Kočíky z Poľska. Máte skúsenosť?

katulka1
13. aug 2007

Ahoj tehulky, nemáte niektorá skúsenosti s kočíkmi z Poľska?
Bola som tam vo štvrtok a majú úplne novú kolekciu, aj trojkolky, zdali sa mi kvalitné, len to neviem veľmi posúdiť. Napíšte ak máte skúsenosť.Ďakujem 😎

hava77
18. okt 2009

ahojte, jespera, asi sme sa v tom obchode aj videli boli ste tusim 3 ?
ak ano tak ja som vyberala overal 🙂
este vam chcem povedat, ze smerom z targu na waksmund pri kruhaci je novy detsky obchod, ale vo vnutri sme neboli, tak neviem ake su tam ceny. tak snad ked tam pojde niektroa z vas tak da vediet 😉 ....
mozno pojdeme o mesiac znovu tak uvidim 😉

jaroslavm
20. okt 2009

☹ Som za to, aby slováci nakupovali lacnejšie, ale potom sa nečudujme ,že na Slovensku sa len prepúšťa a Slováci nemajú zamestnanie.Prečo? Bývám pri Poľských hraniciach a vidím koľko ľudí cestuje do Poľska, koľko penazí sa tam necháva. Som podnikateľ, a ceny tovaru znižujem už na minimum a napriek tomu si zákazníci myslia že u nás je draho. Ľudia si neuvedomuju, že škodia vlastne sami sebe, keď nakupujú v zahraničí. Je to len môj názor, ale keď to pôjde tak ďalej, okolité štáty budú na tom ekonomicky veľmi dobre(za podpori slovákov) a mi nebudeme mať za čo ísť nakúpiť vo vlastnom štáte. 😢

katuska31
23. okt 2009

ahoj maminky neviete niektora strasku kde by som si mohla pozriet ake maju v polku kociky a co tam priblizne stoja?chasta,e sa tam ale nechcem tam ist zbytocne!dakujem

olienka12
24. okt 2009

Ahojte, ja som kupovala kociarik tento tyzden Tako Jumper FX s autosedackou. Povodne som chcela ist do PL ale rozdiel v cene v PL a u nas v Presove je smiesnych 20 eur,tak som nemala o com rozmyslat, mam zaruku v obchode pod nosom, usetrim cas a peniaze za cestu... V tom obchodiku maju TAko, Coleto Austin, Atlantic, Baby Smile.... proste to,co kupite aj v PL, teda velmi ochotna a vysvetli vsetko. Ja som spokojna velmi.
Takze odporucam firmu Dymex predajnu maju v rodinnom dome na sidlisku Svaby ak ma niekto zaujem poskytnem tel.cislo. cez IP. 😉

mimisk
24. okt 2009

Olienka som rada,že si podporila naších obchodníkov 🙂 🙂

annie13
24. okt 2009

a nejaky dobry obchodik s detskymi vecami blizko Jablonky?
chceme ist teraz v stredu na trh a kukli by sme aj obchod

petika
26. okt 2009

Ahojte, neviete niektorá, kde sa dajú kúpiť tehotenské veci na oblečenie v Poľsku? Sú na to aj obchody, alebo len na trhu musíme kúpiť? ďakujem za odpovede

kejtty
26. okt 2009

Ahojte, tak my sme boli minuly tyzden tiez na nakupoch v Nowom Targu. Myslim si ze na trhu sa oplati viac kupovat, ako v tych obchodikoch s detskymi vecami.
Na trhu sme kupili kocik zn. Verso 3 komb. za 280eur, mam ho aj v albume. Maju tam aj V-max tiez za 280eur aj Austin 3 za 380eur. Predavac velmi nechcel spustit cenu, asi sme zle vyjednavali. Potom sme kupili z trhu zimny fusacik za 18e, fleecovu velku deku za 15eur. Bielu perinku za 10e, Oblecenie pre babatka sa mi zdali na trhu drahe, kupili sme len jeden zimny zatepleny overal za 13e.
Potom sme isli do detskeho obchodu na namesti Babyboo na Harcerskej 7, tak tam bolo fakt narvano tych kocikov, velmi sa mi to zdalo stiesnene, ani poriadne sa neda vyskusat kocik. Tam sme kupili matrac (kokos,molitan,kokos) za 16e. Vanicka na kupanie (vacsia) za 4e, stojan na vanicku za 14e. Postelne pradlo v baleni bola (perinka,vankus,oblozenie do postielky,plachta) za 24e. Hubka do vanicky na kupanie-3e.
Nakoniec sme isli do obchodu ktory je hned pri kruhaci na pravej strane ako sa ide na trhovisko - Babycity. Je dost prehladnutelny, ja som si ho vsimla na poslednu chvilu. Tam sa mi zdali veci dost drahe, nic sme nakoniec nekupili a ani nemali to co sme chceli...
Vsade sa da platit eurami, len v obchodoch vam vydaju z eura zlote...

