj najviac este dva tyzdne tak uvidime.
A vam ho preco este nedodali, vsak ste si dnes mali ist pren? ci nie 😵

zubrienka1
21. nov 2011

@zairaz ja som objednavala predminuly piatok cez net. slubovali, ze do konca minuleho tyzdna ho budem mat doma. a dnes je pondelok a este stale nevolali, ze je na predajni 😒 a vy ste ako dlho cakali od objednania? ja uz len dufam,ze zajtra sa ozvu.... lebo my ho uz potrebujeme....

zairaz
21. nov 2011

@zubrienka1 no my sme tam boli priamo ho objednat, potom sme cakali asi 2 - 3 tyzdne,( ale hovorili ze vsetko zavisi od toho ci maju tie farby na centralnom sklade) ja som bola ale zvedava, ze ako to vyzera a tiez som sa chcela informovat na fusak emitex combi 2011, tak som im napisala email, ze kedy ho mozme ocakavat. No a hned v ten den mi volali, ze uz ho maju, len autosedacku nie a ked chceme mozme si prist ho vziat, alebo pockat na autosedacku a vziat ho potom. Zubrienka vsak skus im zavolat, oni tam maju vzdy plno ludi, ze mozno aj zabudnu 😵

zubrienka1
23. nov 2011

@zairaz tak konecne som sa dockala 🙂 dnes dorazil.... 😵

zairaz
24. nov 2011

@zubrienka1 🙂 tak fajn a daj vediet ako sa ti paci 😵 a pozdava

zubrienka1
24. nov 2011

@zairaz tak nasa mala babula uz spinka v novom kociku 🙂 ovlada sa uplne super, oproti tomu co som mala predtym... aj sa uplne lahucko sklada. len sa mi zda trocha mensi (alebo babula za 2 tyzdne narastla, aj to je mozne 😀 ) jedine, co sa mi nepozdava je ten fusak, chyba mi na nom, ze sa neda stiahnut okolo hlavicky. mame este fusak eisberchen a tam to tak je.... sila zvyku 😉

zairaz
24. nov 2011

@zubrienka1 tak pekne, my ho mame zatial poskladany,,,ale kupili sme aj iny fusak Emitex Combi 2011, lebo do vanicky a autosedacky bude lepsi tento. 🙂 mne sa trosicka nepacila farba...ale nevadi 😵

snozicko
28. nov 2011

babulky, pls o radu: budem potrebovat teda aj ten nanoznik k sportaku? zatial mam len origos fusak mutsy. maly ma uz 6mes a je dlhyy do tej mini vanicky..8-/ (mame mutsy 4rider-vana a sportak, vajicko maxi cosi). dikesko

snozicko
16. dec 2011

sama si aj odpoviem, urcite ano, dokupte ak nemate nanoznik k Mutsy 4Riderovi...my sme mali asi zleho predajcu, mohol nam to vsetko predat ako komplet balik a nie ja ako tapa si doobjednavam postupne veci..samoska za vyssie ceny...ach jaj... 😝

janinka24
2. mar 2012

@snozicko: my sme kupili univerzalny. sedi ako serbel na zadok - sme s nim nad mieru spokojni.

korenbaba
4. mar 2012

Ahojte, mám Mutsy Urban Rider a tak sem napíšem pár skuseností. Mutsy sú podla mna velmi kvalitné a spolahlivé kočíky. Je možné na ne dokúpit množstvo zaujímavého prislušenstva (funseat, nanny, stepboar, letná streška, odnímateľný nákupný košík pod športovú čast, pultík na šport. čast a iné).
Podvozok: Je skvelý. Fakt. Je velmi lahko ovládatelný. Do mesta a hlavne na výlety, do terénu, do snehu či člapkanice. Velká nafukovacie kolieska tlmia nerovnosti a super sa s nimi jazdí. Defektu sa netreba bát (roky nie velmi šetrnho používania a nič 😉 ). o otočnom a jedinečnom podvozku ani nehovorím. Ten je pre Urban rider povestný a mnoho mamičiek si ho vyberie práve kvoli nemu. je to ako kazdit s malou károu 🙂 Samozrejme otočnost koliesok sa dá oretovat. Ale myslím že na jednoduchost a super jazdu si človek zvykne. 🙂 Dalšou podla mna super výhodou je jeho perfekntá stabilita. Váha podvozku je podla mna o čosi vyššia ako u bežných kočíkou, čo je dan za stabilitu a bezproblémovu jazdu v tažkých terénoch. Čo sa týka skladnosti myslím že zodpovedá štandardu kombinovaných kočíkov. Bonusami sú ešte výškovo nastavitelná rukovet ktorá má podla mna dostatočnu škálu a teda kočíkovanie nerobí problém starším surodencom ani vysokým oteckom. 🙂 Výhodou je aj nákupný košík, ktorý myslím je deklarovaný do 5 kg, ale znesie omnoho viac bez ujmy. čo do neho naplcháte-to odvezie. Problémom je nižší okraj kočíka.

Vanička: Pekná, jednoduchá, velkostne myslím postačujuca do 5-6 mes.

