Kočíky z Poľska. Máte skúsenosť?

katulka1
13. aug 2007

Ahoj tehulky, nemáte niektorá skúsenosti s kočíkmi z Poľska?
Bola som tam vo štvrtok a majú úplne novú kolekciu, aj trojkolky, zdali sa mi kvalitné, len to neviem veľmi posúdiť. Napíšte ak máte skúsenosť.Ďakujem 😎

bzuco
17. okt 2007

maruschka, len potom pozor na miery overalu
minulý rok, mala barborka 4,5 roka v zime a normálne nosila veľkosť 110

ale tento overal som musela kúpiť veľkosť 116/122, pretože to bolo nejaké iné číslovanie, našťastie veľmi ju za rok nevytiahlo, takže ponosí ho aj túto zimu

aj na MMB som videla maminy predávať tie isté overaly ako som kúpila ja - kúpili ich v PL a deťom boli malé, pozor na to

😉

maruschka
17. okt 2007

bzuco diky za info.tiež budeme musieť kúpiť 116/122,lebo keď si sadne,tak jej overal ide prasknúť v sede a vyzerá ako vyrastený študent.Ale inak do toho Poľska by sme išli aj ja s mužom- 🙂 s našimi,len som nevedela,či sa oplatí alebo nie čakať.

bzuco
17. okt 2007

maruschka a pozerala si u vás v tých lacnejších obchodoch?
nie v čínskych, ale niekto to nazval, že hrabáky - veľké obchody s lacným tovarom - majú väčšinou značky Just play
rozoberali sme to aj v téme škôlkári - pred koncom prázdnin, ak si spomínaš 😉
dá sa tam dobre a lacno nakúpiť
u nás som overaly už videla a stoja cca 700,-, ako kde

maruschka
17. okt 2007

my nakupujeme aj v čínskych obchodoch-ale väčšinou len tepláčky a rifličky.Ale takéto veci,čo majú vydržať dve sezóny/bundy,overaly,tričká,spod.prádlo,no skrátka všetko/kupujeme normálne v detskom obchode-potrebujeme pevné a kvalitné veci,nápodobne aj topánky.Lebo naše decká sú zvláštne v tom,že čo im oblečieme,tak to určite hneď zničia.Tak preto musia mať kvalitné veci,aby to vydržalo aspoň 50 praní v práčke 😀 .Takže len som chcela vedieť,koľko to stojí v Poľsku,lebo viem,že takéto veci sa dovážajú odtiaľ sem na Slovensko a tu sa predávajú omnoho drahšie.Skrátka som chcela vedieť,či máme ísť alebo nie do Poľska kôli takýmto veciam.Mne sa celkom páči zn.Pinqui a máme to osvedčené,síce nás tie overaly vždy vyšli okolo 800-900 Sk,ale vydržali aj nemožné pri staršej dcére.Tak uvidíme. 🙂 Díky za radu bzuco.

midka
17. okt 2007

je podla vas nejaky rozdiel medzi cinskymi obchodmi a tymi, kde predavaju Just play? Respektive, polske vyrobky su kvalitnejsie ako cinske, alebo just play?

bejca
17. okt 2007

midka myslim si ze nie 😖 ale cena je ina v PL 😀

midka
17. okt 2007

Myslis, ze vsetok tovar je rovnaky? Alebo ako si to myslela? 🙂

bejca, mas aj predstavu aky kocik, by si chcela v PL kupit?

maruschka
17. okt 2007

midka,v Poľsku kúpiš rôzne značky oblečenia,aj čínske,aj poľské aj iné.Takže tak isto sa ti môže zadariť kúpiť si úplný brak,alebo kúpiť si vec,čo ti dlho vydrží,bez ohľadu na značku.ale viem,že k také malé detské obchodíky-nie čínske,nie bazáriky,skrátka normálne obchody si tento tovar chodia kupovať do Poľska.Takže ja sa v tom už fakt nevyznám,či sa to oplatí kupovať v Poľsku,alebo si kúpiť poľské veci na Slovensku.Podobne je to aj s nábytkom a podobne aj s mliečnymi výrobkami a mäsom.Inak dneska bola založená téma,že čo sa oplatí kupovať v Poľsku,tak tam mrkni,možno sa dozvieš niečo viac.. 😉

hedunecka
17. okt 2007

my mame z polska aj vecicky aj kocar a som spokojna veeeeeeeelmi 😉

zabka1003
17. okt 2007

No baby ja sa ešte pochválim, že keď sme boli kupovať v Poľsku kočík, objednali sme si aj kuchynskú linku na mieru, a priviezli ju presne ako sľúbili, na hodinu presne, je perfektná bez chybičky, presné rozmery všetko a vyšla nás 40000 Sk, a tu nám ju vyrátali na 120 000 😕

maruschka
17. okt 2007

zabka,tak to je teda super!To až takto funguje,že robia na mieru aj sem na Slovensko?Tí poliaci sú schopní všetkého 🙂

zabka1003
17. okt 2007

Maruschka no sami sme boli prekvapení, za dovoz chceli 2000 😕 čo si pýtajú pomaly tu za cestu z BA - a to bývam od BA 18 km 😨
A fakt to bolo presne ako sme sa dohodli a zálohu chceli 1000 Sk 😕

zabka1003
17. okt 2007

Jaj a viem že robia aj šatníkové vstavané skrine, za polovičné ceny ako u nás

bejca
19. okt 2007

no kocky my za chvilku odchadzame 🙂 ale ze tam je kvalitna kosa brrrrrr no dufam ze neodmrzneme 🙂

bejca
19. okt 2007

v nedelu sa ozveme 🙂

midka
20. okt 2007

zabka nemozem nam cvaknut, tu tvoju novu kuchynu?