petika - na trhu som nevidela ziadne tehotenske veci, ale som si to nevsimala, lebo bolo strasne vela ludi.

soporova
26. okt 2009

Ahoj jaroslavm, lenže slovenskí obchodníci nevedia podnikať, veľmi zaujímavé je že všade v okolitých štátoch nájdeš veci pomaly o polovicu lacnejšie napr. u nás v obchode detská súprava adidas 1800 SK na MMB som ju kúpila za 750 a to mi pani napísala že ešte zarobila keby neboli tupci a dali si prirážku len 100% a nie niekoľko násobne viac mohli by si to viacerí ľudia dovoliť a nechodili by do okolitých štátov. Som na MD a manžel zarába priemerne, tak nám je každá korunka dobrá lebo aj pozeráme kde čo stojí a čo sa týka značkových vecí slováci nevedia čo by si popýtali. a takto by sa dalo pokračovať, lebo keď zarobia na danej veci poliaci prečo to slováci majú také predražené a ešte sa čudujú prečo im to nik nekupuje.lenže slovák si myslí že ked otvorí obchod bude z neho milionár za rok,.....

mimisk
26. okt 2009

lenže keby nebolo slovenských obchodníkov štát by vám nemal vyplatiť z čoho aj tú malú materskú

zuziq
26. okt 2009

predavaju v novom targu na trhu iba kociky poslkych znaciek? alebo sa tam najdu aj ine?

kejtty
27. okt 2009

zuziq - nam predavac na trhu ukazoval jeden kocik - vraj talianska znacka - Austin3, inac tam boli asi len polske znacky. Ale ak chces nejaku konkretnu znacku tak maju znackove kociky v obchode Babyboo - Harcerska ul. 7. Tam su aj take znacky ako X-lander, tako, casualplay... a ine. Aj tak su vsetky kociky Made in China...

petika
27. okt 2009

Ahojte, baby, pýtam sa ešte raz. Kupovali ste si niektorá, alebo ste niekto videli veci pre tehotné na trhoch, alebo niekde v Poľských obchodoch? Ďakujem za rady

eldzina
27. okt 2009

V Krosne na trhu bol stanok s tehu vecami, o Targu sa neviem vyjadrit, kedysi - pred 4 rokmi tam bol jeden stanok, no pred 2 rokmi som ho tam uz nevidela a odvtedy sme tam neboli...

to.beruska
27. okt 2009

petika ja som kupovala v targu na trhoch rifle a boli super.maly aj tricka a celkom dobry vyber nohavic do 20 eur

mata35
27. okt 2009

ahojte, neviete mi poradiť nejaké obchodné centrum za poľskými hranicami, napadlo ma, že by sme tam vybehli nakúpiť vianočné darčeky. Počula som, že aj značkové veci sú tam lacnejšie. Ďakujem za každú radu.

