Kočíky z Poľska. Máte skúsenosť?

katulka1
13. aug 2007

Ahoj tehulky, nemáte niektorá skúsenosti s kočíkmi z Poľska?
Bola som tam vo štvrtok a majú úplne novú kolekciu, aj trojkolky, zdali sa mi kvalitné, len to neviem veľmi posúdiť. Napíšte ak máte skúsenosť.Ďakujem 😎

antiiscaremt
27. aug 2013

a taktiež chcem dodať, že vanička na kočíku Camarelo Granada-Carera má polohovanie v mnohopočetných polohách , nielen klasických 3-4.
Bábätko si totiž môžete počas spánku polohovať do niekoľko desiatok polôh, pretože lehátko polohujete zospodu vaničky, je tam taký veľký otáčací krúžok a môžete tak konfortne bábätko napolohovať podľa vašej predstavy, bez toho aby ste bábätko zobudili a vkladali ruky do vnútra vaničky... Paráda...

nevenka
28. aug 2013

@antiiscaremt

Kde sa ten kocik Camarelo Granada - Carera da kupit v Polsku? Nejaky konkretny obchod okolo Noweho Targu a tak...

eliska07
28. aug 2013

Viete mi prosím poradiť, či v Poľsku - v Novom Targu sa dajú kúpiť tie fusaky LODGER BUNKER - na trhoch asi nie, ale či v nejakom normálnom kamennom obchode. Vďaka 🙂

skipka2
1. sep 2013

@nevenka ano da sa, ja konkretne som tam nebola, ale svokra a volala mi ze ho maju. Neviem konkretny obchod.
Okolo 350 eur. My ho mame zo slovenska za 420 komplet.

skipka2
1. sep 2013

@nevenka jaj som ti nenapisala ze na trhu v nowom targu aj v obchode

nevenka
1. sep 2013

@skipka2

Ahoj, no tak vo stvrtok sme sa tam boli pozriet, v obchode ho vylozeny nemali, ale nespytali sme sa, ci ho maju...nakoniec sme kupili na trhu, ako vravis, ceny okolo 350, teda my sme kupili za taku cenu, tak dufam, ze bude dlho a dobre sluzit. Bala som sa, ze sa nezmesti do vytahu, ale zmesti, sice ja k nemu ltt, ale ked sa tam natrepem aj s bruskom, tak potom bez bruska uz to pojde lepsie 🙂...dakujem za info, pekny den prajem 😉

skipka2
2. sep 2013

@nevenka no ja dufam ze sa aj do nasho vytahu vtrepe, este som neskusala, nemam ho este doma, lebo po schodoch ho teda vlacit nechcem. A na sirku sa zmesti v pohode? Lebo tie kolieska zadne su take sirsie, 59 cm maju.

kikaneu
2. sep 2013

@nevenka ahoj 🙂 takže máš camarello granada už doma? a aký majú na trhu výber farieb? a ako si s ním spokojná, ja viem, že ho ešte nemáš odskúšaný s bábom...ale tak ostatné veci, či je vanička dosť veľká, vajíčko sa dá nejako polohovať, je odperovaný a tak? 🙂

purina12345
2. sep 2013

@sasanka146 ahoj, prosím ťa, je taká predajňa v Ružomberku na Verso kočíky? potrebujeme nové kolieska.... ďakujem

nevenka
2. sep 2013

@skipka2

No, my byvame v takom type panelaku, vola sa mala NKS, tam je vytah siroky 64 max-teda cez dvere, vnutri je sirsi, takze k nemu sa chudsia zena vtrepe a tiez taky 185 cm a 90 kg chlap- odskusane. Na dlzku sme pocitali, ze ltt to vyjde, kocik ma myslim 110 cm...a vtrepe sa tam 🙂...tak neviem, ci existuju este mensie vytahy, to by snad uz bol zly zart od sudruhov, co to stavali 😀

nevenka
2. sep 2013

@kikaneu

Ahoj, ja mam Sevillu, je to presne to iste, co u nas Malaga. Tie s ciernym spodkom a vrch farebny. My sme ten stanok objavili uz nakoniec, nemali ich vylozene tie kociky, ale spytali sme sa a povedal nam, ze vie zohnat vsetky farby, co su v letaku. My sme sa tam uz nechceli trepat znova, on by nam objednal farbu, aku by sme si vybrali a prisli by sme napr. O tyzden alebo tak. Ale mal este jednu z nasich favoritov, tak sme vzali ten-bezovy. Estesa mi pacila zelena, nechceme kupovat typicky modry alebo ruzovy, nech sa vyuzije pri viacerych potomkoch, snad funkcne vydrzi 🙂...malvaju aj careru, to je nasa granada, tie verzie s bodkami a tak...a paci sa mi, ze ked polozis vanicku na zem, da sa pekne hojdat...