Športová čast: Výhodou, okrem už bežných 5-bodových pásov, je jej polohovatelnost do uplného lahu, polohovatelná opierka noh, odmímatelné madlo, odmítatelná strieška, uložné kapsy na strieške, možnost vymenitelnost za letnú striešku, mutsy taška ktorá sa dá šikovné pripevnit na športovú čast za zadu opierky, možnost otočenia proti a po smere jazdy, zatváratlené okienko na pozorovanie dietatka ked spí po smere jazdy. Neviem ako je to bežne, ale ja som kupovala kočík ktorého sučastou bol aj nanožník, aj fusak.

Poťah: je podla mna skvelý svojou udržbou a okrem striešky ktorá má široku konšrukciu, možete všetko napchat do práčky. Strieška je umývatelná pravdaže tiež , ale len ručne. Povrch velmi rýchlo schne a na slnku sa nešisuje. To musí povedet že aj po dvoch detoch v tomto smere na nom nevydno známky používanie. Moj osobný názor ale je že Mutsy má skromnu a jednotvárnu škálu farebných kombinácii. v tomto podla mna dizajnovo trochu zaostávaju. Nevýhodu je menšia, alebo skor nižšia športová čast. pri priemernom dietaku vám vydrží do cca 2,5 roka. Inak už je problém nad dietatkom zatiahnut striešku. Nosnost je udávaná až do 20kg t.j. pri letnej strieške alebo bez striešky so slnečník možete kočík využívat dlhoo 🙂

Aby som to zhrnula:
Kočík je kvalitný, pre dieta aj mamičku pohodlný a komfortný. Vdaka roznym doplnkom, ale aj bez nich ho može dietatko pohodlne využívat o 0 do cca 3 roka. Je spolahlivý a jednoduchý. No to akú stabilitu a komfort ponuka podvozok až nečakne dizajnovo jednoduchý. Mutsy urban rider je podla určený pre mamičky ktoré chodia vela na prechádzky, a výlety. pretože kvoli velkosti ho napcháte iba ak do combíka a autobusom s ním chodit tiež nie je práve najpríjemnejšie. Zároven je ale super terenákom na slovesnké rozbité sídliskové chodníky a cesty 🙂
Ja som bola spokojná s vaničkovou častou dokonale, so športovou do tej doby kým so nezistila že dieta z nej pomerne rýchlo vyrastie.

michellina
18. mar 2012

dievcata, poradte prosim nanoznik na sportovu cast na Transporter, ja mam co je z Rideru a nepaci sa mi ako tam sedi :((

korenbaba
26. mar 2012

@michellina neporadím neviem🙂 Ale niektoré univerzálne nánožníky majú aj uvedené do ktorých kočíkov sa najviac hodia, pasujú.

klemente
3. máj 2012

@korenbaba chcem sa spýtať na tú vaničku. Podľa obrázka sa zdá, že drží na konštrukcii labilne, chýba mi tam X-kový tvar konštrukcie. Vyzerá akoby bola málo podopretá, len akoby na jednej paličke. Čo na to hovoríš?

korenbaba
3. máj 2012

@klemente Neviem presne aký X-tvar máš na mysli, ale vanička je stabilná. Mutsy ma po stranách, či už na vaničku, alebo na športovú čast , po dva uchytné body na oboch stranách. Keby som nemala kočík už uskladnený u svokrovcov, tak by som ti to odfotila, aby si si to vedela predstavit. Zjednodušenie - po stranách proste nie su len body, ale konzola s dvomi bodmi na uchytenie, t.j. 4 uchytné body na vaničku.

cokoladka79
6. sep 2013

Mutsy 4rider sme kupili na jar 2011, syn sa narodil v maji 2011, teraz kočík používame pre dceru narodenú vo februári 2013. Kočík by som si už v živote nekúpila. Predné kolesá odišli po roku, nedali sa otáčať, bohužial som to nereklamovala, lebo som to pripisovala tomu, že syn bol ťažší a vozili sme nákupy, tašku. s dcérou detto, predné pravé koleso sa otočí proti smeriu jazdy a uplne ju zablokuje. Sustavne musim ho s nohou pootáčať. Neviem si predstavit, že by som ho dakomu predala, by mi ho pleskol späť na druhy den. radšej každemu dietatu kupit lacny novy kočik, zodrat a hotovo. Inak na kvalitu vaničky a športovej častoo sa nemožem sťažovať - výborné, polohovateľné do lahu - len ten podvozok je nepojazdný. Bola som ochotná kúpiť predné nové kolesá - bezúspešne. Pokúšal sa o to aj náš predajca aj ja som písala priamo výrobcovi - ani sa neozvali. Ďalšia skúsenosť - nafukovacie kolesá sú zbytočnosť a blbosť.

lulu4
15. sep 2013

Ahojte má prosím niekto Mutsy Transporter alebo Mutsy Evo? ako ste s kočíkom spokojní, aké chyby či nedostatky by ste mu vytkli? veľmi nad ním uvažujem v jednej predajni mi ho veľmi chválili len ho akurát nemali tak mi ho nemohli predviesť len som si pozrela video na internete... ďakujem

mimca20
28. okt 2013

@lulu4 ahoj no ako si si vybrala?? Zohnala si Mutsy Transporter??

lulu4
29. okt 2013

@mimca20 ahoj,boli sme ten mutsy pozriet v kocikove u nas v BA,ale nakoniec sme sa rozhodli pre Peg Perego book plus v novom dievcenskom odtieni Agata🙂