mimisk
28. okt 2009

chcem sa opýtať ako riešite prípadnú reklamáciu kočíka kúpeného v Polsku

petika
28. okt 2009

to.beruska: Ďakujem Ti veľmi pekne, kedy si, prosím, kupovala? Bol to stánok samostatným alebo s nejakými detskými vecami? Musím to tam nájsť, nejak sa mi tu nechce vysoliť ta gate cca 1.200 korún, čiže 40 eur, keď poliaci majú všetko také lacné a myslím, že v kvalite nejaký veľký rozdiel nebude. 😉 ďakujem

annie13
29. okt 2009

mimisk: pan ktory predava na trhu ma predajnu v Ruzomberku a napr. k nam do ZV 2x do mesiaca vozi tovar do detskeho obchodu, takze v pohode nam doniesol koliesko, takze nieje problem

annie13
29. okt 2009

raz za 2 mesiace som chcela napisat

paula58
8. nov 2009

ahojte byby ja by som vas poprosila ci nemate polske stranky na kociky aby somsi mohla pozriet a ako si mam zlote prepocitat na nase?dakujemvelmi by sme chceli casualplay s4 komplet vybavu dakujem 🙂

jojci29
8. nov 2009

petika ja som kupila tehu rifle v takom lacnom obchode grosik sa tusim vola za 16 euro a su ok.Niesu take hrube ako klasicke rifle ale su super elasticke co teda potrebujem.Videla ich kamaratka a povedala ze su take iste ako tie jej za 1500 korun.Skus popozerat v tvojom meste a niekde som citala tu na fore ze v Polsku niesu o moc lacnejsie

jja
12. nov 2009

Dievcence, chcem sa vas spytat, poznate niekto trhy v Novom Sonci? da sa tam nakupit babatkovske veci? a ete sa chcem spytat, tie trhy su otvorene iba doobedu , ci aj dlhsie?
Dakujem

gajana1
13. nov 2009

Ahojte chcem sa spytať neviete kde je ten obchod v Ružomberku čo maju poliaci . Surne potrebujem v pondelok idem do Zvolena aj do B.Bystrice tak by sme išli pozrieť

amagistra
13. nov 2009

- mimisk
Bohužiaľ na Slovensku rátame všetci každé ušetrené euro 😉 , ale máš pravdu ak bude reklamácia, tak bude problém a na Slovensku určite nepomôžu, takže v konečenom dôsledku asi nič neušetríme...

Ale máš pravdu, že aj vďaka tebe dostávame aspoň tých pár stoeuráčiek ako materskú, ale na oplátku možno zas moje dieťa bude robiť na tvoj dôchodok...

- soporova
...viem, že na kočíkoch majú obchodníci okolo 20% (pretože pracujú cez dovozcov...), nuž ale možno by mohol štát znížiť dph a tých 19% dať nám mamičkám....
....možno na "handrách" majú predajcovia o niečo viac, ale je to maximálny blud, že robia so 100%, možno TESCO a im podobné...kamarátka ma obchod s oblečením a viem, že má najviac 30...oblečko kupuje cez obch. zástupcu, takže aj tam idú nejaké percentá...

Nuž na druhej strane mamička z MMB určite neplatí nájom asi ani dane a pod. a možno si nekúpila ani originál...

-paula58
Casualplay sa ti oplatí kúpiť aj na Slovensku, ceny išli aj rapídne dolu, vraj je to kvôli tomu, že je veľa reklamácii, čiže si priznali, že je to čína a prispôsobili tomu cenu...

-kejtty
nie všetky sú z číny, našťastie 😉

pepies
16. nov 2009

ahojte babenky,
chodite niekto na nakupy do Bielsko Biala? Zaujimalo by ma, ci je tam este nieco ine ako nakupne centrum Auchan........
Je tam este niekde nejaky shoping?

erikacernoskova
16. nov 2009

ahojte,neviete mi poradit nejaky dobry trh v polsku?a hlavne kedy su tie trhy....chceme ist buduci tyzden....dakujem🙂

pepies
16. nov 2009

trhy su v Jablonke a v Nowom Targu

pepita52
20. nov 2009

ahojte mamicky ja by som chcela inplast bolder neviete kolko stoji v polsku ci sa mi tam oplati ist?ideme do bielsko biala dakujem ,,,

rivatha
23. nov 2009

Ahojte damy! Chcela by som sa spytat presne to, co pepita52. Poradite nam niekto? 🙂

Pripadne este - ak ste niekto kupovai kocik v nejakom polskom hypermarkete (najlepsie v Auchane v Bielsko-Biala), ake tam maju znacky a zhruba ceny? Velmi by ste mi nejakymi skusenostami pomohli.

Dakovala 🙂