Vanicka je naozaj dost velka, ma polohovanie, aj vetranie tam je...no vajicko veru neviem, ci sa da polohovat, je to u nasich zbalene, len sme ho na chvilku vybrali, vyzeralo to v poriadku, tak sme nespekulovali...odperovany je perfektne, a velmi lahucky. Je to vyssi kocik, co pri mojej vyske nie je asi ideal, ale prednejsie mi je, ze sa tam babika zmesti, hlavne novembrove do zimy aj s fusakom. Manzel je vysoky a ked sa narodil, tak bol nadpriemerne dlhy, tak preventivne sme chceli dlhsiu vanicku 🙂...

macika666
2. sep 2013

Ja mam kocik z Targu mala som vybraty v kamennom obchode(baby boo)
odporucam ja som tam nakupila celu vybavu. ale kocik som nakoniec kupila na trhu za 300eur ale nelutujem lebo uz ho mame 5 mes. a je ako novy a som jedina kto ma taky kocik vo zvolene. 🙂🙂

kikaneu
3. sep 2013

@nevenka aha, takže majú trošku iné názvy.....no fajn, tak to si isto vyberiem, ja som tiež nízka, ale prioritné je pre mňa, aby bolo bábu pohodlne, lebo sa má narodiť v januári, takže tiež aby sa aj s fusakom vošlo a netlačilo sa 🙂 a však si nastavím rúčku, aby sa mi dobre tlačil a manžel je o dosť vyšší, on bude mať z neho radosť 🙂 my to tam máme blízko, tak keby nemali farbu akú si vyberieme, tak sa pokojne prevezieme o týždeň znovu 🙂 chceli by sme ísť koncom septembra alebo začiatkom októbra 🙂 my tiež chceme neutrálny, aby sa využil aj pri druhom bábätku.....ani teraz ešte nevieme kto v brušku býva 🙂 len mne sa páči krémový a manželovi sivý, tak my kým sa dohodneme 😀 to nič, že si neskúmala vajíčko 🙂 i tak si mi pomohla 😉 ďakujem 😉

sasanka146
3. sep 2013

@purina12345
Ahoj, tá predajňa sa mi zdá tam už nie je. Ale myslím si, že kolieska na Verso kočíky nie je problém už v dnešnej dobe zohnať cez net, alebo v nejakej špecializovanej predajni.

purina12345
3. sep 2013

@sasanka146 ok, ďakujem skúsim pohľadať...

ja1985
3. sep 2013

@macika666 a aky si kupila kocik?

macika666
3. sep 2013

ja mam Junior Paradiss. je to od vyrobcu toho co vyraba camarello . je neutralny hnedy ma tu najvacsiu vanicku aka sa vyraba a je akurat na taku priemernu vyšku zajtra dam aj jeho foto pre predstavu .

nevenka
3. sep 2013

@kikaneu ano, maju ine nazvy, ale to uvidis, ked tam pridete, len ak ich nebudu mat vylozene, tak sa treba spytat. My sme z BB, takze sa nam nechcelo behat na dvakrat. A keby nemali tu bezovu, tak neviem, mne sa ta tmava seda nepacila, take naozaj ponure mi to prislo, aj nudne. Keby mal na vyber aj neviem kolko farieb, tak my by sme asi mali tiez problem sa dohodnut 😀

A ta rucka sa da pekne dat dolu a v pohode, zase nie je tak vysoky, ze by som musela do neho hladiet na spickach a manzel tiez pri nom dobre vyzera a nemusi sa velmi krcit k nemu, takze da sa...🙂

Som rada, ze som pomohla...Prajem krasny a bezproblemovy priebeh tehotenstva, nech sa hlavne narodi zdrave... 🙂

kikaneu
4. sep 2013

@nevenka super, veľmi si mi pomohla, lebo už som bola na vážkach, či si ešte vyhliadnuť aj nejaké iné, alebo si môžem nechať tohto favorita 🙂 my by sme skôr tú svetlo sivú....ale uvidíme 🙂 a veľmi pekne ďakujem....prvá polovica bola samý problém, tak pevne verím, že táto už bude lepšia (zatiaľ je) 🙂 aj vám veľa zdravia 😉

katarinaz123
5. sep 2013

nemate niektora ten kocik Camarelo Granada vo fialovej farbe uz kupeny? Ak ano nie ste nahodou z Trencina ? Nedalo by sa nejaku fotku spravit z neho, chcela by som vidiet ako ta fialova farba v skutocnosti vyzera