maruschka
20. okt 2007

zabka,ja odpadnem.Nám vyrátali skoro 30 tis.za skriňu a to podotýkam,že bude mať asi 2,5m na šírku.Tak teda,to je pálka.Normálne váham,či to nezrušíme-ešte to nie je na 100% zajednané.

aja7
21. okt 2007

kocky, ja mam tiez kuchynu z PL a som maximalne spokojna 😉 Nakreslili sme ju priamo na trhu, za 3 tyzdne bola u nas. Tak ako zabka, zalohu chceli iba 1000, sme fakt spokojni 😉

veve88
21. okt 2007

zabka, kolko stal tvoj kocik? velmi sa mi paci... a kolko stali ostatne veci, ktore si kupila v pl? a este by som ta chcela poprosit, nemozes poslat foto tej linky? alebo nej. link (ak je na internete) DAKUJEM!!!

dievcata este sa vas chcem opytat - nemam uplne jasno v tych kocikoch... ak som dobre porozumela, tak vsetky tie kociky, o ktorych sa tu bavite su 2v1 (cize take, ktore sa daju z hlbokeho poskladat na sportak?) a potom nechapem, preco niektore z vas pisu, ze aj tak po roku si kupuju sportak, ktory ma jednoduchsiu konstrukciu...
nie je potom lepsie kupit len hlboky kocik (ktory sa neda poskladat na sportak)a zvlast neskor kupit sportak? a maju vobec v pl taketo hlboke kociky?
dakujem vam za vysvetlenie!!! 🙂

bejca
21. okt 2007

ahojte hlasime prichod 🙂
zabka dudasik 🙂 no ja vas obdivujem co ste vy este aj si zapamatali 😀 ja som bola rada ze sme nakupili 🙂 strasne nam snezilo ☹ a topilo sa to clapkanica ... no bleeeeeeeeeee a aj z cenami ste mali pravdu :kocik , postielka a autosedacka sa oplati ale otatne veci su take cenove kategorie ako u nas 😀

zabka1003
21. okt 2007

Ahojte 😉
Bejča a čo ste všetko kúpili?
No kuchyňu poslušne odfotím ked bude na svojom mieste, cca za týždeň, oki?
Bejči tam je riadna zimka, my sme tam raz odbehli z lyžovačky vo Vysokých Tatrách a bolo tam -18 stupňov..to bola najväčšia zima akú som kedy zažila 😠
No veve 88 kočík stál 9500 aj s autosedačkou, samotný kočík okolo 8000.-Sk.
No a je to dvojkombinácia. Ale predávali aj trojkombinácie.. A niektoré baby si aj tak kupujú šporťák neviem prečo, asi im nevyhovuje ten čo majú...
Určite sa dajú kúpiť aj kočíky len hlboké, ale podľa mňa je zbytočné kúpiť hlboký a zvlášť šporťák, je to drahšie..ale je to vec názoru.
Bejča a foto máš?

bejca
21. okt 2007

no co sme kupili : kocik , postielku ,madrac, autosedacku , fusak,zimny overal, zavinovacku ,deku do kocika,deka do postielky,2 plachty do postielky, 2x povlecenie do postielky, paplonik+poduska+ hniezdo -ci ako sa to vola zimnu ciapocku+salik+rukavicky, teplu kombinezku 2x-taku mekulinku , osusku s kapuckou a to je tusim pre mimi vsetko 😀
potom som kupila krowky, a ockovi a bratovi na hrob taku ikebanu k pamiatke zosnulych , dvoje hrube ponozky po 5 ks xixixi lebo sme mali stale mokre nohy no otras baby to pocasie - snezilo ako besne ☹
co to mam v albume ak chcete kuk do albumu

zabka1003
22. okt 2007

Bejča no super paráda..
tak to ste toho riadne nakúpili...dúfam,že si spokojná..

bejca
22. okt 2007

zabka jasne 🙂 ved som od vas mala info 🙂 isla som na ostro 🙂 😀 a dakujem 😀

zabka1003
22. okt 2007

No tak to naozaj nemáš za čo🙂

bejca
22. okt 2007

😀 😀 ako sa to vezme 🙂 ved info som cerpala odtialto 😀

veve88
22. okt 2007

zabka, dakujem!!!
bejca, prosim ta, mohla by si mi napisat kolko stali veci, ktore si kupila (aspon tie hlavne)?
aj ja sa chystam do targu o 2 tyzdne, tak dufam, ze stihnem nakupit aspon polku toho co ty 🙂

a nevsimli ste si, ci tam predavaju aj to lehatko na hranie s visiacimi hrackami (neviem, ako sa to presne vola)? takisto to vyrabaju poliaci, tak som myslela, ze by to tam mohli mat... a co prebalovacie pultiky?
vdaka za odpoved! 😉

zabka1003
22. okt 2007

Veve88 tak toto sa mi zdá že tam nemali, aspoň ja som si to nevšimla 😕

veve88
23. okt 2007

dik, zabka! este som sa ta chcela opytat, kolko stala postielka s prislusenstvom? dakujem!!!

zabka1003
23. okt 2007

Veve my sme tam postieľku nekúpili čo mi bolo dosť ľúto..
tam mali iba dve z mäkšieho a tvrdšieho dreva za 1200 a 1500 SK.
Ale boli pekné.
A tá výbavička do postieľky paplon, vankúšik, návliečky, mantinel, baldachýn to bolo tuším 1200 SK.