Kočíky - veľké kolesá alebo malé otočné kolieska?

pimpa
3. dec 2008

Ahojte, mohli by ste mi prosim poradit ake kolieska na kociku sa v praxi lepsie osvedcia? Male otocne alebo velke? Casto chodime do prirody, tak by som uprednostnila velke odlahcene, aj kvoli zlym chodnikom. Ale zase na druhej strane si kladiem otazku, ci mi to nebude liezt na nervy, ze kolesa nazabacaju same, ale pri kazdom zatoceni trba kocik usmernovat "rucne". Budem velmi rada, ked mi pomozete vyriesit tuto dilemu. dakujem

mishusha
3. dec 2008

ahoj pimpa, no ja mozem z vlastnej skusenosti odporucat velke nafukovacie kolesa. tiez som taka sportova mamina 🙂 a chodime kadetade po horach, a mne sa osvedcila trojkolka quinny a ta ma kolesa velke. a hlavne je ze sa daju jednoducho odmontovat a lahko umyt pod sprchou...lebo niekedy vyzerame ako keby sme tie polia orali a nie sa okolo nich prechadzali 😀

mishusha
3. dec 2008

a ozaj, to predne koliesko sa da odistit takze sa mozes s kocikom otocit aj na mieste.... to je super vec

dzlucia
3. dec 2008

pimpa ja tiež rozmýšľam teraz nad kočíkom no kedysi som mala klasický hlboký a dalo sa to .No teraz sa mi hrozne moc páči Baby design Atlantic a ten má tiež otočné koliečka menšie ale ja osobne si myslím že určite sa bude lepšie zatáčať ako s obyčajným 🙂 🙂

pimpa
autor
3. dec 2008

no, ja tolko do kocika nemozem/nechcem investovat, pozdava sa mi aj slovensky vyrobca Steggi a oni maju jeden kocik Steggi variant, ktory si mozes kupit v prevedeni s velkymi kolesami, alebo s malymi otocnymi, tak neviem.Dokonca somtam volala, ci by sa pripadne nedali premontovat, keby nevyhovovali, ale povedali, ze nie. Nie je to ale dost dlho - 2 roky mat bez otocnych, alebo sa da na to zvyknut? Ja som totiz taky nervak.... 🤐

dzlucia
3. dec 2008

pimpa je aj taká možnosť že hlboký s normálnymi a potom si zohnať športový s otáčajúcimi lebo ked je dieťatko väčšie tak potom je to dosť namáhavé riadiť kočík s veľkými normálnymi kolečkami a tak vždy som prešla na športový s otáčajúcimi kolečkami a bolo to omnoho jednoduchšie manipulovanie. 🙂

alusha
4. dec 2008

aj my mame velky kombinovany kocik s velkymi kolesami, ten pouzivame kazdodenne na prechadzky, lebo chodime casto do terenu 🙂 teraz v zime si ho neviem vynachvalit, hlavne ked bol sneh, chodi sa s nim super 🙂 a do mesta mame golfove palice chicco, da sa polohovat do lahu, ma otocne kolieska, chodi sa s nim lahucko, ale ked je sneh s tymto kocikom sa ani nepohnem 🙂 myslim, ze teraz je obrovsky vyber, my sme sa s obidvomi kocikmi zmestili do 12tis. a sme spokojni

sassi
4. dec 2008

ahoj, my sme zhanali kočík s čo najväčšími ale otočnými kolesami, takže mame kočík, čo ma priemer kolies 22cm, ale su vzadu po jedno a vpredu po 2 kolesá a vpredu su otočné ale daju sa aj zaaretovať. Nie su uplne hladke ale troška profilovane.
Je to kočík 0-3 roky, športový s fusakotaškou dovnutra, takže som nemusela kupovať hlboký a potom buginu 😉
Male kolieska su tak na leto do mesta. V zime je to odveci, rovnako ako do nejakeho terenu - dieťa v kočíku potom viac natriasa.

melany_s
4. dec 2008

pimpa, mne sa tiež páčili kočíky od "slovenského" výrobcu Steggi, ale potom som zistila, že na nich nie je nič slovenské, kočíky sa vyrábajú v rôznych štátoch, napr. v Poľsku

pimpa
autor
4. dec 2008

Dakujem vam vsetkym za poradenie. Asi to urobim tak, ze kupim ten Steggi Variant s velkymi kolesami - je aj odlahceny a vraj vhodny uz aj pre vacsie dieta. No a ked mi neotacave kolesa uz pojdu fakt na nervy, tak neskor kupim nejaky sportak este. Mam teraz ponuku toho Steggi za velmi dobru cenu aj s prislusenstvom, takze za usetrene peniazky mozem neskor kupit este nejaky a bude to fajn. 🙂 Ak by ste mi dali este nejake tipy na kocik, potesim sa
Inak to ze Steggi je pozliepany aj z neslovenskych dielov mi az tak nevadi, kedze ich autorizovany servis budem mat dve ulice od domu, keby sa cosi pokazilo 😔

dzlucia
4. dec 2008

pimpa podľa mňa si sa rozhodla dobre ale ja neviem o steggi nič ja som mala Demu a bola som s ňou nesmierne spokojná s hlbokým a potom aj s káričku hlboký bol super veľký mne sa v ňom vyspala malá ked mala vyše roka takže to bolo suprové 🙂 O čom sa pri dnešných kočíkoch dá len snívať ☹

danuska24
5. dec 2008

mala som babypoint coneco v3 s malymi otocnymi kolesami 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 teraz mam quinny speedi sx - velke nafukovacie kolesa 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 .
inac kamoska ma atlantic (dost blbo sa sklada do auta) - tiez na prechadzky (po nasej rozkopanej dedine..) do mesta ma golfac . ja tiez planujem este golfac.

olinka6226
6. dec 2008

ja budem asi trosku odveci, ale babam co chodia casto do prirody odporucam satku, alebo ergonomicky nosic. babo mate pri sebe,cize je kludnejsie a prejdete akykolvek teren co by ste s kocikom hocijako uzasnym nepresli 😉 ale inak mam tiez na kociku radsej vacsie kolieska. okrem satky a nosica mame trojkolku peg perego gt3

pimpa
autor
8. dec 2008

Kamoska mi poradila ze urcite velke kolesa su lepsie pri schadzani a vychadzani na obrubnik, lebo su nasmerovane vzdy rovno a su velke, zatialco male otocne sa mozu zvrtnut vo vzduchu a nasmeruju sa potom niekedy inym smerom.
Olimka, dik za radu, nosic na babo tiez planujem kupit. Ale urcite taky ortopedicky 🙂
som tak rada, ze si tu moeme vzajomne poradit 😉

janina77
8. dec 2008

My ked sme kupovali kocik, tak sme mali tiez tuto dilemu, a vyriesili sme to super. Kupili sme Gesslein future, a ten ma v zakladnej vybave 4 velke nafukovacie kolesa a vymenitelne predne male otocne. Takze podla toho, kam sa s kocikom chystam a ake je pocasie si viem kolieska vymenit. Vacsinou chodim po meste, takze viac pouzivam male otocne, ale ked nakyda sneh, tak hned vymienam. Raz som vlani bola s tymi malymi ked bolo asi 4 cm snehu a povedala som si - nikdy viac. Narobila som sa s kocikom ako somar. Takze moznost vymeny - uzasna vec. (akurat ze ten kocik je trosku drahsi ☹ )