lucynka44
5. sep 2013

@katarinaz123 ja by som tiez rada videla tie farvby na zivo... som y PN a v nasom okoli teito kociky este namaju vsade len cakejuu aj vzorkovniky im maju priiist tak som zvedava

lucynka44
8. sep 2013

@antiiscaremt ahooj neodpfotila si.nahodou kocik ten fialkovy? som strasne zvedava lebo mbe sa zda.moc bledy a nevyrazny a preto som prekvapenaa ze co pisees ze je cucoriedkovy 🙂

antiiscaremt
8. sep 2013

@lucynka44, naozaj by som si ho neobjednala, keby mi ho ukázali v katalógu, alebo z netu, keby som nevidela tú krásnu farbu naživo,... fotila som ho aj s mobilom, ale tá farba sa fakt nejako skresľuje, nedá sa naozaj odfotiť v skutočnej farbe.
Na nete a v katalógu sa javí do biela-ľahko-fialovkasta, ale v skutočnosti je tá vrchá látka taká fialovkastá, nemá nič spoločné s bielymi odtieňami, ( belastá farba by sa veľmi špinila !!! ) my s mm sme ju nazvali čučoriedková, je to taká slabá čučoriedková, neviem tú farbu popísať ( hraničí aj s farbou do fialovkasto-ružova, ale viac do fialovkasta ), proste nie je príliš svetlá a nie je príliš tmavá... tá spodná časť je naozaj už fialová, tmavo-fialová... posielam tú moju odfotenú photo, ale nevypovedá skutočnosť.

antiiscaremt
8. sep 2013

a áno dievčatá, tie kočíky Camarelo sa v poľštine volajú trošku inak, napr. u nás Malaga v Poľsku Sevila, u nás Granada a v Poľsku Carerra, myslím že sú veľmi všetky podobné, čo sa týka váhy a výbavy, líšia sa len odtieňami.
Všetky by mali mať s celou výbavou či už vanička s konštrukciou alebo športová časť s konštrukciou okolo 9kg, ale neviem, či sú k tomu prirátané aj kolieska, proste je aj tak veľmi ľahúčky, hoci je trošička vyšší kočík, ale určite je stabilný s velikánskou vaničkou, vhodný do zimy a hlavne dobre naklikávateľný, dobre skladateľný, čo ocenia cestujúce mamičky ako ja, dobre odpružený, košík má uzatvárateľný na zips, vaničku má polohovateľnú na základe koľajničky, nie 3-5 stupňové "zahákovanie" - čiže sa opierka chrbátika dá posúvať v minimálych rozostupoch a nie v predpísanom odstupe a to zo spodu vaničky - kočíka otáčacím kolieskom.
Samozrejme má vetračky na leto a samozrejme aj polohovateľnú rukoväť. Ja som na tom kočíku nenašla žiadnu chybičku a to som prešla moc obchodíkov... Odporúčam,,,, taktiež som videla vzorkovník látok pre Camarelá 2013 a musím povedať, že na predajni mali kočík ešte v zelenom a béžovom odtieni, ale keď som to porovnala s tým vzorkovníkom a tým čo som videla, tak všetky látky na nete a v katalógu sú svetlejšie, čiže všetky kočíky vyzerajú v skutočnosti tmavšie...
🙂

ja1985
8. sep 2013

@antiiscaremt ten kocik ma fakt len ookolo 9 kg??? vsetko co si napisala zahrna to co zhanam a to som sa nikdy na tento kociar neorientovala 🤐 a nevies nahodou , sportova cast sa da otacat v aj proti smere jazdy??? no idem ho pokukat na nete....

ja1985
8. sep 2013

prosim vas a aky je rozdiel medzi camarello granada , sevilla a malaga??? mne pridu uplne rovnake. 😒

bimba01
8. sep 2013

@antiiscaremt
@ja1985
caute... presne ako pises. v katalogu su tie farby svetlejsie ako v skutnocnosti. dnes nam prave prisiel malaga farba bezova. nazivo je to ale svetlo hneda. velmi krasna farba.
pridavam foto.
a sportova sa da nakliknut v oboch smeroch.

kikaneu
8. sep 2013

@ja1985 športová časť sa dá otáčať....to už mám naštudované 🙂 a rozdiel medzi nimi ja osobne vidím len v tom, že majú tie látky v trochu odlišnom dizajne.....inak fakt vyzerajú úplne rovnako 😉

ja1985
8. sep 2013

@kikaneu a nevies nahodou aka je dlzka vanicky???

kikaneu
8. sep 2013

@ja1985 tu máš rozmery, aj váhu a kadečo 🙂 http://shop.aladdin-kociky.sk/index.php?main_pa...